Najlepszy antyperspirant - bez aluminium! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-07, 09:44   #1
pavlova3
Przyczajenie
 
Avatar pavlova3
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 23
Cool

Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!


Dziewczyny, poszukuję skutecznego antyperspirantu na lato, który nie będzie zawierał w sobie szkodliwego aluminium, dowiedziałam się ostatnio, że prawie wszystkie antyperspiranty niestety go zawierają... Czy macie jakieś sprawdzone?
pavlova3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 14:57   #2
Maryann666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Ja aktualnie używam dezodorantu w sprayu Alterra jojoba i szałwia. Nie działa cały dzień, jest tylko dezodorantem, więc pot i tak się wydziela, ale kilka godzin chroni przed przykrym zapachem. W ciągu dnia muszę przemywać pachy i stosować go ponownie, ale nie chcę ryzykować kolejnego zapalenia gruczołów, wiec jest dla mnie jedynym rozwiązaniem. Zawiera alkohol, co może stanowić dla niektórych osób spory problem, ale mnie nawet po depilacji depilatorem piecze tylko przez chwilkę.
Maryann666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 20:17   #3
normatywna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 23
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Cytat:
Napisane przez Maryann666 Pokaż wiadomość
Ja aktualnie używam dezodorantu w sprayu Alterra jojoba i szałwia. Nie działa cały dzień, jest tylko dezodorantem, więc pot i tak się wydziela, ale kilka godzin chroni przed przykrym zapachem.
No i to jest ten ból. Jeśli nie ma się możliwości odświeżenia w ciągu dnia to umarł w butach. Są chusteczki nawilżane ale nimi nie zmyjesz dokładnie zapachu potu zmieszanego z dezodorantem. Nałożony drugą warstwą daje kosmiczny zapach :/ Nie twierdzę, że Ty sobie z tym nie radzisz skoro masz opcję na umycie się w ciągu dnia..

Mi osobiście, po wieluuuuwielu próbach, przypadł do paszki Eucerin roll-on. Cały boży dzień śmigam między ludźmi, również mam bliski kontakt ponieważ czasem majstruję im przy twarzy, bez obaw, że zzielenieją z przerażenia. Niestety Aluminum zawiera ;( Coś za coś aczkolwiek będę zaglądała, może Ktoś ma w tej materii majstersztyk

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

P.S. ałun w kamieniu, stosowany po umyciu się i rano i wieczorem, ma właściwości antyperspiracyjne. Używam od czasu do czasu na podrażnienia po depilacji pach depilatorem (jest do tego bdb) i przy okazji coś tam zdziała. Później nakładam po prostu antyperspirant na skórę. Ałun jednak POLECAM, ma szersze zastosowanie
__________________
"Nietrudno być wiernym kiedy nikt nie chce się z tobą bzykać"
normatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 07:59   #4
Blackfall
Przyczajenie
 
Avatar Blackfall
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 15
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Zrób własny. Wsadź do garnuszka po kilka łyżek oleju kokosowego, skrobi kukurydzianej i sody oczyszczonej, podgrzej olej do roztopienia, zdejmij z ognia, dodaj trochę olejków eterycznych (chociaż szczerze powiedziawszy wystarczą nawet olejki do pieczenia, ja zawsze dodaję migdałowy), wymieszaj porządnie a na koniec zlej to wszystko do słoika lub dokładnie wyczyszczonego opakowania po dezodorancie w sztyfcie (w tym drugim przypadku warto trzymać dezodorant w chłodnym/zimnym miejscu, bo olej łatwo się topi).
Co prawda wciąż będziesz trochę się pocić, ale 1. nie będziesz śmierdzieć, tylko przyjemnie zalatywać dodanym olejkiem eterycznym, no i 2. dzięki olejowi kokosowemu twoje pachy będą gładziutkie i mięciutkie jak dupsko anioła po peelingu.
Blackfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 09:27   #5
normatywna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 23
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Blackfall, czy to nie brudzi/tłuści ubrań? Trzeba by pewnie trochę odczekać aż olejek się wchłonie, a pod wpływem temperatury ciała może powstawać tłusty film. Napisałaś, że poceniu nie przeciwdziała jedynie przykremu zapachowi, więc plamy pod pachami murowane?
Pytam z ciekawości bo fajna alternatywa. Może na ciepłe dni kiedy nosimy się "bez rękawa"..Na pewno zadba o paszki tylko ja noszę bluzki/sukienki z rękawkiem i obawiałabym się plam.
__________________
"Nietrudno być wiernym kiedy nikt nie chce się z tobą bzykać"
normatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 11:57   #6
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

