Tradzik- skuteczny sposob znaleziony!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-21, 20:21   #1
blazej2209
Raczkowanie
 
Avatar blazej2209
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 135

Tradzik- skuteczny sposob znaleziony!!!


Witam!
Chciałbym się pochwalić tym co udało mi się zdziałać. Otóż jeszcze trzy tygodnie temu miałem zarąbisty trądzik, strasznie tłusta cera, każdego dnia bałem się wstać z łóżka bo wyskakiwały mi bolące pryszcze, bolała mnie aż buzia od tych krostek, nie działał nawet Dalacin T, mycie różnymi żelami itp duperelami. Znalazłem jednak sposób dzieki któremu zmniejszył mi się trądzik o około 90% do minimalnej ilości oraz zaczynają mi znikać wszelkie plamy potrądzikowe.

-Twarz rano i wieczorem myjemy najpierw żelem głęboko oczyszczającym(np. Ganier czy Soraya)
-po około tygodniu mycia buzi mydłem siarkowym możemy zacząć używać krem na trądzik i przebarwienia Soraya Care and Control po myciu żelem.
-czekamy około 30 min na wchłonięcie się kremu
-myjemy buzie mydłem siarkowym. Jest to najskuteczniejszy sposob na tradzik na cere tłusta. Należy jednak uważać aby nie podrażnić skory. Okolice wokół oczu proponuje smarować kremem nawilżającym. Mydło siarkowe było w moim przypadku jednym z najlepiej działających(po wyprobowaniu żeli przeróżnych firm które nic i tak nie działają)
-następnie nakładamy antybiotyk Clindacne 1% żel(tańszy) lub Dalacin T 1% żel(droższy a ma identyczny skład)
-na koniec po wchłonięciu antybiotyku proponuje zatuszować miejsca tradziku korektor antybakteryjny z Soraya.
-na noc zamiast korektora można zastosować maść o nazwie Acnefan ASA
-należy również pić herbatę szałwiową 3 razy dziennie(działa przeciw łojotokowo) oraz zażywać witaminę C codziennie
-w przypadku jeżeli mamy cere dość obolałą przed zastosowaniem wyzej opisanych zabiegów polecam przemywać twarz herbatą szałwiową która działa anty zapalnie, antybakteryjnie oraz kojąco

UWAGA!!! Kuracja ta sprawi że będziemy mieli sucha skore. Jednak myślę że lepiej mieć suchą skore niż jakieś krosty i grudy ropne na skorze. Z czasem kiedy w pełni pozbędziemy się trądziku z buzi możemy lekko naswilzyc skore czymś beztłuszczowym a w upalne dni odstawić mydło siarkowe

TA TERAPIE STOSUJE OD PEWNEGO CZASU NA SOBIE I MOGĘ STWIERDZIĆ ŻE EFEKTY SĄ DOSKONAŁE. NIE POMAGAŁ MI DERMATOLOG I JEGO LEKI ANI KOSMETYKI A MYDŁO SIARKOWE W POŁĄCZENIU Z TYM CO WYZEJ NAPISAŁEM DAŁO REWELACYJNY EFEKT!!!

Życzę takich efektów jakie ja osiągnełem.
blazej2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 21:01   #2
argissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 174
GG do argissa
Dot.: Tradzik- skuteczny sposob znaleziony!!!

wszystko fajnie tylko nalezy pamietać zę alkohol działa 'chwilowo' jesli z któryms z preparatów jest % to po kilku tygodniach/miesiącach problem powróci ze zdwojoną siłą.Logicznie myślać skóra produkuje lój aby sie nawilzyc..jesli bedzie ladowac % (silnie wysusza) to uzyskamy odwrotny skutek = skóra zacznie sie nalilzać proodukują wiecej łoju.Koło zamknęte.Jeśli ją odpwoednio oczyscimy i bedziemy nawilzać skóra nie bedzie miała potrzeby produkować nadmiernej ilości sebum.
argissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 21:43   #3
blazej2209
Raczkowanie
 
Avatar blazej2209
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 135
Dot.: Tradzik- skuteczny sposob znaleziony!!!

