Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-17, 10:04   #3751
milkyway0
Raczkowanie
 
Avatar milkyway0
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 142
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Piąteczka, mam long boba

Wyslalam tz po strzykawki wiec moge wcierac kozieradke obym tym razem wytrwala przy tej kuracji
Wrzucałaś może fotkę? Chętnie zobaczę :3
__________________
Od 01.2016 nie farbuję, nie prostuję i walczę o lepsze włosy!
milkyway0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 10:08   #3752
Yoriko 96
Raczkowanie
 
Avatar Yoriko 96
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: DE- Schleswig-Holstein
Wiadomości: 111
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Hehe, też tak miałam, jak zaczesałam włosy, a potem przyciemniłam włosy, bo mnie to "ombre od biedy" denerwowało, i fakt same włosy wyglądały fajnie, ale czy twarzowe dla mnie ? Waham się, bo wprawdzie mogę się teraz bardziej bawić makijażem, mocniejsze tony nie sprawiają, że wyglądam jakbym na ulicy pracowała, ale z drugiej strony, nie chce mi się codziennie malować 😕 i bądź tu mądry człowieku 😧

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Długosc:

5*10*15*20*25*30*35* 40*45*50*55*60*65*70

wlosomaniaczka: 1.1.2016
Yoriko 96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 10:10   #3753
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cześć!

Jak z czerwieni wrócić do średniego brązu, który jest moim naturalnym kolorem włosów, ale tak bym nie zwariowała z odrostami, które mam równe jak od linijki. Nie wiem czy powinnam zrobić sobie jakieś farbowanie by zrobić przejście między naturalnym kolorem, a tym farbowanym czy zafarbować całe włosy kolorem, który zneutralizuje czerwień. Jestem trochę zmęczona comiesięcznym farbowaniem i chciałabym od tego jakiś czas odpocząć jednak chce to zrobić tak by to w miarę estetycznie wyglądało.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 10:15   #3754
201701121406
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 755
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Ja przy farbowanych musiałam się malować, bo bez makijażu wyglądałam mdło. Z naturalnymi nie mam takiego problemu (patrząc po odrostach). I fakt, też zauwazylam to, że mogę używać intensywniejszych kolorów i wyglądam dobrze. Jakoś tak nic ze sobą nie konkuruje. Nie ma tego efektu przedobrzenia.



No i po hennie włosy mi się jednak trochę rozprostowały Czekam więc też na moje dawne fale
201701121406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 10:25   #3755
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Meagara Pokaż wiadomość
Przyłączam się do wątku. Po 10 latach farbowania włosów na chyba wszystkie kolory z palety wracam do naturalek. Jeden powrót mam już za Toba - z czarnego do blondu. Aktualnie schodzę z jasnego, żółtego blondu (rozjaśniałam hennę). Odrosty mają około 5-6 cm, ale już je kocham Jak zaczeszę włosy do tyłu to dopiero teraz widzę jak dobrze wyglądam w naturalnym kolorze.
Hej Życzę powodzenia

Cytat:
Napisane przez Yoriko 96 Pokaż wiadomość
Mi się też tak wydawało, bo miałam jasne końcówki, które twarz ożywiały, gdy przyciemniłam, nagle wydaję się sobie taka mdła 😑 a już beż makijażu mogę nie wychodzić z domu , dlatego zastanawiam się nad jasną szamponetką,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To zafarbuj, jeśli się ze swoimi źle czujesz, a nie wmawiaj innym na wstępie, że też będą się źle czuli i to tylko chwilowe przeczucie, że w naturalnych lepiej.
A tak poza tym to jasna szamponetka w jakim celu...? Efektu placebo?

