Mężczyzna starszy o ponad 30 lat. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-07, 16:36   #1
fajna_ruda23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8

Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.


Nie wiem kompletnie co mam z tym zrobić. Mam 23 lata, a on 55. Zakochał się we mnie powiedział mi o tym dzisiaj. Ja go bardzo lubię, przyjaźnimy się, pomagałam mu czasem w czymś jak mnie poprosił, nigdy nie dałam mu podstaw do tego, że mi na nim zależy bardziej niż na kimkolwiek. Nie prowokowałam go nigdy. Po prostu od czasu do czasu spotkaliśmy się. Spotkam się z nim w sobotę, muszę mu jakoś przemówić do rozsądku, przecież to się nie uda z taką różnicą wieku. Ta sytuacja jest dla mnie bardzo ciężka. Mam ochotę zapaść się pod ziemię i zniknąć. Zależy mi na nim ale jako na przyjacielu. Jak ja mam z tego wybrnąć? Może ktoś z Was znalazł się w podobnej sytuacji. Pomóżcie mi. Problemy uczuciowe są delikatne, nie chcę go zranić jakimś słowem.
fajna_ruda23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 16:37   #2
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Cytat:
Napisane przez fajna_ruda23 Pokaż wiadomość
Nie wiem kompletnie co mam z tym zrobić. Mam 23 lata, a on 55. Zakochał się we mnie powiedział mi o tym dzisiaj. Ja go bardzo lubię, przyjaźnimy się, pomagałam mu czasem w czymś jak mnie poprosił, nigdy nie dałam mu podstaw do tego, że mi na nim zależy bardziej niż na kimkolwiek. Nie prowokowałam go nigdy. Po prostu od czasu do czasu spotkaliśmy się. Spotkam się z nim w sobotę, muszę mu jakoś przemówić do rozsądku, przecież to się nie uda z taką różnicą wieku. Ta sytuacja jest dla mnie bardzo ciężka. Mam ochotę zapaść się pod ziemię i zniknąć. Zależy mi na nim ale jako na przyjacielu. Jak ja mam z tego wybrnąć? Może ktoś z Was znalazł się w podobnej sytuacji. Pomóżcie mi. Problemy uczuciowe są delikatne, nie chcę go zranić jakimś słowem.
Powiedzieć wprost, że nic nigdy z tego nie będzie i tyle. Proste.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 16:51   #3
Shannon_16
Zakorzenienie
 
Avatar Shannon_16
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 171 809
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Cytat:
Napisane przez fajna_ruda23 Pokaż wiadomość
Nie wiem kompletnie co mam z tym zrobić. Mam 23 lata, a on 55. Zakochał się we mnie powiedział mi o tym dzisiaj. Ja go bardzo lubię, przyjaźnimy się, pomagałam mu czasem w czymś jak mnie poprosił, nigdy nie dałam mu podstaw do tego, że mi na nim zależy bardziej niż na kimkolwiek. Nie prowokowałam go nigdy. Po prostu od czasu do czasu spotkaliśmy się. Spotkam się z nim w sobotę, muszę mu jakoś przemówić do rozsądku, przecież to się nie uda z taką różnicą wieku. Ta sytuacja jest dla mnie bardzo ciężka. Mam ochotę zapaść się pod ziemię i zniknąć. Zależy mi na nim ale jako na przyjacielu. Jak ja mam z tego wybrnąć? Może ktoś z Was znalazł się w podobnej sytuacji. Pomóżcie mi. Problemy uczuciowe są delikatne, nie chcę go zranić jakimś słowem.
Powiedz mu prawdę i tyle.
Shannon_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 17:44   #4
avll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 19
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Ja jestem w takim związku, mój mężczyzna jest starszy ode mnie o 31 lat. I też nigdy nie przypuszczałam, że coś takiego jest możliwe, zawsze mówiłam, że nawet 5 lat różnicy to za dużo.
Ale jeśli Ty jesteś pewna i nie ma siły, żebyś zmieniła zdanie to od początku ustal granice, a z czasem kto wie - jestem żywym dowodem na to, żeby nigdy nie być niczego w życiu pewnym
avll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 17:54   #5
Harmonija
Rozeznanie
 
