Zaczerwienienia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-07, 16:05   #61
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: płytko unaczyniona skóra

Cytat:
Napisane przez bea28 Pokaż wiadomość
przy cerze naczynkowej należy zażywać dużo wit.C która wzmacnia ścianki naczynek a nie ma obawy aby przedawkować .O cere naczynkową trzeba bardzo dbać ,unikać słońca ,solarium , gorących kąpieli ,nagłych zmian temperatury ,dużego wysiłku oraz nie robić peelingów i mikrodermabrazji ,warto również pomyśleć o zabiegu obkurczania naczynek gdyż nieleczony rumień może przejść w trądzik różowaty
Piję po litr soku pomarańczowego dziennie... Te pozostałe rzeczy też niby wiem i unikam - oprócz peelingów, które robić muszę, bo inaczej mam zaskórniki.

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-06-07 o 16:06
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 16:22   #62
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: płytko unaczyniona skóra

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Piję po litr soku pomarańczowego dziennie... Te pozostałe rzeczy też niby wiem i unikam - oprócz peelingów, które robić muszę, bo inaczej mam zaskórniki.
Dobrym rozwiązaniem w twoim przypadku jest peeling enzymatyczny- oczysci pory i nie podrażni. Ja bym zbierała pieniadze na zabieg laserowy, bo powyzsze rzeczy które robisz działają doraźnie (nie neguję że nie są potrzebne!), ale laser może zdziałać wiele wiecej.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 10:10   #63
bea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 22
Dot.: płytko unaczyniona skóra

cere naczynkową nazywamy właśnie taką jak opisujesz naczynko ma ok 0.5 mm
widoczny rumień ,rumieniec po wysiłku czy zmianie temperatury . Skóra naczynkowa jest też bardzo wrażliwa i trzeba o nią dbac w specyficzny sposób ,witaminy które wymieniasz nie pomogą na naczynka ,na wzmocnienie naczynek działa rutyna ,nostrzyk oraz wit C więc można łykać rutinoscorbin według zaleceń lub zwiększoną dawkę wit C

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

peeling tylko enzymatyczny lub w gabinecie kosmetycznym oxybrazja ,jest to peelin wodno tlenowy , głowica nie ma kontaktu ze skórą więc nie podrażnia
bea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 21:44   #64
ruby000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 495
Dot.: płytko unaczyniona skóra

a ile należy łykać tabletek rutinoscorbinu i jak długo?
__________________
SUKIENKI

kosmetyki
książki
nowa bielizna i odzież




Pędzel [/B][/U][/COLOR]flat top!
ruby000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 22:22   #65
nattex
Raczkowanie
 
Avatar nattex
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 47
Dot.: płytko unaczyniona skóra

