Twój program pielęgnacji cery - poradnik kosmetyczny. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-24, 18:15   #31
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

CERA-wrażliwa mieszana skłonna do podrażnień i drobnych wyprysków

ZMYWANIE MAKIJAŻU-mleczko kosmetyczne Rossmann (miła
niespodzainka-nie szczypie
PEELING-enzymatyczny do cery wrażliwej LIRENE
KREM NA DZIEŃ-gł.nawilżający krem zapobiegający wiotczeniu z serii KURACJA WODNA-LASY DESZCZOWE Soraya;bloker VICHY (w testerze od koleżanki)
KREM NA NOC-MILK COMFORT Avonu
TONIK- intensywnie nawilżający KURACJA WODNA-LASY DESZCZOWE Soraya
KREM POD OCZY-serum pod oczy i okolice ust
energizująco-przeciwzmarszczkowe Bursztyn EVA Natura
SERUM- aktualnie nie używam
MYCIE TWARZY-żel oczyszczający i odblokowujący pory Avonu na zmianę z
pianką do mycia niemowląt SERAMAN EcoLab
NA TRĄDZIK- pasta lassari,punktowo wysuszający tonik
MASECZKA
1.koralowa ,głęboko nawilżająco-dotleniająca SORAYA
2.zielona z Avocado Freeman
3.z serii AVON SPA:
*algowa złuszczająca
*błotna z minerałami z Morza Martwego
*dotleniająca ODDECH AMAZONII
4.odmładzająca Miraculum
5.oczyszczająco-wygładzająca,również z Miraculum
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 18:28   #32
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez agabil1
3.z serii AVON SPA:
*dotleniająca ODDECH AMAZONII
I jak się sprawuje?? Bo siem zastanawiam nad kupnem
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 20:56   #33
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Ja mam 16 latek, cere mieszana, na ktorej od czasu do czasu cosik wyskoczy.Mam male blizenki po nieudolnej kosmetyczce ale coraz mniej je widac
RANO:
- tonik bezalkoholowy Nivea Young
- krem beztluszczowy Nivea Young ( wczesniej uzywalam Czysta Skora Garniera matujaco - nawilazajacy ale za bardzo wysuszyl mi buzie )

WIECZOREM:
- mleczko do demakijazu Nivea Young
- plyn do demakijazu oczu z odzywka firmy Avon
- zel antybakteryjny Garnier Czysta Skora
* jak cos mi wyskoczy to nakladam na buzie sztyft wysuszajacy Garnier Czysta Skora albo inny wysuszajacy

PEELING:
- peeling Clear Skin firmy Avon

MASECZKI:
- maseczka oczyszczajaca Pore Fection Avon ( stosuje zaraz po peelingu w sobotni wieczor )
- maseczka z błocka z Morza Martwego firmy Avon
- maseczka oczyszczajaca z glinka firmy Zepter
- maseczka z niebieska glinka firmy Oriflame
- maseczka nawilzajaca i odzywcza z mango i passiflora firmy Avon ( obecnie juz jej nie ma, teraz jest brzoskwinia z mango chyba )
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 21:11   #34
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez MagJa
I jak się sprawuje?? Bo siem zastanawiam nad kupnem
ma kolor mleczny i takie kropeczki pięknie pachnie, konsystencja raczej żelowa .Po 10 minutach zmywa się wodą (to trochę mi nie pasuje, lubię maseczki nawilżające, których nie trzeba spłukiwać).
Ogólnie bardzo sympatyczna,nawilża, skóra jest taka miękka i elastyczna po użyciu.Bardziej spektakularnych efektów jeszcze nie widzę, użyłam jak na razie 2 razy.Ale jesli chodzi o maseczki Avonu, nie tylko serię Spa to plasuje się na drugim miejscu tuż za maseczką błotną
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 21:30   #35
__Madzia__
Raczkowanie
 
Avatar __Madzia__
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 497
Smile Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

cera mieszana

1. żel do mycia twarzy- avon
2. Adonis do przemywania twarzy
3.krem acne-derm
4. maść aknemycin
5. Maseczka z glinki zielonej
6. pealing avon solution
7. kapsułki-witamina A+E
8. płyn do demakijażu-Ziaja

