Czy mogę tego używać? :c - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-02, 12:10   #1
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40

Czy mogę tego używać? :c


Mam 15 lat i... problemy ze skórą.
Mam niewielkie zaczerwienienia na twarzy.

Niedawno moja mama zakupiła krem Avon Solutions Truly Radiant VIP - koloryzująco nawilżający. Spróbowałam przypadkiem, i patrze w lustro po 5 minutach.... obłęd, wszystko zniknęło (zaczerwienienia), koloryt świetny!!

Jak powiedziałam o tym mamie ona powiedziała że ostatni raz tego użyłam ponieważ to nie jest na moją młodą z problemami skórę lecz dla starszych kobiet. Też się boje że mi zaszkodzi po dłuższym stosowaniu. :-(
Nie wiem czy mogę tego używać... czy ma racje czy się myli. Co wiecie na ten temat?
Znacie jakiś podobny krem ale przeznaczony dla mojego wieku?
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 13:03   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy mogę tego używać? :c

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Mam 15 lat i... problemy ze skórą.
Mam niewielkie zaczerwienienia na twarzy.

Niedawno moja mama zakupiła krem Avon Solutions Truly Radiant VIP - koloryzująco nawilżający. Spróbowałam przypadkiem, i patrze w lustro po 5 minutach.... obłęd, wszystko zniknęło (zaczerwienienia), koloryt świetny!!

Jak powiedziałam o tym mamie ona powiedziała że ostatni raz tego użyłam ponieważ to nie jest na moją młodą z problemami skórę lecz dla starszych kobiet. Też się boje że mi zaszkodzi po dłuższym stosowaniu. :-(
Nie wiem czy mogę tego używać... czy ma racje czy się myli. Co wiecie na ten temat?
Znacie jakiś podobny krem ale przeznaczony dla mojego wieku?
Dostosowanie kosmetyków do wieku to w dużym stopniu kwestia umowna. Kremy składają się z podobnych substancji, tylko zazwyczaj te dla starszych kobiet są gęstsze, bo skóra z wiekiem często zmienia się w kierunku suchej. No i przy okazji dają wrażenie "bogatości" i "odżywczości", a wrażenia w kosmetyce są ogromnie ważne. Substancje, które rzeczywiście są w stanie coś zdziałać w kwestii przeciwstarzeniowej mają wszechstronne działanie i są też używane w specjalistycznych kremach dla młodych osób np z trądzikiem (kwasy i retinoidy). Przeciętny krem takich substancji nie zawiera, nie podejrzewałabym też Avonu o stworzenie tego typu kremu.

Podsumowując: krem dobiera się przede wszystkim do potrzeb skóry. Możesz używać kremu nie dla Twojej kategorii wiekowej, jeśli widzisz po nim poprawę i pasuje Twojej skórze. I jeśli przekonasz mamę, co pewnie nie będzie proste, bo ludzie mają swoje przekonania na takie tematy i często żadne argumenty nie są w stanie ich zmienić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 13:13   #3
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Czy mogę tego używać? :c

Rozumiem. Nie wiem czy zaszkodzi mi taki krem.
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 13:24   #4
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Czy mogę tego używać? :c

Rozumiem, że zależy Ci na lekkim kryciu? Może spróbuj kremu bb? Ja mam matujący z Eveline, ładnie wyrównuje zaczerwienienia i jest przeznaczony dla młodej skóry Chociaż szczerze powiedziawszy też nie wierzę, że krem np 30+ to tylko dla 30stek i nikogo więcej, każda skóra jest inna i ma inne potrzeby. Jeśli pasuje mi akurat jakiś przeciwzmarszczkowy to będę go używać.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 15:35   #5
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Czy mogę tego używać? :c

Obecnie używam korektora i pudru antybakteryjnego. Nie wiem czy taki BB byłby w stanie zakryć wszystkie niedoskonałości i zaczerwienienia. A ty sądzisz że co jest zdrowsze i 'lepsze' dla skóry?
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 15:40   #6
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Czy mogę tego używać? :c