Cytat:
Napisane przez Meagara Pokaż wiadomość
Moje jasne żółto-pomarańczowe końcówki nie mogą być twarzowe I mówiłam o zaczesaniu włosów - do tyłu, tak żeby tylko odrosty były widoczne. Od razu lepiej wyglądam, a pewnie jak urosną to standardowo słońce jeszcze rozjaśni mi końce i będę miała ombre
Na rozjaśnienie też bardzo liczyłam, bo jak byłam dzieckiem, to rozjaśniały mi się naprawdę mocno, ale teraz mam od słońca tylko ledwo widoczne refleksy. Szkoda, ale z drugiej strony i tak mi się podoba mój kolor

Cytat:
Napisane przez Yoriko 96 Pokaż wiadomość
Hehe, też tak miałam, jak zaczesałam włosy, a potem przyciemniłam włosy, bo mnie to "ombre od biedy" denerwowało, i fakt same włosy wyglądały fajnie, ale czy twarzowe dla mnie ? Waham się, bo wprawdzie mogę się teraz bardziej bawić makijażem, mocniejsze tony nie sprawiają, że wyglądam jakbym na ulicy pracowała, ale z drugiej strony, nie chce mi się codziennie malować 😕 i bądź tu mądry człowieku 😧

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po tym, co zauważyłam na wątku, większość dziewczyn ma zupełnie odwrotnie - przy naturalnych włosach nie musi się prawie wcale malować. Chyba że faktycznie Twój mus malowania się wynika z tego, że uważasz, że wyglądasz mdło w swoim kolorze i próbujesz to zmienić makijażem. Bo podejrzewam, że cera wygląda dobrze bez makijażu, tzn. zdrowo. To jest z reguły największa zmiana, bo wiele kolorów podbitych rudościami czy czerwieniami powoduje, że cera wydaje się bardziej zaczerwieniona niż w rzeczywistości. Z kolei zbyt szare i ciemne powodują, że wygląda ona trupio.

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Cześć!

Jak z czerwieni wrócić do średniego brązu, który jest moim naturalnym kolorem włosów, ale tak bym nie zwariowała z odrostami, które mam równe jak od linijki. Nie wiem czy powinnam zrobić sobie jakieś farbowanie by zrobić przejście między naturalnym kolorem, a tym farbowanym czy zafarbować całe włosy kolorem, który zneutralizuje czerwień. Jestem trochę zmęczona comiesięcznym farbowaniem i chciałabym od tego jakiś czas odpocząć jednak chce to zrobić tak by to w miarę estetycznie wyglądało.
Ściągnąć czerwień i zafarbować włosy na kolor zbliżony do naturalnego.
Też schodziłam z czerwieni i nie wyobrażam sobie zapuszczania z nią na jakimkolwiek fragmencie włosów.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 10:33   #3756
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez milkyway0 Pokaż wiadomość
Wrzucałaś może fotkę? Chętnie zobaczę :3

Mam w albumie

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Meagara Pokaż wiadomość
Moje jasne żółto-pomarańczowe końcówki nie mogą być twarzowe I mówiłam o zaczesaniu włosów - do tyłu, tak żeby tylko odrosty były widoczne. Od razu lepiej wyglądam, a pewnie jak urosną to standardowo słońce jeszcze rozjaśni mi końce i będę miała ombre

A jakie masz naturalne? mnie tez sie wydaje ze najlepiej wyglada sie w naturalnym kolorze, no ale do takich wnioskow dochodzi sie dopiero po okresie eksperymentowania z farbami

Dziewczyny a ile mialyscie lat jak pierwszy raz pofarbowalyscie wlosy trwala farba? Ja w 3 klasie LO na ciemny braz i potem tak farbowalam kasztanami i ciemnym brazem, az w koncu wyszly czarne
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 10:36   #3757
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ściągnąć czerwień i zafarbować włosy na kolor zbliżony do naturalnego.
Też schodziłam z czerwieni i nie wyobrażam sobie zapuszczania z nią na jakimkolwiek fragmencie włosów.
Jeśli farbowałam włosy od jakiś 2 lat przy czym ostatnie pół roku farbą trwale koloryzującą (wcześniej farbami Loreal do 24 myć) to jeden zabieg dekoloryzacji z farbowaniem starczy?
Jedna rzecz dla mnie jest niejasna jak czytałam o dekoloryzacji. Czy po tym zabiegu mogę zafarbować włosy od razu czy dopiero po kilku dniach?
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-17, 10:37   #3758
Yoriko 96
Raczkowanie
 
