Skóra czoła szczypie, piecze - co robić ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-03, 19:16   #1
Kalio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8

Skóra czoła szczypie, piecze - co robić ?


Witam
Spróbuję pokrótce opowiedzieć mój problem. Mam 21 lat, odkąd pamiętam moja skóra twarzy była normalna( tłusta w strefie T) . Od czasu sierpnia 2009(śłońce i upały)- moja skóra na czole zaczeła być strasznie napięta/ciągłe uczucie mocnego ściągniecia, któremu towarzyszyło pieczenie, szczypanie. Ogólnie moje czoło stało się jakieś starsznie wrażliwe na wszytko.Ale cały czas się przetłuszcza. Postanowiłam temu zapobiec- oczytałam sie w temaciei zaczełam kurację regenerującą.
Uznałam, że moje czoło jest odwodnione i potrzebuje nawilżenia.

Zaczełam stosować kremy nawilżające.
Pierwszy był Nivea Visage nawilżający( kompletnie sie nie spisał)
Drugi Humektan( trochę pomagałe, lecz jego konsystencja byłaza lekka i skóra wchłaniała go już po 20 minutach i wołała o jeszcze - szcypiąc i będąc napiętą)

Obecnie stosuje krem AA Therapy Intesywne Nawliżanie do cery bardzo odwodnionej( on przyniósł mi jak narazie największa ulgę), twarz przemywam żelem Ziaja Calma HLC. Do tego szampon dla dzieci- który nie podrażnia.

Mimo tego wsztkiego- moja skóra dalej mnie piecze i jest starsznie dyskomfortowa do tego świeci się strasznie. Problem dotyczy tylko i wyłącznie czoła !

Co może mi pomóc ? Jak długo będe się tak męczyć ? Przyszłam z tym do Was, gdyż sama juz sobie z tym rady nie daję :/

Skóra zachowuje jakby cały czas brakowało jej nawilżenia mimo że jest tłusta- przez co reaguje pieczeniem i uczuciem ściągnięcia
pozdr.
Kalio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 16:04   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Skóra czoła szczypie, piecze - co robić ?

a moze sprobuj nieco drozszy (ok 45zl) Physiogel, jest to krem z tego co pamietam dla niemowlakow, mi derma przepisala go, jak jej powiedzialam, ze humektan jest za slaby...
i bylam bardzo zadowolona, fakt buzia sie po nim swieci, wiec stosowalam tylko na noc, rano jak gladka jak pupcia niemowlecia moja skora wygladala, oraz nawilzona! oczywiscie to trwa kilka dni zanim efekty zauwazysz... mam nadzieje, ze by Ci mogl pomoc...
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 17:54   #3
Kalio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8
Dot.: Skóra czoła szczypie, piecze - co robić ?

Tylko jedna osoba odpowiedziała. Może ktoś jeszcze się zainteresuje.
Poleci cos naprawde dobrego - co mu pomogło
zdesperowana
Kalio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.