problematyczna cera-pomocy!:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-21, 19:39   #1
nikaa30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 7

problematyczna cera-pomocy!:)


cześć wszystkim!
jestem tu całkiem od niedawna i w końcu postanowiłam, że poproszę Was o pomoc mam 17 lat i na przełomie 13/14 roku życia wraz z pojawieniem się miesiączki zaczęła się moja "przygoda"z krostkami. Na początku były to jakieś pojedyncze, malutkie niedoskonałości,lecz z czasem przerodziły się w dosyć spore krosty, wręcz guzy.Występują one zazwyczaj z prawej strony czoła,na kościach policzkowych i na brodzie-mówię na to POLA MINOWE
Moim problemem jest dobranie odpowiedniego podkładu. Zależy mi na tym, żeby nie zapychał, żeby dobrze krył i ładnie dostosował się do cery, a to wszystko w przystępnej cenie.Wiem, że pewnie niektórzy powiedzą "nie maluj się bo jeszcze będzie gorzej" albo "taka młoda dziewczyna, a maluje się". wiele razy słyszałam coś takiego. Stwierdzano wtedy, że te krosty to od tego, że używam podkładów. Owszem, niektóre z nich mnie zapychają, ale przed występowaniem trądziku, nie pomyślałam o żadnym podkładzie bo moja cera była bardzo ładna.
Z góry dziękuję
nikaa30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 19:46   #2
Lilka37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 37
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Najlepiej będzie udać się na konsultację do dermatologa, który to zweryfikuje
Lilka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 20:02   #3
Sonjaaa89
Przyczajenie
 
Avatar Sonjaaa89
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 11
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Przygotuj sie na dłuuuugą walkę - ja już walcze 13 lat....
A w kwestii podkładów w tańszej opcji polecam Rimmel Stay Matt w tubce (nie mus w słoiczku) lub Rimmel Lasting Finish, z droższej opcji Revlon. Pozdrawiam i życze cierpliwości w walce.
Sonjaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 20:35   #4
beautyinside
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Kwas migdałowy wypróbuj ))
beautyinside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 21:24   #5
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Cytat:
Napisane przez Sonjaaa89 Pokaż wiadomość
Przygotuj sie na dłuuuugą walkę - ja już walcze 13 lat....
A w kwestii podkładów w tańszej opcji polecam Rimmel Stay Matt w tubce (nie mus w słoiczku) lub Rimmel Lasting Finish, z droższej opcji Revlon. Pozdrawiam i życze cierpliwości w walce.
Stay Matt jest okropny! Zapycha, wlazi w pory. Grrrrr. najgorszy podkład jaki miałam. Za to polecam równiez Lasting Finish.
Mam ten sam problem co Ty. Może sprobuj z olejami?
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 16:56   #6
Sonjaaa89
Przyczajenie
 
Avatar Sonjaaa89
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 11
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Stay Matt jest okropny! Zapycha, wlazi w pory. Grrrrr. najgorszy podkład jaki miałam. Za to polecam równiez Lasting Finish.
Mam ten sam problem co Ty. Może sprobuj z olejami?
Uzywam naprzemiennie i mega sobie chwale. Pewnie cera kazdego roznie reaguje. Nie wyobrazam sobie uzycia olejow do tlustej cery tradzikowej.
Sonjaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 19:31   #7
nikaa30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 7
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

właśnie kilka dni temu byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy, a na październik szykuję się na mikrodermabrazję muszę powiedzieć, że strupki mi już zeszły i jak na razie moja cera jest w bardzo dobrym stanie. szczerze mówiąc, spodziewałam się gorszego efektu, a tu proszę!
dziękuję za rady i będę dalej walczyć, żeby było jeszcze lepiej!
nikaa30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 05:34   #8
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Jeśli już chcesz to zakryć pokombinuj z kremami BB lub delikatniejszymi podkladami. Nie ląduj się odrazu w podkłady ,super matt,Long -Lassting itp . A revlon to już wgl syf kiła i mogila.

Zapraszamy na wątek podkładowy. Dziewczyny coś doradzą.
Jeśli nie używasz do tej pory podkładów ,zacznij od lekkich,a nóż widelec wystarczy.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 11:56   #9
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Cytat:
Napisane przez Sonjaaa89 Pokaż wiadomość
Uzywam naprzemiennie i mega sobie chwale. Pewnie cera kazdego roznie reaguje. Nie wyobrazam sobie uzycia olejow do tlustej cery tradzikowej.
Ty sobie mozesz nie wyobrazac, ale to pomaga poczytaj trochę o tym. Jak nie to uzywaj nadal mega wysuszajacych kosmetykow ale Twoja buzia tylko na tym cierpi )
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 23:51   #10
Sonjaaa89
Przyczajenie
 
Avatar Sonjaaa89
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 11
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Ty sobie mozesz nie wyobrazac, ale to pomaga poczytaj trochę o tym. Jak nie to uzywaj nadal mega wysuszajacych kosmetykow ale Twoja buzia tylko na tym cierpi )
Nie zauwazylam aby cierpiała
Zdaj sobie sprawe ze skóra to indywidualna sprawa i każdemu co innego pomaga.
Sonjaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 10:22   #11
Studenckamodnisia
Raczkowanie
 
