Solarium & Zdrowa cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-26, 22:18   #1
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Exclamation

Solarium & Zdrowa cera


Hej Dziewczyny!
Mam do Was sprawe. Jakiś rok temu chodziłam na solarium, nawet jeżeli byłam tylko 10 min to wychodziłam cała czerwona i dopiero wieczorem brązowiałam. Dlatego zawsze wędrowałam tam pod wieczór by po ulicach nie paradować jak buraczek. Jednak pewnego dnia ,po rozmowie ze znajomą dowiedziałam się ,że osoby chodzące na solarium tracą możliwość naturalnego opalania się latem.Poza tym rozmyślałam sobie i obawiam się czy solarium jednak nie jest zbyt szkodliwe ale co najważniejsze czy pewnego dnia jego efekt nie spowoduje że zniszcze sobie urode.Dlatego przerwałam i postanowiłam że postawie na moją naturalną cere i nawet jesli ma jaśniejszy kremowy odcień będzie mi odpowiadał. Jednak jest pewne"Ale", gdy chodziłam na solarke nie wyskakiwały mi jakieś niemiłe "niespodzianki",natom iast teraz niekiedy mnie nawiedzają, poza tym mam jakąś taką suchą a co najgorsze w niektórych miejscach PRZEBARWIONĄ cere.Dlatego mam pytanie czy może któraś z Was zna jakieś dobre metody na to by cera aż błyszczała świeżością i wyglądała na zdrową, <na czym mi najbardziej zależy, dlatego PROSZE piszcie>czy jednak powdrócić na solarium??
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-26, 22:40   #2
patula
Raczkowanie
 
Avatar patula
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 428
GG do patula
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Ja też po solarium mam taka suchą skure! To jest potwierdzone, ze po solarium trudniej jest się opalic na słonc?? Wystraszyłam się!
patula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 04:13   #3
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Tytył tego wątku powinien brzmieć solarium ALBO zdrowa cera.
Dziewczyny obudźcie się, opalając się w solarium fundujecie sobie same problemy. Zwiększony trądzik, przebarwienia, starzenie się skóry z prędkością światła.
To, że przez czas jakiś wyglądacie dobrze, podobacie się sobie, będzie bardzo drogo opłacone w przyszłości. Przy opalaniu w solarium (na słońcu bez wysokiego, stabilnego filtra także) nie ma szans na ładną cerę.

Jeśli chcecie mieć zdrową i zadbaną cerę to o solarium nie może być wogóle mowy. Dobrze dobrane kosmetyki pielęgnacyjne i delikatne obchodzenie się ze cerą, unikanie słońca w godzinach południowych oraz kremy z wysokimi filtrami - to droga do ładnej gładkiej buzi.

Dziwi mnie pasja z jaką dziewczyny katują się w solarium, zwłaszcza w dobie świetnych samoopalaczy i kremów brązujących.
Zamiast płacić za robienie sobie krzywdy, lepiej zainwestować te pieniądze w mądrą pielęgnację cery i ciała.

Edytowane przez Kate30
Czas edycji: 2006-05-27 o 05:48
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 10:33   #4
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Kate30
Tytył tego wątku powinien brzmieć solarium ALBO zdrowa cera.
Dziewczyny obudźcie się, opalając się w solarium fundujecie sobie same problemy. Zwiększony trądzik, przebarwienia, starzenie się skóry z prędkością światła.
To, że przez czas jakiś wyglądacie dobrze, podobacie się sobie, będzie bardzo drogo opłacone w przyszłości. Przy opalaniu w solarium (na słońcu bez wysokiego, stabilnego filtra także) nie ma szans na ładną cerę.

Jeśli chcecie mieć zdrową i zadbaną cerę to o solarium nie może być wogóle mowy. Dobrze dobrane kosmetyki pielęgnacyjne i delikatne obchodzenie się ze cerą, unikanie słońca w godzinach południowych oraz kremy z wysokimi filtrami - to droga do ładnej gładkiej buzi.