Pozdrawiam
__Madzia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 21:35   #36
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

mieszana cera, czasami cos wyskoczy

demakijaż- nie używam bo wszystko zmywa żel
Oczyszczanie-Łagodny żel do mycia twarzy Lirene erisa
Tonik- Dax cosmetics czysta cera tonik antybakteryjny, bezalkocholowy wzmocnione dzialanie
Krem na dzień- Oceanic Young antybakteryjny-pielęgnujący
Krem na noc- ten sam co na dzien
Podkład- (latem nie używam)sporadycznie soraya antybakteryjny-matująco-kryjący
gdy coś wyskoczy; mydło siarkowe, benzacne 5%, sudocrem
peeling: cleraskin AVON, morelowy st. Ives
maseczka: zielona glinka, oczyszczająca pory Garnier, miodowo-migdałowa Dax Cosmetics
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 21:37   #37
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Hm, to i ja się wypowiem. Ale wszystkim pudernicom grozi atak serca.

Twarz myję mydłem (zwykłym, żadne tam Dove, glicerynowe, siarkowe itp., najzwyklejsze mydło)
Demakijaż oczu- aktualnie mleczko Tołpy (ale daleko mu do ideału)
krem pod oczy- żel z serii AA dla mężczyzn (bardzo fajny)
Koniec

I proszę mi uwierzyć na słowo , że dzięki takiemu traktowaniu mojej twarzy w końcu nie mam problemów z trądzikiem. I że żadną masochistką nie jestem. Bardzo chętnie poużywałabym tych fajnych toników, kremów, żeli do mycia, maseczek, ale mi to na prawdę szkodzi.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-24, 21:44   #38
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Ami
Hm, to i ja się wypowiem. Ale wszystkim pudernicom grozi atak serca.

Twarz myję mydłem (zwykłym, żadne tam Dove, glicerynowe, siarkowe itp., najzwyklejsze mydło)
Demakijaż oczu- aktualnie mleczko Tołpy (ale daleko mu do ideału)
krem pod oczy- żel z serii AA dla mężczyzn (bardzo fajny)
Koniec

I proszę mi uwierzyć na słowo , że dzięki takiemu traktowaniu mojej twarzy w końcu nie mam problemów z trądzikiem. I że żadną masochistką nie jestem. Bardzo chętnie poużywałabym tych fajnych toników, kremów, żeli do mycia, maseczek, ale mi to na prawdę szkodzi.
Faktycznie szok
Gdy ja nie posmaruję czymś twarzy to cera strasznie się ściąga (mam wrażenie, że przechdzi w suchą). Mogłabym myć twarz mydłem, nie używać toników itp., ale kremu - zawsze.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 21:46   #39
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Ami - nie szokuj tak ludzi - do tego z nienacka

A poważnie - to ja Ci zazdroszczę tez bym tak chciała, ale w moim przypadku odstawienie wszystkich cudeniek kończy się tragicznie dla cery
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 21:59   #40
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Odbijam sobie na pielęgnacji ciała.
A poważnie, to sama byłam w szoku, że mi to nie szkodzi. Byłam pewna, że mi conajmniej skórę wypali. A nawet mi się nie łuszczy. Przynajmniej mam spokój z zastanawianiem się czy jakiś produkt mi nie zaszkodzi... A wcześniej nie dość, że trądzik, to jeszcze podrażnienia, uczulenia.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 22:23   #41
misioczat
Wtajemniczenie
 
