Problem z doborem kremu do cery mieszanej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-12, 10:56   #1
intimone
Raczkowanie
 
Avatar intimone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 207

Problem z doborem kremu do cery mieszanej


Witam Dziewczyny,
Mam problem ze znalezieniem jakiegoś skutecznego kremu do twarzy do mojej trudnej cery, może Wy coś polecicie.
Zacznę od tego, że mam cerę mieszaną (strefa T to u mnie czoło, nos, broda), policzki natomiast mam normalne, czasami trochę suche. Na czole mam tzw. "kaszkę", której niczym nie mogę się pozbyć, natomiast na nosie i brodzie troszkę zaskórników, ale nie są one strasznie widoczne. Dodam też, że na czole pojawiają mi się pierwsze drobne zmarszczki mimiczne. No i mam 22 lata.
Chciałabym krem, który przede wszystkim nie zapycha porów, reguluje wydzielanie sebum a jednocześnie nawilża i działa na pierwsze zmarszczki..
Fajnie byłoby jakby też działał jakoś na te zaskórniki i tą moja kaszkę...
Choć czy ja nie za dużo wymagam ?

Patrząc na te moje czoło to tak jakby w górnej części było suche a niżej nad nosem troszkę tłuste... Sama już nie wiem
intimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 18:10   #2
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: Problem z doborem kremu do cery mieszanej

Hmmm myślę, że jeden krem nie załatwi sprawy Nie powiedziałaś jak wygląda Twoja pielęgnacja codzienna rano i wieczorem. Obowiązkowo pamiętaj o demakijażu skoro masz skłonność do zaskórników. Może spróbój czegoś z kwasami nakładaj raz dziennie lub co drugi dzień np la roche posay effaclar duo albo effaclar K (jeśli jesteś w ciąży, bądź karmisz piersią effaclar K odpada) bądź jakiś inny ja znam osobiście i testowałam te więc polecam Zaskórniki myślę usunie tylko kosmetyczka, a żeby pory szybko się nie zatykały pamiętaj o regularnym peelingu może być 2x w tygodniu mechaniczny, natomiast jeśli masz suche i wrażliwe policzki nakładaj na nie peeling enzymatyczny. Jeśli chodzi o krem jakiś lekki na strefę T polecam dermokosmetyki eucerin, La roche posay, Aven, cetaphil. Policzki zaś możesz potraktować bardziej treściwym kremem Iwostin jest fajny. Na dzień pod makijaż pewnie coś matującego by się zdało. Nie takie hop siup z tą cerą mieszaną wiem bo sama mam taką
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 08:54   #3
intimone
Raczkowanie
 
Avatar intimone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 207
Dot.: Problem z doborem kremu do cery mieszanej

Cytat:
Napisane przez agacio Pokaż wiadomość
Hmmm myślę, że jeden krem nie załatwi sprawy Nie powiedziałaś jak wygląda Twoja pielęgnacja codzienna rano i wieczorem. Obowiązkowo pamiętaj o demakijażu skoro masz skłonność do zaskórników. Może spróbój czegoś z kwasami nakładaj raz dziennie lub co drugi dzień np la roche posay effaclar duo albo effaclar K (jeśli jesteś w ciąży, bądź karmisz piersią effaclar K odpada) bądź jakiś inny ja znam osobiście i testowałam te więc polecam Zaskórniki myślę usunie tylko kosmetyczka, a żeby pory szybko się nie zatykały pamiętaj o regularnym peelingu może być 2x w tygodniu mechaniczny, natomiast jeśli masz suche i wrażliwe policzki nakładaj na nie peeling enzymatyczny. Jeśli chodzi o krem jakiś lekki na strefę T polecam dermokosmetyki eucerin, La roche posay, Aven, cetaphil. Policzki zaś możesz potraktować bardziej treściwym kremem Iwostin jest fajny. Na dzień pod makijaż pewnie coś matującego by się zdało. Nie takie hop siup z tą cerą mieszaną wiem bo sama mam taką
Co do mojej pielęgnacji twarzy to jest solidna, bo bardzo o to dbam. Demakijaż, tonik po kazdym umyciu twarzy w celu zakwaszenia cery, by przywrócic odpowiednie PH skóry, kremy pod makijaż obowiązkowo.
Stosuje raz na dwa tygodnie peeling enzymatyczny a raz w miesiącu gruboziarnisty, używam masek więc troszkę tego jest. Miałam kiedys próbke la roche posay efaclar duo, ale potem przestraszyłam sie opiniami na wizazu więc z niego zrezygnowałam.. Polecasz go?
A jeśli chodzi o jakis krem przeciwzarszczkowy na pierwsze zmarszczki mimiczne ?? Myślałam o jakimś na noc, tylko boje się, żeby taki krem nie zapchał mi porów...

Nie mam duzo problemów z cerą, tylko wkurza mnie właśnie czoło i ta "kaszka" na nim.. Pod makijażem nie jest to widoczne, jedynie z bliska widać drobniueńkie grudki.. Ale wiecie.. mnie to przeszkadza, chciałabym mieć gładziutka cerę jak chyba każda z nas..

Dodam też, że swego czasu miałam robione kwasy migdałowe, bo nie moge sobie pozwolić na silnijesze z powodu pracy. Myśle, że jak najbardziej wrócę do tych kwasów jak tylko będzie trochę czasu no i kasy...

Edytowane przez intimone
Czas edycji: 2013-02-13 o 08:57
intimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 09:33   #4
intimone
Raczkowanie
 
Avatar intimone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 207
Dot.: Problem z doborem kremu do cery mieszanej

A co powiecie o nowej linii kosmetyków z bielendy z biotechnologią ciekłokrystaliczną.. Właśnie zakupiłam taki krem dobrany do swojego wieku (20+), gdyż skusił mnie swoim składem, a wiem sama po sobie, że Bielenda ma dobre kosmetyki.. Czy któraś z Was używa już tego kremu ??
intimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.