Moja Meska Cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-16, 11:58   #1
MATiM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 19
Smile

Moja Meska Cera


Czesc. Szukam jakisch dobrych, sprawdzonych kosmetykow na cere faceta, Zalezy mi na usunieciu z nosa takich czarnych kropeczek(pory ,chyba ) i na usunieciu z czola krostek i innych rzeczy. Mam dosc dluga grzywke wiec pewnie ona jest powodem zajsc na czole, a narazie zalezy mi zeby jej nie zcinac.
Gdzies czytalem o pilingu do twarzy, co on daje? rozumiem ze zciera wierzchnia warstwe naskorka, ale pomaga cos przy tradziku?
Aha, dodam ze kiedys w aptece byla promocja z ivostinu produktow i badali cere, wyszlo ze mam mieszana (na czole bardziej tlusta a wokolo nosa sucha).
Czy moze powinienem sie wybrac do dermatologa?
MATiM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 19:22   #2
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Moja Meska Cera

Przy trądziku i ropnych zmianach odradzam peeling mechaniczny, czyli taki z drobinkami- rozdrapiesz krostki i rozniesiesz bakterie po twarzy. W ogóle z trądzikem wysłałabym Cię do dobrego dermatologa- jest to sprawa, którą powinno się leczyć u lekarza, a nie traktować przypadkowymi kosmetykami na "chybił- trafił".
Te czarne kropeczki to wągry /zaskórniki/, czyli zatkane pory- jeśli nie ma tam zmian ropnych, to zastosuj delikatnie peeling i maseczkę oczyszczającą. Dobra jest maseczka z minerałami Morza Martwego Avonu. Nie kładź jej na te miejsca twarzy, które tego nie wymagają, bo jest dość mocno ściągająca /np. tam, gdzie cera jest sucha/.
Jakich kosmetyków teraz używasz?
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 20:01   #3
Kasiek85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 263
Dot.: Moja Meska Cera

mydło protex, dobry tonik i maseczka
Kasiek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 21:43   #4
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Moja Meska Cera

Cytat:
Napisane przez Kasiek85
mydło protex, dobry tonik i maseczka
Przy suchej miejscami cerze mogą być po takiej kuracji sensacje.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 22:19   #5
Kasiek85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 263
Dot.: Moja Meska Cera

na czoło dobrze by mu to zrobiło...o protexie wiem od kolegów i chwalą sobie, bo to mydło antybakteryjne..co do tonika, to najlepiej bezalkoholowy i wtedy nie wysuszy skóry, a maseczka na zatkane pory tez mu dobrze zrobi...nie widze przeciwwskazań żeby przy cerze mieszanej tego nie stosował..sama mam taką i nie mam żadnych sensacji
Kasiek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 12:38   #6
Bestiaga
BAN stały
 
Avatar Bestiaga
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 217
Dot.: Moja Meska Cera

Polecam dermatologa! Możesz wypróbować też Acne Derm - 10 zł w aptece. Powinien pomóc na zaskórniki=wągry, czyli te czarne kropeczki a nawet na krosteczki.
Bestiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 16:10   #7
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Moja Meska Cera

Mój brat nastolatek stosuję mydło siarkowe lub piankę do mycia firmy IDea 25,rozjaśniła mu ona przebarwienia,kupił sobie maseczkę z glinką i nakłada ja na nos,glinka zasycha to oczyszcza pory skórne i tym samym te"czarne punkciki" od czasu do czasu widze go jak robi sobie peeling nivei z serii dla clear.równiez ma przesuszonną skórę wokół nosa i nad brwiami kupił sobie jakiś basam nivei po goleniu i to dobrze nawilża mu skórę.No to tyle z obserwacji.Najlepsze jest to że on częściej kupuje kosmetyki niz ja i ma ich więcej ale z tego co widzę służą mu i jego stan skóry znacznie sie poprawił.A tobie polecam jęzeli sie juz pogubiłeś w tych wszystkich kosmetykach najlepiej iśc do sklepu i przejżeć serię na młodej skóry z problemami i napewno cos znajdziesz teraz tyle tego jest.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-18, 17:11   #8
MATiM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 19
Dot.: Moja Meska Cera

to juz sie pogubilem : ) wiec tak, tonik to jest do oczyszczania cery? A maseczka? bo rozumiem ze na wagry poinienem uzywac takiej maseczki? uzywalem ivostinu do oczyszczania twarzy i kremu nawilzajacego do skory mieszanej.
A ten leki piling, moglybyscie mi jakis polecic?nie bardzo sie znam na tym ten z serii nivea moze byc? i tylko nos czy cala twarz tym robic?
A co do dermatologa, mieszkam w malym miescie a ucze sie w poznaniu, ten z mojego miasta jest jakis...a raczej ta(kobieta) jakas nie bardzo :/
MATiM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 17:37   #9
Kasiek85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 263
Dot.: Moja Meska Cera

Mareczka oczyszcza dogłębnie, a tonik raczej usuwa codzienne zanieczyszczenia..co do pillingu to mozesz na całej buzi, ale nie tam gdzie masz jakies zmiany, bo je naruszysz..a dermatolog moze być potrzebny jesli sam sobie nie poradzisz z problemem
Kasiek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.