Dziwi mnie pasja z jaką dziewczyny katują się w solarium, zwłaszcza w dobie świetnych samoopalaczy i kremów brązujących.
Zamiast płacić za robienie sobie krzywdy, lepiej zainwestować te pieniądze w mądrą pielęgnację cery i ciała.
nigdy sie z tym nie zgodze!!! Tak wcale nie jest. Moje problemy z cera zniknely po solarium. Jako nastolatka mialam pryszcze i juz nawet zmarszczki. Wygladalam strasznie. nie podobalam sie sobie. Od czterech lat odwiedzam regularnie solarium i nie mam problemow takich jak wczesniej. moge powiedziec ze jestem atrakcyjna i podobam sie sobie;-) Nie mam juz pryszczy ani zmarszczek. Zaczelam stosowac kremy nawilzające, takie z algami i innymi rzeczami wyglad skory znacznie sie poprawil. Wczesniej nie moglam uzywac kremów odzywczych bo mialam te straszne pryszcze. Teraz jest super. Mam gładziudką cere i polecam solarium jak najbardziej
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 10:59   #5
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Zgadzam się z Kate Albo solarium albo zdrowa cera.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 11:49   #6
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Judytka2
nigdy sie z tym nie zgodze!!! Tak wcale nie jest. Moje problemy z cera zniknely po solarium. Jako nastolatka mialam pryszcze i juz nawet zmarszczki. Wygladalam strasznie. nie podobalam sie sobie. Od czterech lat odwiedzam regularnie solarium i nie mam problemow takich jak wczesniej.
pewnie, ze u niektorych pryszcze znikaja pod wplywem promieni uv (sloneczko/solarium), ale jesli kiedys zakonczysz juz zabawe z solarka to chetnie zerkniemy na twoja cere. pewnie za 10 lat zaczniesz zalowac, ze tak ochoczo zamykalas sie w kabinie opalajacej.
stanowczo odradzam solarium!
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 11:53   #7
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Judytka2
nigdy sie z tym nie zgodze!!! Tak wcale nie jest. Moje problemy z cera zniknely po solarium. Jako nastolatka mialam pryszcze i juz nawet zmarszczki. Wygladalam strasznie. nie podobalam sie sobie. Od czterech lat odwiedzam regularnie solarium i nie mam problemow takich jak wczesniej. moge powiedziec ze jestem atrakcyjna i podobam sie sobie;-) Nie mam juz pryszczy ani zmarszczek. Zaczelam stosowac kremy nawilzające, takie z algami i innymi rzeczami wyglad skory znacznie sie poprawil. Wczesniej nie moglam uzywac kremów odzywczych bo mialam te straszne pryszcze. Teraz jest super. Mam gładziudką cere i polecam solarium jak najbardziej
Cieszę się, że masz ładną cerę, ale uwierz mi za parę lat zapłacisz za to sporą cenę, będziesz żałowała, ale będzie już za późno - oczywiście nie życzę ci tego.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 12:01   #8
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Zgadzam się z Kate. Korzystanie z solarium wyklucza zdrową skórę. Solarium lub zdrowa skóra - wybór należy do Ciebie. I jest to niepodważalny fakt, a nie nasze zdanie, opinia czy wymysł.
Nie istnieje coś takiego jak zdrowe opalanie czy bezpieczne opalanie.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 12:25   #9
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Judytka2
Mam gładziudką cere i polecam solarium jak najbardziej
najgorsze jest to, ze mlodziutkie dziewczyny naczytaja sie podobnych reklam a pozniej zaczynaja bezmyslnie korzystac z tego upiekszajacego specyfiku- co wbrew pozorom, przynosi wiecej szkody niz pozytku.
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 13:40   #10
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Nio właśnie dlatego zrezygnowałam z solarium, Co prawda nie chodziłam długo bo z 3-4 miesiące i to raptem pare razy. Ale nie chce za ileś tam lat żałować..Co do tego naturalnego opalania się, to prawda że dziewczyny po solarium po dłuższym czasie nie mają po co się opalać bo to im i tak nic nie da, dermatolog też to potwierdził. A więc może teraz spytam się Was Dziewczyny jakie kosmetyki najlepiej odświeżają cere, szczególnie mi zależy na pozbawieniu się tych niewielkich przebarwień?
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 14:36   #11
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Na początek gratuluję rezygnacji z solarium Cerę możesz poprawić używając kwasów, ale z nimi w parze zawsze idzie używanie filtrów. Z resztą filtrów tak i tak trzeba używać cały czas Jeśli masz cerę wrażliwą, powinnaś zacząć od czegoś łagodnego jak Effacalar K z La Roche Posay. Dziewczyny polecają też Acne-derm, ale podobno nie jest tak wydajny jak effaclar. Proponuję zajrzeć na Biochemię, tam wszystkiego się dowiesz
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 14:45   #12
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Judytkę2 rozumiem bo tez byłam zafascynowana opalaniem(a raczej spalaniem)sie na słoncu,cera była bardzo ładna,bez pryszczy no i ta modna opalenizna smutna prawda o opalaniu pojawiła sie po rezygnacji z solarki,słonca-miałam brzydką cerę,pełno wyprysków i dosyc suchą,a jednoczesnie mocno przetłuszczajacą sie naszczęscie opamiętanie w pore przyszło teraz juz nie "rzucam sie" na kazdy promyk słonca,bo nie chce byc pomarszczoną biedronką w kropki po przebarwieniach
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 15:24   #13
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Tak jak pisała mckabi kwasy + filtry. Możesz też dołączyć serum z wit. C, które rozjasni skórę, wyrówna koloryt i jest antydoksydentem Serum kładzione pod krem z filtrem wzmaga jego działanie.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 15:32   #14
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Kate30
Tytył tego wątku powinien brzmieć solarium ALBO zdrowa cera.
Dziewczyny obudźcie się, opalając się w solarium fundujecie sobie same problemy. Zwiększony trądzik, przebarwienia, starzenie się skóry z prędkością światła.
To, że przez czas jakiś wyglądacie dobrze, podobacie się sobie, będzie bardzo drogo opłacone w przyszłości. Przy opalaniu w solarium (na słońcu bez wysokiego, stabilnego filtra także) nie ma szans na ładną cerę.
Kate30 masz rację. Jednak nie wszyscy chcą przyjąć to do wiadomości.

