Jaki krem?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-03-20, 18:16   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

jaki krem?


Witam,
Beatko, chciałam prosić o pomoc wyborze odpowiedniego kremu do mojej cery. Wybór na rynku jest w tej chwili tak duży, że trudno się na coś zdecydować, a poza tym przekroczyłam właśnie magiczną liczbę 25 lat i w związku z tym czas chyba na małe zmiany. Wprawdzie mam cerę mieszaną, jednak zauważyłam, że jest też bardzo przesuszona. Być może to za sprawą kremów których do tej pory używałam (te do cery mieszanej strasznie ją wysuszają). Czy mogłabyś mi jakiś poradzić, muszę trochę nawilżyć cerę. Mam jeszcze jedną prośbę. Do tej pory na noc używałam tego samego kremu co w dzień (to chyba straszny błąd?). Czy możesz mi też poradzić jakiś krem na noc? Pozdrawiam gorąco : ).
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-20, 18:16   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
jaki krem?

Witam,
Beatko, chciałam prosić o pomoc wyborze odpowiedniego kremu do mojej cery. Wybór na rynku jest w tej chwili tak duży, że trudno się na coś zdecydować, a poza tym przekroczyłam właśnie magiczną liczbę 25 lat i w związku z tym czas chyba na małe zmiany. Wprawdzie mam cerę mieszaną, jednak zauważyłam, że jest też bardzo przesuszona. Być może to za sprawą kremów których do tej pory używałam (te do cery mieszanej strasznie ją wysuszają). Czy mogłabyś mi jakiś poradzić, muszę trochę nawilżyć cerę. Mam jeszcze jedną prośbę. Do tej pory na noc używałam tego samego kremu co w dzień (to chyba straszny błąd?). Czy możesz mi też poradzić jakiś krem na noc? Pozdrawiam gorąco : ).
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-21, 19:41   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
jaki krem?

Chciałabym sie dowiedzieć jakie są kremy które opóźniają procesy starzenia (chyba jestem przewrażliwiona)-ostatno w sephorze dostałam próbkę lancome-mam bardzo wrażliwą buzie, a ten krem zachowuje się ok-ale kosztuje 350 zł- a to uważam za przesadę.Próbowałam też ANEV Avonu ale jakoś nie jestem zachwycona (AHA odpadają bo mam naczynka)-wiem, że kosmetyki to rzecz indywidualna ale może ktoś mi coś podpowie.No i jeszcze jakiś super kram pod oczy (przeciwzmarszczkowy)ale żeby był sprawdzony.Dzięki!Aha mam 29 lat
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-21, 23:25   #4
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: jaki krem?

Próbowałaś już Neutrogeny z miedzią?
Wg mnie w sam raz dla Ciebie. Jeśli masz BARDZO wrażliwą buzię, to z Vichy ostrożnie; większość aktywnych kremów tej firmy po pewnym czasie (tydzień-dwa) wywołuje u mnie bolesne, głębokie wypryski które goją się miesiącami.
Może Galenic? Albo polskie .. są całkiem OK. Zwłaszcza maseczki.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-22, 01:11   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jaki krem?

Może odżywczy krem z vitaminą C Avene lub Ystheal + tej samej fimy (Ystheal działa silniej- poproś najpierw o próbkę). Są to kosmetyki do skóry bardzo wrażliwej i wymagającej zwiększonej troski.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-29, 22:51   #6
emka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 5
Wyślij wiadomość przez ICQ do emka
Jaki krem?

