Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-23, 12:17   #31
AimiA
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar AimiA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań/Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 403
GG do AimiA Send a message via Skype™ to AimiA
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

Tak bym zrobiła, ale na te badania musi dać skierowanie endokrynolog lub niestety musisz zrobić je prywatnie. Koszt to ok. 20 zł. Nie jestem ekspertem ale generalnie wydaje mi sie ze to albo kwesta hormonów albo nerek. Pytałam siostry studiującej medycynę i mówi ze też jej tak wygląda. Ale oczywiście to tylko przypuszczenia na podstawie opisu i naprawdę, z całego serca życzę Ci żeby to była jakaś pierdoła.
AimiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 19:11   #32
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez AimiA Pokaż wiadomość
Tak bym zrobiła, ale na te badania musi dać skierowanie endokrynolog lub niestety musisz zrobić je prywatnie. Koszt to ok. 20 zł. Nie jestem ekspertem ale generalnie wydaje mi sie ze to albo kwesta hormonów albo nerek. Pytałam siostry studiującej medycynę i mówi ze też jej tak wygląda. Ale oczywiście to tylko przypuszczenia na podstawie opisu i naprawdę, z całego serca życzę Ci żeby to była jakaś pierdoła.
Zrobię te badania prywatnie bo endokrynolog tylko pogłaskał moją tarczycę i powiedział że w porządku a jak chciałam skierowanie na badania jakichś hormonów to powiedział, że mi nie da bo nie widzi nic niepokojącego (ginekolog tez nie chciał mi dać skierowania na hormony płciowe)
Cały czas szukam przyczyn i tak się zastanawiam czy to może być niedobór estogenów albo nadmiar kortyzolu, co sądzisz.
Gdyby hormonów było kilka to zbadałabym sobie wszystkie i byłoby z głowy ale ich jest mnóstwo muszę wiedzieć który mógłby byc odpowiedzialny za moje dolegliwości, bo na lekarzy liczyć nie mogę.
__________________


Edytowane przez @marta@
Czas edycji: 2007-05-23 o 20:09
@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 19:14   #33
zabx88
Raczkowanie
 
Avatar zabx88
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 53
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

hmmm a genetyka......
ogladalam w tv ostatnio program o dziewczynie ok 25 roku zycia ktorej zaczelo dzaic sie cos z gorna warga... wlasnie stala sie taka wiotka,wygladala jakby bylo za duzo miesa czy czegos.....zrobilo jej sie to raptem kilka lat temu i zostalo.
badali ja rozni lekarze,specjalisci itp nie wykryli zadnej choroby ani nic z tych rzeczy, u niej w rodzinie nie bylo nigdy takiego przyadku wiec dziedziczenie odpada.
postawili taka hipoteze ze miala po porostu zmutowany jakis gen czy cos takiego.
jedynym co mogli jej poradzic to operacja plastyczna


mam nadzieje ze to ciebie nie dotyczy!!!!!
zabx88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 19:22   #34
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez zabx88 Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze to ciebie nie dotyczy!!!!!
Też mam taką nadzieję.

Ale u niej to tylko warga i oczy jej nie puchły.
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 23:51   #35
AimiA
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar AimiA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań/Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 403
GG do AimiA Send a message via Skype™ to AimiA
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

Hormony płciowe są megadrogie z tego co wiem ponad 120zł. Może po prostu zacznij stosować tabletki antykoncepcyjne, wtedy poziom powinien sie wyrównać w razie czego. Zdaje sobie sprawę ze pod pewnym względem nie jest to zbyt mądra rada, ale wydaje mi sie ze może to pomóc w wypadku problemów z hormonami płciowymi a nic nie ryzykujesz więcej niż każda dziewczyna ich używająca. Co do kortyzolu, może spróbuj obejść to badanie wykonując profil glikemiczny? W wielu miejscach pomiar poziomu glukozy jest bezpłatny, np. niektóre apteki, większość przychodni. jeśli masz niedobór lub nadmiar kortyzolu cukier będzie wariował.
RObiłąs badania moczu? Przy nadmiarze kortyzolu zapewne wystąpiłby cukromocz.
AimiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 00:09   #36
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

Cena badania hormonów płciowych jest porównywalna do innych. Wyniki badania moczu miałam dobre. Tabletek anty nie chcę brać , zwłaszcza że nie wiem czy mam zły poziom hormonów płciowych
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 00:41   #37
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

a może to to?
zakwaszenie organizmu
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-24, 09:57   #38
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
a może to to?zakwaszenie organizmu
Dzięki za stronkę
Czytałam o tym na innej ale tam to nie było tak dokładnie opisane. W sumie objawy do mnie pasują, ale ph moczu mam 5(niby w normie ale może jednak za niskie) a poziom wapnia zjonizowanego 1.2( tez w normie)a przy zakwaszeniu byłby podwyższony, bo organizm żeby zneutralizować kwaśne środowisko wypłukuje wapń z kości (notabene też mi trzeszczały, zanim zaczęłam pić Calcium C a lekarz na to że niektórzy tak mają że im trzeszczą) Mimo to zbadam sobie ph krwi, o ile się orientuję to wtym celu muszę chyba zrobić gazometrię, nie wiecie?

