Niedokładna hollywoodzka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-25, 09:58   #1
gdziemojamama
Przyczajenie
 
Avatar gdziemojamama
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Słoneczny Wrocław
Wiadomości: 26
Thumbs down

Niedokładna hollywoodzka


Hej. Nie znalazłam podobnego tematu.
Wczoraj wybrałam się na pierwszą w życiu depilację bikini. Hollywoodzka, czyli całkowite usunięcie owłosienia.
Niestety, dziś zauważyłam, że włosy nadal są i nie zostały usunięte całkowicie. Na wzgórku łonowym mam takie krótkie, ok. 1/2 mm. Ale bliżej pośladków mam długie, takie jakie sobie "zapuściłam", dobry 1 cm. To samo na wargach sromowych. Widzę pojedyncze, naprawdę długie włoski. I nie wygląda to zbyt estetycznie. Poszłam do kosmetyczki, bo jadę na wakacje. Co mam zrobić?
Czy kosmetyczka powinna usunąć każdy włosek, nawet ten 1 mm? Głupio mi się upomnieć, że zostało mi pełno włosków między pośladkami. Dzwonić do niej? Upominać się? Czy to po prostu wina wosku i nigdy nie złapie wszystkiego?
To moja pierwsza hollywoodzka i nie wiem, czy powinnam być cudownie gładka... czy zazwyczaj zostaje trochę włosów jak u mnie? Zrobiła to niedokładnie?

Dodam jeszcze, że w trakcie depilacji stwierdziła, że te małe włoski to powinnam usunąć sobie sama w domu pincetą. Ale czy to nie jej zadanie?

Nie jestem zadowolona z efektu.

Edytowane przez gdziemojamama
Czas edycji: 2013-07-25 o 09:59
gdziemojamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 10:24   #2
darunia89
Raczkowanie
 
Avatar darunia89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 59
GG do darunia89
Dot.: Niedokładna hollywoodzka

niedokładna kosmetyczka
__________________
...Patrz na świat jakbyś oglądał go po raz pierwszy...




darunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 09:08   #3
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Niedokładna hollywoodzka

oczywiscie do niej nalezy usuniecie pozostalosci peseta, brak profesjonalizmu z jej strony
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 18:30   #4
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Niedokładna hollywoodzka

No z nieba mi spada ten watek bo mam dokladnie ten sam problem i pisalam juz gdzies indziej o tym...

Bylam dzis na Pierwszym w zyciu woskowaniu miejsc intymnych. I potrzebuje rady.
Goracy wosk mial niby bolec mniej ale i tak myslalam ze bede wrzeszczec w nieboglosy ;/ W polowie zaczelam zastanawiac sie czy kobita w ogole ma do tego dryg bo nie sciagala wosku jednym plynym ruchem tylko dziwna 'szarpanina' podwadzala ze 3/4 razy czulam ze ten wosk sie rwie w drobniejsze kawalki, towarzyszyl temu dziwny masaz ktory byl raczej nieprzyjemnie bolesny, w miejscach najdelikatniejszych nakladala to ze 2/3 razy i od nowa rwansko... Moze wyolbrzymiam bo nie mam porownania jako ze robilam to po raz pierwszy w zyciu, ale wydaje mi sie ze cos nie tak.
Niby duzy salon, najlepszy w miescie.[podobnno]
-Dzien dobry ja na hollywood - Prosze akurat kosmetyczka jest wolna.
Co prawda prywatny pokoj, ale zadnych majtek jednorazowych prawawnow, wiecie gacie w dol pani sie kladzie na lezance i jedziemy.

Pomijajac cala te historie, chodzi o to ze po powrocie do domu i nalozeniu chlodzacego zelu z aloesem zauwazylam ze nie wszystkie wloski zostaly wyrwane a jedynie tak jakby... pourywane? jedna strona od uda gladka i miekka a druga chropowata i czuje ze wloski wyjda spod tego i znow bedzie ten caly koszmar z wrastaniem.... na srodku w ogole pojedyncze wloski pozostawiane bo nie chwycilo...
Nie wiem czy chodzi o to ze to pierwszy raz, ze potem bedzie juz lepiej bo to caly proces? Ze wlosy slabna i lepiej chwyta...?
Czzy Powinnam kupic plastry z woskiem i sie dowoskowac?
Czy mam prawo reklamacji takiej uslugi?
A moze woskowanie to nie takie 'hop siup' jak sie spodziewalam ['poboli i spokoj na 4 tygodnie] i im wiecej tego zrobie tym lepsze efekty?


BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ BO JESTEM TROCHE ZLA... ;<
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 08:32   #5
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Niedokładna hollywoodzka

kosmetyczka kladla za duzo wosku skad te szarpanie, oczywiscie technika nieprawidłowa, włoski przy takiej technice beda pourywane (wazne jest aby nakladac wosk ze wzrostem wlosa, inaczej jedynie sie je urwie i depilacja nie bedzie efektywna). druga sprawa jest taka ze wloski sa w roznej fazie wzrostu a wosk tych minimalnych nie chwyci stad moze byc taka chropowatość. ja ostatnio robilam sobie depilacje bikini w polowie przerwalam bo bol byl nie do zniesienia. z kazdym razem bedzie mniejszy. plastry z woskiem to kiepski pomysl, lepiej kup podgrzewacz, woski, paski (50 zl zestaw z allegro). jesli uwazasz ze depilacja byla niedokladna masz prawo do reklamacji
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 19:02   #6
pprinceska70
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 53
Dot.: Niedokładna hollywoodzka

A była to pierwsza lepsza kosmetyczka ? Czy czytałas na jej temat zanim udalas sie do salonu?

lipa, eh kazda z nas chce dobrze wygladac na wakacjach

kto za depilacja woskiem ? łapki w gore
pprinceska70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 12:20   #7
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Angry Dot.: Niedokładna hollywoodzka

To znow ja. POMOCY!!!!
Tak, czytalam o salonie, dodatkowo polecila mi go kolezanka ktora poszla na woskowanie w 6 miesiacu ciazy blizniaczej bo sama nie moze juz sobie poradzic, salon naprawde z klasa wiec tez nie zaplacilam malo drogie panie....

Problem kolejny; po 9 dniach od depilacji zaczal sie koszmar, dopiero zlazlo to podraznienie powoskowe a juz zauwazylam ze chyba odrastaja mi wloski!!! To jest niemozliwe!!!!! po 9 dniach?!
Dzis jest dzien 13. Jest koszmar. HORROR JAKIS!!!! Wysypka jest tak potwornie obrzydliwie nieapetyczna, wlosy wrastaja jak szalone, jak nigdy wczesniej, wyglada to przerazajaco, Zadrapie sie na smierc, dobrze ze cieplo to mam dluga zwiewna sukienke bez bielizny bo chyba bym umarla.

CO SIE DZIEJE?! No nie mowcie ze kosmetyczka spartolila... 9 dni?
naprawde?
Mam ochote isc do tego salonu stanac na srodku, sciagnac gacie i zrobic im odpowiednia reklame!!!!

Co mi pozostaje kremy na wrastajce wlosy, wcierki, aloesy i prba zalagodzenia tego cyrku, nie chcem i sie wierzyc ze moje cialo odbudowalo wlosa juz po 8 dniu... Poprosze Was madre Panie o odpwiedz...
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 22:23   #8
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Niedokładna hollywoodzka

Czasami depiluję miejsca intymne woskiem i niestety, włoski zaczynają mi odrastać po 7 dniach (mimo, że są wyrwane dobrze, nie ma żadnych pourywanych). Dzieje się tak za każdym razem, te opowieści, że będzie gładko przez 4 tygodnie to bajki. Myślę, że nie powinnaś się tym martwić, to nie jest wina kosmetyczki, że po 9 dniach ci odrastają. Możliwe, że kosmetyczka użyła wosku, który cię uczulił (ale niekoniecznie, swędzenie i krostki zdarzają się przy odrastaniu włosków). Podrażnienia po depilacji to normalna sprawa ale skoro tak długo to u ciebie trwało to oznacza, że kosmetyczka pewnie za mocno rwała i pewnie kilka razy w tych samych miejscach. Co do wrastania- to już też kwestia indywidualna, nie jest to wina kosmetyczki. Ja tu ogólnie nie widzę, żeby kosmetyczka jakoś mocno spartoliła robotę, jedynie mogła użyć nieodpowiedniego wosku i mogła być mało delikatna. Reszta- wrastanie, czas odrastania włosków, swędzenie w czasie odrastania włosków to kwestia indywidualna, tak twoje ciało reaguje. Spróbuj talkować (ja polecam puder dla dzieci BD, wszystkie podrażnienia błyskawicznie dzięki niemu ustępują).