Avatar Yoriko 96
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: DE- Schleswig-Holstein
Wiadomości: 111
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Martaakow, ja nigdzie nie wmawiam, że kolor naturalny jest dla wszystkich niedopasowany, tylko dzieliłam się moimi odczuciami, po to jest chyba forum, teraz jak mam tak duży odrost zauważam że nie do końca się czuje fakt, a szamponetka jasną chciałabym użyć, aby podreślić mój kolor, bo jestem ciekawa co by wyszło, za farbę tak szybko nie chwycę, bo szkoda mi półtorej roku. A malować mogę się bardziej, bo mój naturalny włos dość ciemy jest, a ja do tego nie lubię siedzieć na słońcu, więc żeby nie wyglądać jak pół śmierci, czyję się zwyczajnie lepiej kiedy mam bardziej podkreśliny makijaż, np. Krubsza kreska eyelineren, bądź intensywne usta, będąc blondynką nie zastanawiałam się nad makijażem, beż, jasny brąz na oku i delikatna szminka, bądź ochronna i było idealnie 😄
To są tylko moje spostrzeżenia, każdy wygląda i czuje się innaczej w różnych kolorach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Długosc:

5*10*15*20*25*30*35* 40*45*50*55*60*65*70

wlosomaniaczka: 1.1.2016
Yoriko 96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 10:40   #3759
201701121406
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 755
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Martaakow - dzięki!



Pare lat temu jak byłam we Włoszech to tak mi się (dość spore) odrosty rozjaśniły, ze ludzie myśleli, ze mój farbowany jasny blond to naturalny Ale, na nic spektakularnego się nie nastawiam, w takich ciemniejszych też będzie dobrze Mam nadzieje, ze wytrzymam Denerwują mnie te farbowane, ale z drugiej strony po schodzeniu z czerni (jak Dzika Wozkowa - jeśli kojarzycie tę blogerkę) już nic nie powinno być mi straszne
201701121406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 10:40   #3760
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
A jakie masz naturalne? mnie tez sie wydaje ze najlepiej wyglada sie w naturalnym kolorze, no ale do takich wnioskow dochodzi sie dopiero po okresie eksperymentowania z farbami

Dziewczyny a ile mialyscie lat jak pierwszy raz pofarbowalyscie wlosy trwala farba? Ja w 3 klasie LO na ciemny braz i potem tak farbowalam kasztanami i ciemnym brazem, az w koncu wyszly czarne
Ja w sumie w swojej czerwieni bez makijażu czuje, że ludzie jedyne co widzą to włosy i muszę się umalować by i twarz była na tyle przyciągająca oko i ciekawa jak włosy.
Ja osobiście uważam, że naturalny kolor włosów jest ok, ale dobrze się też wygląda w przyciemnionym kolorze albo trochę rozjaśnionym niż naturalny. Jak się farbuje na jakiś inny kolor to czasami może być w złej tonacji i kolor podkładu w tonacji ciała wygląda nietwarzowo mimo, że powinno być inaczej.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 10:49   #3761
201701121406
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 755
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Mam w albumie

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------




A jakie masz naturalne? mnie tez sie wydaje ze najlepiej wyglada sie w naturalnym kolorze, no ale do takich wnioskow dochodzi sie dopiero po okresie eksperymentowania z farbami

Dziewczyny a ile mialyscie lat jak pierwszy raz pofarbowalyscie wlosy trwala farba? Ja w 3 klasie LO na ciemny braz i potem tak farbowalam kasztanami i ciemnym brazem, az w koncu wyszly czarne


Blond. Taki średni. Dostrzegam także jakieś złotawe tony, ale pewna nie jestem



Ja pierwszy raz zafarbowałam szamponetka w czwartej klasie podstawówki na rudo. Później był czerwony, rudy, brązowy, czarny, chwilę naturalne, rude, znowu czerwone, białe, fioletowe, blond, niebieskie, zielone, różowe... No a później rudo-czerwone, zejście do blondu i mam nadzieje, że za dwa lata naturalki