Zapomniałam wcześniej napisać ze moj poziom cholesterolu to 195 a norma to 120-200. Lekarz powiedział że w normie ale ja jednak sądzę że w moim wieku to chyba za dużo, jak myślicie?
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 20:29   #39
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez AimiA Pokaż wiadomość
Może wartoby było umówic sie na drenaz limfatyczny izobaczyc czy to cos zmieni?
Drenaż limfatyczny??? Kojarzy mi się z cellulitem. To się robi też na twarz i oczy?
Nie wiesz ile zabiegów potrzeba żeby było skuteczne?
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 23:29   #40
zabx88
Raczkowanie
 
Avatar zabx88
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 53
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

195????? to duzo!!!!!!!!!!


moja babcia cos ok. tego miala i teraz zazywa leki
i cukier obecnie u niej 120-130 gora

jak czasami robila mi [babcia] pomiary cukru to ja mialam chyba ok110 jak dobrze pamietam
tazke 195 wydaje mi sie niebezpiecznie blisko gornej granicy.

mzoe sprobuj u innego lekarza????
zabx88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 23:55   #41
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez zabx88 Pokaż wiadomość
195????? to duzo!!!!!!!!!!


moja babcia cos ok. tego miala i teraz zazywa leki
i cukier obecnie u niej 120-130 gora

jak czasami robila mi [babcia] pomiary cukru to ja mialam chyba ok110 jak dobrze pamietam
tazke 195 wydaje mi sie niebezpiecznie blisko gornej granicy.

mzoe sprobuj u innego lekarza????

Ale mi chodzi o cholesterol, a cukier mam 84 norma jest 70-110
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-25, 00:20   #42
AimiA
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar AimiA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań/Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 403
GG do AimiA Send a message via Skype™ to AimiA
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

ja miałam normę na cholesterol przekroczoną trzykrotnie kiedy zaczęłam chorować na tarczyce. Pamiętaj że hormony płciowe i tarczycy są hormonami sterydowymi czyli wytwarzanymi ze steroli, wiec ich nadmiar idzie w parze z podwyższeniem poziomu cholesterolu.

A co do hormonów płciowych-jesli masz je nieprawidłowe to pigułka to ureguluje, nawet jeśli zrobisz badania i pójdziesz z tym do ginekologa, to właśnie pigułkę ci zapisze.

Co do drenażu to widziałam w niektórych gabinetach kosmetycznych, pomaga np. na opuchliznę pod oczami. myślę ze ze znalezieniem gabinetu który wykonuje takie usługi nie będzie problemu.
AimiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 11:16   #43
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez AimiA Pokaż wiadomość
Pamiętaj że hormony płciowe i tarczycy są hormonami sterydowymi czyli wytwarzanymi ze steroli, wiec ich nadmiar idzie w parze z podwyższeniem poziomu cholesterolu.
Ale przecież przy niedoczynności poziom T3 i T4 jest niski, a jedmym z objawów tej choroby jest podwyższony cholesterol. W tym wypadku to chyba wynika z upośledzenia metabolizmu poprostu.

Cytat:
A co do hormonów płciowych-jesli masz je nieprawidłowe to pigułka to ureguluje, nawet jeśli zrobisz badania i pójdziesz z tym do ginekologa, to właśnie pigułkę ci zapisze.
Ale jeśli mam prawidłowe to mi je rozreguluje. Nie jestem zwolenniczka tabletek antykoncepcyjnych i brałabym je tylko gdyby nie było innego wyjścia. Wyznaję zasade że jeśl iktoś ma prawidłowy poziom hormonów i wprowadza je do organizmu chociaż organizm tego nie potzrebuje to napewno nie robi nic dobrego.
Poza tym jeśli miałabym nieprawidłowy pozim hormonów płciowych to napewno jest to czymś spowodowanie(nic się nie dzieje bez przyczyny) a tabletka moze uzupełnic poziom hormonów ale zródła ich niedoboru nie zlikwiduje.
A co jeśli nie daj Boże mam jakichs hormonów za dużo i dodatkowo wezme tabletki. To już kompletna porażka.
Dlatego dziwi mnie podejście ginekologów, którzy na większość dolegliwości przepisują tabletki anty bez badań hormonalnych
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 13:35   #44
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

