Duphaston - brak miesiaczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-27, 19:22   #1
aishaxoxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 23

Duphaston - brak miesiaczki


Witam,

Mam do Was pytanie moze, któraś z Was bedzie mi w stanie pomoc bo zaczynam sie niecierpliwic ;-)) powinnam dostać miesiaczke około 18.08 - nagle dostałam telefon, ze 21.08 mam pilny wyjazd służbowy. 20.08 poszłam do ginekologa z zapytaniem czy istnieje możliwość aby opóźnić miesiaczke - patrzył na mnie jak na UFO ) ale przepisał mi tabletki duphaston śmiejąc sie, ze i tak po dwóch dniach pewnie będe krwawic. Brałam tabletki dwie dziennie przez 3 dni, minęło od tego czasu 7 dni miesiaczki brak.

Wiem, ze te tabletki bierze sie z rożnych powodów, ale czy moze któraś z Was wie po jakim czasie powinien pojawić sie okres?

Z góry dziękuje za informacje.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Poprawiam minęło 6 dni, przestałam brać tabletki w czwartek 22.08, łykałam przez 2 dni*


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
aishaxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 20:19   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Duphaston - brak miesiaczki

Cytat:
Napisane przez aishaxoxo Pokaż wiadomość
Witam,

Mam do Was pytanie moze, któraś z Was bedzie mi w stanie pomoc bo zaczynam sie niecierpliwic ;-)) powinnam dostać miesiaczke około 18.08 - nagle dostałam telefon, ze 21.08 mam pilny wyjazd służbowy. 20.08 poszłam do ginekologa z zapytaniem czy istnieje możliwość aby opóźnić miesiaczke - patrzył na mnie jak na UFO ) ale przepisał mi tabletki duphaston śmiejąc sie, ze i tak po dwóch dniach pewnie będe krwawic. Brałam tabletki dwie dziennie przez 3 dni, minęło od tego czasu 7 dni miesiaczki brak.

Wiem, ze te tabletki bierze sie z rożnych powodów, ale czy moze któraś z Was wie po jakim czasie powinien pojawić sie okres?

Z góry dziękuje za informacje.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Poprawiam minęło 6 dni, przestałam brać tabletki w czwartek 22.08, łykałam przez 2 dni*


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

To są HORMONY.
Raz - ginekolog co najmniej dziwny, ze wypisał Ci je bez powodu (nie, wyjazd to nie jest powód). Dwa - rozregulowałaś sobie gospodarkę hormonalną, to teraz okres pojawic się może w dowolnym momencie.
Brawo.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 20:38   #3
SoyKaKu
Raczkowanie
 
Avatar SoyKaKu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 168
Dot.: Duphaston - brak miesiaczki

Ja leczę problemy z miesiączkowaniem od paru miesięcy, duphaston biorę regularnie- od 16 do 25 dnia cyklu (czyli 9 dni) dwa razy dziennie, trzy dni po odstawieniu zawsze mam okres.

Wydaje mi się, że zbyt krótko go brałaś.
SoyKaKu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 20:42   #4
aishaxoxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 23
Duphaston - brak miesiaczki

Cytat:
Napisane przez SoyKaKu Pokaż wiadomość
Ja leczę problemy z miesiączkowaniem od paru miesięcy, duphaston biorę regularnie- od 16 do 25 dnia cyklu (czyli 9 dni) dwa razy dziennie, trzy dni po odstawieniu zawsze mam okres.

Wydaje mi się, że zbyt krótko go brałaś.
Brałam go chwilowo, aby opóźnić miesiaczke chociaż ginekolog i tak stwierdził, ze to nic nie da bo miesiaczka mi sie opóźniala juz 2 dni. Martwię sie bo wcześniej miałam słaba miesiaczke, a teraz cały czas mam obfity mlecznych sluz. Nie wiem czy nie narobilam sobie kłopotów ;-)) poczekam i najwyżej w pondz wybiorą sie do lekarza.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
aishaxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 15:19   #5
kamil92a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 54
Dot.: Duphaston - brak miesiaczki

I jak wszystko juz wporzadku?
kamil92a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 13:15   #6
KiniaaxD
Rozeznanie
 
Avatar KiniaaxD
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 659
Dot.: Duphaston - brak miesiaczki

Odświeżam
Ja mam trochę inny problem, ginekolog przypisał mi duphaston na brak miesiączki... Ostatnią miałam na początku lutego, i ani widu, ani słychu następnej, a wszystko się rozregulowało bo zrobiłam 4 miesięczną przerwę od tabletek anty. Wczoraj będąc u lekarza, zapisał mi ten oto lek, i powiedział że mam od dziś przyjmować 2 tabletki dziennie do końca opakowania, czyli 9 dni, i że do tygodnia powinien się pojawić okres. Teraz pytanie, jak wy na niego reagujecie? I czy miesiączka się pojawia?
Dodam że nie jestem w ciąży. Pozdrawiam
__________________
Michał

Razem: 25.09.2010r

Zaręczyny: 16.08.2014r

Zapuszczaaam kłaczki
było 35 jest 47 będzie 60!

Dbam o pazurki

CEL= 60cm
KiniaaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 10:41   #7
Agatron
Raczkowanie
 
Avatar Agatron
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: W
Wiadomości: 122
Dot.: Duphaston - brak miesiaczki

brałam duphaston i estrofem mite, odpowiednio jeden potem wprowadzajac drugi lek. Miesiaczki nie wywolal przez 3 miesiace leczenia, dopiero powrot do antykoncepcji hormonalnej uregulowal i krwawienia pojawiaja sie regularnie.

Edytowane przez Agatron
Czas edycji: 2014-03-06 o 10:43
Agatron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-06, 19:59   #8
KiniaaxD
Rozeznanie
 
Avatar KiniaaxD
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 659
Dot.: Duphaston - brak miesiaczki

Cytat:
Napisane przez Agatron Pokaż wiadomość
brałam duphaston i estrofem mite, odpowiednio jeden potem wprowadzajac drugi lek. Miesiaczki nie wywolal przez 3 miesiace leczenia, dopiero powrot do antykoncepcji hormonalnej uregulowal i krwawienia pojawiaja sie regularnie.
O mamo... Ja właśnie dostałam jego na wywołanie miesiączki, żeby móc zacząć brać tabletki
__________________
Michał

Razem: 25.09.2010r

Zaręczyny: 16.08.2014r

Zapuszczaaam kłaczki
było 35 jest 47 będzie 60!

Dbam o pazurki

CEL= 60cm
KiniaaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-06 20:59:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.