Podkład + puder czy sam podkład? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-02, 00:20   #1
liyahh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 146

Podkład + puder czy sam podkład?


Proszę o radę.. Spotkałam się z opiniami, że nie powinnam używać pudru , zwłaszcza mama ciągle mi o tym przypomina, gdy robię sobie makijaż. Jestem zdezorientowana. Mam cerę mieszaną (chyba jak większość), uzywam podkładu matującego Maybelline Pure Make Up, ale mimo to po jakimś czasie skóra zaczyna tu i ówdzie błyszczeć tudzież świecić, więc nie wyobrażam sobie, żebym nie miała uzyć pudru. Ale to podobno nie wygląda dobrze! Lubię mieć matową twarz i nie wyjdę na ulicę bez nałożenia pudru na podkład, ale skoro to źle wygląda (nie dla mnie!), to może warto się poświęcić i zmienić przyzwyczajenie...uf.
Co myślicie...?
liyahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 01:27   #2
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

każdemu podoba się co innego, więc nie można z góry osądzić, co wygląda dobrze, a co źle... jedne dziewczyny lubią nienaturalny mat, inne glow... ważne jest, jak Ty się czujesz. możesz zawsze spróbować jakichś zamienników nie obciążających tak skóry, jak np. skrobia i zobaczyć, jak się będziesz z tym czuć. pozdrawiam
brena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 03:07   #3
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

Chyba najwazniejsze jest to,zeby wszystkich kosmetykow uzywac z umiarem tylko wtedy mamy zagwarantowane,ze nasze buzki wygladaja zdrowo i swiezo.Byc moze mama zwraca Ci uwage,bo za chcac uniknac swiecenia twarzy uzywasz pudru w nadmiarze.
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 13:50   #4
Brunhilda
Raczkowanie
 
Avatar Brunhilda
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

Moim zdaniem to kwestia tego co potrzebujesz robic przez dzien. Jesli wybierasz sie na jakas balange to oczywiscie polecalabym najpierw podklad, a potem puder, zeby utwalic makijaz. Jesli chodzi o makijaz codzienny dzienny to naturalniej wyglada sie w samym podkladzie.
__________________
"Everything that you do, baby I'm amazed by you"


Misja poprawy wygladu skóry i pazkokci
Brunhilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 14:18   #5
gabriela29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 319
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

podkład plus puder sypki u mnie wyglądają nienaturalnie (oba z Max Factor), dlatego używam tylko pudru sypkiego. Ostatnio zrezygnowałam z podkładu i przynajmniej teraz moja cera naprawdę zaczyna się poprawiać
gabriela29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 14:24   #6
agatkaz88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 308
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

ostatnio w tvn style było mówione, ze uzywanie samego podkladu to jeden z głownych błedów kosmetycznych .

naturalniej wyglada podklad przypudrowany niz sam. ale malo!! ja uzywam doslownie ociupinke podkladu pudru i skrobi i chyba wyglada to dobrze i naturalnie
__________________
S.E.S.J.A
agatkaz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 14:26   #7
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

A ja używam podkładu z Avonu + pudru w kamieniu, żeby mi się buzia nie świeciłan i żeby przedłużyć całość makijażu. I nikt mi jeszcze nie powiedział, że wyglądam jak tapeciara, czyli mam za dużo tego wszystkiego jeżeli dobierzesz kolor podkładu i pudru idealnie do swojej karnacji i nie będą one się ze sobą wzajemnie gryźć, to myślę, że nie ma problemu
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-02, 15:30   #8
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

a moze zainteresuj sie pudrami mineralnymi?
Lacza w sobie zalety podkladu i pudru, a nakladasz jeden kosmetyk. dodatkowo sa wskazane przy cerze z niedokonalosciami, sklonnoscia do tradziku itp.
No i nie masz dylematu czy nakladac sam podklad czy dodatkowo go przypudorwywac...

Osobiscie, jesli uzywam tradycyjnego podkladu, to raczej go juz nie przypudrowuje. Wydaje mi sie,ze na codzien wyglada to naturalniej,byc moze dlatego,ze moja skora nie wykazuje specjalnie sklonnosci do swiecenia sie,a za mega-matem tez nie przepadam...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 23:18   #9
liyahh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 146
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

Ile ludzi, tyle opinii

W sobotę robię test - zero pudru, ciekawe jak długo wytrzymam..