Avatar misioczat
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 291
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Mam 20...8... no dobra, zaraz 29 lat i cere mieszana, bardzo przetluszczajaca sie w strefie T , sklonna do zanieczyszczen, rozszerzone pory, gruboskorna Oto jak z nia walcze :
RANO:
Buzie myje pianka Happyderm L'Oreala, na to krem Multi Boost SPF15 Avonu lub Lirene SPF40 (ze wzgledu na filtry) i Happyderm (ze wzgledu na matowienie - jedyny krem, ktory matuje mi twarz na dluzej niz godzine; zanim nadeszly upaly - na ok 3 godzin, co w moim przypadku jest sporym sukcesem). Multi Boost i Happyderm sa jednymi z nielicznych kremow, ktore nie pozostawiaja tlustej warstwy na mym ryjku. Lirene tez jest do zniesienia.
PO POWROCIE Z PRACY (ok. 16):
Zmywam twarz mleczkiem Ideal Balance, nastepnie tonizuje tonikiem Visible Results i nakladam krem Happyderm. Wszystko L'Oreal, ktorego do niedawna nie znosilam
WIECZOREM:
Myje buzie lagodnym zelem Pure Calmille Yves Rocher i robie mikrodermabrazje Avonu na zmiane z peelingiem 2step Avonu. Wiem, ze pora roku nie bardzo na takie akcje, ale musze przeprowadzic mniej wiecej 2tygodniowa kuracje, bo nie daje rady z ta moja problemowa buzka. Doprowadze ja do porzadku i zmienie czestotliwosc tych zabiegow (albo zrobie przerwke). Poki co, maziam sie SPFami, pol twarzy zaslaniam grzywka i ogromnymi okularami i staje tylem do slonca . No, na koniec wieczornej toalety smaruje buzie kremem Skrzypowita, pod oczy (jak nie zapomne ) krem 100% pielegnacji Ziaji.
DODATKOWO:
Oczy "demakijazuje" wspomnianym juz mleczkiem Ideal Balance, plynem Pure Calmille lub oliwka J&J. Jak sypna mi wypryski, przecieram je tonikiem Pure Zone L'Oreala i punktowo zel Clearskin (ale to na szczescie rzadko ).

Zanim zaczelam (tydzien temu) kuracje kwaskowa Avonu, wieczorem mylam twarz zelem Soin Clarifiant Yves Rocher i w zaleznosci od potrzeb (mniej wiecej co trzeci dzien) robilam peeling (ostatnio Clearskin Avonu) lub maseczki oczyszczajace (Exfoliating Citrus Mask Oriflame, Facial Mud Mask Planet Spa Avonu, T-Zone Peel Off Clay Mask Avon Clearskin, Garnier Czysta Skora Maseczka Rozgrzewajaca) lub saszetki Apotheker Scheller Systempflege, Melisse (peeling + maseczka).
Od czasu do czasu samoopalam sie chusteczka Vichy (buzia, ramiona, dekolt)
PIELEGNACJA CIALA:
Oczywiscie zele pod prysznic (aktualnie 8, w tym 3 peelingujace i 1 ozdabiajacy lazienke ).
Zel do golenia Nivea (biala) lub Gilette (waniliowy - zero zapachu, zawiodlam sie ech), a po goleniu (nozek ) oliwka J&J.
Balsamow do ciala mam.. 8 Wszystko prezenty, zadnego nie kupilam, bo jakos mnie nie kreca Mam miedzy innymi 3 brazujace - uzywam 2: Lirene i J&J, jest tez J&J opozniajacy odrost wlosow (guzik prawda) i z drobinkami Dove, jogurtowy Cztery Pory roku i ujedrniajacy Nivea. Maziam sie nimi jak mi sie chce, czyli ok 2 razy w tygodniu, bo nie lubie tego robic, ale czasem musze, bo sie wysuszam
Dezodorant Vichy 48h (tia...)
WLOSY:
Mam dlugie wlosy, ktore jedynie myje (codziennie), nie uzywam odzywek, tylko lakier do wlosow (najmocniejszy jaki znajde akurat w sklepie, najchetniej Taft) i juz.
HIGIENA INTYMNA:
Lactacyd
INNE:
Pasta do zebow wybielajaca i nitka Oral B
MAKIJAZ:
Oczy na ciemno (ciemny opalizujacy fiolet) lub odwrotnie - kolorowo, owocowo. Cieni mam prawie 200 kolorow i tusz (wydluzajacy, pogrubiajacy i podkrecajacy - lubie mocno wytuszowane rzesy) - ostatnie odkrycie: tusz Golden Roses z serii Classic - za... UWAGA! 7,90 Super, kupilam totalnie przypadkowo (mama mnie namowila i jeszcze zaplacila, wiec wzielam i wiem, ze jak sie skonczy, to kupie nastepny.
Jak trzeba, to odrobina korektora, ale niekoniecznie. Podkladow nienawidze.
Na policzki odrobinka rozu Blush Delice L'Oreala.
Blyszczyk.
Pazury z reguly bezbarwne, bo cieniutkie, lamliwe i krotkie buuu a tak lubie dlugie.. Paznokcie u stop zawsze w jakims odcieniu czerwieni.

Posta tego pisalam jakies pol godziny, co chwile latajac do lazienki, co by sprawdzic, czy o czyms nie zapomnialam Rany, ale sie rozpisalam. Uciekam wiec


Edytowane przez misioczat
Czas edycji: 2005-06-25 o 22:10 Powód: dopisek :)
misioczat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-24, 23:50   #42
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Ami
Hm, to i ja się wypowiem. Ale wszystkim pudernicom grozi atak serca.