Witam!
Mam już 35 lat (brzmi okropnie) i myślę, że czas najwyższy zacząć stosować jakieś mocniejsze kremy. Do tej pory używałam kremów przeznaczonych dla 25-latek. Nie mam większych problemów z cerą. Do kosmetyczki chodzę raz na jakiś czas na czyszczenie twarzy (cera mieszana, czasem trądzik). Ostatnio moja cera jest troche zmęczona (praca, zamknięte pomieszczenie) i wysuszona. Kupiłam sobie krem Synergie Stop. I tu właśnie jest problem. Moja skóra dziwnie na niego reaguje - krem mogę sobie po kilku chwilach zetrzeć z twarzy - robią się takie wałeczki, jakby krem wcale nie wnikał w skórę. To już drugi taki krem, bo niedawno kupiłam sobie taki preparat nawilżający w żelu - Yves Rocher.
Czym może być spowodowane takie zachowanie skóry?
Bardzo proszę o odpowiedź. Jeśli źle dobieram kremy, to jak trafić na właściwy/
pozdrawiam, Ewa
emka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-30, 08:00   #7
Gracja30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 6
Re: Jaki krem?

Hej! Jestem młodsza tylko kilka lat, co myślę nie ma znaczenia bo każda skóra ma swój wiek. Jednak po moich młodszych koleżankach widać niestety, że w krem nie inwestują i nie chodzi tu tylko o zmarszczki ale o stan skóry. Myślę, że powinnaś zacząc stosować bardziej radykalne kosmetyki. Na pewno mocno nawilżające na dzień ( niezależnie czy masz suchą skórę czy nie) i silniejsze, regenerująco-odżywcze na noc. Jeśli nie myślisz o markowych kremach (kwestie finansowe) to pomyśl o aptecznych, według mnie równie dobrych ( a może lepszych jakościowo w niektórych przypadkach..)i baaardzo skutecznych. Mam tu na myśli Vichy seria LIftactive lub rewelecyjna (!) wprowadzona niedawno do naszych aptek seria Hydracid Labolatories SVR, októrych mamy tu, na wizażu specjalny artykuł. To tyle z mojej strony.Pozdrawiam!
Gracja30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-02-04, 14:44   #8
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Jaki krem?

Otrzymałam ostatnio od swojej konsultantki próbki nowych kremów z firmy AVON (linia SOLUTIONS)na dzień i na noc. Mam skórę normalną(co nie znaczy że nie mam żadnych wyprysków, czasem się pojawiają)choć czasem lubi się przesuszyć. No i właśnie po użyciu tych kremów moja skóra stała się mięciutka, delikatna i taka jakby świeża. Mam 17 lat i nie wiem czy takie kremy(na dzień i na noc)są dla mnie odpowiednie, czy nie wpłyną ujemnie na moją skórę ze względu na wiek. Nie wiem dla jakich osób przeznaczone są te kremy(na ulotce napisane jest tylko że dla cery normalnej i suchej). Jest także tonik i mleczko z tej samej serii, chciałabym wszystko skompletować. Wcześniej używałam kremu nawilżającego z liposomami(AVON)i też był bardzo dobry, może lepiej żebym do niego wróciła? Proszę doradźcie mi co mam zrobić!
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 13:17   #9
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: Jaki krem?

Nie jestem specjalistką, ale wydaje mi się, że krem przede wszystkim musi odpowiadać potrzebom Twojej skóry. To znaczy, że wiek odbiorcy podany przez producenta jest raczej orientacyjny i to, czy już czas na dany kosmetyk, zależy tak naprawdę od stanu Twojej cery.

Rozumiem, że wypróbowane przez Ciebie kremy Avonu Ci odpowiadają. Zapewne wymyślono je dla osób po 20., albo nawet 25., ale sądzę, że nie musisz się tym przejmować, jeśli tylko nie odczuwasz nic negatywnego przy ich stosowaniu. Jeśli nie czujesz, żeby były zbyt ciężkie i tłuste, wszystko jest OK.

Tak przy okazji: myślę, że mogłabyś się zastanowić, czy Twoja cera ma raczej tendencji do odwodnienia niż do suchości. Zasadnicza różnica leży w tym, że skórze suchej brakuje lipidów, czyli natłuszczenia, natomiast skórze odwodnionej, jak sama nazwa wskazuje, brakuje nawilżenia.

Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 12:25   #10
Madziunia
Przyczajenie
 
Avatar Madziunia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 5
GG do Madziunia
Jaki krem???

