Mity o odchudzaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-30, 08:48   #1
gsak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 11
Thumbs up

Mity o odchudzaniu


Dzisiaj natknęłam się na artykuł dotyczący mitów związanych z odchudzaniem. Mnie samej przydałoby się zrzucić co nie co, ale uważam, że wiara tabletkę cud czy super dietę odchudzającą w trzy dni, to bzdura. czemu to nas kobietach ciąży stale fatum odchudzania się. Mnie to wkurza jak patrzę w reklamę telewizyjna i widzę wszędzie chude szkapy, które mają być symbolem kobiecości, a dziewczyna nosząca rozmiar 40 to już gruba baba. Słynna Marilyn Monroe był dawniej ikoną kobiecości. Miałam biust, biodra, pupę, nie wyglądała jak wieszak, a była ikoną seksu. Czy was to nie wkurza?

http://www.ciam.pl/diety/dieta-obala...o-utracie-wagi
gsak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 10:35   #2
Sayaa_
Raczkowanie
 
Avatar Sayaa_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 35
Dot.: Mity o odchudzaniu

Mnie bardziej irytuję fakt, że mężczyźni krytykują wygląd kobiet ( oczywiście przede wszystkim jest to waga), a sami mają coraz większe "daszki" ... Hipokryzja to chyba choroba XXI w.

Od kobiet po prostu wymaga się więcej. Tak naprawdę to MY jesteśmy silną płcią. Potrafimy pięknie wyglądać, zajmować się domem, dziećmi, pracą i mieć czas dla ukochanego i przyjaciół. A jeśli chciałabyś zrzucić kilka kilogramów to polecam programy treningowe Ewy Chodakowskiej. Sama je robię, więc wiem co mówię.

Edytowane przez Sayaa_
Czas edycji: 2013-12-30 o 10:37
Sayaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 10:56   #3
Amanazja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Mity o odchudzaniu

Niestety takie mamy czasy i same je tworzymy. Na rynku mody same chude szkapy i większość chce się z tą modą utożsamiać.
Osobiście żyje w gronie ludzi, którym nie podobają się wieszaki i nazywają je raczej ikonkami z ciuchem, który możemy a nie musimy kupić.
Dla własnego dobra i dobrego ducha biegamy, ćwiczymy ale też po to, aby niektóre rzeczy przychodziły łatwiej.
Podsumowując - wieszaki nie - lecz zdrowe ciało tak.
__________________
Amanazja, to stan umysłu
gry online - ulubione darmowe gry online
Amanazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 08:20   #4
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Mity o odchudzaniu

A ja widzę odwrotny trend. Za czasow dziecinstwa bylam pyzata kluseczka i uwazano mnie za grubasa i nie nie bylam otyla bylam taka eMka maksymalnie eLka przy czym jestem dosc wysoka. Moja digura nie zmieniła sie przez lata. Na studiach juz niw bylam kluseczka ale przeciętną bo ogolnie jako populacja przytylismy i wiele dziewczyn bylo odemnie grubszych. Ba naqwt jak mocno przytylam po ciąży i bylam gruba to spokojnie moglam kupić ciuchy w sieciowkach i nie bylam odbierana jako osoba gruba mimo znacznej nadwagi.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 12:12   #5
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Mity o odchudzaniu

Wklejony przez autorkę artykuł jest beznadziejny Poziom jakichś cosmopolitanów, napisany przez bezmyślnych dla bezmyślnych.

Jeśli już wątek jest o mitach o odchudzaniu to wypadałoby wspomnieć, że kaloryczność produktów nie ma dla człowieka żadnego znaczenia.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723752

-Jesteś szczupła - jesteś chora -> Kto wymyślił taki MIT? O_o czy to gdzieś funkcjonuje poza wyobraźnia redaktorki?

-Zabronione jest łączenie białek i węglowodanów podczas posiłków -> Oczywiście, że nie jest zabronione. Każdy może łączyć białka i węglodowany bez narażania się na odpowiedzialność karną. Tylko, że powinno się je oddzielać z całkiem innych powodów

-Efekt jo-jo nie jest czymś negatywnym -> Ponownie, każdy wie, że jojo jest złe więc co to ma być za mit i gdzie funkcjonuje? Ciągła budowa i u utrata tkanek sprawia, że organizm jest w ciągłym szoku. Poza tym szybciej się zestarzejemy bo liczbą podziałów komórkowych jest ograniczona itd (skrót myślowy)

-Tabletki na odchudzanie -> Osoba posiadająca mózg nie nabierze się na to nigdy.

Nie jesz – chudniesz -> Jak to nie? A afrykańczycy wyglądający jak szkielety to od przejedzenia? Chudniesz tylko przy wyniszczeniu organizmu przy okazji. I zależy jak długo bo głodówki lecznicze są świetne i zdrowe.

O_o
__________________

Oddaj głos w ankiecie:
Męska dominacja... <ziewa>... znowu?

Cytat:
Napisane przez elvegirl
Babskie forum, normalna rzecz że jest dużo jednoczesnych PMSów i się baby raz na jakiś czas pokłócą
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 11:32   #6
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Mity o odchudzaniu

"MIT ÓSMY

4 kg w ciągu tygodnia



ODPOWIEDŹ

Oczywiście, że cel ten można osiągnąć. Jest to jednak możliwe tylko i wyłącznie głodząc się. Czy jednak Nasze zdrowie jest tego warte?"

żeby zrzucić 4kg trzeba spalić na oko tak z 30000 kalorii więc nie wiem jakim cudem ktoś miałby zrobić to w tydzień, żeby tego dokonać trzeba być maratończykiem albo kulturystą z prawdziwego zdarzenia, u normalnych ludzi strata 4kg może być jedynie spowodowana odwodnieniem organizmu
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 12:48   #7
pachang
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: Mity o odchudzaniu

oj nie, żadna dieta cud ani tabletki. Jak się odchudzać to zdrowo, dobrze dobrana dieta, nawyki żywieniowe no i do tego dobry trening. Wtedy efekty są super na dłużej i tak naprawdę nie bardzo męcząco.
pachang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 20:58   #8
gsak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 11
Dot.: Mity o odchudzaniu

Jeśli chodzi o mit jesteś szczupła-jesteś chora to znam to z własnej autopsji. Od zawsze miałam niedowagę i od małego byłam ciągnięta po lekarzach. każdy bowiem kto na mnie spojrzał twierdził, że cos jest ze mną nie tak. Urodziłam synka, ktory również stale jest poniżej trzeciego centyla. Stale slyszę, że gdyby był grubszy wyglądałby zdrowiej. Myślę, że mity te są dobrze przedstawione ponieważ takie głupoty ludzie sobie właśnie wymyślają.
gsak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-02 21:58:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.