Cytat:
Napisane przez bea28 Pokaż wiadomość
przy cerze naczynkowej należy zażywać dużo wit.C która wzmacnia ścianki naczynek a nie ma obawy aby przedawkować .O cere naczynkową trzeba bardzo dbać ,unikać słońca ,solarium , gorących kąpieli ,nagłych zmian temperatury ,dużego wysiłku oraz nie robić peelingów i mikrodermabrazji ,warto również pomyśleć o zabiegu obkurczania naczynek gdyż nieleczony rumień może przejść w trądzik różowaty
I najlepiej jeszcze zamknąć się w piwnicy i nie wychodzić i nie pokazywać się światu... Sama mam cerę naczyniową i wiem, że jest to chyba najgorsze co może być, ale nie wariuję już tak bardzo. Poza tym czasami nie starcza mi na jedzenie do 1 dnia miesiaca, a co tu dopiero jeszcze mówić o jakiś zabiegach, laserach i innych rzeczach. Chyba w innym świecie
Ja też mam problem ze swoją cerą i liczę na to, że ktoś mi pomorze chociaż trochę, ale w rozsądny i TANI sposób. Może macie jakieś swoje KWC w przyzwoitych cenach?
Opiszę po krótce swoją cerę, bo nie jestem znawcą. Wydaje mi się, że mam cerę mieszaną, wrażliwą i naczynkową. Mam widoczne pęknięte naczynka na nosie, często się rumienię w różnych sytuacjach i po różnych kosmetykach. Jak oczyszczę cerę jakimś preparatem jest idealnie gładka i przyjemna w dotyku, ale oczywiście też piecze. Po jakimś czasie ... hymmm... na czole, nosie i brodzie robi mi się twarda skóra, taka jakby z wypustkami (w dotyku), ale gołym okiem nic nie widać, a policzki pozostają nadal gładkie. Zawsze świeci mi się nos do tego - koszmar! Nie używam żadnych kosmetyków do cery naczynkowej, ponieważ każdy jaki używałam potwornie zapycha mi pory i robią mi się po prostu pryszcze, nawet na policzkach! Doprawdy nie wiem czym to jest spowodowane, bo jak używam normalnych kosmetyków to nie mam takich przypałów. Obecnie używam kremu z la roche posay hydreaine riche czy jakoś jak cera proi o nawilżenie (ten krem jest drogi, ale kiedyś podpasowała mi woda termalna z tej firmy i stąd wybór) oraz kremu do twarzy emolium (mojego dziecka ). Do tego krem BB i puder sypki. Co mnie wkurza w mojej cerze? Widoczne i rozszerzone pory, które mam od zawsze. Byłam x lat temu na oczyszczniu cery i kosmetyczka powiedziała mi, że mam pory jak 50 latka. Czym mogę je zwęzić, jakimi maseczkami / zabiegami domowymi? Kosmetyczka zaleciła mi zabiegi kwasami czy czymś tam, ale mnie nie stać na to. Jak zmatowić skórę w problematycznych miejsach? Ja w ogólę jestem jakaś niedorobiona, całe ciało mam beznadziejne. Mam tonę rozstępów, również zrobiły mi się już za dzieciaka i po ciąży jeszcze więcej. No i jakby tego było mało mam jeszcze zapalenie okołomieszkowe na ramionach i tyle ud. Poradźcie mi coś chociaż z tą cerą, bo nie mam już zdrowia, ani siły
__________________
Są grzechy, które popełniam z uśmiechem na twarzy
nattex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 11:19   #66
ruby000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 495
Dot.: płytko unaczyniona skóra

nattes zajrzyj tutaj http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3220063
__________________
SUKIENKI

kosmetyki
książki
nowa bielizna i odzież




Pędzel [/B][/U][/COLOR]flat top!
ruby000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 10:38   #67
bea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 22
Dot.: płytko unaczyniona skóra

nie trzeba zamykać się w pywnicy ale jeżeli chce się mieć problemów z cerą naczynkową to chyba przestrzeganie paru zasad to nie aż tak wiele , przy cerze mieszanej w miejscach problematycznych regularnie robić peeling ale drobnoziarnisty nawet co dwa dni , okłady z zielonego ogórka lub domową maseczke drożdżową .Przy rogowaceniu okołomieszkowym też stosujemy peeelingi w kremie lub delikatne rękawice myjące i balsam nawilżający najlepiej z mocznikiem,przy cerze naczynkowej i rozszerzonych porach nie wiele jest sposobów domowych ,aby nie zaszkodzić naczynkom zostaje jedynie peeling enzymatyczny i maska algowa ( w niektórych hurtowniach kosmetycznych można kupić nie prowadząc działalności )

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez ruby000 Pokaż wiadomość
a ile należy łykać tabletek rutinoscorbinu i jak długo?
rutinoscorbin przyjmować trzeba według zaleceń na opakowaniu i niestety całe życie aby ochraniać naczyna
bea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 10:48   #68
nattex
Raczkowanie
 
Avatar nattex
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 47
Dot.: płytko unaczyniona skóra

Cytat:
Napisane przez bea28 Pokaż wiadomość
nie trzeba zamykać się w pywnicy ale jeżeli chce się mieć problemów z cerą naczynkową to chyba przestrzeganie paru zasad to nie aż tak wiele , przy cerze mieszanej w miejscach problematycznych regularnie robić peeling ale drobnoziarnisty nawet co dwa dni , okłady z zielonego ogórka lub domową maseczke drożdżową .Przy rogowaceniu okołomieszkowym też stosujemy peeelingi w kremie lub delikatne rękawice myjące i balsam nawilżający najlepiej z mocznikiem,przy cerze naczynkowej i rozszerzonych porach nie wiele jest sposobów domowych ,aby nie zaszkodzić naczynkom zostaje jedynie peeling enzymatyczny i maska algowa ( w niektórych hurtowniach kosmetycznych można kupić nie prowadząc działalności )