Cytat:
Napisane przez Kate30
Dziwi mnie pasja z jaką dziewczyny katują się w solarium, zwłaszcza w dobie świetnych samoopalaczy i kremów brązujących.
Zamiast płacić za robienie sobie krzywdy, lepiej zainwestować te pieniądze w mądrą pielęgnację cery i ciała.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 23:49   #15
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Zaczęłam chodzić na solarke gdy miałam problemy z trądzikiem.. Ale mieszkam w takiej okolicy gdzie ponad 3/4 dziewczyn to solarium+różowe ubranka<jakby kupowały w jednym sklepie:/:/.. nawet pesymista musiał widzieć świat w różowych barwach>.. a ja lubie być indywidualistką dlatego przestałam chodzić.. NIE CHCE BY TO ŹLE ZABRZMIAŁO! I OCZYWIŚCIE NIE CHCE NIKOGO URAZIĆ! Dziękuje za wszystkie rady
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-28, 00:27   #16
myszeńka_74
Raczkowanie
 
Avatar myszeńka_74
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 390
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Ja również uważam, że korzystanie z solarium ma szkodliwy wpływ na cerę. Wystarczy przyjrzeć się młodym notabene dziewczynom spalonym przez lampy UV. Ich skóra jest wysuszona, pomarszczona...Coś okropnego!
myszeńka_74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-28, 01:08   #17
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Ciemnienie skóry to reakcja obronna naszego organizmu na nadmiar promieniowania ultrafioletowego !

Zanim zaczniecie pisać o zdrowej opaleniźnie czy to na solarium czy na Słońcu przeczytajcie sobie ten artykuł w nim znajdziecie odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania.

http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=904



Marto ! tobie radzę 12 m-cy w roku używać filtrów - lekko wybielą Ci twarz i spłycą delikatnie pierwsze zmarszczki (o ile masz takie ) i zapobiegną fotostarzeniu się skóry przez długi okres - dzięki nim w wieku 30 lat nie będziesz wyglądała na 45 Skóra jest młoda ale to przemija i nawet nie wiesz jak szybko Czasu nie cofniesz ale możesz zapobiegac zamiast leczyć
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-28, 04:38   #18
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Mona po twojej cerze z pewnością widać filtry i dobrą pielęgnację, jest śliczna.
Właśnie taka cera powinna być wzorem dla młodych dziewczyn, niestety rzeczywistość skrzeczy i czasami aż żal patrzeć na to jak wyglądają dzisiejsze nastolatki. Ich skóra aż krzyczy, tak jest maltretowana w solarium.
Dodatkowo przeładowany makijaż .