Kori, miałam to samo wrażenie. Czerwień kocham całym serduchem, ale dopiero teraz czuję, że w końcu widać moja twarz, a nie włosy. A tak to najpierw szły moje włosy, włosy, włosy, a dopiero później ja.
201701121406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-17, 10:56   #3762
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ile mialyscie lat jak pierwszy raz pofarbowalyscie wlosy trwala farba? Ja w 3 klasie LO na ciemny braz i potem tak farbowalam kasztanami i ciemnym brazem, az w koncu wyszly czarne
Ja w 2 klasie gimnazjum zaczęłam, najpierw nieudana szamponetka jasny blond, później z 2 razy ciemna szamponetka, później szampony "do 24 myć", które oczywiście nigdy nie schodziły, a że spodobało mi się chodzić w przyciemnionych włosach, to farbowałam dalej.

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Jeśli farbowałam włosy od jakiś 2 lat przy czym ostatnie pół roku farbą trwale koloryzującą (wcześniej farbami Loreal do 24 myć) to jeden zabieg dekoloryzacji z farbowaniem starczy?
Jedna rzecz dla mnie jest niejasna jak czytałam o dekoloryzacji. Czy po tym zabiegu mogę zafarbować włosy od razu czy dopiero po kilku dniach?
Farby do 24 myć to też tak naprawdę farby trwałe. Zawierają oksydant, który wybija nasz naturalny barwnik. Poza tym nigdy nie schodzą do końca. Można więc śmiało przyjąć, że 2 lata farbowałaś trwale włosy. W takiej sytuacji chyba nie pomoże dekoloryzator, bo masz na włosach zbyt wiele warstw sztucznego pigmentu. Ja bym zrobiła (i tak też robiłam u siebie) kąpiel rozjaśniającą. Jeśli Twój naturalny kolor jest ciemny, być może wystarczy 1 zabieg, ale pamiętaj, że musisz rozjaśnić do koloru o ok. ton jaśniejszego niż chcesz docelowo, żeby łatwiej było stonować rudości. Bo musisz się nastawić, że po rozjaśnianiu będziesz miała rude włosy. Zafarbować można od razu po rozjaśnianiu, tylko trzeba pamiętać o tym, żeby porządnie wyszorować włosy po rozjaśniaczu.