edit: doczytałam, kosmetyczka ma kiepską technikę (szarpanie na tak delikatnej skórze?!) przez to te podrażnienia zaraz po depilacji. Reszta jest raczej związana z odrastaniem włosków.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''

Edytowane przez Lady eSs
Czas edycji: 2013-08-07 o 22:25
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 10:57   #9
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Niedokładna hollywoodzka

Nie mam sily juz ;< Czyli zawsze bede brzydka, zakrosciala, podrazniona obolala?
To wyglada tak 'chorobowo', jakbym i siebie nie dbala, bardzo boli dodatkowo. Nie moge nosic bielizny.
Uzywalam kremu, maszynek wosk mial byc darem z nieba, podobno wlosow mialo byc mniej mialy byc slabsze, odrastac dluzej. A GUZIK!
Plakac mi sie chce. Peelingi, kremy nic nie pomaga zawsze przy wrastajacych wlosach jest koszmar i nic nie moge z tym zrobic. Na laser mnie nie stac. jestem bezradna.
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 17:16   #10
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Niedokładna hollywoodzka

Też od lat mam problemy z depilacją i cóż, trzeba niestety nauczyć się z tym żyć.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 18:06   #11
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Niedokładna hollywoodzka

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
To znow ja. POMOCY!!!!
Tak, czytalam o salonie, dodatkowo polecila mi go kolezanka ktora poszla na woskowanie w 6 miesiacu ciazy blizniaczej bo sama nie moze juz sobie poradzic, salon naprawde z klasa wiec tez nie zaplacilam malo drogie panie....

Problem kolejny; po 9 dniach od depilacji zaczal sie koszmar, dopiero zlazlo to podraznienie powoskowe a juz zauwazylam ze chyba odrastaja mi wloski!!! To jest niemozliwe!!!!! po 9 dniach?!
Dzis jest dzien 13. Jest koszmar. HORROR JAKIS!!!! Wysypka jest tak potwornie obrzydliwie nieapetyczna, wlosy wrastaja jak szalone, jak nigdy wczesniej, wyglada to przerazajaco, Zadrapie sie na smierc, dobrze ze cieplo to mam dluga zwiewna sukienke bez bielizny bo chyba bym umarla.

CO SIE DZIEJE?! No nie mowcie ze kosmetyczka spartolila... 9 dni?
naprawde?
Mam ochote isc do tego salonu stanac na srodku, sciagnac gacie i zrobic im odpowiednia reklame!!!!

Co mi pozostaje kremy na wrastajce wlosy, wcierki, aloesy i prba zalagodzenia tego cyrku, nie chcem i sie wierzyc ze moje cialo odbudowalo wlosa juz po 8 dniu... Poprosze Was madre Panie o odpwiedz...

Włoski po depilacji woskiem wcale nie odrastają po kilku tygodniach ale często właśnie po kilku dniach. Szczególnie jak to był Twój pierwszy raz.

sama tak miałam gdy pierwszy raz się depilowałam. W dodatku gdy robię przerwę np na zimę to gdy latem zaczynam się depilować włosy znowu jakby szybciej odrastają.

Rada? Peeling, peelingujące szczotki, rekawice. Do tego polecam puder Babydream bo ma tlenek cynku, który łagodzi podrażnienia oraz sudocrem. I nie liczyć na to, że po wosku będzie wszystko idealnie gładkie przez 2 miesiące bo to nierealne.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.