Twarz po oczyszczaniu manualnym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-20, 11:19   #1
aleksandra518
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10

Twarz po oczyszczaniu manualnym


Hej . Byłam wczoraj na oczyszczaniu manualnym u kosmetyczki . Moja twarz po tym wygląda strasznie . Jest cała w czerwonych plamach i sączy się ropa . Z brody mam zdarty duzy płat skóry .. Co mam robić ? Nawilżać czy wysuszać ? Pilingować ? Kiedy moja skóra sie zregeneruje ? Błagam o pomoc
aleksandra518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 11:39   #2
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Twarz po oczyszczaniu manualnym

Cytat:
Napisane przez aleksandra518 Pokaż wiadomość
Hej . Byłam wczoraj na oczyszczaniu manualnym u kosmetyczki . Moja twarz po tym wygląda strasznie . Jest cała w czerwonych plamach i sączy się ropa . Z brody mam zdarty duzy płat skóry .. Co mam robić ? Nawilżać czy wysuszać ? Pilingować ? Kiedy moja skóra sie zregeneruje ? Błagam o pomoc
Jeżeli sączy się ropa, to nie ma co debatować, tylko uderzaj do dermatologa. Jeśli pójdziesz prywatnie, to weź rachunek do salonu kosmetycznego i rzadaj zwrotu pieniędzy za wizytę i leki. Możliwe, że zarazili Cię gronkowcem, poza tym jeśli zostaną jakieś blizny - masz prawo do całkiem konkretnego odszkodowania.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 15:58   #3
aleksandra518
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: Twarz po oczyszczaniu manualnym

to , że leci ropa to akurat normalne ... żadnego gronkowca nie mam bez przesady
potrzebuje porady co robic zeby szybko zniknely te zaczerwienienia ...
aleksandra518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 18:18   #4
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Twarz po oczyszczaniu manualnym

Cytat:
Napisane przez aleksandra518 Pokaż wiadomość
to , że leci ropa to akurat normalne ... żadnego gronkowca nie mam bez przesady
potrzebuje porady co robic zeby szybko zniknely te zaczerwienienia ...
Twoja skóra absolutnie nie powinna tak wyglądać po manualnym oczyszczaniu.
I wierz mi, wcale nie jest normalne to, że sączy Ci się ropa, a skóra jest cała w plamach.
Śmiem twierdzić, że osoba, która wykonała Ci ten zabieg nie jest fachowcem. Dla mnie to niedopuszczalne, żeby tak okaleczyć skórę. Po dobrze wykonanym oczyszczaniu, skóra może być co najwyżej zaróżowiona i delikatnie(zaznaczam delikatnie) łuszczyć się, ale nie powinna być pozdzierana.
Również uważam, że mogło dojśc do zakażenia wirusowego, grzybiczego lub bakteryjnego. Biorąc pod uwagę, jak został wykonany ten zabieg, przypuszczam, że sterylizacja w tym gabinecie też nie wygląda najlepiej. Nie lekceważ tego i nie działaj na własną rękę. Wizyta u dermatologa jest jak najbardziej wskazana. Również odwiedziłabym ten gabinet i domagała przynajmniej zwrotu kosztów. W Polsce nie mamy jeszcze świadomości, ze za tak wykonany zabieg można domagać się odszkodowania. Jeśli jest możliwość umieszczenia opinii w internecie o tym gabinecie, to warto to zrobić.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 11:38   #5
aleksandra518
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: Twarz po oczyszczaniu manualnym

rany człowieku ... to że leci ropa to normalne . Zawsze jak wycisniesz pryszcza to przez chwile cieknie ci . A mam rozdrapana skore bo mialam pełno zaskornikow . jeden koło drugiego więc sie nie dziwie ze tak wygladam . Prosilam o rady jak moge pozbyc sie tych zaczerwienien jak najszybciej . A ty straszysz mnie i ludzi ktorzy to czytają ...
aleksandra518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 12:36   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Twarz po oczyszczaniu manualnym

Cytat:
Napisane przez aleksandra518 Pokaż wiadomość
rany człowieku ... to że leci ropa to normalne . Zawsze jak wycisniesz pryszcza to przez chwile cieknie ci . A mam rozdrapana skore bo mialam pełno zaskornikow . jeden koło drugiego więc sie nie dziwie ze tak wygladam . Prosilam o rady jak moge pozbyc sie tych zaczerwienien jak najszybciej . A ty straszysz mnie i ludzi ktorzy to czytają ...
Właśnie nie jest to normalne, bo kosmetyczka/ kosmetolog nie ma absolutnie prawa do tego by wyciskać zmiany ropne. Zdarty duży płat skóry też nie świadczy o dobrze przeprowadzonym zabiegu i nie jest wytłumaczeniem duza ilosc zaskóników.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 13:56   #7
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: Twarz po oczyszczaniu manualnym

Ja sama jestem po dwóch oczyszczeniach manualnych, w tym ostatnie tydzień temu. To, że skóra jest zaczerwieniona to jest normalne, mi zaczerwienienie przeszło po dwóch, trzech dniach. Jednak zgadzam się z poprzedniczkami, jeśli sączy się ropa to nie jest to normalne a zabieg został wykonany niepoprawnie. Także wizyta u dermatologa jest jak najbardziej wskazana.
Jeśli jednak uważasz, że jesteś mądrzejsza od wszystkich i nie potrzebujesz opinii fachowca, to od siebie polecałabym nie malowanie się przez kilka dni, stosowanie łagodnych żeli czy pianek do oczyszczania skóry oraz nawilżanie przede wszystkim. Peelingi radziłabym odpuścić na kilka dni, powiedzmy tydzień.
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-23, 12:12   #8
aleksandra518
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: Twarz po oczyszczaniu manualnym

ja nie miałam stanów ropnych

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

ropa ciekła mi tylko jeden dzień z brody ..,. teraz już jest okej twarz sie ładnie goi . strupki mi juz poschodzily . zostaly tylko takie przebarwienia
aleksandra518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-23 13:12:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.