Aniser - nie słyszałam nigdy o czymś takim. Czy taki puder dobrze kryje? Chodzi mi o to, aby przyciemnić twarz, bo mam zbyt jasny kolor skóry.

Brena - skrobia...??
liyahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 23:44   #10
jkbvcuigfgb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

po pierwsze podklady nie sa po to by przyciemniac lecz pelnia funkcje ochronna. dobry podklad nie potrzebuje pudru sypkiego, wystarczy tylko roz na policzki. podklad powinien byc taki sam jak kolor naszej skory, nie chodzi o to by miec kilo tapety na twarzy. dziwnie i wrecz smiesznie wygladaja dziewczyny ktore nakladaja na twarz bardzo ciemny "puder" i mysla ze wygladaja na pieknie opalone a jednoczesnie szyje maja blada
jkbvcuigfgb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 00:00   #11
liyahh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 146
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

A ja mam właśnie całe ciało bardzo opalone (solarium..), a twarz jakoś nie, i chciałabym wyrównać różnicę właśnie podkładem - żeby nie pacykować się dodatkowo bronzerami (ą?), na co zresztą i tak nie ma rano czasu
A puder - tylko w kamieniu
liyahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-05, 00:11   #12
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

Cytat:
Napisane przez liyahh Pokaż wiadomość
A ja mam właśnie całe ciało bardzo opalone (solarium..), a twarz jakoś nie, i chciałabym wyrównać różnicę właśnie podkładem - żeby nie pacykować się dodatkowo bronzerami (ą?), na co zresztą i tak nie ma rano czasu
A puder - tylko w kamieniu
możesz śmiało używać pudru, jeśli znajdziesz odpowiedni dla siebie. Najlepsze są sypkie- dają naturalny efekt. Ja polecam givenchy prisme libre
Solarium o wiele bardziej Ci zaszkodzi niż niewinny puder
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 00:12   #13
carroll
Raczkowanie
 
Avatar carroll
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 50
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

OOOOch. Koniecznie wiec sprobuj pudrow sypkich. A co do skrobii ziemniaczanej to w skrocie taka tania wersja pudru sypkiego. Jedni polecaja, jedni odradzaja. Jezeli w kuchni nie masz takowej, kup i sprobuj jak Tobie sie to podoba
carroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 13:30   #14
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

Ja używam podkład Revlona i puder sypki Vipery odbijający światło i nie widzę efektu maski. Nie robię poprawek w ciągu dnia. Ale muszę przyznać, że gdy użyłabym pudru w kamieniu MF to maska murowana!
Może używasz nieodpowiedniego pudru, takiego który po którejś poprawce z kolei nie wygląda ładnie
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 13:37   #15
fructissa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: FrÓktolandia :)
Wiadomości: 3 228
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

ja na codzien uzywam podkładu AA Oceanic rozświetlającego, daję tez na całą twarz puder w kulkach brązujący SENSIQUE (10zł a rewelacyjny ;p) i ten sam puder w kulkach ale w większej ilosci na policzki. I jest dobrze, tylko ze mam wrazenie ze calos zbyt krotko się 3ma.
fructissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 14:18   #16
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Może używasz nieodpowiedniego pudru, takiego który po którejś poprawce z kolei nie wygląda ładnie
Otóz to.
I może robisz też jakieś błędy w aplikacji?
Czym go nakładasz? Pędzlem czy puszkiem?

No i przede wszystkim: przyciemnianie karnacji podkładem to makijażowa zbrodnia!
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 14:25   #17
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

duzo mówicie o pudrze sypkim ale czy nosicie go w torebce aby poprawic maku up np w ciagu dnia?
ja siedze pol dnia w pracy i nastawialam sie na kupno pudru w kamieniu bo chce przedluzyc trwalosc makijazu, choc o d zawsze mialam na twarzy tylko sam podkład
wydaje sie mi ze sypki jest tylko na wykonczenie makijażu gdy rano sie wychodzi z domu, a w trakcie dnia warto mieć w kamieniu wiec raczej kupie ten w kamieniu bo jest praktyczniejszy...

a co jezeli stosuje pudel w kulkach lub róż na policzki? poprawiajac twarz pudrem w kamieniu w odcieniu skory zakrywam warstwe różu ... jak tego uniknąć - nakladac znowu róż czy to nie zaduzo ...!
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 14:27   #18
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