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------


rutinoscorbin przyjmować trzeba według zaleceń na opakowaniu i niestety całe życie aby ochraniać naczyna
No to już brzmi bardziej "ludzko" dla mojej kieszeni Rutinoscorbin łykam codziennie od małego, bo kiedyś miałam codziennie krwotoki z nosa i kazał mi lekarz. A znasz może jakiś balsam z mocznikiem? Masz jakaś sprawdzoną maseczkę algową i peeling enzymatyczny (moja szwagierka pracuje w salonie kosmetycznym, więc myślę że nie miałabym problemu z zakupem czegoś w hurtowni. Powiedz mi jeszcze jak robić maseczkę drożdżową, jakiś link do konkretnej chociaż, bo nie chce zrobić sobie krzywdy na twarzy
__________________
Są grzechy, które popełniam z uśmiechem na twarzy
nattex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 11:37   #69
bea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 22
Dot.: płytko unaczyniona skóra

maseczka drożdzowa : świeże drożdze utrzeć na papkę z 1/2 łyżeczki miodu dodać parę kropli soku z cytryny ,jeżeli jest za rzadka dodać trochę mąki ziemniaczanej (nie nakładać maski na miejsca wrażliwe ,a przed aplikacją maski zrobić próbę na szyi lub dekolcie czy maska nie podrażnia ) .maske algową używam z firmySTORYDERM z wit C z tej firmy również jest bd maska z wit c jedwabna ale również dabrą firmą jest Farmona i tu polecam maskę z olejkiem arganowym pod taką maskę można nałożyć jakieś serum do cery wrażliwej lub z wit C , Bielenda dla salonów kosmetycznych ma aktywny koncentrat ze stabilną wit C .Nie mam ulubionego balsamu z mocznikiem ale nawet bd sprawdza się krem do ciała SOS z Nivei ,używa go mój syn i jest poprawa. Ale trzeba pamiętać o systematyczności
bea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 22:00   #70
nattex
Raczkowanie
 
Avatar nattex
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 47
Dot.: płytko unaczyniona skóra

Dziękuję bardzo, jak tylko wyzdrowieję to wypróbuje, bo leżę z glutem do pasa w łóżku i nie mam na nic ochoty
__________________
Są grzechy, które popełniam z uśmiechem na twarzy
nattex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 16:00   #71
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: płytko unaczyniona skóra

