Analiza typu kolorystycznego... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-28, 08:57   #1
mmhhmm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: East side
Wiadomości: 109

Analiza typu kolorystycznego...


Witam!
Wiem, że było już sporo wątków z analizą kolorystyczną, jej zasady znam, jednak mam wątpliwości co do własnej oceny, dlatego proszę
Was o pomoc!

Pomóżcie przeanalizować mój urody: czuję się jak zima i część cech pasuje tu idealnie, ale uważam, że lepiej mi w kolorach charakterystycznych dla jesieni... do rzeczy:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?Opalam się najczęściej na brązowo, ale początkowo skóra reaguje zaróżowieniem. Raczej nie miewam poparzeń, ale po całodniowym przebywaniu na ostrym słońcu czasem schodzi mi miejscami skóra.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy jasne, niebieskie, czyste - bez żadnych plamek czy przebarwień. Brwi i rzęsy mam ciemne


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Latem mam - raczej brązowe, ale w ciepłej tonacji.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jestem raczej blada - jak na pierwszym zdjęciu. Rumienię się na różowo, w "normalnych warunkach" również przebijają mi takie niby-rumieńce.




5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Włosy naturalne tak jak na 1 zdjęciu, ciemnobrązowe, latem z ciepłymi przebłyskami (jaśnieją odrobinę), zimą jednak z chłodnym refleksem.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Róż, raczej lekki.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuje się w czerni, czerwieni, szarościach, fioletach, ale latem w zasadzie we wszystkim, co podkreśla opaleniznę


Proszę o pomoc w określeniu typu, wiem, że może być to troszkę ciężkie, ale wiem, że z nie takimi wyzwaniami sobie radziłyście!
Pozdrawiam Wizażanki!
A w załączniku zdjęcia - pierwsze z listopada (starsze), więc pozostałości lata już przeszły, a drugie z sierpnia (jeszcze starsze ) z widoczną opalenizną i przejaśnieniami na włosach.
__________________
Szczęśliwa...
mmhhmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 11:51   #2
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Analiza typu kolorystycznego...

mówisz, że wydaje Ci się że typ zima bądź jesień..powiem tak zima jest typem chlodnym natomiast jesień ciepłym więc na bank nie możesz się określić..sa typy mieszane ale tylko chłodne bądź cieple czyli np.(chłonde lato-zima, ciepłe wiosna-jesień) mam nadzieje, że rozumiesz co mam na myśli..hmm zdjęcia mówią że jesteś chłodnym typem ale Twój opis zmyla w niektórych pytaniach..więc powiedzmy, że te pomyłki nie biorę pod uwagę bo nie wiem czy wiesz czym się różną te 4 typy..(mogłabyś dodać foto z wakacji abyśmy mogli się upewnić co do cieplego odcienia włosów, piegów,rumieńców itd)jak dla mnie jesteś CHŁODNYM TYPEM - i bardziej bym poszła w lato..może wypróbuj jasne odcienie tych co lubisz i napisz jak się w nich czujesz..
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:07   #3
mmhhmm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: East side
Wiadomości: 109
Dot.: Analiza typu kolorystycznego...

Dziękuję Ci za odpowiedź! J Wiem, że te dwa typy wzajemnie się wykluczają. Zapoznałam się z opisem lata i rzeczywiście coś w tym jest, chodzi mi głównie o kwestię kolorów makijażu – lubię pastelowe cienie, chłodny róż, szarości, delikatną zieleń, ale w większości opisów tego typu pojawia się stwierdzenie, że „pani lato w dzieciństwie była z reguły blondynką lub jasną szatynką”. Ja nigdy nie miałam takiego odcienia, wręcz przeciwnie – włosy były prawie czarne… Wieczorem wrzucę jeszcze jedno zdjęcie z cieplejszej pory roku J
Generalnie zależałoby mi na Waszej pomocy w doborze tonacji makijażu, bardzo często ograniczam się do podkładu, czarnego tuszu i czarnej kreski, ewentualnie wspomnianego delikatnego cienia. Wdaje mi się jednak, że nie potrafię trafnie dobrać siły natężenia koloru. Dobrze się czuję w lekkich ale też i w mocniejszych barwach, tylko jakoś pomysłu brak na podkreślenie moich atutów…
__________________
Szczęśliwa...
mmhhmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:49   #4
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Analiza typu kolorystycznego...

ja Cie zaliczyłam do lata nie z powodu kolorów włosów ale brałam pod uwagę kolor oczu powinnaś używać jasnych kolorów jak wymieniłaś a wieczorem możesz pozowlić sobie troszkę na mocniejsze tylko wszystkie kolory w tonacji chłodnej. (zółty- cytrynowy, czysta biel, różowy, fioletoy,błękitny,zielony ,czerwony- intensywny, brązowy,szary, srebrny, czerń- delikatna) powiem Ci jeszcze takie coś lato ma delikatniejsze barwy niż zima tzw. rozmyte bardziej. np. zima może użyć intensywnego koloru niebieskiego a lato nieco delikatniejszy odcień takiego koloru (błękitny,morski).
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.