Cytat:
Napisane przez fructissa Pokaż wiadomość
ja na codzien uzywam podkładu AA Oceanic rozświetlającego, daję tez na całą twarz puder w kulkach brązujący SENSIQUE (10zł a rewelacyjny ;p) i ten sam puder w kulkach ale w większej ilosci na policzki. I jest dobrze, tylko ze mam wrazenie ze calos zbyt krotko się 3ma.
no właśnie ja TO SAMO uzywam Oceanica z kulkami sensique brązującymi ale po paru godzinkach ten brąz z kulek sieulatnia i nie widac ich na twarzy
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 17:53   #19
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

Mam dwie ksiazki o makijazu. W obu jest napisane, ze po nalozeniu podkladu nalezy twarz delikatnie przypudrowac pudrem sypkim, aby utrwalic podklad. W jednej z nich polecaja wrecz do nakladania pudru uzywania pedzla do rozu, wlasnie po to, zeby nalozyc go precyzyjniej, w niewielkiej ilosci i glownie w strefie T. Nie wyobrazam sobie nie uzycia odrobiny sypkiego pudru. Bez niego podklad szybciej znika z twarzy. Do poprawek w ciagu dnia uzywam pudru w kamieniu z gabeczka-puszkiem.
ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-05, 18:18   #20
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
duzo mówicie o pudrze sypkim ale czy nosicie go w torebce aby poprawic maku up np w ciagu dnia?
ja siedze pol dnia w pracy i nastawialam sie na kupno pudru w kamieniu bo chce przedluzyc trwalosc makijazu, choc o d zawsze mialam na twarzy tylko sam podkład
wydaje sie mi ze sypki jest tylko na wykonczenie makijażu gdy rano sie wychodzi z domu, a w trakcie dnia warto mieć w kamieniu wiec raczej kupie ten w kamieniu bo jest praktyczniejszy...

a co jezeli stosuje pudel w kulkach lub róż na policzki? poprawiajac twarz pudrem w kamieniu w odcieniu skory zakrywam warstwe różu ... jak tego uniknąć - nakladac znowu róż czy to nie zaduzo ...!
ja mam w torebce puder sypki Paul Sagane rozświetlający

malutkie opakowanie z gąbeczką i lusterkiem idealne do poprawek bez efektu maski po południu

różu nie przypudrowuję bo mam rozświetlający i nie chciałabym pozbywać się tego efektu (policzki poprawiam tylko w okolicach nosa - mam cerę mieszaną)
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 20:21   #21
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
duzo mówicie o pudrze sypkim ale czy nosicie go w torebce aby poprawic maku up np w ciagu dnia?
ja siedze pol dnia w pracy i nastawialam sie na kupno pudru w kamieniu bo chce przedluzyc trwalosc makijazu, choc o d zawsze mialam na twarzy tylko sam podkład
wydaje sie mi ze sypki jest tylko na wykonczenie makijażu gdy rano sie wychodzi z domu, a w trakcie dnia warto mieć w kamieniu wiec raczej kupie ten w kamieniu bo jest praktyczniejszy...

a co jezeli stosuje pudel w kulkach lub róż na policzki? poprawiajac twarz pudrem w kamieniu w odcieniu skory zakrywam warstwe różu ... jak tego uniknąć - nakladac znowu róż czy to nie zaduzo ...!
W torebce owszem, noszę prasowańca, ale nakładam go płaskim, miękkim pędzelkiem do pudru, a nie puszkiem, wtedy warstewka jest delikatniejsza i nie robi tapety/maski.
Niektóre firmy (np. Clinique) do sypkiego pudru dołączają pędzel z zamknięciem, na który nabiera się trochę pudru do poprawek w ciągu dnia i nosi w torebce

Co do pytania o róż, to nie wiem, bo sama mam cerę mieszaną i na szczęście na policzkach niczego poprawiać w ciągu dnia nie muszę. Ale myślę, że gdybyś nakładała pędzelkiem, to on specjalnie różu nie zakryje. Z puszkiem czy gąbeczką już gorzej.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 08:41   #22
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Podkład + puder czy sam podkład?

Dzieki za podpowiedzi!
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:45.