alergia na nikiel - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-15, 12:49   #61
Gattaca86
Przyczajenie
 
Avatar Gattaca86
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 13
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez Lidzik Pokaż wiadomość
Ja miewam podobnie z oczami, do niedawna nie wiedziałam, że to przez nikiel. Alergolog przepisał mi maść Cortineff (tania i pomagała) i Protopic (droga i szczypała w oczy). Jak sie obudzę z opuchniętymi oczami i taką "łuską" na powiekach i pod oczami to stosuję Cartineff i pomaga. Teraz, kiedy wiadomo, że to alergia na nikiel, może zaleci mi coś innego. Jeśli trafię na coś skutecznego, napiszę.
A te maśći to na receptę sa? i co masz juz coś innego bo ja juz nie wiem jak mam sobie z tym radzić, jakby nie było jest to uciążliwe bardzo!
Gattaca86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 08:36   #62
Lidzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 7
Dot.: alergia na nikiel

Obie są na receptę. Niestety jeszcze żaden lekarz nie wymyślił dla mnie nic lepszego
Lidzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 18:48   #63
Gattaca86
Przyczajenie
 
Avatar Gattaca86
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 13
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez Lidzik Pokaż wiadomość
Ja miewam podobnie z oczami, do niedawna nie wiedziałam, że to przez nikiel. Alergolog przepisał mi maść Cortineff (tania i pomagała) i Protopic (droga i szczypała w oczy). Jak sie obudzę z opuchniętymi oczami i taką "łuską" na powiekach i pod oczami to stosuję Cartineff i pomaga. Teraz, kiedy wiadomo, że to alergia na nikiel, może zaleci mi coś innego. Jeśli trafię na coś skutecznego, napiszę.

Hej no witam i co to za maśc, pomogła coś??? prosze napisz bo ja juz nie wiem co mam stosować
Gattaca86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 19:13   #64
Lidzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 7
Dot.: alergia na nikiel

No niestety nie tylko nie dostałam innej maści, ale na dodatek czekają mnie chyba kolejne badania bo alergia wydaje się nasilać, a moje oczy są w coraz gorszym stanie Może to coś oprócz niklu, bo unikam go jak tylko mogę, a objawy nie mijają.
Lidzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 19:42   #65
litlle_star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 155
Dot.: alergia na nikiel

ja prawdopodobnie mam ten sam problem. tyle, że z paskiem do spodni.
co ubiorę jakiś, to od razu dostaję uczulenia, bo jest metalowa sprzączka. macie jakieś maści na to, albo jakieś pomysły?
Bo naprawdę, nie mogę na siebie kupić dobrych spodni, żeby nie spadały. bo zazwyczaj są trochę za duże.

ew. znacie jakieś paski, dla alegrików albo coś takiego? xD
litlle_star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 21:05   #66
Queen Of The Damned
Zadomowienie
 
Avatar Queen Of The Damned
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 888
Dot.: alergia na nikiel

Mam ten sam problem z paskami do spodni. Nawet nie pomaga wkładanie koszulki w spodnie. Mój brzuch wygląda okropnie, nie mogę przestać się drapać i nie wiem co z tym zrobić.
__________________
Osiągnięcie szczęścia to kwestia motywacji

09.05.2003 - cukrzyca t.1
26.06.2012 - sarkoidoza
172cm- 53 kg
Queen Of The Damned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 19:07   #67
litlle_star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 155
Dot.: alergia na nikiel

ja właśnie też nie.. ale jakoś się trzymam. Bo wiem, że jak będę drapała to będzie jeszcze gorzej.
Nawet czasami robię coś takiego, żeby mnie specjalnie swędziało, bo wtedy jakby bardziej się uodparniam. Ale czy nigdy nie będę mogła włożyć normalnie spodni z paskiem takim jak chce? To okrutne. ><'
litlle_star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 21:37   #68
litlle_star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 155
Dot.: alergia na nikiel