Cytat:
Napisane przez nattex Pokaż wiadomość
I najlepiej jeszcze zamknąć się w piwnicy i nie wychodzić i nie pokazywać się światu... Sama mam cerę naczyniową i wiem, że jest to chyba najgorsze co może być, ale nie wariuję już tak bardzo. Poza tym czasami nie starcza mi na jedzenie do 1 dnia miesiaca, a co tu dopiero jeszcze mówić o jakiś zabiegach, laserach i innych rzeczach. Chyba w innym świecie
Ja też mam problem ze swoją cerą i liczę na to, że ktoś mi pomorze chociaż trochę, ale w rozsądny i TANI sposób. Może macie jakieś swoje KWC w przyzwoitych cenach?
Opiszę po krótce swoją cerę, bo nie jestem znawcą. Wydaje mi się, że mam cerę mieszaną, wrażliwą i naczynkową. Mam widoczne pęknięte naczynka na nosie, często się rumienię w różnych sytuacjach i po różnych kosmetykach. Jak oczyszczę cerę jakimś preparatem jest idealnie gładka i przyjemna w dotyku, ale oczywiście też piecze. Po jakimś czasie ... hymmm... na czole, nosie i brodzie robi mi się twarda skóra, taka jakby z wypustkami (w dotyku), ale gołym okiem nic nie widać, a policzki pozostają nadal gładkie. Zawsze świeci mi się nos do tego - koszmar! Nie używam żadnych kosmetyków do cery naczynkowej, ponieważ każdy jaki używałam potwornie zapycha mi pory i robią mi się po prostu pryszcze, nawet na policzkach! Doprawdy nie wiem czym to jest spowodowane, bo jak używam normalnych kosmetyków to nie mam takich przypałów. Obecnie używam kremu z la roche posay hydreaine riche czy jakoś jak cera proi o nawilżenie (ten krem jest drogi, ale kiedyś podpasowała mi woda termalna z tej firmy i stąd wybór) oraz kremu do twarzy emolium (mojego dziecka ). Do tego krem BB i puder sypki. Co mnie wkurza w mojej cerze? Widoczne i rozszerzone pory, które mam od zawsze. Byłam x lat temu na oczyszczniu cery i kosmetyczka powiedziała mi, że mam pory jak 50 latka. Czym mogę je zwęzić, jakimi maseczkami / zabiegami domowymi? Kosmetyczka zaleciła mi zabiegi kwasami czy czymś tam, ale mnie nie stać na to. Jak zmatowić skórę w problematycznych miejsach? Ja w ogólę jestem jakaś niedorobiona, całe ciało mam beznadziejne. Mam tonę rozstępów, również zrobiły mi się już za dzieciaka i po ciąży jeszcze więcej. No i jakby tego było mało mam jeszcze zapalenie okołomieszkowe na ramionach i tyle ud. Poradźcie mi coś chociaż z tą cerą, bo nie mam już zdrowia, ani siły

Napisałam co daje rezultaty To czy ktos podda się zabiegowi, czy nie (i z jakich przyczyn) to juz indywidualna kwestia
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 16:59   #72
nattex
Raczkowanie
 
Avatar nattex
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 47
Dot.: płytko unaczyniona skóra

Wiem, Agnieszko ale jak dla mnie to przykre, bo chciałabym żyć normalnie, moje koleżanki które maja "zwykłą" cerę i skórę mogą zabrać ze sobą na wakacje krem nivea i będą happy, a ja wiecznie będę jak burak
__________________
Są grzechy, które popełniam z uśmiechem na twarzy
nattex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 17:06   #73
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: płytko unaczyniona skóra

Cytat:
Napisane przez nattex Pokaż wiadomość
Wiem, Agnieszko ale jak dla mnie to przykre, bo chciałabym żyć normalnie, moje koleżanki które maja "zwykłą" cerę i skórę mogą zabrać ze sobą na wakacje krem nivea i będą happy, a ja wiecznie będę jak burak
Wiesz,moze dermatolog by Ci cos doradzil, jakies kemy/masci na recepte silniejsze?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 18:48   #74
Marcian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 24
Dot.: Sucha czerwona skóra twarzy.

Uwaga odgrzewam kotleta

Oczywiście na ŁZS dalej choruje, jednak od jakichś 2 lat odpukać opanowałem dziadostwo, że prawie zapomniałem, że to mam... chociaż bardziej myślę, że złapałem już nawyki, dzięki którym ŁZS nie wraca niczym wybuch wulkanu. Moje zmiany:

- strzyżenie na 1 mm raz w tyg (wiem, że raczej paniom odpada - poza tym od ŁZS i genetyki rodzinnej łysieje więc jak najbardziej mi to pomaga)
- mycie głowy codziennie i częściej, jak z powodu jakiegoś wyjazdu gdzie nie ma zbytnio warunków nie umyje głowy raz na dobę to odrazu głowa swędzi i lecą plamy i mam śnieg z głowy,
- głowę myję 2 razy w tyg. selsun blue albo szamponem dziegćowym - POLYTAR,
- do zwykłych pryszniców normalne żele 2w1 itp, z 2 razy w tyg. mycie mydełkiem siarkowym,
- po kąpieli używam kremu Physiogel hipoalergiczny, na głowę czasami wcieram zwykły krem glicerynowy do rąk - dokładnie takie cudo http://www.megima.pl/index.php?p5677...ak-caro-100-ml tanie a bardzo mi pomaga,
- do twarzy tonik iwostin
- golenie maszynką gilette 5 ostrzy codziennie, inaczej przy dłuższym zaroście plamy i swędzenie na brodzie więc z jakimś zarostem 2-3 dniowym mogę sobie zapomnieć,
- do tego czysta dieta wysokobiałkowa,
- 1 raz na dwa miesiące usuwanie wągrów u kosmetyczki, która wie, że mam ŁZS wiec co to jest i używa delikatniejszych specyfików - jakich nie wiem,
- raz na półtora tygodnia 10 min na solarium na średnich lampach
- i co dziwne, wysiłek na siłowni i ogólnie dużo ruchu, nie wiem jaki to ma wpływ, ale widze ewidentnie że działa - może przez siłkę częściej się myję :P