Cytat:
Napisane przez Yoriko 96 Pokaż wiadomość
Martaakow, ja nigdzie nie wmawiam, że kolor naturalny jest dla wszystkich niedopasowany, tylko dzieliłam się moimi odczuciami, po to jest chyba forum, teraz jak mam tak duży odrost zauważam że nie do końca się czuje fakt, a szamponetka jasną chciałabym użyć, aby podreślić mój kolor, bo jestem ciekawa co by wyszło, za farbę tak szybko nie chwycę, bo szkoda mi półtorej roku. A malować mogę się bardziej, bo mój naturalny włos dość ciemy jest, a ja do tego nie lubię siedzieć na słońcu, więc żeby nie wyglądać jak pół śmierci, czyję się zwyczajnie lepiej kiedy mam bardziej podkreśliny makijaż, np. Krubsza kreska eyelineren, bądź intensywne usta, będąc blondynką nie zastanawiałam się nad makijażem, beż, jasny brąz na oku i delikatna szminka, bądź ochronna i było idealnie 😄
To są tylko moje spostrzeżenia, każdy wygląda i czuje się innaczej w różnych kolorach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z własnego doświadczenia - nic. Kilka razy zdarzyło mi się kupić za jasną szamponetkę i efektu nie było w ogóle. Nawet zmiany tonacji. Strata pieniędzy, chociaż dobrze że szamponetki są tanie jak barszcz.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 11:35   #3763
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Farby do 24 myć to też tak naprawdę farby trwałe. Zawierają oksydant, który wybija nasz naturalny barwnik. Poza tym nigdy nie schodzą do końca. Można więc śmiało przyjąć, że 2 lata farbowałaś trwale włosy. W takiej sytuacji chyba nie pomoże dekoloryzator, bo masz na włosach zbyt wiele warstw sztucznego pigmentu. Ja bym zrobiła (i tak też robiłam u siebie) kąpiel rozjaśniającą. Jeśli Twój naturalny kolor jest ciemny, być może wystarczy 1 zabieg, ale pamiętaj, że musisz rozjaśnić do koloru o ok. ton jaśniejszego niż chcesz docelowo, żeby łatwiej było stonować rudości. Bo musisz się nastawić, że po rozjaśnianiu będziesz miała rude włosy. Zafarbować można od razu po rozjaśnianiu, tylko trzeba pamiętać o tym, żeby porządnie wyszorować włosy po rozjaśniaczu
Stonować rudości będę mogła brązem w kolorze moich naturalnych włosów czy będzie musiała mieć jakiś pigment (np. zaczerwienioną twarz tonuje się pigmentem zielonym)? Pytam bo zapewne będę wolała zrobić kąpiel rozjaśniającą z farbowaniem u fryzjera, ale z własną farbą.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 15:09   #3764
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Stonować rudości będę mogła brązem w kolorze moich naturalnych włosów czy będzie musiała mieć jakiś pigment (np. zaczerwienioną twarz tonuje się pigmentem zielonym)? Pytam bo zapewne będę wolała zrobić kąpiel rozjaśniającą z farbowaniem u fryzjera, ale z własną farbą.
Farbą z pigmentem popielatym, czyli np. 6.1 lub 5.1. Z tą jedynką po kropce w każdym razie. Bo nie wiem, na jakim dokładnie poziomie masz ten brąz.
Tylko jeśli by Ci gdzieś wyszły złote pasma (w co wątpię), to nie nakładaj tej farby, bo wyjdzie zielono. Wtedy z 2 lub 21 po kropce, ale to nie stonuje wystarczająco rudości. Ale myślę, że nie ma co się martwić, bo pewnie będzie mocno rudo po rozjaśnianiu
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 16:18   #3765
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Farbą z pigmentem popielatym, czyli np. 6.1 lub 5.1. Z tą jedynką po kropce w każdym razie. Bo nie wiem, na jakim dokładnie poziomie masz ten brąz.
Tylko jeśli by Ci gdzieś wyszły złote pasma (w co wątpię), to nie nakładaj tej farby, bo wyjdzie zielono. Wtedy z 2 lub 21 po kropce, ale to nie stonuje wystarczająco rudości. Ale myślę, że nie ma co się martwić, bo pewnie będzie mocno rudo po rozjaśnianiu
Dziękuję bardzo
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 19:38   #3766
milkyway0
Raczkowanie
 
Avatar milkyway0
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 142
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Kurde, wczoraj już byłam gotowa się umawiać do fryzjerki (ba, dzwoniłam nawet), a dzisiaj mam wątpliwości czy jednak może zostawić :P W sensie do fryzjerki i tak pójdę, ale przy long bobie chciałam sporo ściąć, a teraz zastanawiam się nad ścięciem na literę V bądź U :/
__________________
Od 01.2016 nie farbuję, nie prostuję i walczę o lepsze włosy!
milkyway0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 20:38   #3767
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez milkyway0 Pokaż wiadomość
Kurde, wczoraj już byłam gotowa się umawiać do fryzjerki (ba, dzwoniłam nawet), a dzisiaj mam wątpliwości czy jednak może zostawić :P W sensie do fryzjerki i tak pójdę, ale przy long bobie chciałam sporo ściąć, a teraz zastanawiam się nad ścięciem na literę V bądź U :/

Moze najpierw sprobuj z cieciem w U lub V, potem zawsze mozesz zrobic long boba
Ja dzis sie naogladalam filmikow Korneli na yt i patrzac na jej wlosy zatesknilam za dlugimi i ciemnymi ktore sama kiedys mialam buuuu :P
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 21:23   #3768
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

witam nowe zapuszczające
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 10:06   #3769
milkyway0
Raczkowanie
 
