Mocno przesuszona skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-09, 00:12   #1
Cammonile
Raczkowanie
 
Avatar Cammonile
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 45

Mocno przesuszona skóra


Kochane wizażanki zwracam się do Was z problemem. Otóż mam skórę raczej normalną i stostowałam pod oczy lekki krem sylveco a na buzie krem make me bio różany no i wszystko było ok dopóki nie poszłam na badanie poziomu nawilżenia skóry i okazało się że jest ona odwodniona. Kupiłam więc krem vichy aqualia thermal wersję rich i z tej samej serii balsam rozbudzający spojrzenie (ponieważ ponoć jak na mój wiek skóra pod oczami była wyjątkowo odwodniona). Na początku stosowania wszytko było w porządku. Po jakimś tygodniu zaczęłam używać wody termalnej avene i w tym samym czasie zrobiłam sobie maseczkę z glinki zielonej(z innej firmy niż zwykle) pod którą nałożyłam serum hydrain3. Po kilku dniach zauważyłam że moja skóra jest ekstremalnie wysuszona po bokach, na policzkach obok nosa i w kącikach oczu. Zaczęły nawet być widoczne lekkie zmarszczki pod oczami. Cały czas czuję uczucie napięcia. Dzisiaj zrobiłam znów maseczke z glinki i po zmyciu nie czułam żadnego dyskomfortu do czasu aż nie nałożyłam kremu. Po nałożeniu czuję jakby skóra była napięta więc wtedy jasne się dla mnie zrobiło że takie spustoszenie na twarzy wywołał ten krem vichy ale z drugiej strony skóra jest przesuszona nie tylko na twarzy ale i w kącikach oczu więc byłby to duży zbieg okoliczności że i krem do twarzy i ten pod oczy aż tak mi szkodzą, poza tym stosowałam je przez jakiś tydzien i nic się nie działo. Stwierdziłam wiec że to musiało być coś co aplikowałam na całą twarz ale czy woda termalna może wysuszać(stosowałam ją poprawnie, osuszałam przed wyschnięciem)? A może to serum hydrain3 lub glinka zielona. Już sama nie wiem co odstawic i jak dobrowadzić moją skórę do ładu. Nigdy jeszcze nie była w takim stanie jak teraz, pomóżcie...
Cammonile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 18:24   #2
asiulka40
Raczkowanie
 
Avatar asiulka40
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Dot.: Mocno przesuszona skóra

Cytat:
Napisane przez Cammonile Pokaż wiadomość
Kochane wizażanki zwracam się do Was z problemem. Otóż mam skórę raczej normalną i stostowałam pod oczy lekki krem sylveco a na buzie krem make me bio różany no i wszystko było ok dopóki nie poszłam na badanie poziomu nawilżenia skóry i okazało się że jest ona odwodniona. Kupiłam więc krem vichy aqualia thermal wersję rich i z tej samej serii balsam rozbudzający spojrzenie (ponieważ ponoć jak na mój wiek skóra pod oczami była wyjątkowo odwodniona). Na początku stosowania wszytko było w porządku. Po jakimś tygodniu zaczęłam używać wody termalnej avene i w tym samym czasie zrobiłam sobie maseczkę z glinki zielonej(z innej firmy niż zwykle) pod którą nałożyłam serum hydrain3. Po kilku dniach zauważyłam że moja skóra jest ekstremalnie wysuszona po bokach, na policzkach obok nosa i w kącikach oczu. Zaczęły nawet być widoczne lekkie zmarszczki pod oczami. Cały czas czuję uczucie napięcia. Dzisiaj zrobiłam znów maseczke z glinki i po zmyciu nie czułam żadnego dyskomfortu do czasu aż nie nałożyłam kremu. Po nałożeniu czuję jakby skóra była napięta więc wtedy jasne się dla mnie zrobiło że takie spustoszenie na twarzy wywołał ten krem vichy ale z drugiej strony skóra jest przesuszona nie tylko na twarzy ale i w kącikach oczu więc byłby to duży zbieg okoliczności że i krem do twarzy i ten pod oczy aż tak mi szkodzą, poza tym stosowałam je przez jakiś tydzien i nic się nie działo. Stwierdziłam wiec że to musiało być coś co aplikowałam na całą twarz ale czy woda termalna może wysuszać(stosowałam ją poprawnie, osuszałam przed wyschnięciem)? A może to serum hydrain3 lub glinka zielona. Już sama nie wiem co odstawic i jak dobrowadzić moją skórę do ładu. Nigdy jeszcze nie była w takim stanie jak teraz, pomóżcie...
ja bym sobie darowała Vichy. Kup sobie na allegro czysty kwas hialuronowy. Dobrze on nawilża i jest delikatny. Nawet nie piecze w oczy jak w nie wejdzie. Gdy już wchłonie to trzeba coś jeszcze nałożyć na twarz. Polecam ci jakiś olejek. Np firmy Etja bo są dobre i tanie. Wejdź na tą stronę i popatrz który ci będzie odpowiadał. W opisie pisze na co jest każdy z nich.
http://etja.pl/4-naturalne-oleje-do-skory
asiulka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 17:57   #3
risabel1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8
Dot.: Mocno przesuszona skóra