Otóż właśnie wymyśliłam taki sposób. xd
Że tak jakby zapinam pasek na sprzączkę z boku na biodrze. Jak na razie się sprawdza, zobaczymy co będzie dalej. )
litlle_star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 21:39   #69
meg:*
Raczkowanie
 
Avatar meg:*
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 99
Dot.: alergia na nikiel

znajoma ma, łatwo nie jest, ale jakoś da się z tym żyć
__________________
tymczasowo za granicą

Edytowane przez meg:*
Czas edycji: 2011-12-07 o 20:41 Powód: .
meg:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 20:58   #70
Gattaca86
Przyczajenie
 
Avatar Gattaca86
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 13
Dot.: alergia na nikiel

a ja dostałam 2 maści z czego jedna robiona, tabletki i tran kazała mi Pani dermatolog łykać i od 3 tyg brak jakiegokolwiek uczulenia! mam nadzieje ze się to utrzyma jak najdłużej, jak tylko coś zaczyna mnie swędzieć, posmaruje miejsce ta robiona mascia i juz na drugi dzień wszystko ok jest!
Gattaca86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 21:34   #71
izoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: ciężko określić ;)
Wiadomości: 432
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez litlle_star Pokaż wiadomość
ja prawdopodobnie mam ten sam problem. tyle, że z paskiem do spodni.
co ubiorę jakiś, to od razu dostaję uczulenia, bo jest metalowa sprzączka. macie jakieś maści na to, albo jakieś pomysły?
Bo naprawdę, nie mogę na siebie kupić dobrych spodni, żeby nie spadały. bo zazwyczaj są trochę za duże.

ew. znacie jakieś paski, dla alegrików albo coś takiego? xD

Maść EMOLIUM, barierowa. Mnie pomogła. Smarowałam brzuch w miejscu stykania się paska i po jakimś czasie zeszło. Używam nadal, ale już nie na brzuch, ale na.. dziurki w uszach.. jak chcę założyć jakieś kolczyki (a uwielbiam je nosić) to najpierw smaruję tą maścią a potem normalnie zakładam kolczyki. Nie swędzi i nie boli.
__________________
To niewiarygodne ile można usłyszeć z zamkniętymi oczami
izoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 22:22   #72
litlle_star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 155
Dot.: alergia na nikiel

izoola dzięki. zobaczę z tą maścią. bo to chyba jednak od paska, bo uczulenie pokazalo się także na boku.
ale dałam na drugi, więc mam nadzieję, że zejdzie. ; 3
litlle_star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 16:37   #73
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Re: uczulenie na nikiel-pomocy!!!

Ech ja mam to samo też jestem uczulona na nikiel i mogę powiedzieć z doświadczenia ( guziki na spodniach , kapsle , ćwieki , kolczyki nawet srebrne teraz niklują żeby się błyszczały , dosłownie wszystko co metalowe i dotyka skóry przez dłuższy czas ) ja zaklejam plastrami wszystkie guziki w spodniach latem zimą nie muszę bo nosze podkoszulek ale nawet sprzączki w ramiączkach od stanika jak są metalowe to mnie uczulają dosłownie wszystko teraz jest niklowane zegarki bransoletki dosłownie wszystko

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

a na ropienie też pomaga ?? bo mi się takie ropne uczulenie robi i potem mi ropa s dziurki cieknie albo z tych pryszczy co mi się na brzuchu od paska robią
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 11:01   #74
izoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: ciężko określić ;)
Wiadomości: 432
Dot.: Re: uczulenie na nikiel-pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość

a na ropienie też pomaga ?? bo mi się takie ropne uczulenie robi i potem mi ropa s dziurki cieknie albo z tych pryszczy co mi się na brzuchu od paska robią
Na ropienie nie wiem. Ja odkąd używam Emolium można powiedzieć, że mam spokój. Tylko trzeba smarować codziennie, bo jeżeli zdarzy mi się przed założeniem kolczyków zapomnieć o kremie, to potem mnie swędzą i pieką jak jasna.. wiecie co
__________________
To niewiarygodne ile można usłyszeć z zamkniętymi oczami
izoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 12:16   #75
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Re: uczulenie na nikiel-pomocy!!!

