Jak używać pudru prasowanego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-24, 19:25   #1
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Question

Jak używać pudru prasowanego?


Zacznę od tego, że mam tłustą cerę. Czy mogę stosowac taki puder? Nie znam się na tym. Czy używa się tego zamiast podkładu czy na niego? Nakłada się pędzlem czy gąbeczką/puszkiem? W jakim stopniu takie pudry sa kryjące? Czy odcienie wybiera sie tak samo jak podkłady (ciut jaśniejsze od naturalnego koloru cery)? Proszę o praktyczne wskazówki, albo linka jeśli moje wyszukiwanie okazało sie niedokładne
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 21:26   #2
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Jak używać pudru prasowanego?

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
Zacznę od tego, że mam tłustą cerę. Czy mogę stosowac taki puder? Nie znam się na tym. Czy używa się tego zamiast podkładu czy na niego? Nakłada się pędzlem czy gąbeczką/puszkiem? W jakim stopniu takie pudry sa kryjące? Czy odcienie wybiera sie tak samo jak podkłady (ciut jaśniejsze od naturalnego koloru cery)? Proszę o praktyczne wskazówki, albo linka jeśli moje wyszukiwanie okazało sie niedokładne
mysle, ze jak najbardziej mozesz stosowac taki puder co prawda mam suchutka jak wiory cere, ale z mojego doswiadczenia z tlustymi kremami wiem, ze dobry puder w kamieniu zmatuje nawet najwiekszego swieciocha-tlusciocha wic z tlusta, swiecaca cera powinien sobie poradzic bez zarzutow

czy tego sie uzywa zamiast podkladu to niestety niekompetentna w tym temacie jestem, bo podkladow nie uzywam, a i pudry w kamieniu tez tylko zima na swiecace kremy, ale wydaje mi sie ze kryjacy puder w kamieniu moze z powodzeniem zastepowac podklad

ja zawsze nakladam pacynka (puszkiem) dolaczonym do pudru (zawsze cos takiego dolaczaja, jeszcze mi sie nie zdarzylo nie znalezc go w pudeleczku). Jest to taka cieniutka jakby gabeczka, ktora nabiera odpowiednia ilosc pudru.

Dobiera sie tez pod kolor skory, wazne zeby nie byl zbyt ciemne, bo jakoze wiekszosc kamieni jest dosc mocno kryjaca, to sobie mozesz wyobrazic coto bylby za maly potworek z twarza kilka tonow ciemniejsza od reszty ciala

na koniec chcialam tylko dodac, ze uwielbiam tego typu pudry i zaluje ze nie moge ich stosowac na codzien (za bardzo wysuszaja mi skore). Uwielbiam ten przepiekny pudrowy zapach, jaki maja tylko kamienie (w innym typie pudru nie spotkalam sie z takim pieknym zapachem). Aha, no i jeszcze moze napisze, ktore sa dla mnie najlepsze:
astor perfekt finish powder (wcale go nie widac na twarzy, lekko kremowy)
maybelline natural look (tez wcale nie widac no i lekka konsystencja)
pupa, nazwy nie pamietam, ale taka mocno kremowa konsystencja

mam nadzieje ze chociaz troszke pomoglam
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:07   #3
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Jak używać pudru prasowanego?

Bardzo bardzo bardzo Ci dziękuję
Może jeszcze ktoś ma jakieś sugestie?
Prosim...
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:08   #4
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Jak używać pudru prasowanego?

Ja tez nakladam ta gabeczka lub poprostu duzym pedzlem
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:09   #5
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Jak używać pudru prasowanego?

mozesz uzywac jak chcesz, bez podkladu i na podklad. ja uzywam na podklad do zmatowienia cery.
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:09   #6
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Jak używać pudru prasowanego?

lepiej zmatowi twarz skrobia (byla masa watkow o tym) Mozesz np lekko nalozyc ja na twarz a potem dopiero puder Unikniesz wtedy bladej twarzy Ja tak robie
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:13   #7
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Jak używać pudru prasowanego?

Oczywiście możesz stosować puder prasowany
Puder w kamieniu z założenia służy do poprawek w ciągu dnia (często w kasetce znajduje się lusterko), nakłada się je załączoną gąbeczką (lub nie ).
Na podkład najlepiej użyć pudru sypkiego, który świetnie matuje (lepiej niż w kamieniu). Jednak można puder prasowany zastosować samodzielnie lub bezpośrednio na podkład. W drugim przypadku odcień powinien być zbliżony do podkładu lub transparentny.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-25, 10:16   #8
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Jak używać pudru prasowanego?

I jeszcze co do właściwości kryjących to zależy to od konkretnego pudru, ale na pewno nie zastąpi on kryjącego podkładu. No ale zawsze można wypróbować duet korektor + puder w kamieniu (ja tak robię).
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 16:04   #9
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Jak używać pudru prasowanego?

dziękuję za rady
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 16:41   #10
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Jak używać pudru prasowanego?

Czy możesz używać, to już Ci dziewczyny powiedziały, ja jeszcze dorzucę swoje trzy grosze. Jeśli chodzi o aplikację, to polecam pędzel - dodawane po pudrów gabeczki sa imho niepraktyczne i niehigieniczne, poza tym nie każda gąbeczka pozwala na równomierną aplikacje.

Jesli chodzi o właściwości kryjące pudrów, to tutaj właściwie już wszystko zależy od tego , jaki wybierzesz podukt. Gdybyś szukała czegoś mocno kryjącego - moge Ci polecić Double Perfection Chanel - jest to puder w compakcie, ale aplikując do na sucho otrzymujesz efekt przypudrowanej, matowej cery, a przy okazji - dobrze kryje drobne niedoskonałości, oczywiście do większych niezbędny jest korektor, ale np. z cieniami pod oczami radzi sobie nieźle
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 19:41   #11
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Jak używać pudru prasowanego?

A ze średniej półki (tak do 45 zł) ? Nie wiesz może czy pędzel do pudru ze standardowej oferty We-Ma sprawdzałby się dobrze (zamierzam je zamówic niedługo)?
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.