Avatar Harmonija
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z łona matki.
Wiadomości: 955
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Cytat:
Napisane przez avll Pokaż wiadomość
Ja jestem w takim związku, mój mężczyzna jest starszy ode mnie o 31 lat. I też nigdy nie przypuszczałam, że coś takiego jest możliwe, zawsze mówiłam, że nawet 5 lat różnicy to za dużo.
Ale jeśli Ty jesteś pewna i nie ma siły, żebyś zmieniła zdanie to od początku ustal granice, a z czasem kto wie - jestem żywym dowodem na to, żeby nigdy nie być niczego w życiu pewnym
Ile masz lat? Wybacz wścibskość mi sie właczyła ale niezmiernie mnie to ciekawi.
__________________

Nalej Serce, nalej...




Na początku bóg stworzył człowieka, ale widząc go takim ułomnym, dał mu kota.
Harmonija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 17:56   #6
avll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 19
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

27
avll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 18:52   #7
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Ale w czym problem? Mówisz mu to samo, co w podobnej sytuacji facetowi w wieku 20, 30, 40 lat.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 19:43   #8
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Czy ty chcesz, byście byli razem? Jeśli tak, nie skreślaj go z powodu wieku, jeśli nie - mówisz to samo, co każdemu innemu w takiej sytuacji.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 19:50   #9
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Jak dla mnie związki z różnicą +/- 10 lat to totalny max. I tak z czasem taka 10 letnia różnica będzie stwarzać coraz więcej problemów. A jeszcze większa różnica raczej uniemożliwia normalny związek. 30 lat różnicy jest wręcz patologią moim skromnym, nietolerancyjnym zdaniem
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 20:07   #10
avll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 19
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Ufffff, jakie to szczęście, że ja swoją patologię uprawiam w bardziej tolerancyjnym kraju niż ojczysty

Ale jeszcze pół roku temu tez tak myślałam...

Edytowane przez avll
Czas edycji: 2014-07-07 o 20:08
avll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 21:16   #11
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Cytat:
Napisane przez fajna_ruda23 Pokaż wiadomość
Nie wiem kompletnie co mam z tym zrobić. Mam 23 lata, a on 55. Zakochał się we mnie powiedział mi o tym dzisiaj. Ja go bardzo lubię, przyjaźnimy się, pomagałam mu czasem w czymś jak mnie poprosił, nigdy nie dałam mu podstaw do tego, że mi na nim zależy bardziej niż na kimkolwiek. Nie prowokowałam go nigdy. Po prostu od czasu do czasu spotkaliśmy się. Spotkam się z nim w sobotę, muszę mu jakoś przemówić do rozsądku, przecież to się nie uda z taką różnicą wieku. Ta sytuacja jest dla mnie bardzo ciężka. Mam ochotę zapaść się pod ziemię i zniknąć. Zależy mi na nim ale jako na przyjacielu. Jak ja mam z tego wybrnąć? Może ktoś z Was znalazł się w podobnej sytuacji. Pomóżcie mi. Problemy uczuciowe są delikatne, nie chcę go zranić jakimś słowem.
Skoro jesteś pewna, że z Twojej strony nic z tego nie będzie to pogadaj z nim szczerze. Tak jednak, by go nie ranić. Nie musisz podawać jako powodu różnicy wieku- wystarczy powiedzieć, że nie odwzajemniasz jego uczuć i zależy Ci tylko na jego przyjaźni.