Twarz myję mydłem (zwykłym, żadne tam Dove, glicerynowe, siarkowe itp., najzwyklejsze mydło)
Demakijaż oczu- aktualnie mleczko Tołpy (ale daleko mu do ideału)
krem pod oczy- żel z serii AA dla mężczyzn (bardzo fajny)
Koniec

I proszę mi uwierzyć na słowo , że dzięki takiemu traktowaniu mojej twarzy w końcu nie mam problemów z trądzikiem. I że żadną masochistką nie jestem. Bardzo chętnie poużywałabym tych fajnych toników, kremów, żeli do mycia, maseczek, ale mi to na prawdę szkodzi.
Ami, od jak dawna taki system wcielasz w zycie, że się tak dociekliwie zapytam? Generalnie, nie trzeba stosować kremów nawilżających jesli skóra tego nie potrzebuje - już od jakiegoś czasu lansuje się te teorię. Jesli masz skórę bardziej przetłuszczającą się ktora jest bogata w naturalne nawilżenie - nie potrzebuje kremów - taki radzi urodowe guru Paula Begoun, Basia też to często podkreslała, że np na noc tlustą cerę nie powinno się traktować kremami, jedynie w miejscach wysuszonych, pod oczy...
Ale w dzień jednak powinnaś kłaść na skórę jakiś dobry preparat ochronny.
No i jednak nie myć twarzy mydłem klasycznym zasadowym, bo prorokuję iż problemy się jednak pojawią z czasem (czego Ci oczywiście nie życzę).
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 08:44   #43
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Już pół roku. Tylko wcześniej miałam nie Benzacne, a różne inne papki. Krem z filtrem właśnie zaczynam stosować. Na razie Bioderme AKN 20 (tej 30 nigdzie nie mogłam znaleźć ), a w góry biorę Antheliosa 60+ i Avene 60 matującą. Przy mydle zostanę dopóki nie pojawią się problemy. Bo też mi się wydaje, że na dłuższą metę to może okazać się niekorzystne. Ale dopóki działa...
Generalnie moja skóra nie lubi nadmiaru kosmetyków pielęgnacyjnych. Włosom najbardziej służy szampon i odżywka. Ciało lubi tylko lekkie balsamy, chociaż mocno nawilżające. Skóra pod oczami wymaga mocniejszych kremów, ale też bez przesady, bo mi takie małe krostki wyskakują. Tylko ręce lubią wszystko co tłuste.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 09:16   #44
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Skoro uzywasz filtrów to już jestem spokojna - wszak dzisiejsze kremy z filtrami z zupełności zastępują zwykły krem, same nawilżają i posiadają dużo skladników odżywczych
Może zabrzmi to fałszywie w moich ustach ale ja też jestem zwolenniczką kosmetycznego minimalizmu staram się nie pakować za dużo na twarz na raz, nie eksperymentuję z pięcioma kremami na raz. Tak naprawdę, im więcej kładziemy na skórę tym większe potencjalne ryzyko podrażnienia choćby.

Pozdrawiam
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 10:02   #45
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Mam cerę tłusto-mieszaną ze skłonnością do wprysków. Od kiedy zaczęłam zwracać uwagę na składy kosmetyków i ograniczyłam liczbe stosowanych produktów do minimum, moja cera wygląda zdecydowanie lepiej.

RANO- zmywam twarz tylko przegotowana wodą, bez żadnych detergentów.
Przecieram twarz tonikiem z naturaknego octu jabłkowego (własnej produkcji).
Nakładam Biodermę Photoderm Max tonującą (równiez pod oczy i na powieki), którą poźniej przypruszam skrobią ziemniaczaną. Z kolorówki tylko róż, tusz do rzęs, ewentualnie jakiś cień.

WIECZOREM zmywam oczy niebieskim płynem do demakijażu Ziaja, natomiast twarz niebieskim żelem Eris do cery wrażliwej (polecam, bo jest świetny), następnie tonik octowy i retin A, do niedawna codziennie, teraz chcę ograniczyć częstotliwość stosowania, bo nie mam potrzeby żeby używać go codziennie.
Retin oprócz działania antytrądzikowego ma świetne właściwości przeciwzmarszczkowe więc nakładam go również pod oczy (mnie nie podrażnia).

