Yasmin a krwawienia międzymiesiączkowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-25, 13:11   #1
sprzedawcaolowkow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 15

Yasmin a krwawienia międzymiesiączkowe


Biorę pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Yasmin. Od czterech dni mam niewielkie krwawienie.
Czytałam na stronie internetowej Yasmin, że są to krwawienia międzymiesiączkowe. To mnie uspokoiło, jako że jest to skutek uboczny, który - podobno - z czasem przechodzi.
Jednakże trwa to już 4 dzień, a intensywność krwawienia się nie zmniejszyła.
Ile może trwać takie krwawienie?
sprzedawcaolowkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 23:24   #2
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Yasmin a krwawienia międzymiesiączkowe

Przy pierwszych trzech opakowaniach mogą się zdarzać plamienia śródcykliczne. Powinnaś mieć to napisane w ulotce. Jednak jeśli takie krwawienie utrzymywałoby się dłużej niż 7 dni skontaktuj się z lekarzem. Ja przy pierwszych opakowaniach tabletek antykoncepcyjnych też miałam krwawienia śródcykliczne, z tym że one u mnie przypominały normalne krwawienie z odstawienia i długoscią i obfitością.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 10:48   #3
sprzedawcaolowkow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 15
Dot.: Yasmin a krwawienia międzymiesiączkowe

I lekarz uznał, że to jest jeszcze ok, czy mam się zacząć martwić? Dzisiaj rano zauważyłam wzrost intensywności...
sprzedawcaolowkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 10:50   #4
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Yasmin a krwawienia międzymiesiączkowe

u niektórych takie krawienie przy peirwszym opakowaniu trwa nawet kilkanascie dni, niestety. są tez kobiety, które męczą się z takimi krwawieniami do najbliższego krawienia z odstawienia, więc może to trwać większość pierwszego cyklu. tak reaguje organizm na zmiane poziomu hormonów.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 11:23   #5
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Yasmin a krwawienia międzymiesiączkowe

Cytat:
Napisane przez sprzedawcaolowkow Pokaż wiadomość
I lekarz uznał, że to jest jeszcze ok, czy mam się zacząć martwić? Dzisiaj rano zauważyłam wzrost intensywności...
Skoro lekarz powiedział Ci tak to nie masz czym się martwic. Tak jak napisała Eldo_rado powyżej- takie rzeczy się zdarzają przy pierwszych opakowaniach.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 12:13   #6
sprzedawcaolowkow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 15
Dot.: Yasmin a krwawienia międzymiesiączkowe

Miałam na myśli, "u ciebie lekarz uznał, że to jeszcze ok", źle to sformułowałam. Ja mam lekarza jutro. Dzięki za pomoc.
sprzedawcaolowkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 14:33   #7
nevermind1989
Raczkowanie
 
Avatar nevermind1989
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 212
Dot.: Yasmin a krwawienia międzymiesiączkowe

nie znalazlam nigdzie watku na temat cen yasminu. Dziewczyny z Warszawy, gdzie kupię najtaniej??
__________________
"Ale Ty nie mówisz nic
Jak głaz milczysz przede mną"
nevermind1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 07:58   #8
chickadee
Przyczajenie
 
Avatar chickadee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 29
Dot.: Yasmin a krwawienia międzymiesiączkowe

Witam Nie wiem, czy mogę wrzucić to tutaj ale... Ja mam nieco inny problem i przyznam szczerze, że niepokoi mnie ta sytuacja, mimo że na wielu forach wyczytałam, że takie rzeczy mogą się zdarzać.
Proszę o przeczytanie i pomoc w tej sytuacji...

Otóż, od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21. Oczywiście, przez pierwszy miesiąc-dwa miałam plamienia ale to normalne, nie było powodów do obaw. Okres ten już jest dawno za mną i biorąc tabletki, wszystko było w porządku. Niestety, teraz jestem w trakcie zażywania tabletek z 6 czy też 7 blistra (dokładnie nie wiem) i w 20 dniu (na 21) brania tabletek wystąpiło u mnie nieoczekiwane krwawienie, zupełnie takie jakie występuje w siedmiodniowej przerwie, mimo że takie powinnam dostać po odstawieniu dopiero za kilka dni (okres dostałam wczoraj, tj. we wtorek a normalnie kończąc tabletki właśnie we wtorek i tym samym zaczynając przerwę w środę, okres zawsze dostawałam w piątki). Teraz okres przyszedł w trakcie brania tabletek. Jak to możliwe? Nie wiedząc, co zrobić, kontynuowałam branie tabletek i wczoraj poszła ostatnia z blistra.

Co zatem zrobić w tym wypadku? Zachowywać się normalnie i wziąć kolejne opakowanie według planu (czyli od następnego wtorku) czy może zacząć nowe opakowanie od razu? I czy normalny okres pojawi się w ten piątek czy będzie trwał ten, który mam i już potem nic? Nie bardzo rozumiem sytuację...

Muszę dodać, że przez ostatnie 2 tygodnie leczyłam się silnymi lekami na grzybicę pochwy, a trochę w siebie "wpakowałam" Brałam doustnie codziennie 6 tabletek leku Macmiror, dodatkowo dopochwowo Gynalgin przez 10 dni, maść oraz później globulki dopochwowe na wyrównanie flory (co nie mogło mieć wpływu), aktualnie zażywam tylko Lacibios Feminę.
Czy zatem któreś z leków mogło mieć wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych i osłabić ich działanie, przez co okres dostałam wcześniej? Proszę o pomoc i z góry dziękuję!
__________________

We wszystkim trzeba zachować umiar. Z umiarem włącznie. (:
chickadee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.