Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-29, 20:54   #1
Moniola81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6

Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie


Witam
Mam długie ale cienkie rzęsy i jednocześnie opadającą górną powiekę. Jaki tusz powinnam wybierać? Taki który wydłuża i otwiera oko czy taki który pogrubi rzęsy - tylko wtedy obawaim się że to spojrzenie może być takie przeciążone.... Wypróbowałam już wielu tuszy ale wciąż nie wiem jakiego powinnam używać
Moniola81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 21:12   #2
oluniakostek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 22
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Najlepiej pogrubiający, ale nie nawalaj go za dużo na rzęsy tylko leciutko podkreśl oczko. Ja ci polecam tłusz do rzęs miss sporty taki fioletowy. Nie drogi a bardzo pogrubia rzęsy.
oluniakostek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 21:43   #3
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Mam podobnie i używam pogrubiających tuszów. Przy odpowiedniej wprawie można całkiem niezłe efekty osiągnąć
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 12:46   #4
Moniola81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Aimee możesz polecić taki którego używasz i jesteś zadowolona? Ja "kręcę" się teraz koło tego fioletowego, podkręcającego z Rimmela
Moniola81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 13:06   #5
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Ja mam podobne rzęsy do twoich i bardzo jestem zadowolona z tuszy Max Factora False Lash Effect https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra.html&next=1 lub tusz,który ostatnio pojawił się w mojej kosmetyczce czyli Xperience https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra.html&next=1
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 15:53   #6
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Najbardziej zadowolona byłam z Colossala z Maybellinu. Teraz mam dwa razy droższy Max Factor Fals Lash Effect i powalona jego sławą się wcale nie czuję. Nie wygląda mi na to, żeby moje rzęsy były po nim piękniejsze niż po Colossalu.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 17:40   #7
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Najbardziej zadowolona byłam z Colossala z Maybellinu. Teraz mam dwa razy droższy Max Factor Fals Lash Effect i powalona jego sławą się wcale nie czuję. Nie wygląda mi na to, żeby moje rzęsy były po nim piękniejsze niż po Colossalu.
Spróbuj Masterpiece z MF- naprawdę świetny tusz. Sama niedawno skończyłam False Lash Effect - niestety też nie powalił mnie na kolana.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 21:36   #8
polutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Ja mam od kilku tygodni pogrubiająco-wydłużający-podkręcający Californication Ingrid i dobrze sobie radzi z moimi cienkimi rzęsami. Też mam raczej długie. Wiele razy źle trafiłam już i wkurzało mnie to, że po tuszu robiły mi się sklejki okropne - rzęsy łączyły mi się w większe kępki. A tą szczoteczką (silikonowa ale okrągła a nie grzebyk) są ładnie rozdzielone. Nie jest ten tusz drogi, więc spokojnie możesz wypróbować. Ja mam do tego wrażliwe oczy strasznie i ten mnie nie uczula. Może ta informacja też Ci się przyda.
polutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 22:28   #9
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Spróbuj Masterpiece z MF- naprawdę świetny tusz. Sama niedawno skończyłam False Lash Effect - niestety też nie powalił mnie na kolana.
Pomyśle. Dziś zauważyłam, ze to kolejny tusz, w którym słabą stroną jest szczoteczka - silikonowa - chociaż nie tak jak w innych tuszach, które z takową miałam. Podmieniłam dziś z Colossala i poza tym, ze mi się trochę za dużo tuszu nabrało - okazało się, ze efekt lepszy. Ale nadal nie widzę specjalnej różnicy między nim i Colossalem. Wrzuciłabym zdjecia, ale aktualnie mi brak aparatu. Do tego małpa się osypuje i ciągle mam paprochy w oku -_-

Chyba silikonowe szczoteczki w moim wypadku się nie sprawdzają. Są ok do rozczesania, ale malowanie to dla mnie katorga....

