Kwas pirogronowy--->mikrodermabrazja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-08, 10:50   #1
Martita111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 76

Kwas pirogronowy--->mikrodermabrazja


Witam, mam pytanie czy po kwasie pirogronowym moge miec wykonana mikrodermabrazje w odstepnie kilku dni? czy to moze dac dobry efekt w przypadku cery tlustej i tradzikowej czy raczej jest nie polecane?
Martita111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 11:08   #2
emisia8
Emilia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 44
Dot.: Kwas pirogronowy--->mikrodermabrazja

Raczej powinno być to wykonywane w odwrotnej kolejności. Gdyby najpierw wykonano mikrodermabrazję, wtedy kwas zadziałał by intensywniej. Podrażnionej kwasem skóry nie potraktowałabym mikrodermabrazją po kilku dniach, a po 2 tygodniach.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama/
emisia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 11:12   #3
Martita111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 76
Dot.: Kwas pirogronowy--->mikrodermabrazja

dzieki za odpowiedz za kwasy place, poniewaz chodze do salonu a mikro moglabym miec za darmo na studium kosmetycznym, juz kilka raz mialam robiona i wlasnie chcialabym to wykorzystac bo w salonie to nie tanie rzeczy ale jesli mialoby to miec zle skutki to moze rzeczywiscie nie i odczekam
Martita111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 14:25   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kwas pirogronowy--->mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez emisia8 Pokaż wiadomość
Raczej powinno być to wykonywane w odwrotnej kolejności. Gdyby najpierw wykonano mikrodermabrazję, wtedy kwas zadziałał by intensywniej. Podrażnionej kwasem skóry nie potraktowałabym mikrodermabrazją po kilku dniach, a po 2 tygodniach.
To zależy jak twierdzi dana kosmetyczka Jedne uważają, że najpierw mikro, a potem kwas, inne kwas , potem mikro.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 14:54   #5
Martita111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 76
Dot.: Kwas pirogronowy--->mikrodermabrazja

chyba coś w tym jest, widocznie to zależy. Jakiś czas temu pytalam doświadczonej kosmetyczki, która nas uczy i stwierdzila, że może być wykonana po paru dniach od kwasu mikro, ale wolałam się upewnić jak inni uważają, dlatego napisałam nie chciałabym zaszkodzić mojej promblematycznej cerze, a wręcz odwrotnie, żeby efekty były widoczne pozdrawiam
Martita111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 18:14   #6
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Kwas pirogronowy--->mikrodermabrazja

Najpierw mikro potem kwas. Mikro "zdziera naskórek". Pod mikroskopem skóra wygląda jakby miała zadziorki. I właśnie te zadziorki są później rozpuszczane przez kwas.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 21:53   #7
Martita111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 76
Dot.: Kwas pirogronowy--->mikrodermabrazja

Kwas miałam wykonywany dziś, a w weekend idę do szkoły i często robimy mikro dlatego bardziej nurtuje mnie to, czy będzie to miało zły skutek jeśli miałabym wykonaną mikro np w sobote (kilka dni po kwasie), czy coś może się stać ze skórą, a nie w jakiej kolejności lepiej to wykonać.
Martita111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 21:18   #8
martuska_wawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Kwas pirogronowy--->mikrodermabrazja

Hej, nie radzę stosować mikro zaraz po kwasie - kwas pirogronowy należy do średniogłębokich i mikro może taką "pracującą" po kwasie, czyli łuszczącą się skórę, nieźle uszkodzić. Skóra jest bardzo delikatnym organem, niewłaściwie złuszczana może się bardzo ścieńczyć i uwrażliwić - wiem coś o tym, bo kiedyś bez pamięci złuszczałam czym się da - mechanicznie jakimiś peelingami, korundem kupionym na allegro, kwasem migdałowym i mlekowym z mazideł i wszystkim co popadło. Efekt? do tej pory, a minęło już kilka lat, moja skóra reaguje zaczerwienieniem na wszystko co może ją podrażnić choć trochę, np. na tonik antybakteryjny. Aczkolwiek sama właśnie jestem w trakcie serii eksfoliacji kwasem pirogronowym i efekty są rewelacyjne polecam
martuska_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 05:31   #9
moncia25
Raczkowanie
 
Avatar moncia25
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: przemysl
Wiadomości: 345
Dot.: Kwas pirogronowy--->mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Najpierw mikro potem kwas. Mikro "zdziera naskórek". Pod mikroskopem skóra wygląda jakby miała zadziorki. I właśnie te zadziorki są później rozpuszczane przez kwas.

juz za pozno na kwas pirogronowy, czekalabym na jesien zamiast zastanawiac sie nad takim polaczeniem.
__________________
168, 27 lat

65 - 64 - 63 - 62- 61,5 - 61 - 60- 59 - 58 - 57 -56
moncia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 10:51   #10
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Kwas pirogronowy--->mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez moncia25 Pokaż wiadomość
juz za pozno na kwas pirogronowy, czekalabym na jesien zamiast zastanawiac sie nad takim polaczeniem.
To do autorki wątku to skieruj, bo ja nie planuję robić teraz, ani mikro ani kwasów .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 20:46   #11
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kwas pirogronowy--->mikrodermabrazja

ehh

1. na pirogron za pozno
2. Mikroderm + pirogron - tylko na pozna jesien i zime. Inaczej sie nabawisz przebarwien. Nie kazda skora sie nadaje na takie polaczenie. Ale pisze tutaj o kwasie zaraz po mikro
3. A jesli chodzi konkretna odpowiedz: NAJPIERW mikro a dopiero pirogron. Inaczej nie ma sensu. Jesli zrobisz sobie pirogron a pozniej mikro to mozesz sobie zaszkodzic, zwlaszcza, ze to bedzie wykonane w szkole, czyli jeszcze przez uczennice.
4. Hmm...ktory salon Ci teraz zrobi pirogro?? Ehh...niestety, niektore salony ida na ilosc, nie na jakosc. No chyba, ze zostalas uswiadomiona czym to grozi i podpisujesz, ze na wlasna odpowiedzialnosc. Inaczej ja bym uciekala z takiego salonu.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-05-12 o 20:48
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.