he he mnie też swędzi ale oprócz tego ropieje i dlatego to takie straszne bo jak zrobią mi się np przyszczyki na brzuchu albo na ręce od bransoletki to one tak ciekną i to jest okropne a zwłaszcza jak się je drapie to już katastrofa mi lekarka też maść przepisała ale ona była jak już się zrobi uczulenie to po prostu schodziło szybciej i łagodziła ta maść ale nie zapobiegała a ta maść co ty masz to na receptę ??
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 13:08   #76
Gattaca86
Przyczajenie
 
Avatar Gattaca86
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 13
Dot.: alergia na nikiel

jak ktoś chce mogę posłać skład tej robionej maści, bo mam na karteczce napisane. a jest bez zapachu prawie wiec idzie jej używac, prócz tego bardzo dobrze nawilża.
Gattaca86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 13:32   #77
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: alergia na nikiel

to podaj będę wdzięczna i co zrobią mi taką w aptece ??
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 18:35   #78
flowerin14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: alergia na nikiel

dziewczyny,ja tez mam taki problem.wlasnie dzisiaj mialam pierwszy odczyt testow kontaktowych i wyszlo mi,ze na 100% jestem uczulona na nikiel,chrom,chlor,olejek goździkowy i jeszcze cos,a oba te skladniki to skladniki praktycznie wszystkich kosmetykow.co gorsza,lekarka mowi,ze wychodzi mi jeszcze uczulenie na ok 8 innych alergenow,ale to musimy obserwowac i zobaczymy na co jeszcze mam uczulenie ;/ to jest bardzo uciazliwe.ja mam alergie od malego...czyli juz 18 lat.mialam robione pelno roznych testow i nic mi nie wychodzilo.w tym roku postanowilam zmienic lekarza i zrobic od nowa testy.to dopiero pierwsza seria,a juz mi tyle wyszlo.planuje jeszcze zrobic pokarmowe,na siersc,roztocza i inne.jutro klejny odczyt.az sie boje co mi moze jeszcze wyjsc.podejrzenia szczegolne sa na gume(skladnik ubran itp...) ;/ przez 12 lat bylam na lekach sterydowych dopoki sama ich nie odstawilam.w tym czasie strasznie duzo przytylam i teraz walcze z waga...ma ktos tez takie problemy? ja juz nie wiem jak sobie z tym radzic.mam czerwone,czasem bordowe plamy jak poparzenie na prawie calych rekach od zgiec w lokciach,na calych dloniach,szyi i dekoldzie ;/ odzywajcie sie na maila jak co: flowerin14@wp.pl bede bardzo wdzieczna za wszelkie porady...pozdrawiam
flowerin14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 20:16   #79
flowerin14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: alergia na nikiel

widzę,że nikogo tu nie ma.dzisiaj miałam kolejny odczyt;/ łącznie wyszło mi,że mam uczulenie na 8 podstawowych składników pokarmowych,wszystkich kosmetyków i ogólnie praktycznie wszystkich rzeczy,z którymi ma się kontakt każdego dnia.no i nie ma dla mnie juz ratunku.po 18 latach stwierdzili mi wreszcie co mnie uczula jak sie przenioslam do innego lekarza.okazało się,że jestem bardzo dużo niklu zawierają produkty sojowe,którymi mnie faszerowali przez kilka lat, bo "są najzdrowsze",a co mnie najbardziej rozsmieszylo to to,że mam też uczulenie na salicylany,które występują w dużych ilościach głównie w lekach sterydowych,które lekarz mi przepisywał przez równiutkie 12 lat śmieszne,nie? czyli wyszło,że gdybym sama nie odstawiła tych leków 6 lat temu,to kto wie,ale może już bym się wykończyła nimi ;/
flowerin14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-23, 23:19   #80
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: alergia na nikiel