Avatar milkyway0
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 142
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Moze najpierw sprobuj z cieciem w U lub V, potem zawsze mozesz zrobic long boba
Ja dzis sie naogladalam filmikow Korneli na yt i patrzac na jej wlosy zatesknilam za dlugimi i ciemnymi ktore sama kiedys mialam buuuu :P
No w sumie i tak muszę ściąć wszystkie farbowańce, więc wcześniej czy później będę musiała się ich pozbyć, żeby włosy były ok. Mam jeszcze tydzień czasu na zastanowienie się co zrobić, chociaż pewnie odwlekę to do ''po weselu''
__________________
Od 01.2016 nie farbuję, nie prostuję i walczę o lepsze włosy!
milkyway0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 10:34   #3770
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez milkyway0 Pokaż wiadomość
No w sumie i tak muszę ściąć wszystkie farbowańce, więc wcześniej czy później będę musiała się ich pozbyć, żeby włosy były ok. Mam jeszcze tydzień czasu na zastanowienie się co zrobić, chociaż pewnie odwlekę to do ''po weselu''
Ja teraz mysle czy za 2 tygodnie isc podciac mojego boba (tzn koncowki 1-2cm) czy zapuszczac cos mi te dlugie wlosy od wczoraj siedza w glowie - jestem bezbadziejna pod tym wzgledem :P
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 10:58   #3771
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

A mnie kusi long bob, ale coś nie mogę się zdecydować. Nie miałam tak krótkich włosów od 4-5 lat i jakoś nie mam odwagi ściąć
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 11:00   #3772
juliajul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cześć dziewczyny,
chciałam się z wami podzielić tym co sobie zrobiłam bo może ktoś będzie mi umiał pomóc. (Mam nadzieję, że w dobrym miejscu to piszę.)
Otóż mój naturalny kolor włosów to bardzo ciemny blond, końce zawsze trochę mi jaśniały od słońca, wszyscy mówili, że mam bardzo ładny kolor włosów, ewentualnie mogę trochę rozjaśnić... Ja sama miałam go dość, chciałam zmiany, dawno temu myślałam, żeby je rozjaśnić odrobinę. Niestety od kilku miesięcy marzył mi się bardzo ciemny brąz. TAK, taki też kolor zdecydowałam się położyć na włosy
Nie ma tragedii, bo nie wyglądam najgorzej, ale nie wyglądam też dobrze... Gdy teraz patrzę w lustro wydaje mi się, że mogłam jednak je rozjaśnić. Pierwszego dnia byłam w ciężkim szoku i nie czułam się zbyt dobrze, teraz już trochę się przyzwyczaiłam. Dopiero 3 dzień jestem brunetką, a już mi się marzy blond.
Farba, której użyłam to Garnier Olia 4.0. Próbuję go trochę wypłukiwać przy myciu (szamponem przeciwłupieżowym) i faktycznie widać, że kolor się wymywa, bo nie jest już, aż taki intensywny. Jest to o tyle ciężka sprawa, że włosy nie są równomiernie pofarbowane. Najciemniejsze są przy odrostach, reszta wygląda jakby kolor się bardzo spłukiwał, efekt jakby mój naturalny kolor był brudny? oblepiony farbą z zewnątrz? Może kolor dobrze się nie "wżarł" w strukturę włosa?
Myślę o wizycie u jakiegoś dobrego fryzjera, ale bardzo się boję, że nie otrzymam efektu na jaki liczę.
Mój cel to kolor jaśniejszy od naturalnego, lub naturalny odrost i jaśniejsza reszta.
Może ktoś przeszedł przez taką "wpadkę" i ma jakieś rady? Czekać, aż kolor się wypłucze jeszcze trochę, będzie widać odrost i wtedy udać się do fryzjera, żeby zrobił mi z tego blond? Czy zapuszczać włosy i czekać, aż odrosną moje naturalne?
Nie mam problemu, żeby obciąć włosy, bo dwa razy w roku je tak obcinam (odrobinę dłużej niż do ramion). Rosną mi bardzo szybko, bo gdy je zetnę we wrześniu- w lutym już mam włosy do talii... i znowu podcinam, a na lipiec już są znowu długie.
Dodam jeszcze, że moja siostra ma mysi ciemny blond i farbowała się tą samą farbą na czarno(1.0)!! a po roku bez farbowania, kolor jej się wypłukał do naturalnego.
Pierwsze dwa zdjęcia- taki kolor mniej więcej wyszedł mi na głowie, następne zdjęcie to mniej więcej mój naturalny kolor. Ostatnie to kolor do którego dążę teraz...