Mam wielką prośbę: czy ktoś mógłby mi polecić dobre kremy o działaniu przeciwtrądzikowym.Ostatn io miałam Eris`u ale był "średni". Mam 19 lat, skurę mieszaną z dużą skłonnościa do tradziku.Liczę na pomoc .
Madziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 13:08   #11
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Jaki krem???

Chyba najlepiej jest przejrzeć KW, tam jest naprawdę dużo informacji, albo pogrzebać w wyszukiwarce wątków, na pewno Cię zasypie mnóstwem informacji- niedawno zresztą był wątek o Differinie, to może być dobry początek, pozdrawiam i powodzenia!!!
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-10-31, 12:13   #12
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
jaki krem?????

szukam jakiegos dobrego nawilżajacego kremu do młodej cery,zeby za bardzo nie wysuszał buźki.mogłyśyscie mi cos polecic?
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-31, 12:15   #13
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: jaki krem?????

ja polecam daxa, bo są dobre i w miarę tanie . Ładnie nawilzają, skóra sie po nich nie świeci. Oczywiscie, najlepiej na dzień było by coś z filtrami - Iwostin, Eris, Vichy.

Mozesz napisać, jaki mssz typ cery? było by łatwiej pomyśleć.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-31, 13:06   #14
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: jaki krem?????

Polecam OligoVital AA ( różowa seria), pięknie pachnie, dobrze nawilża, w sam raz dla młodej buzi
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-31, 13:09   #15
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: jaki krem?????

faktycznie, zapomniałam o AA, też miałam kremik z tej serii, lekko matujący, świetny, podobno ma nawet jakieś filtry, super pachniał, szybko się wchłaniał, a skóra po nim był cudna . Był tez supeeeeer wydajny.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-31, 14:10   #16
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: jaki krem?????

hm chodzi wam o ten w słoiczku? Bo on jest powyżej 20 albo 25
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-31, 19:53   #17
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: jaki krem?????

youaresowonderful napisał(a):
> hm chodzi wam o ten w słoiczku? Bo on jest powyżej 20 albo 25

Ale kremy i tak dobieramy do stanu skóry. Chyba nie miał jakiś super składników...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-01, 09:10   #18
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Re: jaki krem?????

moj typ cery to mieszana /mam wysuszone policzki/dzieki za rady
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-24, 13:11   #19
a_n_i_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 30
Jaki krem????

Otóż mam prośbę, czy mogłybyście mi pomóc wybrać jakiś krem na zimę do twarzy. Mam tłustą cerę, z pękającymi naczynkami, wrażliwą szczególnie na zmiany temperatury. A żeby tego było mało to jeszcze z pryszczami z którymi ciągle walczę .
a_n_i_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-24, 13:16   #20
a_n_i_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 30
Re: Jaki krem????

Sorry!! Zapomniałam napisać,że mam prawie 16 lat Może sie przyda.
a_n_i_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-25, 17:49   #21
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Jaki krem?

Jak krem na dzień mam stosować zimą do cery tłustej? Może być matujący czy lepiej zamienić go na nawilżający (bo tłusty jest pewnie za ciężki)?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-25, 20:25   #22
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Jaki krem?

jesli duzo czasu masz zamiar spędzac na mrozie to nawet półtlusty bedzie ok - przynajmniej tak wynika z mojego doswiadczenia.
Natomiast jesli chodzi o sezon grzewczy to ja sie raczej przerzucam na nawilżające - skora i tak jest skatowana kaloryferami zeby ją jeszcze przysuszać matującymi. A jeszcze nie znalazlam kremu ktory by odpowiednio nawilżał - matując jednoczesnie

cmoki
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-25, 21:08   #23
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Jaki krem?