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2011-01-31 o 22:32
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 13:39   #10
Charlottus
Raczkowanie
 
Avatar Charlottus
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 45
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Ja false lash effect polecam jako tusz, który zapewni naturalne podkreślenie rzęs nie należy się po nim spodziewać efektu sztucznych rzęs, bo wychodzą posklejane owadzie nóżki. po wytarciu szczoteczki z nadmiaru tuszu, da się uzyskać całkiem ładny efekt.

polecam również tusz kanebo sensai, zmywalny wodą w temperaturze +/- 38*
bardzo ładnie podkręca, wydłuża i trzyma się cały dzień na swoim miejscu
Charlottus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 20:04   #11
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Ja zanim zakupilam tusz poogladalam troche receznji na youtubie, i tam jednak laska mowila wlasnie o tym tuszu max factora, (false lash effect) ze nadaje sie do makijazu dziennego natomiast na wieczorowy polecala L'Oreala volume million lashes extra black- ja jakis czas temu skorzystalam z promocji i kupilam ja i ona fajnie rozdziela rzesy, wydluza i pogrubia bez efektu owadzich nozek
Jak sie skonczy to zapoluj na telescopica- teraz mialam kupic ale w drogerii byly same pojedyncze i wysuszone tusze i pomyslalam, ze nie wydam 60zl na nieswiezy tusz i kupilam ten million lashes bo one akurat byly swieze, bo tego samego dnia przyszly z dostawa.
Duzo dziewczyn na wizazu chwali sobie tusz pogrubiajacy z essence(multi action)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...on-Mascara.htm
Kosztuje niecale 10zl a podobno daje niezle efekty. Tez go kiedys wyprobuje z ciekawosci
Mialam tego collosalla, fajnie pogrubial rzesy, nie sklejal ich ale po jakims czasie osypywal sie pod oczami.
A ten million lashes extra black nie osypuje sie i trzyma sie na rzesach caly dzien - musze go zmywac plynem do demakijazu ziaji- poniewaz tylko ono jest w stanie porzadnie go usunac z rzes gdyz mleczko jest za slabe do niego.
Nie wiem co sie stalo z ta drogeria Natura, ktora jest u mnie? kiedys byl tam taki wybor tuszy astora, L'Oreala, max facora a teraz pojedyncze egzemplarze;/
Jedynie szafy z kosmetykami: maybelline, rimmel, kobo, essence, my secret, sensique sa dobrze zaopatrzone z reszta jest kiepsko.
Podejrzewam, ze to przez to, ze niedaleko zostal otworzony nowy rossman, ktory ma tansze kosmetyki.
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 20:39   #12
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Miałam ten tusz LOreala - i w sumie byłby całkiem ok, gdyby nie konstrukcja szczoteczki [Chryste - ja zauważyłam, ze te tusze mogą być świetne tylko mnie zawsze szczoteczka nie pasuje ]. Umiem się nią dobrze wymalować. Po trzech opakowaniach nie sprawia mi to wielkiej trudnosci, ale jej nie lubię. Właśnie idealnym połączeniem byłby dl amnie np. on i szczoteczka z Colossala - moje rzesy ładnie pokrywa tuszem i rozczesuje i nie ważne ile mam warstw.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 21:13   #13
Moniola81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Ja szczerze mówiąc jestem mega maniaczką tuszy do rzęs i wypróbowałam ich już bardzo bardzo wiele. Na pewno wszystkie wymienione w tym wątku łącznie z muli action który jest teraz u mnie w kosmetyczce razem z 4 innymi....Nie miałam tylko chyba tego nowego loreala million lashes i nowego max faktor z zielonym X. Po tych wszystkich doświadczeniach wiem że lubię silikonowe szczoteczki. Najbardziej pasował mi chyba Masterpice Max. Mam też teraz Telescopic ale jest jakiś dziwny i trzeba mieć czas żeb się nim pomalować. Jak ma się czas to jest OK. Na pewno bardzo lubię Wonder z Oriflame ale dopiero jak trochę wyschnie bo na początku jest za mokry i skleja. Collosal daje podobne efektu jak ten gruby False MF ale w ekspresowym tempie wysycha i się kruszy. Teraz kusi mnie te podkręcający z Rimmela i te 2 które wymieniłam n początku że nie testowałam. Widziałam też nowy Astor fioletowy podkręcający.Testowała go któraś? Właśnie to jest to że pogrubiający pogrubia rzęsy ale może wyglądać cieżko, kruszy się i osypuje. Ja bardzo lubię mieć wyraźnie podkręcone i podkreślone rzęsy.

