Makijaż lat 70-tych - jaki cień do niebieskich oczu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-22, 15:28   #1
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie

Makijaż lat 70-tych - jaki cień do niebieskich oczu?


Potrzebuję szybkiej porady
Wybieram się na imprezę w stylu lat 70-tych i poza przebraniem muszę też zadbać o makijaż. Orientuję się jaka wówczas panowała stylistyka i wiem, że niezwykle modne były pastelowe, głównie niebieskie cienie, nakładane na całą powiekę az po brew.

I tu mam problem; mam błekitne oczy i z niebieskimi cieniami wyglądam tragicznie, a z jasnozielonymi, które też były wówczas popularne - z kolei sino Jaki kolor wybrać, by wstrzelić się w stylistykę, a nie wyglądać blado?

Dla ułatwienia dodaję zdjęcia popularnych wówczas makijaży lub stylizowanych na nie.

http://farm3.static.flickr.com/2024/...d6702d450e.jpg

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m4...ktf1o1_400.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-ADUyaDszqK...255B1%255D.jpg

http://media-cache-ec4.pinterest.com...fd1N3JWU_b.jpg
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml

Edytowane przez allie
Czas edycji: 2012-11-22 o 15:33
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 19:52   #2
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Makijaż lat 70-tych - jaki cień do niebieskich oczu?

makijaż w latach 70 nie był zbyt twarzowy i mało komu (o ile komukolwiek) pasował - mówię o tych nieznośnych pastelach. Mi się właśnie kojarzy z tym okresem pastelowy błękit paskudztwo. Może jak nie błękit to jakiś lekki wrzos, jasny fiolet? i koniecznie możliwie najbardziej pomarańczowa twarz
Ewentualnie - lata 70 to też Twiggy i jej bardzo charakterystyczny makijaż, ale to jeśli masz dość duże oczy
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 23:59   #3
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Makijaż lat 70-tych - jaki cień do niebieskich oczu?

Spróbuj innych rozbielonych kolorów, może żółtego? Skoro to jest impreza przebierana to można przesadzić.

Poza tym przez całą dekadę to zdążyło się pewnie pojawić więcej trendów niż jeden? A jakie ubranie zamierzasz założyć?


Nie za bardzo kojarzę który makijaż był modny jeszcze w latach sześćdziesiątych a później już nie, ale w 70tych jeszcze był taki trend:
http://1.bp.blogspot.com/-WidwSmPs0p...252Bmakeup.jpg
Makijaż "nude" opalony - nie trzeba używać jaskrawych cieni, wystarczy jasna pomadka, a jak nie jesteś opalona to posmaruj się bronzerem, im mocniejszy i różny od twojego naturalnego wygląd, tym lepsza zabawa. Możesz nawet narysować piegi brązową kredką.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 13:34   #4
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie
Dot.: Makijaż lat 70-tych - jaki cień do niebieskich oczu?

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
makijaż w latach 70 nie był zbyt twarzowy i mało komu (o ile komukolwiek) pasował - mówię o tych nieznośnych pastelach. Mi się właśnie kojarzy z tym okresem pastelowy błękit paskudztwo. Może jak nie błękit to jakiś lekki wrzos, jasny fiolet? i koniecznie możliwie najbardziej pomarańczowa twarz
Ewentualnie - lata 70 to też Twiggy i jej bardzo charakterystyczny makijaż, ale to jeśli masz dość duże oczy
Myślałam właśnie o fiolecie, ale nie wiem czy przypadkiem jednak nie zdecyduję się na ten nieszczęsny niebieski lub zielony, jeśli uda mi się kupić jakiś sensowny odcień za małe pieniądze. "Wystąpię" w kolorowej sukience, w której dominuje niebieski, a poza tym jest własnie zielony i czerwony. Przećwiczyłam matową brzoskwinię; nie było źle, ale do kiecki nie pasowało Co do koloru twarzy, to brzoskwiniowy róż już czeka