Dziewczyny! Mam nadzieje że któraś z was zajrzy do tego wymarłego już wątku i mi pomoże. Od dawna podejrzewałam ze coś mnie uczula.i ze moze to byc własnie nikiel, ponieważ od niektórych pierścionków i nitów w spodniach robiły mi się na skórze swędzące wypryski, jeden przy drugim..coś w rodzaju małych ropnych pryszczy. Niedawno kupiłam naszyjnik, od którego dostałam masę pryszczy na dekolcie, dosłownie cały dekolt mam w czerwonych wypryskach jeden przy drugim. Próbowałam dostać się do dermatologa, ale jest ciężko z terminami. Dziś kupiłam maść w aptece, i wapno, aptekarka zapewniała ze to pomoże. Czy miałyście cos podobnego? boje się ze mogą mi po tym pozostać ślady, blizny. Jak myślicie jest szansa ze uporam się z tym, bez blizn?>
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 23:41   #81
Dragon girl
Przyczajenie
 
Avatar Dragon girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6
Dot.: alergia na nikiel

Z tego co widzę to właśnie uczulenie na nikiel,mam to samo już kilka lat. Na początku dostałam od swojego lekarza maść o nazwie Triderm, pomogła. Najważniejsze to unikać kontaktu z niklem,uważać na biżuterię ponieważ czasami w stopie znajduje się nikiel,na pewno nie nosić sztucznej biżuterii ,a nity w spodniach ja osobiście zaszyłam. Blizny na pewno pojawią się jeśli będziesz drapać krostki, może uda Ci się ich uniknąć. Powodzenia

Edytowane przez Dragon girl
Czas edycji: 2010-08-24 o 00:10
Dragon girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 10:19   #82
Lidzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 7
Dot.: alergia na nikiel

Pewnie cie ta wysypka swędzi (mnie zawsze swędzi), ale jak wytrzymasz i nie będziesz się drapać, jest szansa, że nie zostaną blizny.
Lidzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 21:09   #83
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez flowerin14 Pokaż wiadomość
widzę,że nikogo tu nie ma.dzisiaj miałam kolejny odczyt;/ łącznie wyszło mi,że mam uczulenie na 8 podstawowych składników pokarmowych,wszystkich kosmetyków i ogólnie praktycznie wszystkich rzeczy,z którymi ma się kontakt każdego dnia.no i nie ma dla mnie juz ratunku.po 18 latach stwierdzili mi wreszcie co mnie uczula jak sie przenioslam do innego lekarza.okazało się,że jestem bardzo dużo niklu zawierają produkty sojowe,którymi mnie faszerowali przez kilka lat, bo "są najzdrowsze",a co mnie najbardziej rozsmieszylo to to,że mam też uczulenie na salicylany,które występują w dużych ilościach głównie w lekach sterydowych,które lekarz mi przepisywał przez równiutkie 12 lat śmieszne,nie? czyli wyszło,że gdybym sama nie odstawiła tych leków 6 lat temu,to kto wie,ale może już bym się wykończyła nimi ;/
straszne ;/ ja jestem z kolei uczulona na komara , oprócz na nikiel i na większość kosmetyków , kiedyś od pudru mi cała skóra z twarzy zeszła, aż do żywego i myślałam że mi jakieś straszne blizny zostaną bo byłam cała czerwona ale na szczęście zeszło teraz unikam kosmetyków , kremów wszystkich toników ;/ o dziwo najbardziej uczulają mnie kosmetyki z serii AA ;/ ,a jeśli chodzi o komara to jak mnie ugryzie to puchnę strasznie ostatnio z kolana mi się zrobiła wielka bania ;/ a potem z kostki i tak w kółko ;/ koszmar jakiś ;/