W zależności od stanu nawilżenia cery: krem AA Young antybakteryjny (świetny krem za grosze, nie zatyka, nawilża, łagodzi, przyspiesza gojenie), krem na noc Olay lub maść z witaminą A kiedy cera jest przesuszona nakładam grubszą wartwę, albo stosuję nierafinowany olej słonecznikowy (doskonale radzi sobie z przesuszeniem).

Od jakiegoś czasu nie używam maseczek, bo niestety zatykają mi pory, a moja ulubiona glinka za bardzo wysusza mi cerę. Nie eksperymentuję z róznymi kremami, bo wtedy zawsze obserwuję pogorszenie cery.
Może moja cera jest dziwna, ale zatykają mnie wszystkie kremy Soraya, większośc Eris, Garnier, zatykaja mnie nawet te do cery trądzikowej np. Iwostin Purittin, ale wystarczy spojrzeć na ich skład.
Od czasu do czasu stosuje peeling enzymatyczny Malwa w saszetkach.

Pielęgnację uzupełniam również od wewnątrz łykając Cynk forte, olej z wiesiołka, lub tabletki ze skrzypem.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 20:55   #46
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cera mieszana- dosc kaprysna ale na szczescie nie mam problemu z uczuleniami.
Rano:
Zel do mycia Acne Expert
pozniej tonik Activateur Purete Chanel( przyznam sie , ze nie uzywam go codziennie - czasami zapominam :/)
Krem pod oczy Dermika Preventi
Krem Superdefense wersja3 Clinique spf25(aczkolwiek czasami jest to tylko Source Therapy Biothermu)
krem spf30 Ziaji wersja do twarzy(jedyny lekki krem z wyzszym faktorem ktory nie nablyszcza mojej skory) nie moge przekonac sie do blokerow- stoi Avene - ale uzywam go sporadycznie , kiedy wiem , ze bede na ostrym sloncu.
No i dopiero na to kolorowka- albo i nie
W miedzyczasie- czyli w pracy- czasami korzystam z mozliwosci odswiezenia makijazu- i zmywam wszystko mleczkiem Biothermu Biosource, albo Dermiki Meritum.
i nakladam serum Eclat Originel Chanela ewentualnie Hydramax+ (ale po tym serum troszke makijaz traci na trwalosci)
Wieczorem natomiast:
Zmywam wszystko mleczkiem w/w i zelem w/w
nakladam pare kropel ojeku Decleora Ylang Ylang lub Neroli(zaleznie od stanu skory- czy sa jakiej podraznienia, czy raczej niespodzianki albo olejek Clarinsa Lotus(tez jest zdecydowanie bardziej .. delikatny- w dzialaniu niz Decleor) na to krem- albo Normaderm, albo Skrzypovite.Lub jak wydaje mi sie ze jest cos nie tak z kolorytem - wtedy Lysanel Active.
Pod oczy gruba warstwa Dermiki Preventi.
2 razy w tygodniu peeling Purete Thermale Vichy, albo Idealist Micro-D.Zaleznie od stanu skory
Czasami lubie tez peeling enzymattyczny Lirene(jest bardzo lagodny i nieszkodliwy
Wieczorem nie uzywam toniku- zreszta ostatnio ogolnie nie naduzywam tego kosmetyku- a moja cera jest w dobrym stanie.
Chanel'a uzywam ze wzgledu na konsystencje- i efekt- nienachalny mat i wazne latem odswiezenie
Za to przekonalam sie , ze kremy do skory tlustej i mieszanej mi nie sluza.Wole jakies olejki i koncentraty, a kremy nawilzajace.
i przestalalm byc fanka maseczek ..z glinka- teraz wystrzegam sie jej- i mam sporo mniej zanieczyszczen.Wole jesli juz mowa o maseczkach- rozwietlajace-, nawilzajace- Masque Thermal Rehydrant Vichy , Masque Cocoon Dior'a, Beauty Flah Balm, oraz wybitnie matujaca Stendhala.Lubie takze maseczke Bankietowa Dermiki
To byloby na tyle
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 01:25   #47
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Teraz ja :

Cera: mieszana

Rano i wieczorem: mleczko Nivea Visage do skóry suchej i wrażliwej
tonik Garnier z sokami owocowymi rozjaśniający i oczyszczający
krem Oriflame mleczno - miodowy

Do zmywania makijażu: mleczko Garnier

Co 3 dni: peeling z Avon Solutions
maseczka mleczno - miodowa z Avonu

a zimą zamiast kremu nawilżającego to zimowy
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 02:47   #48
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Super wątek!