Avatar Studenckamodnisia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 151
GG do Studenckamodnisia
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Jeśli jesteś w miarę zadowolona z leczenia to postaraj się tego nie zepsuć jakimiś drogeryjnymi zapychaczami.... Najlepiej delikatne kremy BB i jakieś naturalne kosmetyki nawilżające i odżywiające
__________________
2015r. - szansa na nowy początek!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 22:25   #12
Elphenria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 20
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Cytat:
Napisane przez Studenckamodnisia Pokaż wiadomość
Jeśli jesteś w miarę zadowolona z leczenia to postaraj się tego nie zepsuć jakimiś drogeryjnymi zapychaczami.... Najlepiej delikatne kremy BB i jakieś naturalne kosmetyki nawilżające i odżywiające
Jeżeli masz problem z trądzikiem to radzę unikać kremów BB. Owszem dają one bardzo naturalny efekt, ale są niestety oparte na silikonach, wiele osób używa ich nawet jako bazy pod podkład. Dlatego nie powinno się ich stosować na cerę trądzikową, szczególnie jeśli mówimy o kremie na co dzień.
W kwestii podkładu na czym konkretnie Ci zależy? Jeżeli chodzi o dobre krycie to moim zdaniem bezkonkurencyjny jest Revlon, wcale nie taki straszny wydatek jeśli zamawia się przez internet, niestety jest dość ciężki. Jeżeli bardziej chodzi o to żeby więcej nie zaszkodzić to może zastanów się nad podkładami mineralnymi. Poza tym jako pudru możesz zacząć używać skrobi, działa lepiej niż niejeden drogi puder a matuje idealnie, trzeba tylko uważać bo mocno wysusza więc najlepiej nałożyć pod nią jeszcze jakiś krem.
Elphenria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 10:43   #13
Studenckamodnisia
Raczkowanie
 
Avatar Studenckamodnisia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 151
GG do Studenckamodnisia
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Cytat:
Napisane przez Elphenria Pokaż wiadomość
Jeżeli masz problem z trądzikiem to radzę unikać kremów BB. Owszem dają one bardzo naturalny efekt, ale są niestety oparte na silikonach, wiele osób używa ich nawet jako bazy pod podkład. Dlatego nie powinno się ich stosować na cerę trądzikową, szczególnie jeśli mówimy o kremie na co dzień.
W kwestii podkładu na czym konkretnie Ci zależy? Jeżeli chodzi o dobre krycie to moim zdaniem bezkonkurencyjny jest Revlon, wcale nie taki straszny wydatek jeśli zamawia się przez internet, niestety jest dość ciężki. Jeżeli bardziej chodzi o to żeby więcej nie zaszkodzić to może zastanów się nad podkładami mineralnymi. Poza tym jako pudru możesz zacząć używać skrobi, działa lepiej niż niejeden drogi puder a matuje idealnie, trzeba tylko uważać bo mocno wysusza więc najlepiej nałożyć pod nią jeszcze jakiś krem.
Hej! Poniekąd zgadzam się z sylikonami ale z nimi problem się zaczyna kiedy zostawiamy je na skórze, nie wykonujemy poprawnie makijażu. Ja używam oryginalnych kremów bb i pudrów sypkich o dobrym składzie i naprawdę mnie już nie wysypuje. Klucz to pielęgnacja ale też wiadomo, każdy reaguje inaczej ))
__________________
2015r. - szansa na nowy początek!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 18:12   #14
nikaa30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 7
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Jak na razie najlepszym dla mnie podkładem okazał się podkład z Under20. Używam go od roku i nie zapycha mnie, dobrze dostosowuje się z twarzą i co najważniejsze nie robi efektu ''maski''-co dla mnie jest równie ważne,jednak pozostawia wiele do życzenia. szybko znika z twarzy i nie kryje rewelacyjnie.Do tego mam puder bambusowy-on akurat sprawdza się rewelacyjnie używałam drogeryjnych kremów BB, które zapchały moją twarz. Nie wiem czy to można zaliczyć pod olejowanie, ale używałam olejku z Sorayi, po którym miałam straszną cerę.Ogólnie kosmetyki z tej firmy są jak dla mnie okropne.
nikaa30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 16:51   #15
Studenckamodnisia
Raczkowanie
 
Avatar Studenckamodnisia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 151
GG do Studenckamodnisia
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Bardzo lubię fluid/puder z Under 20, ale tak jak mówisz on długo na twarzy nie zostaje i nie ściera się równo. Plus trzeba wpasować się w kolorystykę ale nie zapychają i są lekkie ) Jeśli nosi się tylko kilka godzin makijaż, to powinien dać radę przypudrowany
__________________
2015r. - szansa na nowy początek!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 15:55   #16
nikaa30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 7
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Gdy wychodzę z domu na 3-4 godziny jest on jak najbardziej w porządku, ale teraz jestem w szkole nawet po 11h i nie spełnia moich wymagań. Jak to przy cerze trądzikowej bywa-zaczynam się świecić i skóra traci swój blask. Jest tłusta
Właśnie, może znacie jakiś sposób na przedłużenie trwałości makijażu???