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Mam nadzieje że któraś z was zajrzy do tego wymarłego już wątku i mi pomoże. Od dawna podejrzewałam ze coś mnie uczula.i ze moze to byc własnie nikiel, ponieważ od niektórych pierścionków i nitów w spodniach robiły mi się na skórze swędzące wypryski, jeden przy drugim..coś w rodzaju małych ropnych pryszczy. Niedawno kupiłam naszyjnik, od którego dostałam masę pryszczy na dekolcie, dosłownie cały dekolt mam w czerwonych wypryskach jeden przy drugim. Próbowałam dostać się do dermatologa, ale jest ciężko z terminami. Dziś kupiłam maść w aptece, i wapno, aptekarka zapewniała ze to pomoże. Czy miałyście cos podobnego? boje się ze mogą mi po tym pozostać ślady, blizny. Jak myślicie jest szansa ze uporam się z tym, bez blizn?>
mam to samo ropne takie cieknące wypryski od wszystkiego , kapsli guzików pasków łańcuszków kolczyków zegarków , wszystkiego dosłownie ;/ nic na to nie poradzę ;/ a lekarka jak byłam po poradę powiedziała , że jedyną radą na to jest po prostu zalepianie zaszywanie itp i nie noszenie biżuterii itp ;/ więc klops ;/
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 19:03   #84
flowerin14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: alergia na nikiel

straszne ;/ ja jestem z kolei uczulona na komara , oprócz na nikiel i na większość kosmetyków , kiedyś od pudru mi cała skóra z twarzy zeszła, aż do żywego i myślałam że mi jakieś straszne blizny zostaną bo byłam cała czerwona ale na szczęście zeszło teraz unikam kosmetyków , kremów wszystkich toników ;/ o dziwo najbardziej uczulają mnie kosmetyki z serii AA ;/ ,a jeśli chodzi o komara to jak mnie ugryzie to puchnę strasznie ostatnio z kolana mi się zrobiła wielka bania ;/ a potem z kostki i tak w kółko ;/ koszmar jakiś ;/

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------



mam to samo ropne takie cieknące wypryski od wszystkiego , kapsli guzików pasków łańcuszków kolczyków zegarków , wszystkiego dosłownie ;/ nic na to nie poradzę ;/ a lekarka jak byłam po poradę powiedziała , że jedyną radą na to jest po prostu zalepianie zaszywanie itp i nie noszenie biżuterii itp ;/ więc klops ;/[/QUOTE]



to też nie masz za ciekawie.moja siostra też ma uczulenie na komary.jak ją ugryzie na policzku to czasami tak spuchnie,ze nawet na oko nie widzi.jak na rączce czy nóżce,to sie robi 2 razy grubsza ;/ siostra ma to juz od kilku lat,a teraz ma 9 lat. a co do tych kosmetyków z AA...też kiedyś kupiłam płyn micelarny z tej firmy i myślałam,że mi twarz wypali...już ich nie używam.używam najzwyklejszych z Biedronki serii "be beauty" i nic mi po nich nie jest.teraz dostałam skierowanie od alergologa na kolejną serię testów.będę je wszystkie powtarzać jeszcze raz,żeby móc wszystko pozostałe wykluczyć.teraz czekają mnie wziewne na pyłki.ciekawe czy coś wyjdzie,bo jak trawę koszą to mam ataki duszności.oprócz tego mój ojciec strasznie pali w domu,a jak wiadomo,dym papierosowy strasznie szkodzi alergikom ;/ pozdrawiam
flowerin14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 12:23   #85
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: alergia na nikiel

to też nie masz za ciekawie.moja siostra też ma uczulenie na komary.jak ją ugryzie na policzku to czasami tak spuchnie,ze nawet na oko nie widzi.jak na rączce czy nóżce,to sie robi 2 razy grubsza ;/ siostra ma to juz od kilku lat,a teraz ma 9 lat. a co do tych kosmetyków z AA...też kiedyś kupiłam płyn micelarny z tej firmy i myślałam,że mi twarz wypali...już ich nie używam.używam najzwyklejszych z Biedronki serii "be beauty" i nic mi po nich nie jest.teraz dostałam skierowanie od alergologa na kolejną serię testów.będę je wszystkie powtarzać jeszcze raz,żeby móc wszystko pozostałe wykluczyć.teraz czekają mnie wziewne na pyłki.ciekawe czy coś wyjdzie,bo jak trawę koszą to mam ataki duszności.oprócz tego mój ojciec strasznie pali w domu,a jak wiadomo,dym papierosowy strasznie szkodzi alergikom ;/ pozdrawiam