tu masz listę, większość jest dostępna w PL:

http://www.deoohnealuminium.de/liste...hne-aluminium/

ja używam CD, ten: http://cdn.starflash.de/bilder/make-...600-121641.jpg . jest ok. trochę mniej skuteczny niż sztyft, którego używałam wcześniej, ale wcześniej używałam męskie antypersypiranty, które były niesamowicie efektywne, więc... źle nie jest.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-08-08 o 12:02
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 16:11   #7
pavlova3
Przyczajenie
 
Avatar pavlova3
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 23
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

@ Osterhase

Rewelacja, o coś takiego mi chodziło! Dzięki za listę! A czy męskie antyperspiranty mają aluminium czy nie, jak to jest?
pavlova3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-10, 10:07   #8
Blondi8989
Przyczajenie
 
Avatar Blondi8989
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 21
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

no właśnie, czy ktoś się orientuje czy jest jakaś lista męskich bez aluminium
Blondi8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 09:06   #9
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Sorry, ale nie można mieć ciastka, zjeść ciastka i do tego nie przytyć.
Albo antyperspirant, albo bez aluminium. Takie życie.

Sama latem przerzucam się, niestety, na antyperspiranty - w moim biurze czasem nawala klimatyzacja, ponadto mam stresującą pracę, a stres sprzyja produkowaniu potu o nieprzyjemnym zapachu. Jak tylko skończą się upały, wrócę do bezaluminiowych.

Popatrz po półkach w drogerii. Jest wiele dezodorantów, których zadaniem jest maskowanie zapachu, a nie blokowanie pocenia.

Sama używałam kiedyś jakiegoś FA i był super. Naprawdę chronił przed nieprzyjemnym zapachem. Z Isany jest też dezodorant dla wrażliwców, bez aluminium, niestety jednak - u mnie nie zdaje egzaminu.
Z bezaluminiowych moim hitem jest...marka własna carrefour. Ich dezodoranty w sprayu są bez aluminium i chronią cały dzień (uwaga - te w kulce już mają aluminium).

Jako nastolatka uwielbiałam dezodorant z Forever Living Products. Minusem jest to, że zawiera triclosan, plusem to, że pamiętam, że bardzo dobrze chronił. Muszę go znowu spróbować i dam znać, jak się spisuje.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Napisane przez normatywna Pokaż wiadomość
P.S. ałun w kamieniu, stosowany po umyciu się i rano i wieczorem, ma właściwości antyperspiracyjne. Używam od czasu do czasu na podrażnienia po depilacji pach depilatorem (jest do tego bdb) i przy okazji coś tam zdziała. Później nakładam po prostu antyperspirant na skórę. Ałun jednak POLECAM, ma szersze zastosowanie
O tak, ałun jest spoko, też lubię.
Często mam w domu, bo faktycznie jest dość wszechstronny i super tani do tego (biorąc pod uwagę fakt, że starcza na bardzo długo).

Na pewno jednak do wątku "bez aluminium" nijak nie pasuje xD
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 09:40   #10
pavlova3
Przyczajenie
 
Avatar pavlova3
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 23
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

czeka mnie w takim razie studiowanie etykiet w drogeriach

unikam dezodorantów w sprayu, bo też gdzieś słyszałam że są szkodliwe przez aluminiowe opakowania w których się znajdują ... hmmm
pavlova3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 12:46   #11
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Cytat:
Napisane przez Blondi8989 Pokaż wiadomość
no właśnie, czy ktoś się orientuje czy jest jakaś lista męskich bez aluminium
no przecież ten link, który zamieściłam zawiera również męskie antyperspiranty (wyszukaj sobie "men").

