Walka z trądzikiem..? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-25, 14:18   #1
Konaha29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8

Walka z trądzikiem..?


Witajcie!
To mój pierwszy wątek, proszę o wyrozumiałość
A więc jak w temacie, próbuję się uporać z trądzikiem od 3,5 roku. Moim problemem są pryszcze - takie zwykłe, pojawiają się z dnia na dzień razem z ropą; nieraz podskórne, ciężko wychodzą po kilku dniach, są duże, ropne i zostawiają po sobie największe ślady ;\
Co jakiś czas wychodzą mi zaczerwienione niby-pryszcze bez widocznej ropy, nie bolą fizycznie, ale oko już tak xP Nic z nimi nie robię, bo nie chcę ich pogorszyć - w ogóle nie schodzą, ot, siedzą sobie w miejscu, co niektóre od 3 tygodni. Pewnie czekają na najmniej odpowiedni moment by urosnąć i zaropieć, jak zwykle -.-
Ostatnio zauważyłam także pojawianie się u mnie krostek na policzkach, wyszły jakiś czas po dziennym użyciu Penthanolu w piance (poparzyłam sobie miejsce nasmarowane dzień wcześniej na noc Benzacne, tym silniejszym, co nigdy się nie zdarzało!). Krostki nie są zaczerwienione, ale jest ich stosunkowo sporo i brzydko to wygląda, kiedy doda się do tego kilka pryszczy i sporo mocnych blizn :\

Mam cerę mieszaną, aczkolwiek zdarza się, że miejscowo mam wysuszoną skórę. No i może warto dodać, że jestem w wieku dojrzewania. Na co dzień używam płynu Biały jeleń do twarzy (ten niebieski) rano i wieczorem oraz rano nawilżające mydło w płynie dobre do skóry twarzy, a na wieczór mydło Dove z peelingiem w kostce. Ostatnio ponownie zaczęłam stosować krem Siarkowej Mocy, zobaczymy co z tego będzie. Używałam też mydła w kostce Siarkowej Mocy, ale odstawiłam po incydencie z Benzacne, nie chciałam nadwyrężać skóry na twarzy dodatkowo, zresztą, nie widziałam poprawy cery. Idąc dalej z Siarkową Mocą... maseczki także używałam, peeling nadal używam - po mniej więcej 3 latach stosowania mam niby mniej pryszczy, ale to chyba bardziej zasługa czasu.

Pół roku temu stosowałam tabletki Ceranova, zużyłam jedno opakowanie. Miałam takie miejsce na lewym policzku, gdzie skupiały się ropne, podskórne i ogółem te najgorsze z możliwych lokatorów. Co wyciskałam, w tym miejscu lada moment pojawiał się nowy. I tak kilka na raz. Czułam, że pod skórą mam takie gulki, że tam daleeeko jest źródło (ale dopiero w walce z dorodnym syfem udało mi się tam dobrnąć i wywalić wszystko, co tam było). Chodziło mi głównie o to miejsce i czoło, bo prawy policzek miałam wygojony, bez większych blizn, tylko co jakiś czas jakaś krostka.
Wyniki? Cóż... już na następny dzień wywaliło mi wokół nosa dorodne ropniaki, ale ledwo je nacisnęłam wszystko wypływało, nie paprały się, więc do przeżycia. Było tak przez kilkanaście dni. Zauważyłam szybką poprawę włosów, tzn. nie przetłuszczały się po jednym dniu prawie wcale! Jest to u mnie na tyle ważne, bo mam prostą grzywkę, więc przetłuszczanie najbardziej odbija się tam. Włosy miałam sypkie, błyszczące, zwiększyły trochę swoją objętość, dużo łatwiej się rozczesywały, ogólnie na włosy zadziałało rewelacyjnie! I to jak szybko, po kilku dniach! Pod koniec kuracji (która trwała 30 dni - 60 tabletek w opakowaniu, 2 razy dziennie) zauważyłam pogorszenie stanu cery, bo pryszcze (i to jakie!) zaczęły mi wyskakiwać na wygojonym policzku! A problemy z lewym policzkiem jak był tak został. Czym prędzej odstawiłam, ale później było jeszcze gorzej... Organizm się chyba uzależnił od tego - wiadomo, włosy wróciły do stanu przed Ceranovą, miałam więcej pryszczy, głównie na wcześniej wygojonym policzku, a także zauważyłam ze dwa pryszcze na ramieniu, co nigdy wcześniej się nie zdarzyło, ale szybko zeszły. Cóż, jak pisałam wyżej, z wadliwym plackiem na prawym policzku się później rozprawiłam, jednak do teraz mam problem z całą twarzą...
Używałam też obydwu Benzacne, jednak nie zwalczyło to problemu, teraz wcale tego nie używam.
Piszę do Was z zapytaniem, co Wam pomogło skutecznie w walce z tymi zakapiorami? Mam nadzieję, że wystarczająco nakreśliłam moją sytuację, wiadomo, każdy chce dobrze wyglądać, tym bardziej w tym wieku, co mój. Chciałabym się tego wreszcie pozbyć, tym bardziej, że zaczyna się nowy rok szkolny, idę do nowej szkoły, a pryszcze i mocne blizny, które zostały mi po ich poprzednikach odbierają mi pewność siebie. A blizny mogę próbować usunąć dopiero gdy całkowicie wyleczę trądzik :\
Teraz też czuję rosnącego podskórniaka na brodzie Jakiś sposób na pokonanie wroga nim wyrośnie?