Mnie kiedyś komar ugryzł w wargę to był koszmar , bo wyglądałam jak by mi ktoś botoks zrobił tylko 2 razy większy ;P . No mnie też o dziwo te z Biedronki nie uczulają , bo mam maseczkę z tej firmy i jest dobra
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 16:24   #86
Nikoru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 39
Dot.: Re: alergia na nikiel

Kilka wypowiedzi wcześniej ktoś pytał, jak radzić sobie z tym problemem.

Osobiście nie stosuję żadnych maści i staram się kupować rzeczy bez niklu, ale czasami zaszaleję i kupię np. kolczyki za 2zł.

Wiecie co wtedy robię? Maluję je bezbarwnym lakierem do paznokci! Tak samo robię z paskami i guzikami w spodniach. Nie mam sposobu na łańcuszki, więc kupuję korale lub na rzemieniu.

Na jakiś czas wystarcza, dopóki lakier się nie wytrze. Wtedy aplikuję go ponownie. Możecie spróbować, mi pomaga a prawie nic nie kosztuje.
Nikoru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 10:55   #87
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Re: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez blomdahl Pokaż wiadomość
Witam wizażynki

czytając wasze posty na temat alergii na nikiel, chciałabym zaprosić was do zapoznania się z nową marką biżuterią medyczną Blomdahl, osobiście jestem uczulona na nikiel, i przez to mam ograniczone bardzo mocno wybory biżuterii, jakiś czas temu nawiązałam współpracę z firmą Blomdahl, i wypróbowałam tę biżuterię na sobie, i nie mam uczulenia!!!!!poprostu błogosławieństwo, skończyłam szkolenie w tej firmie, i jestem pod ogromnym wrażeniem, wszystko na wysokim poziomie bezpieczeństwa, kartridże z kolczykami do przekłuć jednorazowe, ogromny wybór biżuteri ok 160 różnych kolczyków. Swojej córeczce przekłułam uszy tą nową metodą, ból znikomy, wszystko w 1 przekłuciu, kolczyk i zatyczka, no i najważniejsze kolczyki dla dzieci i nietylko z plastiku medycznego(całkowicie eliminują nikiel), który jak się dowiedziałam zawsze występuje, w tej firmie normy poniżej dopuszczalnych przez UE.
zapraszam na nowo tworzoną stronę www.blomdahl.pl. jak macie pytania, chętnie odpowiem.
A jak zamówić taką biżuterię i ile ona mniej więcej kosztuje ?? BO JESTEM ZAINTERESOWANA .
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 12:24   #88
lola_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Re: alergia na nikiel

Najlepszym rozwiązaniem jest całkowite zrezygnowanie z biżuterii zawierającej nikiel. Taka np. jest biżuteria tytanowa.

Polecam poszukanie w google bo w wielu miejscach można ją dostać
lola_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 18:14   #89
Dragon girl
Przyczajenie
 
Avatar Dragon girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6
Dot.: alergia na nikiel

Dobry pomysł z tą tytanową biżuterią,ja osobiście noszę kolczyki ze stali chirurgicznej (316L tak dokładnie ujmując) i również nie uczula, także polecam.
Dragon girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 19:30   #90
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: alergia na nikiel

Cytat:
Napisane przez Dragon girl Pokaż wiadomość
Dobry pomysł z tą tytanową biżuterią,ja osobiście noszę kolczyki ze stali chirurgicznej (316L tak dokładnie ujmując) i również nie uczula, także polecam.
stal chirurgiczna może uczulić-też zawiera nikiel
domiszki niklu nie mam tytan g23
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-06 10:09:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.