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-08-11 o 12:52
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-30, 10:16   #12
Ryska23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Czy któraś z Was stosowała zamiast dezodorantów olej z bergamotki? Przeczytałam tutaj http://kalkuluj.pl/euslugi/zdrowie_i...opoczucia.html, że można go w taki sposób używać... I jak to działa? Robi się z niego jakiś kosmetyk? rozpyla, czy po prostu smaruje?
Ryska23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 21:05   #13
alishka0
Przyczajenie
 
Avatar alishka0
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Olejek z bergamotki może być skuteczny przy neutralizowaniu nieprzyjemnego zapachu, ale nie będzie pochłaniał wilgoci. Poza tym, olejki cytrusowe są fotouczulające i osobom wrażliwym mogą powodować podrażnienia. Trzeba też pamiętać, że trzeba je czymś rozcieńczyć, np. olejem kokosowym, który ma działanie antybakteryjne.
Ja jak się naczytałam o aluminium i parabenach w dezodorantach, to przerzuciłam się na ekologiczne. Jakby ktoś potrzebował, to tu mają całkiem sporą listę xxx

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2017-03-08 o 09:24 Powód: link
alishka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 13:55   #14
zlotowlosa_
Przyczajenie
 
Avatar zlotowlosa_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 26
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

A czy próbował ktoś dezodorantu z magnezu?
Taki domowej roboty który wlewa się do sprayu po jakiejś mgiełce albo czymkolwiek. Ponoć magnez lepiej wchłania się przez skórę niż przewód pokarmowy. Działa również jak antyperspirant, ale ja niestety mam chyba zbyt wrażliwą skórę (albo za wysokie stężenie zrobiłam?) i miałam po tym podrażnione pachy, a chodzenie cały dzień i czochranie pod pachami trochę nie wchodzi w grę
zlotowlosa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 11:51   #15
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Cytat:
Napisane przez zlotowlosa_ Pokaż wiadomość
A czy próbował ktoś dezodorantu z magnezu?
Taki domowej roboty który wlewa się do sprayu po jakiejś mgiełce albo czymkolwiek. Ponoć magnez lepiej wchłania się przez skórę niż przewód pokarmowy. Działa również jak antyperspirant, ale ja niestety mam chyba zbyt wrażliwą skórę (albo za wysokie stężenie zrobiłam?) i miałam po tym podrażnione pachy, a chodzenie cały dzień i czochranie pod pachami trochę nie wchodzi w grę
Ja mam taki dezodorant, najpierw wydawał mi się ok, ale teraz widzę, że słabo chroni jednak.. A moja mama używa cały czas i jest zadowolona
Co do szczypania - absolutnie nie polecam na świeżo golone pachy (również rano po wieczornym goleniu) - okrutnie szczypie i nie przestaje Stężenia nie pamiętam... sprawdzę jak będę w domu jeśli chcesz porównać
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 19:08   #16
zlotowlosa_
Przyczajenie
 
Avatar zlotowlosa_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 26
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Właściwie to możesz od razu napisać jak go robisz, bo ja tylko rozpuściłam w gorącej wodzie jakos 1:1 (to chyba za wysokie stężenie i dolałam wody trochę na oko) ale na upalne dni i tak by się nie sprawdził. A jak się ma najmniejszą nawet rankę (czy pachy podrażnione goleniem) to jest masakra
zlotowlosa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 11:49   #17
alishka0
Przyczajenie
 
Avatar alishka0
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Szkoda, że tak szczypie chciałam wypróbować taki naturalny dezodorant magnezowy jako uzupełnienie ekologicznego bez aluminium, ale mam strasznie wrażliwą skórę więc odpada... To samo z sodą oczyszczoną połączoną z olejem kokosowym - też podrażnia.
alishka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 14:28   #18
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