P.S. trochę dużo wyszło
P.S.2: zapomniałam dodać, że u mnie nie bardzo widzę opcję 'niewyciskania' syfków, ponieważ próbowałam kilkukrotnie zostawić je same sobie, jednak ropa zostawała tak jak była, pryszcze w ogóle się nie zmniejszały, a pojawiały nowe. Oczywiście, zawsze mogę spróbować kolejny raz, po prostu chcę pozbyć się niechcianych lokatorów ;p
P.S.3: Możliwe jest to, że Penthanol ma jakieś właściwości hmm... "chroniące" przed trądzikiem? Kiedy stosowałam jeden dzień na całą twarz, przez cały kolejny tydzień nie miałam żadnego pryszcza! Tylko te krostki mi wyszły
__________________
Damaged peple are dangerous,
they know they can survive...

Edytowane przez Konaha29
Czas edycji: 2014-08-25 o 15:00
Konaha29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 22:28   #2
nikamoto
Przyczajenie
 
Avatar nikamoto
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 13
Dot.: Walka z trądzikiem..?

Za dużo stosujesz kosmetyków wysuszających, to że skóra jest trądzikowa nie oznacza, że kosmetyki do takiej skóry są dla niej dobre. Po drugie dieta, a jeśli chodzi o pielęgnacje, to absolutnie jestem na nie, jeśli chodzi o wycieranie twarzy ręcznikiem, chyba że jest to jednorazowy. Cera nova, jak vizaxinum czy inne to suplement diety może i nie musi działać, a jeśli to tylko chwilowo. Ja wyleczyłam trądzik izotekiem, zaraz napiszę ci wiadomość, gdzie przeczytasz o moim leczeniu.
nikamoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 10:59   #3
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: Walka z trądzikiem..?

Za dużo kosmetyków!!! Jeśli masz ropne pryszcze to peelingi mechaniczne odpadają. Jeśli ich bardzo potrzebujesz/chcesz/uwielbiasz to spróbuj enzymatyczne.

Jeśli masz przesuszoną i podrażnioną skórę to na takiej też lubią się pojawiać pryszcze.

Sprawdź poziom hormonów, możesz też zrobić wymaz z pryszcza, poszukaj dobrego dermatologa.

Moja skóra woli mydełka od żeli, bo nawet delikatne apteczne np. Avene za bardzo ją ściągały. Spróbuj zwykłego mydełka w kostce z Dove - nie wysusza bardzo, do tego płyn micelarny lub tonik ( bez alkoholu!).
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 11:13   #4
Konaha29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8
Dot.: Walka z trądzikiem..?

Dziękuję, za odpowiedź oraz za wiadomość - doszła

Rzeczywiście, na ogół BARDZO mało piję, ostatnio także jem mniej owoców i warzyw. Staram się to zmienić, ale jest mi się okropnie ciężko przestawić, by chociaż co 2 godziny wypić szklankę wody, ale próbuję nadal. Odstawię na razie kosmetyki, które zbytnio wysuszają, a wstawię na ich miejsce jakiś krem nawilżający Nivea albo coś Może macie do polecenia jakiś dobry krem nawilżający, po którym nie trzeba się obawiać świecenia, jak wiadomo co?

----------------
Dziękuję, używam mydła Dove raz dziennie

Tak w ogóle to poluję na Dermogal, ale trudno je u mnie dostać, więc chyba zamówię przez Internet
__________________
Damaged peple are dangerous,
they know they can survive...

Edytowane przez Konaha29
Czas edycji: 2014-08-26 o 11:16
Konaha29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 11:20   #5
nikamoto
Przyczajenie
 
Avatar nikamoto
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 13
Dot.: Walka z trądzikiem..?

spróbuj kremu do dzieciaczków z rossmanna, babydrem, to hit blogerek, ja też używam, taki niebieski w tubce
nikamoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 12:49   #6
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: Walka z trądzikiem..?

