schodząca skóra-co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-28, 16:22   #1
marysiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 28

schodząca skóra-co robić?


Witam,
mam pewien kłopot. tygodnie temu wróciłam z wyjazdu, gdzie muszę się przyznać, opalałam się intensywnie. Nie miałam nigdy żadnych kłopotów, nigduy nic mnie nie piecze, skóra nie schodzi, a teraz! tygodnie po powrocie zaczęła mi schodzić skóra, dosłownie wszędzie, nogi, ręce, plecy, brzuch... Nie wiem, dlaczego tak się stało, smarowałam się nawilżającymi specyfikami caly czas, ale nic to nie dało... Czy da się jakoś wstrzymać to schodzenie skóry? Czy pozostaje tylko peeling ?
marysiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 16:42   #2
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: schodząca skóra-co robić?

Nie da się raczej wstrzymać tego procesu. Tak jak piszesz pozostają peelingi i nawilżanie wtedy skóra szybciej zejdzie i będzie lepiej wyglądać.
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 16:53   #3
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: schodząca skóra-co robić?

myślę że peeling może Ci dodatkowo podrażnić skórę, no chyba, że jakiś łagodny, zrobiony delikatnie i ostrożnie i jeśli oczywiście skóra Cię nie piecze teraz. Schodzenie skóry musisz przeczekać, ale pomagaj swojej skórze różnymi specyfikami, najlepiej z apteki. Kładź jak najwięcej mocno nawilżających kosmetyków, takich po opalaniu, na spieczoną skórę, a załagodzisz ten proces i przyspieszysz gojenie i regenerację naskórka. Ja nawet po kilka wartsw kładę i czekam aż się wszystko wchłonie. I tak po kilka razy dziennie.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 17:00   #4
Moobi
Wtajemniczenie
 
Avatar Moobi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 2 516
Dot.: schodząca skóra-co robić?

Cytat:
Napisane przez marysiaaa Pokaż wiadomość
Witam,
mam pewien kłopot. tygodnie temu wróciłam z wyjazdu, gdzie muszę się przyznać, opalałam się intensywnie. Nie miałam nigdy żadnych kłopotów, nigduy nic mnie nie piecze, skóra nie schodzi, a teraz! tygodnie po powrocie zaczęła mi schodzić skóra, dosłownie wszędzie, nogi, ręce, plecy, brzuch... Nie wiem, dlaczego tak się stało, smarowałam się nawilżającymi specyfikami caly czas, ale nic to nie dało... Czy da się jakoś wstrzymać to schodzenie skóry? Czy pozostaje tylko peeling ?
powstrzymać schodzenia skóry sie nie da,peelingu radze też nie robić,bo może podrażnić skóre.Smaruj się kremami nawilżającymi i pantenolem jeśli piecze lub boli.A smarowałaś się kremem z filtrem?
Moobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 17:45   #5
marysiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 28
Dot.: schodząca skóra-co robić?

Cytat:
Napisane przez Moobi Pokaż wiadomość
powstrzymać schodzenia skóry sie nie da,peelingu radze też nie robić,bo może podrażnić skóre.Smaruj się kremami nawilżającymi i pantenolem jeśli piecze lub boli.A smarowałaś się kremem z filtrem?


Tak, smarowałam się filtrami. Dziwi mnie zwłaszcza to, że naprawdę bardzo rzadko schodzi mi skóra, a już nigdy po takim długim czasie ! W takim razie zrezygnuje z peelingu i będę chodzić przez jakiś czas łaciata... Smaruje się cały czas, mocno nawilżającymi kosmetykami, ale jak widać nawet one nie pomogły.
marysiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 22:48   #6
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: schodząca skóra-co robić?

mocno nawilżające, łagodzące kosmetyki szczególnie te z panthenolem na pewno nie zaszkodzą, a pomogą . One już swoje działają w skórze, dlatego warto się nimi smarować. Nawet jeśli efektów od razu nie widać.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 16:10   #7
EfC!@
Zadomowienie
 
Avatar EfC!@
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 442
Dot.: schodząca skóra-co robić?

Również miałam taki problem. Ale gdy tylko zauważyłam, że schodzi mi skóra to wysmarowałam się balsamem z Gosha i żadnych problemów więcej nie miałam. Kwestia odpowiedniego nawilżenia. Może używałaś za słabych kosmetyków....

-> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=1310
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.
Oscar Wilde



EfC!@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.