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Obecnie używam korektora i pudru antybakteryjnego. Nie wiem czy taki BB byłby w stanie zakryć wszystkie niedoskonałości i zaczerwienienia. A ty sądzisz że co jest zdrowsze i 'lepsze' dla skóry?
Jakiś super zdrowy on nie jest, jak większość kolorówki ale wbrew pozorom całkiem ładnie kryje. W duecie z korektorem na pewno się dobrze spisze Ja po prostu od razu po powrocie do domu zmywam makijaż, żeby skóra pooddychała i krzywdy mi nie robi

Tutaj masz opinie o tym kremie, mnie tak zachwycił, że natychmiast kupiłam też korektor bb eveline.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-bb-cream.html
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 16:09   #7
Studentka92
Raczkowanie
 
Avatar Studentka92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 58
Dot.: Czy mogę tego używać? :c

myślę, że krem BB będzie dla Ciebie lepszy, masz jeszcze młodą cerę, zmienia się więc nie warto ją obciążać. Wybór wśród kremów BB jest ogromny - praktycznie każda firma wypuściła już swój, na pewno znajdziesz idealny dla siebie
Studentka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-02, 16:14   #8
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Czy mogę tego używać? :c

Czyli odstawić korektor i puder?
Używam Miss Sporty Antybakteryjny korektor + puder
Mam cerę mieszaną, raczej idącą we wrażliwą, niezbyt nawilżoną ze zdolnością do wyprysków koło noska ;(
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 16:17   #9
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Czy mogę tego używać? :c

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Czyli odstawić korektor i puder?
Używam Miss Sporty Antybakteryjny korektor + puder
Mam cerę mieszaną, raczej idącą we wrażliwą, niezbyt nawilżoną ze zdolnością do wyprysków koło noska ;(
Nie musisz ich odstawiać, możesz nałożyć krem bb jako podkład, gdy coś jeszcze "wystaje" to posmarować korektorem i ewentualnie lekko przypudrować gdybyś się świeciła.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 16:57   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy mogę tego używać? :c

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Rozumiem. Nie wiem czy zaszkodzi mi taki krem.
To czy kosmetyk zaszkodzi czy nie nie ma nic wspólnego z kategorią wiekową do której jest przeznaczony tylko ze składem indywidualną reakcją skóry. Równie dobrze może Ci zaszkodzić krem dla nastolatek, trzydziestolatek lub sześćdziesięciolatek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 12:55   #11
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czy mogę tego używać? :c

monika555 REKLAMA JEST PŁATNA- PISZĘ PO RAZ TRZECI.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 14:07   #12
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Czy mogę tego używać? :c

Dziękuję za pomoc! Informacja bardzo się przydała, chociaż nie sądzę czy przekona to moją mamę. Ona twierdzi że jak ma się już takie problemy ze skórą to żadne maści ani kosmetyki nie pomogą tego całkowicie zlikwidować, przynajmniej się z takimi nie spotkałam które likwidują całkowicie problemy ze skórą. Taki wiek...
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 17:29   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy mogę tego używać? :c

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Dziękuję za pomoc! Informacja bardzo się przydała, chociaż nie sądzę czy przekona to moją mamę. Ona twierdzi że jak ma się już takie problemy ze skórą to żadne maści ani kosmetyki nie pomogą tego całkowicie zlikwidować, przynajmniej się z takimi nie spotkałam które likwidują całkowicie problemy ze skórą. Taki wiek...
Większość kosmetyków nie jest od tego, żeby likwidować problem tylko pomagać zminimalizować jego skutki, co bardzo ułatwia życie. Kremy do cery wrażliwej (bo o ile dobrze rozumiem taką właśnie masz) nie przemienią jej cudownie w normalną tylko złagodzą objawy typowe dla takiej skóry. Zaniedbanie jej w niczym nie pomaga. Dziwne, że Twoja mama bagatelizuje coś, z czym masz problem. Równie dobrze jej argumentacja działa w drugą stronę - po co komu krem do cery dojrzałej, jak są zmarszczki to już będą i żaden krem ich nie zlikwiduje - co akurat jest prawdą w większym stopniu niż teoria o tym, że jak się ma wrażliwą cerę, to nic jej nie pomoże.
Szkoda, że Twoja mama jest niepodatna na argumenty - pozostaje Ci darowanie sobie tego kremu albo kupienie go za własne pieniądze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.