Podziwiam kobiety (właściwie dziewczyny), które decydują się na związek z facetem starszym o 30 lat. To trochę krótkowzroczne, bo za kilka lat one będą w rozkwicie swojej kobiecości a im już wiek da się mocno we znaki. Wtedy uczucie może nie wytrzymać konfrontacji z rzeczywistością (bieganie po lekarzach z lubym, problemy intymne typowe dla jego wieku, często mniejsza sprawność fizyczna). A wtedy zostawienie takiego partnera równa się poczuciu winy, bo zostawia się starego, bezradnego człowieka. Sama wolę facetów starszych, ale 10-12 lat to maksimum mojej akceptacji.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez avll Pokaż wiadomość
Ufffff, jakie to szczęście, że ja swoją patologię uprawiam w bardziej tolerancyjnym kraju niż ojczysty

Ale jeszcze pół roku temu tez tak myślałam...
Proszę, nie czuj się urażona, bo żadna z nas nie twierdzi, że to patologia. Wypowiadamy tylko swoje zdanie-chyba na tyle grzecznie, by się nie zacietrzewiać w dyskusji. Nie wtrącam się z zasady w czyjeś związki i gdybyś była moją sasiadką, zapewne niewiele by mnie obeszło, że Twoj partner jest starszy o 30 lat. Przecież to nie moja sprawa jest i nie moja rzecz, by krytykować.

Wypowiadam tylko własną opinię w sprawie. Przecież nie mowię, że muszę koniecznie mieć rację.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 21:19   #12
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Jeśli nie jesteś zainteresowana to mu to powiedz i tyle. Cała filozofia.
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 21:27   #13
avll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 19
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Proszę, nie czuj się urażona, bo żadna z nas nie twierdzi, że to patologia. Wypowiadamy tylko swoje zdanie-chyba na tyle grzecznie, by się nie zacietrzewiać w dyskusji. Nie wtrącam się z zasady w czyjeś związki i gdybyś była moją sasiadką, zapewne niewiele by mnie obeszło, że Twoj partner jest starszy o 30 lat. Przecież to nie moja sprawa jest i nie moja rzecz, by krytykować.

Wypowiadam tylko własną opinię w sprawie. Przecież nie mowię, że muszę koniecznie mieć rację.
Ale ja absolutnie nie czuję się urażona, nawet się uśmiechnęłam pod nosem
avll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 21:39   #14
Nat Hol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 229
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Cytat:
Napisane przez Sherminka Pokaż wiadomość
Jeśli nie jesteś zainteresowana to mu to powiedz i tyle. Cała filozofia.
Jak wyżej, również nie widzę jakiegoś dramatycznego problemu w tym wyznaniu.

Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze.
__________________
(...)Marzyła wtedy, że "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie",dokładnie pamiętała tę radość, gdy uznała, że tak właśnie jest i tę nadzieję, że tak zostanie.
http://koherencja.bloog.pl/?smoybbtticaid=612f02
Nat Hol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 21:41   #15
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Cytat:
Napisane przez fajna_ruda23 Pokaż wiadomość
Nie wiem kompletnie co mam z tym zrobić. Mam 23 lata, a on 55. Zakochał się we mnie powiedział mi o tym dzisiaj. Ja go bardzo lubię, przyjaźnimy się, pomagałam mu czasem w czymś jak mnie poprosił, nigdy nie dałam mu podstaw do tego, że mi na nim zależy bardziej niż na kimkolwiek. Nie prowokowałam go nigdy. Po prostu od czasu do czasu spotkaliśmy się. Spotkam się z nim w sobotę, muszę mu jakoś przemówić do rozsądku, przecież to się nie uda z taką różnicą wieku. Ta sytuacja jest dla mnie bardzo ciężka. Mam ochotę zapaść się pod ziemię i zniknąć. Zależy mi na nim ale jako na przyjacielu. Jak ja mam z tego wybrnąć? Może ktoś z Was znalazł się w podobnej sytuacji. Pomóżcie mi. Problemy uczuciowe są delikatne, nie chcę go zranić jakimś słowem.
Autorko, już zaczynasz się zachowywać jak ofiara i obwiniasz siebie o jego uczucia - jego uczucia, jego sprawa. O uczuciach dyskutuje się wprost, bo inaczej możesz stworzyć wiele niedomówień i czuć się jeszcze głupiej, niż teraz. Jak masz z tego wybrnąć? Normalnie, powiedzieć zdecydowanie (nie "yyy, chyba nie"), że nie jesteś zainteresowana intymną relacją z tym panem. I cóż, nie mam zbyt dobrego zdania o facetach lecących na 30 lat młodsze dziewczyny, bo nietrudno sobie wyobrazić, na co lecą i polecam serwować takim kubeł zimnej wody.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 22:21   #16
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Ale ty po prosty nie chcesz z nim byc,a nie jest tak,ze chcesz,ale sie boisz,bo on starszy i nic nie wyjdzie z tego bo blablabla tak wiec dajesz elegancko kosza tak samo jak rowiesnikowi,nie widzę wiekszego problemu
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.


Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 22:28   #17
raita
Zakorzenienie
 
Avatar raita
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 354
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Prosto z mostu. Facet jest po prostu starszy, a nie ułomny.
__________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.



raita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 16:23   #18
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Autorko, już zaczynasz się zachowywać jak ofiara i obwiniasz siebie o jego uczucia - jego uczucia, jego sprawa. O uczuciach dyskutuje się wprost, bo inaczej możesz stworzyć wiele niedomówień i czuć się jeszcze głupiej, niż teraz. Jak masz z tego wybrnąć? Normalnie, powiedzieć zdecydowanie (nie "yyy, chyba nie"), że nie jesteś zainteresowana intymną relacją z tym panem. I cóż, nie mam zbyt dobrego zdania o facetach lecących na 30 lat młodsze dziewczyny, bo nietrudno sobie wyobrazić, na co lecą i polecam serwować takim kubeł zimnej wody.
To samo chciałam napisać.
Ta relacja już jest toksyczna. Klasyka gatunku. Pan wygląda mi na wytrawnego myśliwego, który wyszukuje najsłabsze psychicznie sztuki, którymi można łatwo manipulować poprzez wpędzanie w poczucie winy. I to w białych rękawiczkach, bo przecież nie zrobił nic konkretnego.

Cytat:
Napisane przez raita Pokaż wiadomość
Prosto z mostu. Facet jest po prostu starszy, a nie ułomny.
Dokładnie.

Edytowane przez Fleur_D
Czas edycji: 2014-07-08 o 16:27
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 18:31   #19
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Powiedz wprost, że nic z tego nie będzie, bo nic do niego nie czujesz.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-08, 18:50   #20
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie związki z różnicą +/- 10 lat to totalny max. I tak z czasem taka 10 letnia różnica będzie stwarzać coraz więcej problemów. A jeszcze większa różnica raczej uniemożliwia normalny związek. 30 lat różnicy jest wręcz patologią moim skromnym, nietolerancyjnym zdaniem
jezu, Ty jak juz cos napiszesz

Autorko jezeli nic do niego nie czujesz to tylko szczerosc Ci pozostaje. Nie zaczynaj nic wbrew sobie tylko i dlatego, ze go zaluejsz.
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 06:21   #21
fajna_ruda23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Czuje się z tym bardzo źle, w sobotę się z nim spotkam nie wiem jak ta rozmowa się rozwinie mam nadzieję, że po tym co chcę mu powiedzieć zostaniemy chociaż przyjaciółmi bo to nie jest tak, że zupełnie mi na nim nie zależy.
fajna_ruda23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 09:47   #22
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Ja jestem chyba nienormalna, bo zawsze myślę o przyszłości: ty będziesz miała 40, on...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 22:07   #23
avll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 19
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

To ja chyba też jestem nienormalna, bo kompletnie o tym nie myślę
avll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 22:59   #24
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Mężczyzna starszy o ponad 30 lat.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja jestem chyba nienormalna, bo zawsze myślę o przyszłości: ty będziesz miała 40, on...
Ta myśl jest tym, co odpycha mnie od takich relacji na starcie
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-11 23:59:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.