Metamorfoza...wiosna:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-30, 15:42   #1
dorzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 13

Metamorfoza...wiosna:)


Witam serdecznie.
Postanowiłam poprosić Was,drogie Wizażanki,o pomoc i fachową poradę. Ostatnio wiele się w moim życiu zmieniło więc nadszedł czas abym również troszkę zmieniła się zewnętrznie. Mam dwie prośby:
1.Oczywiście fryzura, z nią jest największy problem. Nie mam pojęcia jaka może mi pasować, mam kwadratową twarz i wysokie czoło, więc zależy mi na wyszczupleniu twarzy i ogólnie odświeżeniu, odmłodzeniu wyglądu
2.Makijaż, chodzi o kolory cieni, szminek i ogólnie kolorystykę makijażu, aby pasowała do mojej cery, mam brązowe oczy, ciemne włosy, cerę raczej śniadą, w każdym razie nie jasną.... no cóż i to chyba tyle...[img]icons/icon7.gif[/img]
Widziałam Wasze propozycje dla innych pań i jestem zachwycona, mam nadzieję, że mi również będziecie w stanie pomóc. Z góry dziekuje Pozdrawiam.
dorzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-30, 22:27   #2
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: Metamorfoza...wiosna:)

Cześć!
Jakie masz włosy / czy się kręcą??
pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
Noa
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 07:51   #3
dorzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 13
Re: Metamorfoza...wiosna:)

Tak ale delikatnie, ostatnio je troszke scieniowalam i kreca sie mniej niz kiedys, nie wiem dlaczego. Poza tym sa miekkie, mozna je ulozyc latwo ale nie trzyma sie to dlugo. Brakuje im puszystosci, jedynie po umyciu sa w miare dobre.Pozdrawiam.
dorzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 10:29   #4
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Metamorfoza...wiosna:)

Zanim sie fachowczynie wypowiedzą, Dilka [img]icons/icon7.gif[/img]

Mnie się wydaje, że samo wygładzenie włosków wiele by dało (nieudolną ilustrację tego co mam na myśli załączam poniżej [img]icons/icon7.gif[/img] )

a może delikatna, asymetryczna grzyweczka ?

Troche delikatniejsze brwi, jaśniejsza szmineczka; mnie by się jakaś koralowa widziała ... dziewczyny na pewno pomogą [img]icons/icon7.gif[/img]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Dila2.jpg (8,5 KB, 21 załadowań)
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 15:18   #5
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Metamorfoza...wiosna:)

Dilka, do twojej kwadratowej buzi bedą moim zdaniem pasować fryzurki proste, o długości do brody lub trochę poniżej, raczej wyprostowane, ewentualnie wycieniowane krócej tylko pasma przy twarzy. Te które znalazłam są na jasne włosy, ale tym się nie sugeruj [img]icons/icon12.gif[/img] Powinny być raczej wycieniowane, bo pisałaś, ze brakuje im puszystości. Daj im balejaż w kilku kolorach, to optycznie zwiększa friz [img]icons/icon10.gif[/img].

Jeżeli chodzi o makijaż, to ja bym zdecydowanie podkreśliła oczy, które masz bardzo piękne, z regularnymi, ciemnymi brwiami... Dodatkowy plus będzie taki, ze odwróci to uwagę od masywnego dołu twarzy... Kolory kontrastowe do oczek błękity będą świetne... Jeśli chcesz się odmłodzić, to makijaż delikatny, im mniej go będzie widać, tym lepiej...
Szminki pastelowe, delikatne i naturalne róże... W ogólnych zarysach sugeruj się zdjęciem 3 i 4 [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 15:36   #6
dorzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 13
Re: Metamorfoza...wiosna:) - do Babci

Bardzo dziekuje. Fryzurki sa sliczne tylko czy tak sie beda ukladac moje niesforne wlosy A jaki kolor moge uzyc na calosc lub jakiego kolory balejaz bylby najlepszy? Oprocz niebieskiego to jaki jeszcze kolor cieni moze pasowac do moich ciemnych slepek? Uffff nareszcie widze swiatelko nadziei...
Pozdrawiam cieplutko. Dila
dorzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 16:05   #7
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Metamorfoza...wiosna:) - do Babci

Dila napisał(a):
> Bardzo dziekuje. Fryzurki sa sliczne tylko czy tak sie beda ukladac moje niesforne wlosy

Bedą, tylko poczytaj instrucję ujarzmiania niesfornych:
http://www2.gazeta.pl/kobieta/848962...28888.html?x=0

A jaki kolor moge uzyc na calosc lub jakiego kolory balejaz bylby najlepszy?