Są na szczęście również nastolatki, które są filtrowo świadome i z przyjemnością prezentują swoje mleczne cery światu, szkoda że są w mniejszości.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-28, 07:17   #19
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Wink Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Kate30
Są na szczęście również nastolatki, które są filtrowo świadome
Tak, tak Są takie nastolatki
No dobra, już nie jestem nastolatką
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-28, 11:59   #20
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Tak, tak Są takie nastolatki
No dobra, już nie jestem nastolatką

- nic nie szkodzi ,że nie jesteś Ale z pewnością wyglądasz jak nastolatka

Kate - - filtrów zaczęłam używać od bardzo niedawna - ale uważam, że bez filtrów tez można zadbać o cerę w taki sposób by była zdrowa i wyglądała na zdrową. Bardzo często wszelkie niedoskonałości (wynik braku dbania o cerę) są maskowane po makijażem ( czyt. tapeta ) W Belgii panuje powszechna moda na solarium - jest propagowane jako "zrdowe" - ale widząc te wszystkie kobiety na ulicy - co maja 45 lat a wyglądają na 60 - odrzuca mnie. Ich skóra wydaje sie być tak cienka jakby miała się zaraz przerwać - zmarszczki jedna na drugiej och.... szkoda gadać
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-28, 12:13   #21
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Nieprawda! Moja ciotka chodzila ok. 10 lat na solarium i przerwala nagle opalanie. nie byla w solarium juz trzy lata i nie jedna osoba jej zazdrosci wyglądu wyglada świetnie, mimo ze ma ponad trzydziestke. Moja nauczycielka ktora nawet nie wie co to solarium ma 28 lat a wyglada na 40 Wcale to nie jest powiedziane ze sie bedzie miec zmarszczki itp.
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-28, 12:25   #22
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez mona1978
- nic nie szkodzi ,że nie jesteś Ale z pewnością wyglądasz jak nastolatka
Mona , mam 23 lata, a wszyscy dają mi 13 , góra 14. I myślę, że to zasługa mojej skóry, bo wcale nie mam dziecinnego wyrazu twarzy, wręcz przeciwnie
Najlepiej było u kosmetyczki:
kosmetyczka: rok urodzenia?
ja: 1983
kosmetyczka: chyba 1993?
ja: nie, 1983
kosmetyczka: żartuje Pani!
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-28, 12:48   #23
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Judytka2
Nieprawda! Moja ciotka chodzila ok. 10 lat na solarium i przerwala nagle opalanie. nie byla w solarium juz trzy lata i nie jedna osoba jej zazdrosci wyglądu wyglada świetnie, mimo ze ma ponad trzydziestke. Moja nauczycielka ktora nawet nie wie co to solarium ma 28 lat a wyglada na 40 Wcale to nie jest powiedziane ze sie bedzie miec zmarszczki itp.
Wydaje mi się, że zmarszczki mieć będziesz tak czy inaczej
Korzystając z solarium pojawią się prędzej Za parę latek sama się o tym przekonasz

Twierdzisz, że nauczycielka, która nie chodzi do solarium wygląda przez to starzej niż na swój wiek
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-28, 13:18   #24
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez mona1978
Ich skóra wydaje sie być tak cienka jakby miała się zaraz przerwać - zmarszczki jedna na drugiej och.... szkoda gadać
Cienka? Kurczaki, to ja nie kumam. Przeciez opalanie sprawia, ze skora staje sie grubsza (tak mi sie wydaje)

A ja mam jaśniuteńką cere i takie sa dla mnie o wiele ładniejsze niż skwareczki Jeszcze jak sobie pomysle, gdy za 10 lat solarniane kolezanki beda syczec z zazdrosci: "czemu ona nie ma zadnych zmarszczek?!"...: D

Faktycznie, tak jak nasze nastolatki mowily- zelazny zestaw przeciw przebarwieniom, to: filtry+kwasy+wit.C oto caly sekret Niestety teraz idzie lato i niektorym kwasom mowimy bye bye (AHA), ale lzejszy kaliber, jak effaclar (BHA) mozesz smialo uzywac(oczywiscie w duecie z filtrami!). Polecam jeszcze maseczke aspirynowa i takiż tonik
guia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-28, 14:00   #25
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Milka19
Wydaje mi się, że zmarszczki mieć będziesz tak czy inaczej
Korzystając z solarium pojawią się prędzej Za parę latek sama się o tym przekonasz

Twierdzisz, że nauczycielka, która nie chodzi do solarium wygląda przez to starzej niż na swój wiek
Ty tez bedziesz miec. Kazdy bedzie miec
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-28, 14:45   #26
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Kate30
Tytył tego wątku powinien brzmieć solarium ALBO zdrowa cera.
Dziewczyny obudźcie się, opalając się w solarium fundujecie sobie same problemy. Zwiększony trądzik, przebarwienia, starzenie się skóry z prędkością światła.
To, że przez czas jakiś wyglądacie dobrze, podobacie się sobie, będzie bardzo drogo opłacone w przyszłości. Przy opalaniu w solarium (na słońcu bez wysokiego, stabilnego filtra także) nie ma szans na ładną cerę.