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-09-03 o 16:05
nikaa30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 16:05   #17
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Cytat:
Napisane przez nikaa30 Pokaż wiadomość
Gdy wychodzę z domu na 3-4 godziny jest on jak najbardziej w porządku, ale teraz jestem w szkole nawet po 11h i nie spełnia moich wymagań. Jak to przy cerze trądzikowej bywa-zaczynam się świecić i skóra traci swój blask. Jest tłusta
Właśnie, może znacie jakiś sposób na przedłużenie trwałości makijażu???
Gdy wychodzę z domu na 3-4 godziny jest on jak najbardziej w porządku, ale teraz jestem w szkole nawet po 11h i nie spełnia moich wymagań. Jak to przy cerze trądzikowej bywa-zaczynam się świecić i skóra traci swój blask. Jest tłusta
Właśnie, może znacie jakiś sposób na przedłużenie trwałości makijażu???

Można Kochana . Np dobrym pudrem matującym np ryżowym Kryolan ma takie w swojej ofercie.
Uważam że im mniej tym lepiej więc może zanim wrzucisz kolejną warstwę warto pomyśleć o lekkim podkładów matującym. 11 h to bardzo trudne wyzwanie dla każdego podkładu. Nawet dla tych które są b.ciężkie, mało prawdopodobne by jakiś podkład poza DW czy Everlastingiem trzymał się na Twojej buzi aż tyle czasu. O Revlonie nie wspominam bo to alkoholowy dramat. Jeśli chcesz szukać dalej proponuję żebyś weszła na pytania do wizażystki i tam na samej górze jest wątek zbiorczy podkładowy.
Tylko nie daj sobie wcisnąć Colorstay ( chyba że chcesz go używać sporadycznie)
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 09:55   #18
Studenckamodnisia
Raczkowanie
 
Avatar Studenckamodnisia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 151
GG do Studenckamodnisia
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Sposobów na przedłużenie jest wiele, przede wszystkim trzeba mieć dobrą bazę - dobrze nawilżoną twarz, najlepiej też po peelingu Dobry puder matujący to podstawa! Są też bibułki. Ach, można by pisać i pisać
__________________
2015r. - szansa na nowy początek!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 10:06   #19
Bona12
Przyczajenie
 
Avatar Bona12
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: problematyczna cera-pomocy!:)

Cytat:
Napisane przez nikaa30 Pokaż wiadomość
cześć wszystkim!
jestem tu całkiem od niedawna i w końcu postanowiłam, że poproszę Was o pomoc mam 17 lat i na przełomie 13/14 roku życia wraz z pojawieniem się miesiączki zaczęła się moja "przygoda"z krostkami. Na początku były to jakieś pojedyncze, malutkie niedoskonałości,lecz z czasem przerodziły się w dosyć spore krosty, wręcz guzy.Występują one zazwyczaj z prawej strony czoła,na kościach policzkowych i na brodzie-mówię na to POLA MINOWE
Moim problemem jest dobranie odpowiedniego podkładu. Zależy mi na tym, żeby nie zapychał, żeby dobrze krył i ładnie dostosował się do cery, a to wszystko w przystępnej cenie.Wiem, że pewnie niektórzy powiedzą "nie maluj się bo jeszcze będzie gorzej" albo "taka młoda dziewczyna, a maluje się". wiele razy słyszałam coś takiego. Stwierdzano wtedy, że te krosty to od tego, że używam podkładów. Owszem, niektóre z nich mnie zapychają, ale przed występowaniem trądziku, nie pomyślałam o żadnym podkładzie bo moja cera była bardzo ładna.
Z góry dziękuję
Współczuję problemu, moim zdaniem powinnaś walczyć z problemem.
Ostatnio słyszałam opinię, że stan naszej cery to odzwierciedlenie stanu naszych jelit. Dziwnie to brzmi, ale jest w tym coś prawdziwego. Opinię tą słyszałam od lekarza i nawet najlepsze kremy nie wyleczą problemu z cerą. Ja nie mogę jeść zbyt dużo kakaa ponieważ zaraz wszystko pojawia się na mojej cerze. Zadbaj o to co jesz i jak jesz. Znajoma zaczęła stosować probiotyki, ( nie powiem jakie bo ostatnio dostałam nie miłą wiadomość że stosuję reklamy), ale poszukaj z grupy drożdżaków koszt zależy od apteki u mnie 10 kapsułek to 16 zł. Znajoma stosuje je cały czas pomimo że powinna je odstawiać co 3 miesiące, ale wtedy znowu zaczyna się wysyp. Możesz iść do lekarza i zapytać czy taka kuracja Ci nie zaszkodzi.
Może taka kuracja też ci pomoże, a ze stosowaniem podkładu będzie mniejszy problem.
Bona12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-07 11:06:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.