Hmm w tym celu ożywam zazwyczaj dość nawilżającego Care&Control Z tego co wiem żaden z tych preparatów nie zawiera alkoholu. W moim przypadku nawet oczyszczanie i nawilżanie nie dawało rezultatów i pomimo używania najdroższych kosmetyków efekty były i tak bardzo marne. Myślę ,że sposób który opisałem wyżej może być dobry do opanowania trądziku bo chyba nie ma nic gorszego gdy caly czas pojawiają sie na twarzy nowe pryszcze a stare sa jeszcze ropne. Miałem tak wysypane całe poliki. W miarę ustępowania silnego ropnego tradziku można sie pokosić o nawilżanie Myślę że należy również coś dostarczyć skórze od środka a z tego co czytałem witamina C działa przeciw tradzikowo. Z tego co wiem podobno Cynk w tabletkach jest również dobry ale go nie stosowałem


Zapraszam do wypowiadania się na ten temat Może uda nam się stworzyć jakąś lepsza terapie
blazej2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 21:55   #4
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Tradzik- skuteczny sposob znaleziony!!!

hmm jeśli przy tych wysuszających kosmetykach (chociażby mydło siarkowe) jest też nawilżanie, kosmetyki nie mają w sobie alkoholu i dbasz też o cerę od wewnątrz to ten plan działania jak najbardziej ok Ale mi jednak pomogły leki od dermatologa, inne bajery nie działały. pozdro
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 21:57   #5
argissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 174
GG do argissa
Dot.: Tradzik- skuteczny sposob znaleziony!!!

nawilzanie od srodka -> capivit hydro control ok 14zł w aptece
i propnuje rowniez przy ropnych wykwitach zazywac traumheel firmy -heel - po 2 miesiącach zazywania nie wyskakuje nic bolesnego,ropnego
argissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 21:59   #6
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363
Dot.: Tradzik- skuteczny sposob znaleziony!!!

Cytat:
Napisane przez blazej2209 Pokaż wiadomość
Witam!

-Twarz rano i wieczorem myjemy najpierw żelem głęboko oczyszczającym(np. Ganier czy Soraya)
-po około tygodniu mycia buzi mydłem siarkowym możemy zacząć używać krem na trądzik i przebarwienia Soraya Care and Control po myciu żelem.
-czekamy około 30 min na wchłonięcie się kremu
-myjemy buzie mydłem siarkowym. Jest to najskuteczniejszy sposob na tradzik na cere tłusta. Należy jednak uważać aby nie podrażnić skory. Okolice wokół oczu proponuje smarować kremem nawilżającym. Mydło siarkowe było w moim przypadku jednym z najlepiej działających(po wyprobowaniu żeli przeróżnych firm które nic i tak nie działają)
-następnie nakładamy antybiotyk Clindacne 1% żel(tańszy) lub Dalacin T 1% żel(droższy a ma identyczny skład)
-na koniec po wchłonięciu antybiotyku proponuje zatuszować miejsca tradziku korektor antybakteryjny z Soraya.
-na noc zamiast korektora można zastosować maść o nazwie Acnefan ASA
-należy również pić herbatę szałwiową 3 razy dziennie(działa przeciw łojotokowo) oraz zażywać witaminę C codziennie
-w przypadku jeżeli mamy cere dość obolałą przed zastosowaniem wyzej opisanych zabiegów polecam przemywać twarz herbatą szałwiową która działa anty zapalnie, antybakteryjnie oraz kojąco

UWAGA!!! Kuracja ta sprawi że będziemy mieli sucha skore. Jednak myślę że lepiej mieć suchą skore niż jakieś krosty i grudy ropne na skorze. Z czasem kiedy w pełni pozbędziemy się trądziku z buzi możemy lekko naswilzyc skore czymś beztłuszczowym a w upalne dni odstawić mydło siarkowe

TA TERAPIE STOSUJE OD PEWNEGO CZASU NA SOBIE I MOGĘ STWIERDZIĆ ŻE EFEKTY SĄ DOSKONAŁE. NIE POMAGAŁ MI DERMATOLOG I JEGO LEKI ANI KOSMETYKI A MYDŁO SIARKOWE W POŁĄCZENIU Z TYM CO WYZEJ NAPISAŁEM DAŁO REWELACYJNY EFEKT!!!

