Makijaż japoński - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-31, 20:07   #1
matyjas
Przyczajenie
 
Avatar matyjas
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5

Makijaż japoński


Witajcie.
Czy ktoś z Was wie, jak można wykonać delikatny makijaż japoński, zbliżony do zaprezentowanych poniżej zdjęć (nr 1 i 2)?
Jedyne co wiem, to to,że Japonki do rozjaśniania policzków używają enigmatycznych kosmetyków nabłyszczających o jednolitej strukturze, pozbawionych tych wielkich drobinek świetlnych, które z twarzy robią bombkę choinkową.
Mam bardzo jasną karnację, niestety cera ma skłonność do przebarwień, więc używanie różu nie wchodzi raczej w grę. Myślałam o czymś rozświetlająco-nabłyszczającym, lecz to co jest dostępne na polskim rynku ma w sobie wiecznieżywe, wściekle połyskujące drobinki.
Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi dotyczące japońskiego makijażu, i czy ewentualnie pasowałby do mojej twarzy (zaprezentowanej na ostatnim zdjęciu).
Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nonno.jpg (13,5 KB, 384 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nonno2.jpg (47,0 KB, 303 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg matyjas.JPG (8,8 KB, 324 załadowań)
matyjas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 20:38   #2
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Makijaż japoński

Ja myślę że w 99% jest to zasługa photoshopa. Wg mnie jest to normalny makijaż tylko wydaje się taki niezwykły ze względu na to że uroda Japonek jest oryginalna
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 20:52   #3
matyjas
Przyczajenie
 
Avatar matyjas
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Makijaż japoński

Hehe, to jednak nie takie proste, albowiem wielokrotnie na żywo widziałam takie przeróbki w potoshopie przechodzące obok mnie .

Edytowane przez matyjas
Czas edycji: 2007-10-31 o 23:00
matyjas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 21:00   #4
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Makijaż japoński

ja mam taki sztyft z Oriflame'u, który pierwotnie jest kredką do oczu: rozświetlająca kredka do oczu chyba to się nazywa. jest kremowy, mięciutki i mega świetlisty, bez drobinek - jakby diamentowy pył w kremie, posiadam odcienie Jade i City light. używam go nie tylko jaki cienia ale może przede wszystkim jako rozświetlacza na obszar między szczytem kości policzkowych a dolnymi powiekami (taki'elficki', świetlisty efekt)
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 23:01   #5
matyjas
Przyczajenie
 
Avatar matyjas
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Makijaż japoński

Oh oh, to może być to! Bardzo dziękuję !
matyjas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 07:56   #6
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Makijaż japoński

Rozświetlacze bez żadnych drobinek, brokatu, itp. ma w swojej ofercie też firma Essence. Mówię o takim w pędzlu (widziałam dwa kolory pastelowe: jasnoliliowy i delikatny różowy; jeżeli masz lekkie zaczerwienienia, przebarwienia na twarzy to lepszy będzie ten pierwszy). Kosztują około 13 złotych. Kiedyś był też taki fajny rozświetlacz H&M, ale teraz jest niedostępny. Może niedługo się pojawi, bo kupowałam go właśnie jakiś rok temu, w tym okresie listopadowo - grudniowym. Jego cena 14,90.
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 12:37   #7
Shurei
Przyczajenie
 
Avatar Shurei
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: Makijaż japoński

Witam ^^ dopiero przed chwilą się zarejestrowałam xDD. Bardzo lubię Japonię a nawet kocham. Przeglądam właśnie różne strony w poszukiwaniu tego typu tematów jak wykonać japoński makijaż żeby trochę się upodobnić do Japonki.
Właściwie to one mają specyficzną urodę i nie wiadomo jakby taki makijaż wyglądał np. na mnie hehe. Znalazłam stronę, gdzie są fryzury Japonek http://www.superfryzury.com/japonki/index.php?pg=0
No, ale jak wspomniałam nie wiem czy mi by to pasowało
Natomiast moim zdaniem makijaż Matyjas dobrze wygląda i jest dobrze wykonany, ja to musiałabym się nauczyć żeby jakoś precyzyjnie wyszedł. Wiadomo: czasami nie wszystko wychodzi idealnie, a do makijażu trzeba dołożyć trochę starań
Shurei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 07:24   #8
gosiaczek_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Makijaż japoński

ciesze sie ze znalazl sie ktos kto interesuje sie japonia gdyż na zaliczenie wizazu musze wykonac makijaż strój fryzure itp jednym słowem musze przebrac modelke a moim tematem jest kraj kwitnącej wiśni wiec pomyslalam o przebraniu za gejsze wiec jesli ktos miał by pomysly na makijaz kosmetyki do jego wykonania np bialy podklad i puder czy jakiekolwiek sugestie byla bym wdzieczna
gosiaczek_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 14:52   #9
HarajukuChilli
Zadomowienie
 
Avatar HarajukuChilli
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 862
Dot.: Makijaż japoński

Cytat:
Napisane przez gosiaczek_21 Pokaż wiadomość
ciesze sie ze znalazl sie ktos kto interesuje sie japonia gdyż na zaliczenie wizazu musze wykonac makijaż strój fryzure itp jednym słowem musze przebrac modelke a moim tematem jest kraj kwitnącej wiśni wiec pomyslalam o przebraniu za gejsze wiec jesli ktos miał by pomysly na makijaz kosmetyki do jego wykonania np bialy podklad i puder czy jakiekolwiek sugestie byla bym wdzieczna
Jak coś to nie am problemu. Ja robiłam miniwystawę japońską w szkole i parę dni przed nią uwidziała mi się jedna dziewczyna jako japonka. Wszystko pozałatwiałam, szybciutko pozczepiałam, pomalowałam i wyszło świiietnie. Jak coś to służę pomocą
__________________
Ćwiczę tyłek i motywację:
http://rozowydres.blogspot.com/
Jillian Shred:
Level 1: 10 /10
HarajukuChilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 15:26   #10
Shilpa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Singapur
Wiadomości: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do Shilpa
Dot.: Makijaż japoński

Hej! Mieszkam w Singapurze i tutaj jest kompletna mania na punkcie makijażu japońskiego....

Po pierwsze, cera modelek z japonki traktowana jest nie zwykłym podkładem, tylko tak zwanym kremem BB - jest to coś jak połączenie super odżywczego kremu z podkładem, który wnika w skórę i daje efekt nieskazitelnej, promiennej cery, ale bez "błyszczenia się" znanego z tradycyjnych podkładów.

Cienie powinny być podobne - mieniące się, ale nie błyszczące. Kolory neutralne. Od wewnętrznego kącika oka nakładamy rozjaśniający cień, co odważniejsi konturują fałdkę pod okiem. Dodatkowo poza jednym rzędem sztucznych rzęs, można doczepić jeszcze dodatkowe "skrzydełko" przy samym zewnętrznym kąciku.

Swoją drogą mam w planach pisać o tym w przyszłości na blogu, więc zapraszam
__________________
Twitter
Shilpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.