Cera: tłusta

Rano i wieczorem: żel, ostatnio L'Oreal "Pure Zone", do którego często dodaję odrobinę kawy i mam świetny peeling (a buźkę naprawdę odporną na takie ostre rzeczy)

Kremy:
- Soraya "Kolagen + Elastyna"
- Brevoxyl
- Biodermine

Maseczki:
- Soraya "Bio Odnowa"

Toniku i kremu pod oczy nie stosuję.

Makijaż:
- podkład YSL "Teint Mat Purete"
- puder sypki brązujący Vipera
- tusz Celia
- cienie Joko lub Ruby Rose
- usta: pomadka Max Factor "Hyper Full" lub błyszczyki L'Oreal "Glam Shine Holographic", ew. Ruby Rose i jeszcze jakieś bezimienne w palecie.

I to wszystko
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 13:36   #49
sonja1
Rozeznanie
 
Avatar sonja1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 679
GG do sonja1
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Lat 25, cera tłusta, zanieczyszczona, do niedawna z trądzikiem (Diane przeklęte!)
Mycie twarzy-woda i mydło w płynie, ostatnio Arko z proteinami jedwabiu
Tonik- Bielenda ogórek i limonka
Krem - Ziaja z białą herbatą
Krem pod oczy- Ziaja pietruszkowy
Demakijaż - Mleczko Ziaja lawendowe
Maseczka- Oriflame Tea Tree
Peeling- Rossmann ale coś mi nie służy, muszę zmienić
I duużo czerwonej herbaty, nie schudłam ale mam cerę jak nigdy, odkąd skończyłam 14 lat
sonja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-26, 15:42   #50
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Widzę, że rzadko można się dopatrzeć systematycznego stosowania całych linni kosmetycznych jednego producenta przez użytkowniczki... Takie sobie luźne spostrzeżenie.
__________________
Much ado about nothing...
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 15:45   #51
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez gosiq
Widzę, że rzadko można się dopatrzeć systematycznego stosowania całych linni kosmetycznych jednego producenta przez użytkowniczki... Takie sobie luźne spostrzeżenie.
Bo konieczność ich stosowania, to chwyt marketingowy
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 16:04   #52
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

A ja czytalam gdzies opracowanie, ze przeprowadzano badania i ze Polki wlasnie tak lubia Nie seryjnie, tylko jesli im cos podejdzie... w koncu tyle jeszcze do sprobowania...
A pomyslec, ze na zmarszczki to udowodniono tylko dzialanie retinoidow!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 16:21   #53
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Noor
Bo konieczność ich stosowania, to chwyt marketingowy
Wiem, ale okazuje się, że na Wizażanki nie działa... Zresztą specjaliści też nie naciskają na używanie całych serii. Każdy sobie wybierze, co mu pasuje...
__________________
Much ado about nothing...
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 16:26   #54
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
A ja czytalam gdzies opracowanie, ze przeprowadzano badania i ze Polki wlasnie tak lubia Nie seryjnie, tylko jesli im cos podejdzie... w koncu tyle jeszcze do sprobowania...
A pomyslec, ze na zmarszczki to udowodniono tylko dzialanie retinoidow!
Tak, tak trzeba próbować! Choć takie eksperymenty nie zawsze wychodzą na dobre . Ale ja osobiście nie lubię monotonii i rzadko wracam do jakiegoś kosmetyku, chyba, że to faktycznie jest jakaś rewelacja... Zwykle nie mam więcej niż dwa kosmetyki z jednej linii a i to bardzo sporadycznie. Pozdrawiam!
__________________
Much ado about nothing...