Życzę takich efektów jakie ja osiągnełem.
Tak naprawdę walka z trądzikiem to indywidualna sprawa każdego rodzaju cery - jednemu coś pomoże a 10 innym osobom nie.

Ja akurat nie jestem przekonana co do stosowania mysla siarkowego - moja Pani Dermatolog powiedziala, ze ten produkt jest dość hmmm... staroświecki. Teraz jest mnóstwo innych, nowszych i o wiele skuteczniejszych metod. Oczywiście nie mówię, że nie powinno się go korzystać, bo jeśli komuś pomoglo to super

Nie jestem też przekonana co do nakladania tego korektora Soraya. Używalam go wlaśnie na krosty, owszem dzialal wysuszająco, ale i tak na miejscu tej wysuszonej krosty zaraz wyskakiwala mi kolejna...

Z wlasnego doświadczenia mogę powiedzieć, że najlepiej goją się pryszcze jak ich się nie zatyka różnymi podkladami czy korektorami. Ja wlaśnie m.in. dzięki takiej taktyce w walce z krostami pozbylam się ich. Oczywiście dochodzilo też stosowanie różnych środków pielęgnacyjnych, ale najlepiej jak skóra oddycha - to podstawa!

Nie wspomnę o antybiotyku, który po dostawieniu pewnie spowoduje nawrót krost i to byc może ze zdwojoną silą.
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 08:32   #7
argissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 174
GG do argissa
Dot.: Tradzik- skuteczny sposob znaleziony!!!

podpisuje sie obiema łapami pod Agata
argissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-22, 08:55   #8
malenstwo89
Raczkowanie
 
Avatar malenstwo89
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 259
Dot.: Tradzik- skuteczny sposob znaleziony!!!

mnie pomogły tylko tabletki anty i niestety nic innego, ale cieszę się, ze Tobie pomaga- powodzenia
__________________
jestem
w podtekście mieszkam gdzieś
w przenośni chowam się...
malenstwo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 13:29   #9
She_is_Gentle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: KRK bronowice ;]
Wiadomości: 221
Dot.: Tradzik- skuteczny sposob znaleziony!!!

ja swego czasu mialam pojedyncze pryszcze (teraz tez sie zdarzają czasami)
i przyznam ze mydlo siarkowe jest rewelacyjne! niestety wysusza skore, ale mozna nawilzyc ja kremem antybakteryjnym i po problemie.
bylam tez u pani dermatolog i przepisala mi jakis preparat wyrabiany wg podanego przez nia skladu w aptee, na bazie spirytusu.
wystarczy raz nalozyc na noc - nie ma sladu po pryszczu
magia
She_is_Gentle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 15:24   #10
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Tradzik- skuteczny sposob znaleziony!!!

gratuluje!
ale na serio to co Tobie pomogło nie musi sprawdzić się na kimś innym...
ja przerobiałam już wiele specyfików które innym pomogły-mi nie
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 21:34   #11
argissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 174
GG do argissa
Dot.: Tradzik- skuteczny sposob znaleziony!!!

ja borykałam sie latami z tradzikiem...pomogły tabletki traumhel (działają nie wczesniej niż po 2 mc) i tabletki diane35.Odstawilam je po 2 latach i teraz mam raz na jakis czas jakiś pryszczyk.

Wtedy walczyłam zawzięcie mydłem siarkowym,preparatami na bazie % , i było wręcz gorzej.Skóra sie łuszczyła płatami.Alkohol niby wyszuszał pryszcze ale zostawały po nich slady , a gdy zaczełam działac odwrotnie - czyli nawilazać,nawilżać i zero % pryszcze też schodziły ... ale nie było blizn
argissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.