Stylizacja na Twiggy nie wchodzi (niestety) w grę, mam za dużą twarz

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Poza tym przez całą dekadę to zdążyło się pewnie pojawić więcej trendów niż jeden? A jakie ubranie zamierzasz założyć?
Co do trendów, to oczywiście było ich trochę, ale ten z matowymi pastelami jest chyba najłatwiejszy do odtworzenia i wpisuje się w stylistykę całości przebrania. Nude chyba nie bardzo będzie pasował do "kreacji", bo jest ona w stylu... hmmm... glamour Dużo kolorów, wzory Cacuszko, mówię Wam

A tak na marginesie, tan makijaż Anoushki (tak chyba się nazywała ta modelka) piękny

Dzięki, dziewczyny, za pomysły
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml

Edytowane przez allie
Czas edycji: 2012-11-23 o 13:38
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 15:27   #5
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Makijaż lat 70-tych - jaki cień do niebieskich oczu?

To ja radzę opaleniznę + jasną szminkę, trochę czarnej kredki i sztuczne rzęsy na górnej powiece.

Ja kiedyś użyłam do przebrania tego myku z opalenizną i jasną szminką, a prawdę mówiąc pomalowałam usta kremowym korektorem i jasna szminką, a ponieważ na co dzień wyglądam odwrotnie (jasna skóra i ciemne usta), wszystkim znajomym się podobało przebranie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 19:47   #6
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Makijaż lat 70-tych - jaki cień do niebieskich oczu?

Cytat:
Napisane przez allie Pokaż wiadomość
Potrzebuję szybkiej porady
Wybieram się na imprezę w stylu lat 70-tych i poza przebraniem muszę też zadbać o makijaż. Orientuję się jaka wówczas panowała stylistyka i wiem, że niezwykle modne były pastelowe, głównie niebieskie cienie, nakładane na całą powiekę az po brew.

I tu mam problem; mam błekitne oczy i z niebieskimi cieniami wyglądam tragicznie, a z jasnozielonymi, które też były wówczas popularne - z kolei sino Jaki kolor wybrać, by wstrzelić się w stylistykę, a nie wyglądać blado?

Dla ułatwienia dodaję zdjęcia popularnych wówczas makijaży lub stylizowanych na nie.

http://farm3.static.flickr.com/2024/...d6702d450e.jpg

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m4...ktf1o1_400.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-ADUyaDszqK...255B1%255D.jpg

http://media-cache-ec4.pinterest.com...fd1N3JWU_b.jpg
te make upy były straszne ale wtedy nikt się nie przejmował że ten niebieski czy zielony cień walnięty aż po brwi nikomu nie pasuje hippiski chodziły opalone z rozwianym włosem, te cienie może nie będą tak gasiły oczu jeśli dokleisz sobie sztuczne rzęsy, plus ozłocona, zbrązowiona buźka i usta nude
Duuuużo lasek chodziło też całkiem naturalnych- jedynie opalenizna i burza "niezbyt rozczesanych" włosów z wplecionymi warkoczykami niekoniecznie musisz nakładać te cienie. Główny punkt programu to strój(dzwony+kamizelki, powłóczyste spódnice, przeźroczyste bluzki noszone bez staników koraliki, plecione bransoletki) i te charakterystyczne włosy.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 21:07   #7
helencia01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 95
Dot.: Makijaż lat 70-tych - jaki cień do niebieskich oczu?

ladny ten niebieski
__________________
cukierena
helencia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-23, 22:02   #8
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie
Dot.: Makijaż lat 70-tych - jaki cień do niebieskich oczu?

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Główny punkt programu to strój(dzwony+kamizelki, powłóczyste spódnice, przeźroczyste bluzki noszone bez staników koraliki, plecione bransoletki) i te charakterystyczne włosy.
Taka stylizacja obowiązywała dzieci-kwiaty, ale był też np. trend disco

Jestem już skołowana, bo dziś dotarły do mnie ostatnie akcesoria, czyli m.in. peruka afro i po przymiarkach stwierdzam, że chyba będę musiała poprzestać na naturalnym looku i tylko bardzo mocno wytuszowanych rzęsach (lub tak jak pisałaś sztucznych, o ile zdołam je dokleić ), bo inaczej będę wyglądać jak z komiksu Mam takie skojarzenia, że lata 70-te to bardzo mocno wytuszowane także dolne rzęsy.
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:03.