Pozdrawiam
Marcian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 21:05   #75
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: płytko unaczyniona skóra

Cytat:
Napisane przez nattex Pokaż wiadomość
Wiem, Agnieszko ale jak dla mnie to przykre, bo chciałabym żyć normalnie, moje koleżanki które maja "zwykłą" cerę i skórę mogą zabrać ze sobą na wakacje krem nivea i będą happy, a ja wiecznie będę jak burak
Oczywiście, że możesz żyć normalnie. Musisz tylko trochę zadbać o swoją skórę, trzymać się pewnych zasad i pielęgnacji i jesteś w stanie wyprowadzić swoją skórę na prostą. Szczerze mówiąc to trochę mnie śmieszą porady typu nie rób peelingu na cerę naczyniową skóra cały czas wytwarza nowe komórki i trzeba je usuwać choćby dlatego żeby składniki aktywne z kremu czy serum lepiej przenikały. Musisz tylko stosować odpowiednie peelingi. Cera naczyniowa naczyniowej nie równa dlatego najlepiej byłoby gdybyś poszła gdzieś do gabinetu na konsultacje kosmetologiczne gdzie dobiorą Ci właściową pielegnację, powiedzą co i jak robić żeby skóra była w dobrej kondycji. Takie konsultacje zazwyczaj są bezpłatne więc warto z nich skorzystać i poradzić się profesjonalisty
Polecanw wczesniej serum z Phyrisa jest na prawdę świetna, sama na nim pracuję w gabinecie i widzę ogromną różnicę od razu po aplikacji, a klientki które je stosują na co dzień są zachwycone Tabletek typu red blocker nie polecam, nie są rewelacyjne a już lepiej łykać od czasu do czasu rutinoscorbin, absolutnie nie przewlekle bo rozwalisz sobie wątrobę za jakiś czas.
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 23:30   #76
Sharinn
Outsider
 
Avatar Sharinn
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 10
Smile Zaczerwienienia

Witam Was
Macie jakieś dobre sposoby na zamaskowanie zaczerwień i rumieńców na policzkach ?
Sharinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 13:06   #77
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Zaczerwienienia

Cytat:
Napisane przez Sharinn Pokaż wiadomość
Witam Was
Macie jakieś dobre sposoby na zamaskowanie zaczerwień i rumieńców na policzkach ?
Kremy, podkłądy z zielonym pigmentem (czesto są to takie do cer naczynkowych). KWC
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 10:21   #78
EwetkaN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 19
Dot.: Zaczerwienienia

Jeżeli chodzi o pielęgnację cery wrażliwej z rumieńcami, to u mnie świetnie się sprwdza
1.Mycie delikatnymi preparatami(żel Babydream,żel micelarny z biedronki lub olejek myjący)
2.Później hydrolat rumiankowy
3.Na mokrą jeszcze cerę od hydrolatu krem uniwersalny Babydream
__________________
Na każdym miejscu i o każdej dobie,
Gdziem z Tobą płakał, gdziem się z tobą bawił,
Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie ,
Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił.


Laura[*] 19.09.2013
Filip[*] 31.07.2013

I miss you...
EwetkaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 08:49   #79
biedronka607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: tlusta cera,czerwona twarz,klimatyzacja-ratunku!

Też mam takie problemy z cerą i klimatyzacją. Najgorsze jest to, że już po godzinie moja twarz się świeci. Jak skutecznie zmatowić makijaż?