Ja stosuje kremy z kwasem hialuronowym i muszę przyznać, że to pomaga.
risabel1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 11:51   #4
Cammonile
Raczkowanie
 
Avatar Cammonile
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 45
Dot.: Mocno przesuszona skóra

Cytat:
Napisane przez asiulka40 Pokaż wiadomość
ja bym sobie darowała Vichy. Kup sobie na allegro czysty kwas hialuronowy. Dobrze on nawilża i jest delikatny. Nawet nie piecze w oczy jak w nie wejdzie. Gdy już wchłonie to trzeba coś jeszcze nałożyć na twarz. Polecam ci jakiś olejek. Np firmy Etja bo są dobre i tanie. Wejdź na tą stronę i popatrz który ci będzie odpowiadał. W opisie pisze na co jest każdy z nich.
http://etja.pl/4-naturalne-oleje-do-skory
U mnie własnie kwas hialuronowy sie nie sprawdził bo po nałożeniu miałam wielkie czerwone plamy pod oczami. Całe szczęście zeszły na nasteny dzień Chociaż dziwne bo miałam kiedyś peelingi kwasami i kosmetyczka twierdziła że moja skóra bardzo dobrze reaguje na kwasy

Cytat:
Napisane przez snowflake1 Pokaż wiadomość
Ja bym chyba z kwasami nie ryzykowala, cera roznie reaguje. Probowalas maseczek nawilzajacych? Z biovaxa maja swietna do skory suchej, mozesz sprobowac. I przede wszystkim nie myj twarzy woda z kranu, to czesta przyczyna suchej skory, w twoim przypadku to pewnie nie to, ale lepiej dmuchac na zimne.
Ostatnio zaczęłam stosować maskę algową z biocosmetics i powiem ze działa Z wodą też coś może byc bo mieszkam w Krakowie i widzę nawet po włosach że cierpią na tym
Cammonile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 14:58   #5
karinkaka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 118
Dot.: Mocno przesuszona skóra

ja stosuje zielona glinke i maski typu peel off
karinkaka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 15:56   #6
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Mocno przesuszona skóra

Tak jak koleżanka dałabym sobie spokój z kremami Vichy. Postawiłabym raczej na pielęgnację olejkami. Fajny olejek arganowy do twarzy ma Bielenda. Występuje w trzech wersjach w zależności od rodzaju cery. Z kwasem hialuronowym (chyba ten będzie najbardziej nawilżał), z retinolem i z dla cery miesznej/tłustej z niedoskonałościami. Ja używam ten dla cery mieszanej, używam go na noc pod krem i choć buzia się po nim świeci to fajnie nawilża i pomaga w walce z drobnymi niespodziankami. Na dzień go nie używam, bo nie wchłania się do matu, ale chyba żaden olejek nie wchłania się do końca, chyba, że ktoś ma ekstremalnie wysuszoną skórę.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 12:28   #7
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Mocno przesuszona skóra

Nie stosuj maseczki z glinki jeśli nie masz problemów z wypryskami. Glinki wysuszają.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-30, 09:12   #8
asiulka40
Raczkowanie
 
Avatar asiulka40
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 80
Dot.: Mocno przesuszona skóra

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Nie stosuj maseczki z glinki jeśli nie masz problemów z wypryskami. Glinki wysuszają.
to prawda, glinki są świetne ale tylko dla tłustych cer
asiulka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 17:47   #9
matkaWariatka2
BAN stały
 
Avatar matkaWariatka2
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 96
Dot.: Mocno przesuszona skóra

glinka odpada, a jeśli chcesz z kwasem hialuronowym, to polecam ten krem od bielendy
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ien-i-noc.html
ma lekką konsystencję, dobrze się rozprowadza i szybko wchłania i ładnie nawilża.
matkaWariatka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-30 18:47:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.