Jeśli chcecie mieć zdrową i zadbaną cerę to o solarium nie może być wogóle mowy. Dobrze dobrane kosmetyki pielęgnacyjne i delikatne obchodzenie się ze cerą, unikanie słońca w godzinach południowych oraz kremy z wysokimi filtrami - to droga do ładnej gładkiej buzi.

Dziwi mnie pasja z jaką dziewczyny katują się w solarium, zwłaszcza w dobie świetnych samoopalaczy i kremów brązujących.
Zamiast płacić za robienie sobie krzywdy, lepiej zainwestować te pieniądze w mądrą pielęgnację cery i ciała.
Kate zgadzam się z Tobą w 100%
Właśnie dlatego dołączyłam do forum Filtromaniaczek
Nigdy nie byłam na solarium i nie zamierzam tam isć Wiem, że jest ono niezdrowe I dziwię się dziewczynom, które już mocno opalone(nieraz wręcz spalone) nadal uważają, że są blade

SP. Już nie mogę się doczekać, aż kupię mój pierwszy kremik z wysokim filtrem
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-28, 14:55   #27
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Zmarszczki niestety pojawią się u każdego<no chyba że ma się dużoo kasy i z chirurgami plastycznymi jest się na "Cześć">.Ale w miare możliwości chce opóźnićten proces:P:P..Chociaż jeszcze mnie nie nawiedził gdyż mam 17latek..
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-28, 16:21   #28
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Czytam i czuję się coraz bardziej uświadomiona. Wszystkim polecacie kwasy i filtry. Czy nie ma jednak ograniczenia co do wieku odnośnie stosowania kwasów. Gdzieś czytałam, że kwasy, serum z wit. C stosować można po 30.roku życia. Czy to prawda??
Może polecicie mi, gdzie znajdę informację, na temat tego jakich kwasów/filtró używać w jakim wieku? Bo do tej pory tylko czytałam o działaniu różnych specyfików, ale i tak nic z tego nie kumam.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-28, 16:55   #29
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez anciaahk
Czytam i czuję się coraz bardziej uświadomiona. Wszystkim polecacie kwasy i filtry. Czy nie ma jednak ograniczenia co do wieku odnośnie stosowania kwasów. Gdzieś czytałam, że kwasy, serum z wit. C stosować można po 30.roku życia. Czy to prawda??
Może polecicie mi, gdzie znajdę informację, na temat tego jakich kwasów/filtró używać w jakim wieku? Bo do tej pory tylko czytałam o działaniu różnych specyfików, ale i tak nic z tego nie kumam.

Nie ma żadnego ograniczenia wiekowego co do stosowania kwasów i filtrów.
Filtry może (a dla zdrowia skóry nawet powinna )stosować osoba w każdym wieku, zarówno 13-latka, jak i 90-latka Jedynie małe dzieci nie powinny być smarowane filtrami chemicznymi, ale mineralnymi. Filtrów nie dobieramy więc do wieku
Również kwasy można używać w każdym wieku. Należy tylko zwrócić uwagę na to jaką mamy cerę, czy np. naczynkową lub czy może jesteśmy uczuleni na jakiś kwas.

O kwasach i filtrach można poczytać na biochemii (ale pewnie o tym już wiesz)

Pozdrawiam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-29, 08:01   #30
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez marta1210
Zmarszczki niestety pojawią się u każdego<no chyba że ma się dużoo kasy i z chirurgami plastycznymi jest się na "Cześć">.Ale w miare możliwości chce opóźnićten proces:P:P..Chociaż jeszcze mnie nie nawiedził gdyż mam 17latek..
Ja ma prawie 20 lat i cieszę się, że zdecydowałam zastoswać filtry już teraz, bo potem, za kilka lat mogłabym żałować, że nie stosowałam ich wcześniej
Filtry górą
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.