Matujący zimą - o nie!
JA w ogóle od jakiegos czasu jestem przeciwniczką mtujacych kremów - Pal ma rację - nie nawilżają, a na dłuższą metę większość z nich przyczynia się do pogorszenia stanu skóry - po prostu nadmiernie wysuszają skórę i efekcie pobudzają ją do nadmiernego wydzielania sebum, a jakie te skutki sa każda wie...
Zimą uzywam raczej nawilżajacych i ochronnych - a takie niestety zawsze są przynajmniej półtłuste... nigdy nie będą takie leciutkie dobrze że choć technologia poszła do przodu i te kremy są dziś lepsze niż kiedyś, nie zostawiaja już takiego gęstego świecącego filmu na twarzy... przynajmniej część z nich
Ale zima to nieciekawy okres dla skóry, pakuje rano tłusty krem dla ochrony biednych naczynek a noca kwas żeby te pory jakoś oczyścić...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 15:41   #24
mariquita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 160
jaki kremik mam wybrac?

hmmm...tak chodze po drogeriach i sie zastanawiam jaki krem bedzie najlepszy.mam cere mieszana,ale jednoczenie chyba jakas przesuszona(?)na nosie mam skorupke,a na czole skora wyglada jak pomarszczona folia do tego luszczy mi sie troszke i robia sie odstajace "kedziorki"...pominmy to ze jest szaro-zielona...mam dopiero 18 lat i nie chce sobie zaszkodzic.wydaje mi sie ze krem antybakteryjny z mlodziezowych serii tylko mi przsuszy skore,zeby zwalczyc wypryski. myslalam ze najlepszy bedzie jakis odzywczy,ale one wszystkie sa do skory suchej!nie mam pojecia.zastanawiam sie nad AA nawilzajaco-dotleniajacym,ale z drugiej strony moze jakis poltlusty - tylko ze z kolei ja na niedomir tluszczu to nie narzekam nie wiem...
mariquita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 16:24   #25
mariquita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 160
Re: jaki kremik mam wybrac?

HELP !!!
mariquita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 17:35   #26
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: jaki kremik mam wybrac?

mialam taki sam problem i wybralam sie do kosmetyczki. ta dotlenila i nawilzyla moja cere. teraz uzywam kremow do cery suchej m.in. Garnier, Komfort suchej skory. lepiej wybierz sie do kosmetyczki.przez internet to nie to samo. pozdrawiam
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 21:01   #27
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: jaki kremik mam wybrac?

może eris z octopiroxem?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 16:13   #28
MegOn
Raczkowanie
 
Avatar MegOn
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 72
jaki kremik??

slyszalam ze powinno zmieniac sie krem do twarzy co opakowanie. bo inaczej skora sie przyzwyczaja. czy to jest prawda? jesli tak to jaki krem powinnam sobie kupic biorac pod uwage to ze mam prawie 23 lata i skore mieszana?
nie gra roli cena aczkolwiek bez przesady - tak do 80 zl.
najlepiej aby byla konzystencja zelowa ale nie koniecznie.
poprzednio stosowalam L'oreal Hydrafresh. jak zaczynalam stosowac ten krem to bylo cos wspanialego - super robil to co mial robic. ale gdy kupilam sobie drugie opakowanie to tak jakos juz nie tak wchodzil jak powinien. potem dowiedzialam sie ze powinno sie zmieniac. jak to jest? calkowicie sie na tym nie znam i bardzo prosze o odpowiedz.
pozdrawiam!
MegOn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 19:57   #29
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Re: jaki kremik??

ja używam na zmianę Oligo 25 do cery mieszanej i normalnej i Thermal SMat, obydwa Vichy; też słyszałam, że krem najlepije zmieniac co jakiś czas, bo skóra się przyzwyczaja, co jest nawet dośc logiczne...
ale byłabym ciekawa jakich jeszcze kremów można używać w naszym wieku(ja mam 22 lata i cerę tez chyba raczej mieszaną, jak wynika z obserwacji, niekiedy pojawiają się drobne krostki w strefie T,ale dośc rzadko)
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 20:38   #30
MegOn
Raczkowanie
 
Avatar MegOn
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 72
Re: jaki kremik??

przeczytalam wlasnie kremiku Oligo 25 [wydaje sie byc swietny] ale pisza,ze to krem dla przedzialu wiekowego 25-35
czy osoby w wieku 22 lata powinny go stosowac?
MegOn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.