a co powiecie o dezodorancie w kulce CD happy deo? chwyciłam go wczoraj w biegu nawet nie przyglądając się składowi - skusiła mnie tylko naklejka z napisem 'no aluminuim salts'. Oby się sprawdził, bo ałun niestety okazał się porażką.
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 07:29   #19
Maryann666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Do moich absolutnych hitów należy Aloe Ever Shield, wytrzymywał zdecydowanie najdłużej, nawilżał zamiast podrażniać, cudeńko. Dawał radę nawet na siłowni (oczywiście nałożony na umytą skórę, tuż przed ćwiczeniami).
Niestety nie jest dostępny stacjonarnie, ale zamówić na luzie się da w sklepach internetowych. Cena może przerażać, bo około 40zł, ale pierwszy wystarczył mi na ponad 5, drugi na około 4 miesiące, więc jest mega wydajny.
Teraz używam BioLove z Kontigo, ale jest już słabszy i jeśli nie mam idealnie wydepilowanej skóry, potrafi zawieść.
Ogólnie z doświadczenia wiem, że używanie dezodorantów bez aluminium sprawdza się tylko wtedy, kiedy depiluje się włoski pod pachami, a nie goli.
Maryann666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-04, 14:13   #20
vizir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Też wypróbowałam Aloe Ever Shield Nie dziwię się, że na niego stawiasz, bo jest rewelacyjny. Ja kupiłam stacjonarnie u znajomej, bo jak w necie zamawiasz u jakiegoś nieznanego konsultanta, to zwykle nie ma prawa zwrotu, a jak na żywo kupuję, to mi przysługuje 30-dniowa gwarancja, więc to dla mnie taki komfort. Co kto lubi. Babka mówi też, że można sobie samemu zamawiać, ale to wyższa kwota zamówienia musi być i wtedy rabat przysługuje. Na razie kupiłam u niej. Dezodorant jest wydajny. Wystarcza na kilka miesięcy i w dodatku jest świetny na nogi po goleniu - zniknął problem małych czerwonych kropek
vizir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 09:02   #21
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Cytat:
Napisane przez zlotowlosa_ Pokaż wiadomość
Właściwie to możesz od razu napisać jak go robisz, bo ja tylko rozpuściłam w gorącej wodzie jakos 1:1 (to chyba za wysokie stężenie i dolałam wody trochę na oko) ale na upalne dni i tak by się nie sprawdził. A jak się ma najmniejszą nawet rankę (czy pachy podrażnione goleniem) to jest masakra
1:1 to duże stężenie, ja zrobiłam 2:1. I nie rozpuszczałam w gorącej wodzie, tylko normalną zimną ale destylowaną użyłam i do tego kilka kropli ulubionego olejku eterycznego

Cytat:
Napisane przez phobie Pokaż wiadomość
a co powiecie o dezodorancie w kulce CD happy deo? chwyciłam go wczoraj w biegu nawet nie przyglądając się składowi - skusiła mnie tylko naklejka z napisem 'no aluminuim salts'. Oby się sprawdził, bo ałun niestety okazał się porażką.
Też ostatnio chwyciłam go w biegu, użyłam raz i porażka... Ale teraz używam na zmianę z magnezowym i jest super! Skóra się chyba przyzwyczaiła i normalnie działa nawet jak ciepło jest
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 10:00   #22
alishka0
Przyczajenie
 
Avatar alishka0
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

A gdzie kupiłyście ten dezodorant CD happy deo?
alishka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 10:27   #23
kosmetykikolagenowe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Question antyperspirant naturalny, jaki polecacie?

Witam, proszę Was o polecanie antyperspirantów, które nie mają chemii i innych szkodliwych składników
ktoś używa? proszę o radę
kosmetykikolagenowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 13:42   #24
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

ja kupiłam go w naturze, widziałam też wczoraj w hebe, ale nie polecam. Zapach może i ładny, ale u mnie nie zrobił nic i zweryfikował moje zdanie na temat pocenia się i zapaszku
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-13, 14:39   #25
31c9a84442a0f6271174f32fdbc72b03cc25e6bc_636061931f487
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

To ja polecam Wam zrobić własny, domowy - mieszanka nierafinowanego oleju kokosowego z sodą oczyszczoną. Używam już kilka lat i przebija wszystkie sklepowe, nie ma porównania! Świetnie daje radę nawet przy najcięższym treningu i upałach, do tej pory jeszcze nic go nie pokonało haha wystarczy wymieszać olej z sodą, bez żadnych kombinacji, a później tylko wsmarować
31c9a84442a0f6271174f32fdbc72b03cc25e6bc_636061931f487 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-13, 14:40   #26
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Cytat:
Napisane przez alishka0 Pokaż wiadomość
A gdzie kupiłyście ten dezodorant CD happy deo?
W Rossmanie kupiłam

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

[1=31c9a84442a0f6271174f32 fdbc72b03cc25e6bc_6360619 31f487;72854031]To ja polecam Wam zrobić własny, domowy - mieszanka nierafinowanego oleju kokosowego z sodą oczyszczoną. Używam już kilka lat i przebija wszystkie sklepowe, nie ma porównania! Świetnie daje radę nawet przy najcięższym treningu i upałach, do tej pory jeszcze nic go nie pokonało haha wystarczy wymieszać olej z sodą, bez żadnych kombinacji, a później tylko wsmarować [/QUOTE]
A jakie proporcje stosujesz?
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-13, 15:25   #27
zuzulas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 95
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