Wybrałam kuszącą Lady Berry!
biedronka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 15:47   #80
paulina aurora
Kosmetykoholiczka
 
Avatar paulina aurora
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 717
Dot.: tlusta cera,czerwona twarz,klimatyzacja-ratunku!

Cytat:
Napisane przez biedronka607 Pokaż wiadomość
Też mam takie problemy z cerą i klimatyzacją. Najgorsze jest to, że już po godzinie moja twarz się świeci. Jak skutecznie zmatowić makijaż?

Wybrałam kuszącą Lady Berry!
Spróbuj toniku matującego z Avene, a na to krem nawilżający. Pod podkład bazę (Smashbox ma świetne). Ja tak robiła całe lato i wszystko się trzymało bez tłuszczu
__________________
Instagram


YouTube
paulina aurora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 21:24   #81
paulina aurora
Kosmetykoholiczka
 
Avatar paulina aurora
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 717
Dot.: Zaczerwienienia

Cytat:
Napisane przez Sharinn Pokaż wiadomość
Witam Was
Macie jakieś dobre sposoby na zamaskowanie zaczerwień i rumieńców na policzkach ?
Mam cerę naczynkową, najbardziej lubię EL DW (tylko na policzki, latem, na dobry krem), Sturio Fix (MAC) - teraz używam, jak wchodze do pomieszczenia z mrozu, to nic nie przebija
Kiedyś używałam Pan Sticka MaxFactora - tylko na policzki, działa bardzo fajnie.

Ewentualnie podkład mineralny mocno kryjący, ale z takich testowałam tylko z Bare Minerals.

Z tańszych coś to może korektor z Maybelline Afinitone?
__________________
Instagram


YouTube
paulina aurora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 22:34   #82
hellkitty
Raczkowanie
 
Avatar hellkitty
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 308
Dot.: płytko unaczyniona skóra

Cytat:
Napisane przez nattex Pokaż wiadomość
Byłam x lat temu na oczyszczniu cery i kosmetyczka powiedziała mi, że mam pory jak 50 latka. Czym mogę je zwęzić, jakimi maseczkami / zabiegami domowymi? Kosmetyczka zaleciła mi zabiegi kwasami czy czymś tam, ale mnie nie stać na to. Jak zmatowić skórę w problematycznych miejsach? Ja w ogólę jestem jakaś niedorobiona, całe ciało mam beznadziejne. Mam tonę rozstępów, również zrobiły mi się już za dzieciaka i po ciąży jeszcze więcej. No i jakby tego było mało mam jeszcze zapalenie okołomieszkowe na ramionach i tyle ud. Poradźcie mi coś chociaż z tą cerą, bo nie mam już zdrowia, ani siły
Nie wiem czy przeczytasz, bo już pół roku minęło, ale napiszę: ja też mam jeden z gorszych typów cery, a mianowicie naczynkowa mieszana, ze skłonnością do zapychania, świecenia i rozszerzonych porów.
Mnie pomógł kwas azelainowy- poszłam na oczyszczanie do kosmetyczki, ona po oględzinach powiedziała że to jedyny który się dla mnie nadaje, ba, w takim wysokim stężeniu jak podczas profesjonalnego zabiegu może obkurczyć rumień. I faktycznie, mimo że podczas zabiegu piekło jak diabli i aż płakałam, to mimo wszystko po wszystkim zobaczyłam w lustrze jasną, czystą cerę (która nadal piekła, ale nie była w ogóle rumiana).
Taki zabieg sporo kosztuje, ale odkryłam że są kremy z tym kwasem- np. Acne Derm ma 20% kwasu azelainowego i kosztuje ok. 20 zł (można dostać w Super-pharmie), i systematycznie stosowany na noc naprawdę oczyścił mi cerę, nie pogarszając naczynek. Tylko trzeba uważać, bo to krem- rakieta i trochę wysusza, więc można stosować co 2 noc a na dzień filtr/ nawilżacz. Aha, i na początku będzie piekło, ale to normalne, po jakimś czasie przestaje

Mam nadzieję że pomogłam.
hellkitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 23:36   #83
koralinda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 7
Dot.: Sucha czerwona skóra twarzy.