Ciekawe jakiego tuszu używa Kasia Cichopek
Moniola81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 08:13   #14
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Ośmielam się stwierdzić, ze w jej przypadku tusz to drugorzędna rzecz i efekt robią prawdziwe sztuczne rzesy [jak to brzmi ]

Jak Wy się malujecie tymi silikonowymi szczoteczkami. Mnie irytują.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 10:53   #15
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Ja też nie umiem się silikonowymi szczoteczkami umalować
Obecnie używam Volume Diva Black Velvet z Astora i w sumie całkiem niezły ale ja dużych wymagań co do tuszu nie mam

Dziewczyny jak zależy Wam na pięknych rzęsach to polecam smarowanie ich olejkiem rycynowym np. na noc Przyciemnia i ponoć wydłuża. Ja go używam dopiero od wczoraj, więc Wam nie powiem czy to prawda z wydłużaniem, ale faktycznie przyciemnia
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 11:46   #16
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Używałam kiedyś przez jakiś czas i muszę do tego wrócić. Z tym, ze obojętnie jakbym je smarowała to mam po nim piękne, tłuste smugi na okularach
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 17:52   #17
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

No to akurat jak z kazdym kosmetykiem Ja teoretycznie wiem, które tusze są odpowiednie dla mnie. Ale ciągle eksperymentuje
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 01:15   #18
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

również mam cienkie, lecz długie rzęsy i dla mnie priorytetem jest przede wszystkim ich dobre rozczesanie i podkreślenie każdej z osobna Szukałam wielu tuszy do rzęs i tylko jeden stał się moim hitem, mianowicie SuperShock z Avonu. Nie każdemu jednak przypada on do gustu, dla mnie jego wielką zaleta jest szczoteczka - niby wielka, ale ma bardzo gęsto rozstawione włoski, dzięki czemu super rozczesuje. Jeżeli akurat nie mam tego tuszu, mam tą szczoteczkę Jedynym minusem jest to, że mimo długich rzęs, on je optycznie skraca i zawszę muszę delikatnie pociągnąć jakimś tuszem wydłużającym. Całkiem dobra jest też WonderLash z Oriflame.

Przy odrobinie wprawy udaje mi się osiągnąć efekt nieziemskich firanek
Ale to moja opinia, nie wiem co u ciebie jest priorytetem, u mnie przede wszystkim dobrze rozczesane rzęsy.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 14:43   #19
Moniola81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Ten z avonu oczywiście też już miałam bo ma szczoteczkę podobną do MF, ale na tym podobieństwa się kończą bo w avonie czerń jest dla mnie szara i praktycznie poza rozczesaniem nic nie robi z rzęsami a ja lubię jak są rozczesane i wyraźnie pogrubione bo długie są z natury

Strasznie kusi mnie ten fioletowy Rimmel z pofalowaną szczoteczką albo nowy MF z zielonym X, ale przecież nie kupię jednocześniej 2 tuszy
Moniola81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 19:26   #20
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Moniola81 Pokaż wiadomość

Strasznie kusi mnie ten fioletowy Rimmel z pofalowaną szczoteczką albo nowy MF z zielonym X, ale przecież nie kupię jednocześniej 2 tuszy
Tak jak pisałam wyżej-ten nowy tusz MF jest świetny
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 13:15   #21
roksi1004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki wybrać rodzaj tuszu? Pomóżcie

Dziewczyny pomozcie!!! jakiego rodzaju tuszu mam uzywac ?

Edytowane przez roksi1004
Czas edycji: 2011-02-25 o 14:17
roksi1004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.