Problem z przetłuszczającą się cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-02, 11:02   #1
diablica9
Raczkowanie
 
Avatar diablica9
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 480

Problem z przetłuszczającą się cerą


Zawsze miałam cere mieszaną, ale ostatnio moje czoło i nos przechodzą ludzkie pojęcie! Zrobiłam sobie grzywke, która szybko się przetłuszcza może dlatego na czole mam tyle wągrów. Chodzę do kosmetyczki na oczyszczanie jednak po paru tygodniach (mimo że staram się pielęgnować skórę jak tylko mogę) mam czarne kropki na nosie i czole. Byłam też u dermatologa ale wydałam tylko niepotrzebnie kase, bo sama mi powiedziała że nie mam trądziku. Kiedyś sama sobie zrobiłam oczyszczanie noska, bo nie miałam czasu iść do kosmetyczki. Efekt koszmarny, skóra schodziła mi płatami, a przecież tylko wyciskałam tak jak ona to robi Nie potrafię sobie dobrać kosmetyków- kupię coś dla cery przetłuszczającej się, użyję kilka razy i zaczyna mi schodzić skóra. Kupię coś dla cery wrażliwej lub suchej- wszystko sybko się przetłuszcza i pojawiają się wypryski. Uźywam serii młodzieżowej z Avonu (Clearskin). Fluidów nie używam bo nie chcę zatykać porów jeszcze bardziej, ewentualnie trochę pudru.Możecie mi coś polecić? Zastanawiałam się nad Normaderm Vischy ale nie wiem czy opłaca się. Może ktoś używał? Do tego pękają mi naczynka na policzkach, a używam w tych miejscach tylko mlecznego kremu Beauty Milky z Bielendy... Kosmetyczka powiedziała e to niemożliwe w tak młodym wieku (mam 16 lat), że z wiekiem będzie je jeszcze bardziej widać. Nie mam już siły Co z tym zrobić?
diablica9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 17:56   #2
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Problem z przetłuszczającą się cerą

W Normaderm rzeczej nie inwestuj - szkoda kasy. Rób peelingi trochę częściej niż jest to zalecane (w tym przypadku chyba lepszy będzie enzymatyczny) i używaj lekkiego, niezapychającego kremu nawilżającego. Nawilżanie w przypadku przetłuszczającej się cery naprawdę pomaga
A jeśli chodzi o wizyty u kosmetyczki moim zdaniem lepsza będzie kawitacja niż zwykłe oczyszczanie.
Takie moje zdanie
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 18:24   #3
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Problem z przetłuszczającą się cerą

Zajrzyj na biochemię - tam dziewczyny z pewnością Ci doradzą. Może spróbujesz Effaclaru i filtrów? Z własnego doświadczenia wiem, że pomaga - moja buzia jest o wiele czystsza i mniej się przetłuszcza. Normaderm to raczej nie jest dobra inwestycja - działanie prawie żadne, a wydatek duży. Polecam Ci maseczkę aspirynową - bardzo ładnie oczyszcza buzię. No i nawilżaj skórę - to naprawdę daje efekty. Spróbuj zmienić kosmetyki - na łagodne, nie zawierające SLS.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:34.