dkslf.jpg

superthumb.jpg

modelka-victorias-secret-o-pracy-308820-article.jpg

krupajoannadd_002.jpg

Edytowane przez juliajul
Czas edycji: 2016-08-18 o 11:13
juliajul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 11:06   #3773
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez juliajul Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
chciałam się z wami podzielić tym co sobie zrobiłam bo może ktoś będzie mi umiał pomóc. (Mam nadzieję, że w dobrym miejscu to piszę.)
Otóż mój naturalny kolor włosów to bardzo ciemny blond, końce zawsze trochę mi jaśniały od słońca, wszyscy mówili, że mam bardzo ładny kolor włosów, ewentualnie mogę trochę rozjaśnić... Ja sama miałam go dość, chciałam zmiany, dawno temu myślałam, żeby je rozjaśnić odrobinę. Niestety od kilku miesięcy marzył mi się bardzo ciemny brąz. TAK, taki też kolor zdecydowałam się położyć na włosy
Nie ma tragedii, bo nie wyglądam najgorzej, ale nie wyglądam też dobrze... Gdy teraz patrzę w lustro wydaje mi się, że mogłam jednak je rozjaśnić. Pierwszego dnia byłam w ciężkim szoku i nie czułam się zbyt dobrze, teraz już trochę się przyzwyczaiłam. Dopiero 3 dzień jestem brunetką, a już mi się marzy blond.
Farba, której użyłam to Garnier Olia 4.0. Próbuję go trochę wypłukiwać przy myciu (szamponem przeciwłupieżowym) i faktycznie widać, że kolor się wymywa, bo nie jest już, aż taki intensywny. Jest to o tyle ciężka sprawa, że włosy nie są równomiernie pofarbowane. Najciemniejsze są przy odrostach, reszta wygląda jakby kolor się bardzo spłukiwał, efekt jakby mój naturalny kolor był brudny? oblepiony farbą z zewnątrz? Może kolor dobrze się nie "wżarł" w strukturę włosa?
Myślę o wizycie u jakiegoś dobrego fryzjera, ale bardzo się boję, że nie otrzymam efektu na jaki liczę.
Mój cel to kolor jaśniejszy od naturalnego.
Może ktoś przeszedł przez taką "wpadkę" i ma jakieś rady? Czekać, aż kolor się wypłucze jeszcze trochę, będzie widać odrost i wtedy udać się do fryzjera, żeby zrobił mi z tego blond? Czy zapuszczać włosy i czekać, aż odrosną moje naturalne?
Nie mam problemu, żeby obciąć włosy, bo dwa razy w roku je tak obcinam (odrobinę dłużej niż do ramion). Rosną mi bardzo szybko, bo gdy je zetnę we wrześniu- w lutym już mam włosy do talii... i znowu podcinam, a na lipiec już są znowu długie.
Dodam jeszcze, że moja siostra ma mysi ciemny blond i farbowała się tą samą farbą na czarno(1.0)!! a po roku bez farbowania, kolor jej się wypłukał do naturalnego.
Pierwsze dwa zdjęcia- taki kolor mniej więcej wyszedł mi na głowie, następne zdjęcie to mniej więcej mój naturalny kolor. Ostatnie to kolor do którego dążę teraz...