Ja bym dała dwu- trójkolorowy: jasny (miodowy, blond), czekoladowy i odrobinę czerwieni. Wszystkiego po troszeczku. Albo taki, jak ma dziewczyna na 3 zdjęciu, rozjaśnienie... Zobacz, jak pięknie gra z brązowymi oczami. Rozjaśnienia odmładzają! Ale moja sisterka do piwnych oczu zdrobiła czekoladowy brąz na całości i wygląda cudnie, oczyska wielkie i wyrażne, bo włosy wyszły w tym samym kolorze [img]icons/icon12.gif[/img]

Oprocz niebieskiego to jaki jeszcze kolor cieni moze pasowac do moich ciemnych slepek? Uffff nareszcie widze swiatelko nadziei...

Poczytaj podręcznik i wybierz [img]icons/icon12.gif[/img]:
http://www.wizaz.pl/kurs_oko.php

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-03-31, 16:55   #8
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: Metamorfoza...wiosna:) - do Babci

Babciu jesteś bosska - to ma oznaczać zgadzam sie z przedmówcą!
Głosuję za trzecią i czwartą fryzurką.

Co do makijażu to warto tez rozważyć cienie śliwkowe i lavendowe - pięknie wydobywają ciepłe refleksy z brązowych ocząt.Albo chociaż śliwkową mascarę ( np.Volume glamour Bourjois).
Nakładanie cieni, na razie - tak jak w wizażowym samouczku, klasycznie.
Ważne by rozświelić wewnętrzne kąciki oczu i zatuszować linie tworzące się wzdłuż policzków ( po obu stronach nosa ) poprzez położenie na nie jaśniejszego korektora ( ale pamiętaj by nie był za jasny - widoczny może być tylko efekt) np. "świetlisty dotyk" - cóż taka nazwa [img]icons/icon12.gif[/img], korektor w patyczku z serii Yria Yves Rochera albo mazidełko w pędzelku firmy bourjois.

Możesz kupić podkład w odcieniu ciut jaśniejszym niż skóra + zastosować rozświetlający puder na kości policzkowe, i odrobinkę na środek czoła i wzdłóż noska - to w połączeniu z różem nadaje twarzy wypoczęty wygląd i kradnie lata [img]icons/icon12.gif[/img]
Na kości policzkowe nałóz róz w odcieniu...hmmm...jak to opisać...mają taki w YR wśród makijażu Yria pod nazwą średni ( 260 )- chodzi mi o ten nasycony koralowo-różowy.Ten drugi w zestawie, ciemny służy do modelowania twarzy - możesz go położyć w dołeczku, wzdłuz kości polczkowej ale poniżej jej wyniesienia...

Taki odcień ( ten wesoły) ma też clarins.

Do tego jasna lśniąca szminka lub błyszczyk w odcieniach indyjskiego różu, złamanego różem beżu, lososiowa...


Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
Noa
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-01, 12:16   #9
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Metamorfoza...wiosna:) - do Babci

Najlepiej będzie pójść do dobrego fryzjera i dobrać kolor... Moja sisterka robi saszetkami Palette, takimi co się zmywają po 6-8 myciach i wygląda super. Koloru ze zdjęcia Ci nie podam, bo to jest balejaż przynajmniej 2 kolorowy [img]icons/icon12.gif[/img]

Życzę powodzenia w metamorfozach [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-01, 12:46   #10
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: Metamorfoza...wiosna:) - do Noa

Buszowałam wczoraj wśród kosmetykow i znalazłam róże dla Cibie. Poza YR,który jest bardzo fajny, no i dwa na raz kolory to bardzo dobry wynalazek, ale nie wiem czy u Ciebie jest YR i czy lubisz te kosmetyki.

*Blush delicieux l'oreala nr.02 - intensywny w pudełeczku, ale na twarzy jest bardzo delikatny
*bardziej stonowany, przełamany beżem - Isadora nr 20 ( znowego makijażu)
*zupełnie grzeczny, właściwie ciemny róz indyjski - Pupa z serii na wiosnę 2003

Cienie:
Isadora quartet - lavendowe i matowe.
Polecam też kredki tej firmy ( i bourjois) bo śa miękkie i dobrze sie trzymają. Isadory mają gąbeczke do rozcieranai na końcu!

Kreski na powiekach nie zmniejszą Ci oczu bo masz duże [img]icons/icon7.gif[/img]
Możesz kredką w kolorze tuszu poprowadzoną tuż przy rzęsach zagęścić je optycznie.Narysuj ją prze prawie całą długość górjnej powieki + 3/4 dolnej. Niech kreski bęą ciusieńkie na początku i ewentulanie troszeczke mocniejsze wstronę zewnętrznych kącików. I NIE ŁACZĄ sie ze sobą.
Kreska roztarta gąbeczką delikatnie acz skutecznie podkreśla oczęta.
pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
Noa
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-01, 12:55   #11
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: Metamorfoza...wiosna:) - do Noa

zapomniała o drugiej części Twego pytania...

