Ciąża - Jakie kosmetyki w ciąży a jakie nie? Jakich składników unikać - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-15, 08:19   #31
Idalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 8
Exclamation Pro- retinol roślinny a ciąża

Jestem w ciąży i stosuję krem z Pro- retinolem roślinnym firmy Yves Rocher. Troche się martwie bo poczytałam że retinolu nie powinno stosować się w ciązy. Pani w salonie w którym nabyłąm krem poinformowała mnie, ze ten krem można. Co mam o tym myślęć. Czy powinnam się denerwować. Dziękuję za odpowiedź.
Idalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 09:18   #32
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Pro- retinol roślinny a ciąża

Aby stwierdzić, czy mozna tego kremu uzywać z retinolem musimy wiedzieć jakie jest jego stężenie. Prawdą jest to, iż nie można używać kremów z retinalem (silniejsza odmiana retinolu) i z większym stężeniem retinolu podczas ciąży i karmienia. Napewo można używać kremu z retinolem z Ziaji , ponieważ te stężenie jest bardzo małe. Ale jak masz się denerwować i myśleć czy nie szkodzisz swojemu dziecku, to lepiej odstawić .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 13:11   #33
Idalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 8
Dot.: Pro- retinol roślinny a ciąża

to znalazłam na forum:
Pomimo, że prawdopodobieństwo jest znikome, ale przecież dla dobra dziecka trzeba brać wszystko pod uwagę, to jednak na ten okres 9 miesięcy lepiej nie ryzykować i zrezygnować całkowicie ze stosowania kosmetyków z retinolem. Natomiast przyszłe mamy, mogą spokojnie pielęgnowac swą skórę w okresie ciąży, każdym preparatem zawierającym witaminę A w łagodnej postaci estrowej, o której będzie mowa poniżej. Na pudełeczku w składzie trzeba szukać nazwy - retinyl palmitate czyli palmitynian retinylu, poza tym mogą one używać kremów z każdą inna witaminką np. C czy E.
a to o moim kremie:
Kremy z serii Pro-retinol 100 % Vegetal Yves Rocher
Jak już sama nazwa serii wskazuje, kremy zawierają tzw. pro-retinol roślinny, a z pierwszej części artykuły wiadomo, że rośliny nie produkują witaminy A w postaci retinolu tylko w postaci jej prekursora czyli beta-karotenu. Kremy te zawierają więc witaminę A w postaci beta-karotenu oraz plamitynianu retinylu. Przykładowo jeden z tej serii krem na dzień i noc "Soin auto defense jour nuit"- zawiera oprócz stosunkowo niedużej ilości witaminy A w dwóch powyżej wymienionych formach, witaminę E, natłuszczający i odżywczy wyciąg z orzeszków makadamia, wyciąg ze słonecznika, papai oraz nawilżający sorbitol. Kremy te polecane są w każdym wieku.
czyli ja wnioskuje że ten krem jest bezpieczny ale nie wiem czy mam racje.
Idalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 15:59   #34
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pro- retinol roślinny a ciąża

krem jest bezpieczny. Nie wiem czy to ty napisalas takiego samego posta na innym pokoju wizazowym odpowiedzialam tam co do kremu YR. Tam nie ma retinolu, wystarczy popatrzec na sklad, tam jest tylko wit. A i to po skladniku carbomer i perfum, wiec dúzo jej tam nie ma, a taka witaminka nie jest szkodliwa.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 12:26   #35
hercia22
Raczkowanie
 
Avatar hercia22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Pro- retinol roślinny a ciąża

Dziewczyny! Proszę Was serdecznie o odpowiedź- jestem w 1 miesiącu ciąży i chciałam spytac czy mogę używać serum na cellulit, od którego miesiąca powinnam używać sepecjalnego dla kobiet w ciąży? chciałam kupić AA serum antylellulitowe z kofeiną i spytac czy mogę sotsowac peeling kawowy. Pozdrawiam
hercia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 15:47   #36
LoveKrowexD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice ; D
Wiadomości: 2
GG do LoveKrowexD
Dot.: Ciąża - Jakie kosmetyki w ciąży a jakie nie? Jakich składników unikać

Te co nie podrażniają skóry
LoveKrowexD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 08:48   #37
kadia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 152
Dot.: Ciąża - Jakie kosmetyki w ciąży a jakie nie? Jakich składników unikać

Witam.staram sie o dzidzie i chcialabym sie dowiedziec czy moge uzywac kosmetyki pielegnacyjne do twarzy.chodzi mi o kremy pod oczy z kwasem hialurynowym,kremy przeciw starzeniu sie na twarz,krem ujedrniajace i liftingujace na szyje i podbródek,maseczki gleboko oczyszczajace i nawilzajace,peelingi zwykle i enzymatyczne, preparaty na trądzik.