Załącznik 6597736

Załącznik 6597741

Załącznik 6597746

Załącznik 6597751
Dekoloryzator (color remover) powinien załatwić szybko sprawę, skoro tylko jedno farbowanie robiłaś. Później delikatna kąpiel rozjaśniająca (żeby kolor był jaśniejszy od naturalnego) i tonowanie do ładnego blondu, obstawiam kolor 9.21

Ale to nie jest najlepszy temat, w innych (np. Pytania i porady fryzjerskie lub Jak uzyskać taki kolor) otrzymasz więcej wskazówek.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2016-08-18 o 11:08
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 11:22   #3774
juliajul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Dekoloryzator (color remover) powinien załatwić szybko sprawę, skoro tylko jedno farbowanie robiłaś. Później delikatna kąpiel rozjaśniająca (żeby kolor był jaśniejszy od naturalnego) i tonowanie do ładnego blondu, obstawiam kolor 9.21

Ale to nie jest najlepszy temat, w innych (np. Pytania i porady fryzjerskie lub Jak uzyskać taki kolor) otrzymasz więcej wskazówek.
Dziękuję za pomoc, zatem przeniosę się z moim pytaniem gdzie indziej
juliajul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 11:35   #3775
milkyway0
Raczkowanie
 
Avatar milkyway0
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 142
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Ja teraz mysle czy za 2 tygodnie isc podciac mojego boba (tzn koncowki 1-2cm) czy zapuszczac cos mi te dlugie wlosy od wczoraj siedza w glowie - jestem bezbadziejna pod tym wzgledem :P
Ja raz chce zapuszczac, raz obciac na krotko - zalezy jak mi sie wlosy danego dnia ulożą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Od 01.2016 nie farbuję, nie prostuję i walczę o lepsze włosy!
milkyway0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 11:53   #3776
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez milkyway0 Pokaż wiadomość
Ja raz chce zapuszczac, raz obciac na krotko - zalezy jak mi sie wlosy danego dnia ulożą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No jest tak
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 05:56   #3777
Yoriko 96
Raczkowanie
 
Avatar Yoriko 96
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: DE- Schleswig-Holstein
Wiadomości: 111
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Pytanie, zna ktoś bloga blondeme? Ostatnie wpisy są sprzed pół roku, a wcześniej też jakoś długo nieaktywna była 😯
Bardzo lubiłam podczytywać sobie jej wpisy, taki ciekawy blog, a tu od prawie roku nic pomijając dwa wpisy w styczniu.
Wie ktoś, co się mogło stać ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Długosc:

5*10*15*20*25*30*35* 40*45*50*55*60*65*70

wlosomaniaczka: 1.1.2016
Yoriko 96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 06:26   #3778
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Dziewczyny, zauważyłam, że mając już prawie całe naturalne włosy odżywka, którą zazwyczaj używa (Loreal Total Repair) jest już za ciężka, olejowanie to w ogóle odpada i ostatnio używam tylko szamponów (różnych z Yves Rocher).

Myślę jednak, że to chyba niekoniecznie dobrze, że nic nie używam i chciałabym coś naprawdę lekkiego- co polecacie do naturalnych?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 06:36   #3779
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zauważyłam, że mając już prawie całe naturalne włosy odżywka, którą zazwyczaj używa (Loreal Total Repair) jest już za ciężka, olejowanie to w ogóle odpada i ostatnio używam tylko szamponów (różnych z Yves Rocher).

Myślę jednak, że to chyba niekoniecznie dobrze, że nic nie używam i chciałabym coś naprawdę lekkiego- co polecacie do naturalnych?

Ja polecam odzywki z Isany te w bialych opakowaniach - sa fajnie i lekkie Olejowanie od polowy dlugosci tez odpada?
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 06:40   #3780
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Ja polecam odzywki z Isany te w bialych opakowaniach - sa fajnie i lekkie Olejowanie od polowy dlugosci tez odpada?
Wiesz co już teraz mam włosy tylko do połowy szyi, więc raczej nie ma sensu, a z farbowanych to może z centymetr został Jakoś szybko mi to poszło, bo od kwietnia zeszłego roku, ale mi szybko włosy rosną. Teraz jak dam odżywkę to na następny dzień są jakby obciążone, myję codziennie. Bez odżywki są fajne, delikatne, ale boję się z kolei, aby nie przesuszyć po jakimś czasie.

A balsam do włosów? Jest chyba lżejszy niż odżywka, prawda?
Zapisz
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-14 13:21:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.