Tak, rozjaśniaj przestrzeń pod łukiem brwiwym + wewnętrzne kąciki ( tak na około - tzn i dolny i górny) oczu.
Możesz użyć najjaśniejszego cienia z quartetu ID, lila, jasnoróżowego ( dodaje spojżeniu świerzości), śmietankowego - highlighter nie musi być matowy ale tez ie używaj mocno perłowych.
Unikaj błękitu w tych miejscach ( na powiekach jest ok) - zbyt będzie odcinał się od brwi i skóry i taki makijaż... jest już nie modny chyba że wykonany jest z ooogromną delikatnością i cienie sa jak mgiełka.
A to tylko kwestia ćwiczeń więć po namyśle już nie odsądzam całkowicie błekitu "na łuku".
:papa:
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-02, 08:40   #12
dorzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 13
Re: Metamorfoza...wiosna:)- do Agi Z.

Witam
Dostałam już wspaniałe odpowiedzi z pomysłami od Wizazanek, są wspaniałe, i chciałabym jeszcze końcową poradę jako podsumowanie
Proszę więc o kilka słów na temat jw.
Pozdrawiam cieplutko
Dila
[img]icons/1cmok.gif[/img]
dorzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 09:11   #13
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Metamorfoza...wiosna:)- do Agi Z.

Sorki za wtręt [img]icons/icon7.gif[/img] zanim Szefowa [img]icons/icon29.gif[/img] napisze [img]icons/icon7.gif[/img] jeszcze dwie foty ode mnie [img]icons/icon7.gif[/img] i makijaz i fryzurka i kolor włosków [img]icons/icon7.gif[/img] dla mnie byłoby Ci w nich Dila bombowo [img]icons/icon7.gif[/img] Dla mnei [img]icons/icon7.gif[/img]a propos- wloski lepiej wygładzic na szczotce - grubej i układac z dodatkiem zelu lub kremu styliz [img]icons/icon7.gif[/img] Noa [img]icons/icon35.gif[/img] juz napisała o makijazu [img]icons/icon7.gif[/img] nic nie dodaje [img]icons/icon7.gif[/img] oprócz tego, ze pieknie Ci bedzei w sliwce [img]icons/icon7.gif[/img] uch, przepieknie [img]icons/icon7.gif[/img] Fotki pokazują mój kolor włosków i typ dla Ciebie [img]icons/icon7.gif[/img] zobacz sobie [img]icons/icon7.gif[/img] mozesz powariowac z grzyweczką- asymetria i krótsza, albo układac ją bardziej na bok [img]icons/icon7.gif[/img] Magus chyba wspomniala o usteczkach koralowo- ceglastych, i uwazam, ze to swietny pomysł for you [img]icons/icon7.gif[/img]

zmykam do pracy, a Ty sobie lookaj [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 09:51   #14
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Metamorfoza...wiosna:)- do Agi Z.

Witaj Dilu [img]icons/icon7.gif[/img]
Przepraszam Cię, że ja sama nie mogłam do tej pory niczego dorzucic od siebie. Przeczytałam właśnie wszystkie sugestie dziewczyn iiii.. Laseczki ja tu jestem zupełnie zbędna. Pod wszystkimi radami Noi podpisuje się obiema rękami:
Dobór kolorków rewelacja,
porady techniczne - wykonać bez marudzenia,( koniecznie pamiętaj o tej bruździe koło ust, naprawdę wiele to zmieni [img]icons/icon7.gif[/img];
kolorki szminek stonowane, ze średniej gamy kolorystycznej i lepiej satynowo matowe niż perłowe.
Podkreślaj te piękne oczy, bo masz co pokazywać.


A Babcia wyczarowała super fryzurki [img]icons/icon7.gif[/img] Ta trzecia od góry będzie idealna w kolorze i kształacie. Żeby Ci było ją łątwiej osiągnąć możesz zrobic lekką trwałą podnoszącą jedynie nasade włosów, a potem układaj je na bardzo grubą okraglą szczotkę.

Gorąco pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 10:46   #15
dorzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 13
Re: Metamorfoza...wiosna:)- do Agi Z. i innych W.

Kochaniutkie
Dziekuje bardzo za tyle wspaniałych rad, jesteście naprawde wszystkie cudowne. Zaraz ide do sklepu a później do fryzjera. Nie moge sie juz doczekać. Mam jeszcze jedno pytanie na koniec: a jak by mi pasował taki kolor włośow jak zaproponowała Ola?
Jeszcze raz wieeelkie podziekowania.
Pozdrawiam cieplutko
Dila
[img]icons/1cmok.gif[/img]
dorzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 14:14   #16
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Metamorfoza...wiosna:)- do Agi Z. i innych W.

Dilu moim zdniem powinnas włoski jednak rozjaśnić, ale też może byc Ci dobrze w tym kolorze. Jedna uwaga, taki kolorek farby - ciemna śliwka, fiolety ( sama taką miałam) bardzo szybko wypłukuje się na niezbyt ciekawy brąz.

Pozdrowionka [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.