Kremu niestety nie polecę, bo sama szukam takiego co by się szybko wchłonął i był lekki...
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 13:03   #7
Konaha29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8
Dot.: Walka z trądzikiem..?

Dzięki bardzo, przy najbliższej okazji kupię
__________________
Damaged peple are dangerous,
they know they can survive...
Konaha29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-26, 13:23   #8
_Kropa_
Raczkowanie
 
Avatar _Kropa_
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 56
Dot.: Walka z trądzikiem..?

Myślę, że do codziennego mycia Twojej twarzy najbardziej nada się najzwyklejsze SZARE MYDŁO. Wbrew pozorom stosowanie dużej ilości kosmetyków może przynieść wręcz odwrotne efekty. Ja takiego problemu nie mam, ale znajome, które męczą się z trądzikiem mówiły mi, że szare mydło naprawdę potrafi zdziałać cuda.

Co do kremu nawilżającego ... ja używam Nivea Soft. Jest lekki i szybko się wchłania.
__________________
(...) w chwili, kiedy zaczynasz zastanawiać się, czy kochasz kogoś, przestałeś go już kochać na zawsze.

- Carlos Ruiz Zafón
_Kropa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 22:14   #9
cytryna2601
Przyczajenie
 
Avatar cytryna2601
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 8
Dot.: Walka z trądzikiem..?

Ja też mam cerę mieszaną i trądzikową. Rok temu wybrałam się do dermatologa. Zapisał mi on żel Davercin. Jest to jedyny produkt, jakiego używam w walce z krostami (oprócz żelu do twarzy firmy Iwostin Purritin do skóry tłustej). Davercin nakładamy miejscowo na pryszcze 2 razy dziennie. Po 3-7 dniach syfki znikają! Niestety, jest to preparat wydawany na receptę. Jeśli jednak kiedykolwiek wybierałabyś się do dermatologa, warto zapytać o ten produkt

Chciałabym polecić Ci również żel Iwostin Purritin, o którym już wcześniej wspomniałam. Zmniejsza on liczbę wyprysków i dokładnie oczyszcza on moją skórę, redukując trochę zaczerwienienia.
W lipcu przed trzy tygodnie używałam innego żelu do mycia twarzy - na twarzy wyskoczyło mi stado krost, ale gdy na nowo zaczęłam używać Iwostina, po kilku dniach stan mojej skóry się poprawił

W internecie czytałam również, że picie naparu z bratka może ZUPEŁNIE wyleczyć z trądziku. Wczoraj zaczęłam stosować tę metodę, mam nadzieję, że przyniesie efekty

Natomiast dla te z Was, które borykają się z problemem wągrów, bezsprzecznie powinny wypróbować kosmetyki z serii Ziaji Oczyszczanie z liśćmi manuka (szczególnie warta uwagi jest pasta do głębokiego oczyszczania skóry).
cytryna2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 13:41   #10
Konaha29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8
Dot.: Walka z trądzikiem..?

Dziękuje Wam za odpowiedzi

Cytat:
W internecie czytałam również, że picie naparu z bratka może ZUPEŁNIE wyleczyć z trądziku. Wczoraj zaczęłam stosować tę metodę, mam nadzieję, że przyniesie efekty

Ale uważaj! Bratek oczyszcza organizm, ale może to spowodować, że w pewnym momencie syfki wyjdą ze wzmożoną siłą, ponieważ 'złe' rzeczy wywala z organizmu. Moja siostra pije codziennie bratka od kilku miesięcy, ale w jej przypadku nic nie pomogło, jest możne nawet gorzej niż wcześniej, ale to zapewne nie wina naparu
Ale życzę Ci powodzenia
__________________
Damaged peple are dangerous,
they know they can survive...
Konaha29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 19:22   #11
ClaudiaWiniar
Raczkowanie
 
Avatar ClaudiaWiniar
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 130
Dot.: Walka z trądzikiem..?

Mój bat również pił bratka i nic mu nie pomogło a miał mocny trądzik .Myślę że takie rzeczy na hormonalny nie pomogą.
ClaudiaWiniar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 11:44   #12
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Walka z trądzikiem..?

na pewno nie zaszkodzi wizyta u lekarza, na mnie też bratek nie podziałał, ale łykałam cynk, no i wcinałam pestki z dyni. Chociaż ja nie miałam bardzo dużych kłopotów z trądzikiem tylko takie niewielkie.
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 19:47   #13
ClaudiaWiniar
Raczkowanie
 
Avatar ClaudiaWiniar
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 130
Dot.: Walka z trądzikiem..?

a jedzenie cebuli?
ClaudiaWiniar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-01 19:47:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.