Nic w ogole nie rozumiem co tu piszecie Nie znam sie na tych wszystkich hormonach i tarczycy. Marto, dziewczyny podsunęły Ci kilkanacie powodów wiotczenia skóry, a Ty na wszystko, że nie nie i nie. Wyniki badań masz w normie, nie jestes chora ani uczulona, a nie zastanawiałas sie nad tym , że może trochę demonizujesz problem? Nie mogę jakoś sobie wyobrazic 20-latki z wiotczejącą skórą. Własnie od 20 roku zycia jakies tam komórki zaczynaja wolniej pracować albo w ogole zanikac. A może zrób zdjęcie (jesli w ogole da się ten problem dobrze sfotografowac) to Dziewczyny Ci może jakoś pomogą? Masz tłustą skórę, a ona nalezy do najgrubszych wiec może to jakoś sprawia wrażenie wiotkiej?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 14:00   #45
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

hmm, rok temu równiez miałąm problem z wiotką skórą i też jestem młoda, choć strasza nieco od Ciebie W każdym razie u mnie problemy wynikały z faktu, ze to był okres kiedy miałam depresje, ciągły stres, problemy, mało snu, nieodpowiednie jedzenie doprowadziły mnie do takiego stanu. a miałam wcześniej idalną buzię.
Ja piłam dużo wody mineralnej,niegazowanej, ok 2l dziennie. Zaczełam się odpowiednio odżywiać.
Krem jaki stosowałam to Iwostin, krem intensywnie nawilżający, bardzo leciutki,szybko sie wchłaniał i uratował moją cerę,a na noc stosowałam krem z Ziaja HerbikPlant, przeciwzmarszczkowy, kwiat słonecznika- on jest przeznaczony do cery dojrzałej, ale mi bardzo pomógł.
Mam nadzieje, że choć troszkę pomogłam
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 14:02   #46
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Nic w ogole nie rozumiem co tu piszecie Nie znam sie na tych wszystkich hormonach i tarczycy. Marto, dziewczyny podsunęły Ci kilkanacie powodów wiotczenia skóry, a Ty na wszystko, że nie nie i nie. Wyniki badań masz w normie, nie jestes chora ani uczulona, a nie zastanawiałas sie nad tym , że może trochę demonizujesz problem? Nie mogę jakoś sobie wyobrazic 20-latki z wiotczejącą skórą. Własnie od 20 roku zycia jakies tam komórki zaczynaja wolniej pracować albo w ogole zanikac. A może zrób zdjęcie (jesli w ogole da się ten problem dobrze sfotografowac) to Dziewczyny Ci może jakoś pomogą? Masz tłustą skórę, a ona nalezy do najgrubszych wiec może to jakoś sprawia wrażenie wiotkiej?
To nie jest tylko takie wrażenie moja skóra jest naprawde wiotka , ale na zdjęciu nie jestes w stanie okreslic jej struktury. Problem polega na tym że nikt sobie nie wyobraża 20 latki z wiotczejacą skóra bo to jest niewiarygodne i dlatego nawet lekarze mnjie olewają. Mogę Cię zapewnić że spuchnięte oczy też mi sie nie przywidziały. To że moja skóra jest wiotka nie ulega wątpliwości(nawet dermatolog tego nie kwestionował) . Tego że nie jestem chora bym nie powiedziała(świadczą o tym chociażby obrzęki oczu) bo przyznasz że coś musi być przyczyną.


Cynamonko ja odżywiam się zdrowo (mam bzika na pukcie zdrowego jedzenia), nie odchudzam się ale przesadnie chuda też nie jestem. Piję dużo płynów. Też uzywam kremu przeciwzmarszczkowego ale on nic nie działa (teraz wiem że te wszystkie kremy przeciwzmarszczkowe tylko dobrze nawilżaja i nic poza tym) A depresja??? Mam lekkiego doła ale depresja bym go nie nazwała(przynajmniej jeszcze nie), ale któż by go nie miał z taką skórą
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 14:25   #47
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

://// a takim razie nie jestem w stanie Ci pomóc, nie mam pjęcia gdzie tkwi przyczyna takiego stanu u Ciebie.
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 13:04   #48
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: Wiotka skóra u młodej osoby POMOCY!!!

Dziewczyny zrobiłam badania
FT3 3.08 przy normie 2.76-8
FT4 21.5 przy normie 10.3-24.45
Estradiol 92.8 przy normie dla fazy lutealnej (20 dzień cyklu) 27-246

Wszystkie wyniki w normie ja juz nie wiem co mam zrobić bo moja skora jest nadal wiotka.

AimiA nie wiesz czy z wynikami ft3 i ft4 jest wszystko ok ? troche to dziwne, że ft3 jest w dolnej granicy a ft4 w górnej.

Dziewczyny Pomocy!!!
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.