Edytowane przez kadia83
Czas edycji: 2011-05-26 o 08:52
kadia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 16:08   #38
Melanikana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 11
Dot.: Re: Jakie kosmetyki w ciąży a jakie nie?

Witam kochane też ostatnio dowiedziałam się że będę mieć 2 dzidziusia. Już cieszę się bardzo, mam nadzieję że będzie to chlopczyk co do kosmetyków- w 1 ciąży bardzo ceniłam sobie firmę efektima pharmacare w szczególności balsam na biust. Pomagał mi w ciężkich chwilach gdy mój biust był opuchnięty i bolesny. Doskonale łagodził ten dyskomfort nie dostałam po nim żadnej wysypki ani skóra nie była zaczerwieniona więc jest bezpieczny dla ciężarnych
Melanikana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 09:18   #39
milka_mleczna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 30
Dot.: Ciąża - Jakie kosmetyki w ciąży a jakie nie? Jakich składników unikać

Wydaje mi się, że kosmetyki na twarz będą w porządku. Bo rozumiem, że obawy dotyczą bezpieczeństwa maluszka, tak?
Ja w zasadzie za dużo nie kładę na siebie, w ciąży więc niewiele się zmieniło. Dużo pomagał mi olejek relaksujący z Aromatherapy Associates, poza tym szeroko stosowałam olej kokosowy.
milka_mleczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 13:29   #40
Brenda
Raczkowanie
 
Avatar Brenda
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Wieś
Wiadomości: 122
Cool Dot.: Ciąża - Jakie kosmetyki w ciąży a jakie nie? Jakich składników unikać

No mnie niestety w każdej ciąży coś uczulało. Musiałam odstawić wszystkie dotychczas używane kosmetyki zwłaszcza do twarzy. Miałam takie straszne suche plamy zaraz po nałożeniu kremu czy po demakijażu twarzy. W czwartej ciąży odkryłam, że istnieje w Rossmane specjalna półka dla kobiet w ciąży z kremami balsamami itp. (zazwyczaj konkretnie robię zakupy i nie pałętam się po sklepach) i tychze używałam, mają dosć fajne składy. Ale refleks - no coment. Od siebie polecam używanie filtrów przeciw uv. Bardzo fajne są tez kosmetyki Palmersa i osławione olejko-balsamy babydream "fur mama".

Najgorzej było z opuchnięciami nóg pod koniec - tutaj nie pomagało ani smarowanie żelami, balasamami, ani moczenie ich w różnych specyfikach, no trochę pomagała zabłocka solanka, ale nie na długo.

Edytowane przez Brenda
Czas edycji: 2016-01-11 o 13:32 Powód: zapomniałam dodać
Brenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-19, 14:57   #41
Kalmartyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 6
Dot.: Ciąża - Jakie kosmetyki w ciąży a jakie nie? Jakich składników unikać

Sama miałam problem jakich kosmetyków używać podczas ciąży, jest ich tak wiele na rynku! W końcu z polecenia koleżanki sięgnęłam po kosmetyki z serii mamas xxx i jestem bardzo zadowolona. Moja skóra jest gładka i sprężysta więc mam nadzieję, że uniknę powstania rozstępów. Dodatkowo używam ich kremu na zmęczone i opuchnięte nogi - ulga natychmiastowa.

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2018-06-20 o 11:33 Powód: reklama
Kalmartyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-24, 12:19   #42
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Ciąża - Jakie kosmetyki w ciąży a jakie nie? Jakich składników unikać

Żel do masażu jest spoko. Chodzi o rozstępy. Zakładając, że utrzymacie odpowiednią pielęgnację przez okres całej ciąży, to wszystko będzie dobrze. Nie pojawiły mi się rozstępy, a miałam naprawdę potężny brzuch.

Inna sprawa - czy istnieją przeciwwskazania co do stosowania tego - https://eranatura.pl/pielegnacja-cia...lne-kosmetyki/

Edytowane przez kentas
Czas edycji: 2021-10-12 o 07:48
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 10:43   #43
robinbasket
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 12
Dot.: Ciąża - Jakie kosmetyki w ciąży a jakie nie? Jakich składników unikać

Na co dzień zwracam uwagę na skład kosmetyków i staram sie stosować tylko naruralne i tego się trzymałam w ciąży, tylko wybierałam specjalną serię kosmetyków dla mam.
robinbasket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-15 11:43:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.