Edytowane przez gosiq
Czas edycji: 2005-10-02 o 09:46
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 16:27   #55
kapadocja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 86
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

kochane zauwazylam, ze niektore z was bardzo czesto robia peelingi, a nwet i robie mikrodermabrazje na zmiane z peelingiem czy nie jest to zbyt inwazyjne?

sama "katuje" skore (tlusta/mieszana) srednio dwa razy w miesiacu...
kapadocja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 16:54   #56
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

19 lat, cera koszmarna tj. trądzikowa + wrażliwa

ale jestem na kuracji antybiotykiem - cudo

Pielęgnacja minimalistyczna:

RANO: tylko jak uznam, że mam rozszerzone pory (rzadko) to przecieram tonikiem Soraya ANTY


WIECZOREM: krem do mycia twarzy Garnier Czysta Skóra dla cery wrażliwej, tonik Soraya i krem Dermedic Acne Expert Instensywnie Nawilżający do cery wrażliwej


czasem na wypryski olejek Tea Tree.

i idę spać z czerwoną buźką
ale na szczęście rano jest dobrze.


najlepiej wyglądam jak wogóle przez cały dzień nic nie użyję


No a maseczki raz na tydzień:
- peeling Avon Clear Skin
- maseczka Tea Tree Avon (przy rozszerzonych porach)
- maseczka błotna Avon ( w razie pogorszenia cery)
- maseczka Feng Shui Mincer Mona Lisa (takie niepozorne, a jednak.. )
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 17:05   #57
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Ami
Przy mydle zostanę dopóki nie pojawią się problemy.
mydło może zostać, tylko pamiętaj o zakwaszaniu skóry po jego użyciu tonikiem, np. wodą z octem, z sokiem z cytryny, aspirynowym czy jakimś gotowym o krótkim, niegroźnym składzie (bezalkoholowym).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 17:06   #58
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez kapadocja
kochane zauwazylam, ze niektore z was bardzo czesto robia peelingi, a nwet i robie mikrodermabrazje na zmiane z peelingiem czy nie jest to zbyt inwazyjne?

sama "katuje" skore (tlusta/mieszana) srednio dwa razy w miesiacu...
Przyznaje sie bez bicia- naduzywam peelingow- ale przyzwyczailam sie juz Zreszta te do tzw domowej dermabrazji- sa niczym w porownaniu z gabinetowa demrbrazja wiec usprawiedliwiam sie , ze i tak lagodnie z nia postepuje. stosuje peeling 2 razy w tygodniu(Micro-D E.L wcale nie jest az tak inwazyjny- teraz skora juz mi sie tak nie przetluszcza ale kiedys potrafilam co drugi dzien uzywac peelingu.Bez tego moja skora po 2 tygodniach - lagodnego traktowania- nadawala sie jedynie do gabinetu kosmetycznego na oczyszczanie.
Jest tego jeden minus- zazwyczaj mam skore na twarzy i szyji- jasniejsza o 2 tony niz na ciele.Szczegolnie latem ale od czego jest kropla samoopalacza
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 17:10   #59
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez gosiq
Widzę, że rzadko można się dopatrzeć systematycznego stosowania całych linni kosmetycznych jednego producenta przez użytkowniczki... Takie sobie luźne spostrzeżenie.
Też uważam że to dobrze, bo nie poddajemy się marketingowym trickom konieczność stosowania produktów w całej serii to mit, który z rozkoszą obalamy
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 17:25   #60
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez kapadocja
kochane zauwazylam, ze niektore z was bardzo czesto robia peelingi, a nwet i robie mikrodermabrazje na zmiane z peelingiem czy nie jest to zbyt inwazyjne?

sama "katuje" skore (tlusta/mieszana) srednio dwa razy w miesiacu...
Wydaje mi się że wszystko zależy od peelingu. Łagodny enzymatyczny mozna robić często. Agresywny i mocno ścierający, może jeszcze rozgrzewający - ten stosowałbym rzadziej. Ja jestem naczynkowiec i używam w zasadzie wyłącznie tych enzymatycznych, i robię je dwa razy w tygodniu z dziką regularnością. Miałam okresy kiedy peelingowałam się częściej - nawet 3 razy w tygodniu (łagodnym preparatem), lubię też mieć pod ręką żele do mycia z drobnymi granulkami (to stosowania raz na jakiś czas).
Czytałam kiedyś czyjąś wypowiedz jakieś gwiazdy która jako sekret pięknej cery podawała łagodny peeling robiony codziennie (jak ktoś myje buzię codziennie płatkami to jest to właśnie taki bardzo łagodny peeling).

Jeśli masz skórę tłustą/mieszaną to dwa razy w miesiący chyba za mało. Wydaje mi się że lepiej byłoby się peelingować się choć raz w tygodniu
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.