[1=31c9a84442a0f6271174f32 fdbc72b03cc25e6bc_6360619 31f487;72854031]To ja polecam Wam zrobić własny, domowy - mieszanka nierafinowanego oleju kokosowego z sodą oczyszczoną. Używam już kilka lat i przebija wszystkie sklepowe, nie ma porównania! Świetnie daje radę nawet przy najcięższym treningu i upałach, do tej pory jeszcze nic go nie pokonało haha wystarczy wymieszać olej z sodą, bez żadnych kombinacji, a później tylko wsmarować [/QUOTE]

kurczę, a w lecie jak sobie daje radę?
zuzulas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 18:10   #28
31c9a84442a0f6271174f32fdbc72b03cc25e6bc_636061931f487
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
W Rossmanie kupiłam

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------


A jakie proporcje stosujesz?
Zamawiam opakowanie 150ml (firmy Etja, dostępny w aptece "doz" za 15zł), dzielę je na pół, żeby było miejsce na sodę, więc dobrze mieć zapasowe pudełeczko. Na pi razy drzwi 75ml oleju (połowę) daję 40-50g sody oczyszczonej (pół lub 2/3 80-gramowej paczki).

Tutaj tak naprawdę trzeba dopasować do swojej skóry, bo przy wrażliwej zbyt duża ilość sody może podrażnić. Mieszankę najlepiej robić wtedy, kiedy olej jest w stałej postaci, ale lekko ogrzany, żeby łatwo było wymieszać składniki (nie płynny), bo w tej postaci lepiej oceniać jego konsystencję - nie powinna być zbyt rzadka (jeśli jest, to trzeba dosypać sody, bo przy zbyt małej ilości może być mniej skuteczny). Stąd właśnie pół paczki sody, a jeśli okaże się, że konsystencja jest zbyt rzadka, to dosypujemy więcej (jeśli dla naszej skóry to nie za dużo) raczej nie polecam wsypywać całej paczki sody na pół opakowania oleju, bo przy zbyt dużej ilości soda może wyparzać pachę (spokojnie, rzadko się zdarza, a jeśli akurat, to trzeba dodać oleju, żeby zmienić proporcje) podsyłam foty oleju i zdjęcie, jak wygląda świeżo zrobiona porcja i jej konsystencja

Edytowane przez 31c9a84442a0f6271174f32fdbc72b03cc25e6bc_636061931f487
Czas edycji: 2017-04-19 o 18:14
31c9a84442a0f6271174f32fdbc72b03cc25e6bc_636061931f487 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 18:23   #29
31c9a84442a0f6271174f32fdbc72b03cc25e6bc_636061931f487
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

Cytat:
Napisane przez zuzulas Pokaż wiadomość
kurczę, a w lecie jak sobie daje radę?
Całe lato i w największe upały ani razu nie zawiódł, tylko tak jak mówię, trzeba uważać na proporcje (sody nie może być o dużo za dużo), bo przy 45 stopniowych upałach w Grecji raz jeden zdarzyło mi się, że podrażnił mi skórę, ale to już kwestia temperatury (i tego, że człowiek poci się wtedy, jak świnka na ruszcie i sam pot ze słoną morską wodą już nadwyrężają skórę i na taką nakładałam deo-mieszankę) ;p ale mimo tego działał! Przy wrażliwej skórze trzeba uważać, jeśli nakłada się od razu po goleniu, ale to już zależy od skóry, nie ma reguły, u każdego może być inaczej robiłam też znajomym i wszyscy są bardzo zadowoleni, mówią, że żaden sklepowy nigdy nie dał im takiego efektu tylko tak jak mówię, ten deo odpowiada przede wszystkim za likwidację zapachu (smrodku) potu, nie na samą potliwość (wilgotność). Druga sprawa to trening - jeśli ktoś się poci całym ciałem, to niestety musiałby się wysmarować cały, ale widziałam przypadki, które właśnie tak trenują i naprawdę, cała reszta może szwankować, ale paszki są nietknięte, nie ma ani grama nieprzyjemnego zapachu ;D
31c9a84442a0f6271174f32fdbc72b03cc25e6bc_636061931f487 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 20:22   #30
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Najlepszy antyperspirant - bez aluminium!

matuu, dzięki! zrobiłam już wcześniej z proporcji tak "na oko", żeby taka pasta powstała i jest super, najlepszy na świecie! już nigdy nie kupię antyperspirantu sklepowego
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-29 13:53:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.