Czerwona twarz prosi o pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-21, 05:53   #1
madla
Rozeznanie
 
Avatar madla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 499

Czerwona twarz prosi o pomoc :)


Przepraszam jeśli taki wątek był, ale jestem przed wyjściem do pracy i nie mam czasu na przeszukanie wizażu.
A poza tym mój problem jest bardzo ważny i jak najszybciej chciałabym się go pozbyć

Otóż... po nałożeniu podkładu moja twarz jakby zmieniła kolor i robi się lekko czerwona (?) a raczej różowawa. Odcina się bardzo tym samym od koloru szyi. Nawet jeśli nałożę coś na szyje starając się wyrównać kolor i tak widać tą różnicę.

Mam cerę mieszaną błyszczącą w strefie T, teraz dodatkowo wyskoczyły mi na brodzie wielkie niespodzianki, oraz pojedyńcze mniejsze tu i tam (przedokresowe)...

Wiem, że podkład muszę wybrać bez różowego pigmentu. Tylko jaki? Moja siostra wspominała coś o kości słoniowej. Tylko jaka firma ma taki kolor?

Jestem kobietą pracującą nie mam więc czasu na stanie pod półkami, bieganiem od sklepu do sklepu, dlatego proszę wskażcie mi konkretny podkład kontretnej firmy.
Będę bardzo wdzięczna!


P.S. Chyba nie wymagam zbyt wiele...
__________________
madla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 06:03   #2
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Czerwona twarz prosi o pomoc :)

Pierwsza mysl ktora mi sie nasunela po przeczytaniu posta to :jakiego podkladu uzywasz moze on powoduje ta czerwonosc twarzy?A moze to krem ktory nakladasz pod podklad.
Sprawdz sklady kosmetykow do twarzy.

Polecam baze pod makeup w kolorze zielonkawym(niweluje czerwonosc takze) albo wybieraj podklad w tonacjii neutralnej lub lekko cieplej(kosc sloniowa)aby zniwelowac ten kolor.Co do konkretnych podkladow to niestety nie pomoge bo takich nie uzywam.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 06:08   #3
madla
Rozeznanie
 
Avatar madla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 499
Dot.: Czerwona twarz prosi o pomoc :)

Krem - Physiogel
Podkład - DMM/ Nivea tonizujący krem nawilżający kolor naturalny (poza tym podradałam siostrze jej pokłady tylko nie pamiętam jakie )

Kurcze, te składy to mnie o zawrót głowy przyprawiają wiem tylko, że mam unikać SLF (ale to w środkach myjących)

Zielona baza pod makijaż... Brzmi interesująco, apamiętasz jaka firma ma cuś takiego w swojej ofercie?

Dziękuje ci Czarny Eflie
__________________
madla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 06:20   #4
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Czerwona twarz prosi o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez madla
Krem - Physiogel
Podkład - DMM/ Nivea tonizujący krem nawilżający kolor naturalny (poza tym podradałam siostrze jej pokłady tylko nie pamiętam jakie )

Kurcze, te składy to mnie o zawrót głowy przyprawiają wiem tylko, że mam unikać SLF (ale to w środkach myjących)

Zielona baza pod makijaż... Brzmi interesująco, apamiętasz jaka firma ma cuś takiego w swojej ofercie?

Dziękuje ci Czarny Eflie
Ja tez sie na skladach nie bardzo znam-ale mozesz wkleic te sklady na Biochemii i dziewczyny Ci rozszyfruja
Co do zielonej bazy-ja uzywam Vanisha firmy la Femme-niedostepna chyba w Polsce-ale napewno mozna dostac cos podobnego w Sephorze np
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 06:56   #5
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: Czerwona twarz prosi o pomoc :)

Tylko, że Vanish nie nadaje się do całej twarzy. On jest przeznaczony do rozświetlania zmarszczek lub ciemnych parti twarzy, jak cienie pod oczami czy skrzydełka nosa. Na policzki juz się nie nada, ojj nie

Zamiast Vanisha możesz spróbowac z kamuflażem Art Deco. Jest mocno kryjący i ma też zielony kolor z tego, co kojarzę.

Madla, kolor kości słoniowej(IVORY) ma prawie każdy podkład i najczęściej jest to ich najjaśniejszy odcien.
Może poczytaj o podładzie Vichy Dermablend? Świetnie kryje i nie robi na twarzy maski - dziewczyny są bardzo zadowolone. Na wizażystce jest o nim cały wątek. A jak nie to może mocno kryjacy LRP? On na pewno ma jasne odcienie...

Co do składów, to powinnaś tez unikać alkoholu, bo podrażnia naczyńka i ogólnie wrażliwą skóre.
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 12:40   #6
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: Czerwona twarz prosi o pomoc :)

może któryś z kosmetyków Cię uczula.albo masz nieodpowiedni odcień podkładu. ja mam cały czas czerwoną buzię i używam kamuflażu art deco - jest świetny
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.