Witam wszstkich!!! Właśnie jestem w trakcie leczenia ŁZS lub AZS (moja dermatolog nie była pewna, gdyż miałam objawy pasujące zarówno dla jednego i drugiego) i po smarowaniu kremem - ELIDEL na dzień i na noc pięknie zszedł mi rumień i zaczerwienienie! Dodatkowo zauważyłam znaczną poprawę stanu mojej skóry! Jestem w szkoku, ponieważ wg mnie krem działa jakoś dziwnie "liftingująco" oraz od 2 tygodni, gdy go stosuję nie pojawił mi się żaden niechciany wyprysk ani żaden zaskórnik!!! Pory są zamknięte, wągry zniknęły... Nawet przestałam na ten czas używać żeli odblokowujących pory, których dotąd używałam, bo nie ma takiej potrzeby!! Boję się go teraz odstawić!!! Czy według was powinnam szukac teraz jakiegoś kremu o takim samym składzie tylko po prostu bez substancji czynnej?? na noc tylko CLOBAZA !!! NAJLEPSZY NA ŚWIECIE NAWILŻACZ!Czy wobec tego moje wcześniejsze kremy wszystkie są "zapychaczami"??? Bo dodam, ze uzywam zawsze tylko aptecznych dermokosmetyków... bioderma/la roche posay/phisiogel.... albo Elocom jeszcze... proszę o pomoc co mam stosować po odstawieniu tego kremu ????????????????????????? ???????????????
koralinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 11:18   #84
ruby000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 495
Dot.: płytko unaczyniona skóra

Cytat:
Napisane przez bea28 Pokaż wiadomość
maseczka drożdzowa : świeże drożdze utrzeć na papkę z 1/2 łyżeczki miodu dodać parę kropli soku z cytryny ,jeżeli jest za rzadka dodać trochę mąki ziemniaczanej (nie nakładać maski na miejsca wrażliwe ,a przed aplikacją maski zrobić próbę na szyi lub dekolcie czy maska nie podrażnia ) .
mam pytanie do tej maseczki, piszesz żeby nie nakładać na skórę wrażliwą, ale przecież ceranaczynkowa z definicji jest naczynkowa?
__________________
SUKIENKI

kosmetyki
książki
nowa bielizna i odzież




Pędzel [/B][/U][/COLOR]flat top!
ruby000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 14:19   #85
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: płytko unaczyniona skóra

Cytat:
Napisane przez hellkitty Pokaż wiadomość
Nie wiem czy przeczytasz, bo już pół roku minęło, ale napiszę: ja też mam jeden z gorszych typów cery, a mianowicie naczynkowa mieszana, ze skłonnością do zapychania, świecenia i rozszerzonych porów.
Mnie pomógł kwas azelainowy- poszłam na oczyszczanie do kosmetyczki, ona po oględzinach powiedziała że to jedyny który się dla mnie nadaje, ba, w takim wysokim stężeniu jak podczas profesjonalnego zabiegu może obkurczyć rumień. I faktycznie, mimo że podczas zabiegu piekło jak diabli i aż płakałam, to mimo wszystko po wszystkim zobaczyłam w lustrze jasną, czystą cerę (która nadal piekła, ale nie była w ogóle rumiana).
Taki zabieg sporo kosztuje, ale odkryłam że są kremy z tym kwasem- np. Acne Derm ma 20% kwasu azelainowego i kosztuje ok. 20 zł (można dostać w Super-pharmie), i systematycznie stosowany na noc naprawdę oczyścił mi cerę, nie pogarszając naczynek. Tylko trzeba uważać, bo to krem- rakieta i trochę wysusza, więc można stosować co 2 noc a na dzień filtr/ nawilżacz. Aha, i na początku będzie piekło, ale to normalne, po jakimś czasie przestaje

Mam nadzieję że pomogłam.
Używałam Acnederm bardzo długo i ostatnio nawet do niego wróciła. Niestety, nadal mnie podrażnia a jego działanie nie jest wystarczająco mocne. Już kwas salic. wydaje mi się skuteczniejszy.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.