Obrzęki a antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-24, 18:41   #1
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose

Obrzęki a antykoncepcja


Mam spore sklonnosci do obrzekow, szczególnie nog. Stosowalam Yasmin, wydaje mi się, ze potegowal puchniecie.
Czy sa jakies tabletki, po których można tego uniknąć?
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 19:18   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Obrzęki a antykoncepcja

To kwestia indywidualna i nie ma innego sposbu jak probowac innych pigulek, pytanie dlaczego masz sklonnosc do obrzęków?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 21:22   #3
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Obrzęki a antykoncepcja

obrzęki w ogole się zaczely od kiedy biore tabletki antykoncepcyjne, to jakies 9 lat, z przerwami. Może to przypadek. Najpierw było Diane 35, chwile Cilest (dramat, nie tabletki), potem Yasmin. Te ostatnie i tak były jeszcze nienajgorsze, ale po całym dniu i tak miałam nogi jak kolki, dwa razy grubsze i napięte. Po prostu jestem ignorantka w tym temacie i jestem ciekawa, które tabletki sa najlżejsze obecnie.
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 22:18   #4
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Obrzęki a antykoncepcja

Spróbuj z Acard 75 mg, to dawka kwasu acetylosalicylowego. Tylko popijaj szklanką wody (na sucho kwas podrażnia żołądek). To dawka profilaktyczna, dla ludzi po zawale czy z chorobą niedokrwienną serca, nie powinna zaszkodzić (chyba że masz wrzody albo refluks, wtedy odpada). Rozrzedzi krew w naczyniach, więc nawet zadziała przeciw zakrzepicy żylnej. Na tydzień przed planowaną miesiączką, odstaw bo będzie nadmierne krwawienie
Daj znać czy działa Ja biorę Atywię, profilaktycznie Acard(2 x w tygodniu) + osłonowe

Edytowane przez 201701091517
Czas edycji: 2014-05-24 o 22:19
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 07:11   #5
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Obrzęki a antykoncepcja

Nie sądzę, aby łykanie Acardu było dobrym pomysłem, o ile nie przepisze tego lekarz. Z resztą - nigdy nie spotkałam się z taką metodą i rzekłabym, że to nieco niebezpieczne. W tym wypadku jest nierówny bilans zysków - strat: negatywne skutki przyjmowania Acardu przeważają nad korzyściami. Krzepliwość będzie nie ta, zajdą poważne zmiany w morfologii komórek krwi (nie mówię o badaniu morfologii, tylko o ich wyglądzie), dojdzie do zaburzenia wydzielania czynników krzepnięcia, a na obrzęki guzik pomoże.
Poza tym za poroniony pomysł w ogóle uważam jakieś złote rady dotyczące leków na receptę, dodatkowo zupełnie nie z tej dziedziny (bo o tabsach można sobie pogadać, wiedzę tu dziewczyny mają szeroką, za to na angiologii to chyba żadna się nie zna, chyba, iż sama jest lekarką).

Jeżeli bardzo przeszkadzają Ci obrzęki, możesz spokojnie brać przez całość cyklu po 1 tabletce Uroseptu - zadziała przeciwobrzękowo, bo działa lekko moczopędnie. Dodatkowo korzyść z ochrony układu moczowego.
Zacznij dawkowanie przez 1 tydzień tak, jak każe ulotka w przypadku zapalenia pęcherza - trochę Cię odwodni, a potem leć po 1 tabletce dziennie. Ja mam taką samą skłonność do obrzęków, z resztą - pojawiają mi się nawet teraz, kiedy tabsów nie biorę bo po prostu mam skłonność do magazynowania wody, przy Yasminie, który brałam 5 lat temu tak poleciła mi ginekolożka i naprawdę nieźle się sprawdzało.

A jak nie urosept, to po prostu codziennie herbata z pokrzywy (podziała na włosy ), albo sok żurawinowy, ten prawdziwy albo napar z lipy - to wszystko działa moczopędnie.

Edytowane przez hrabinadesroutoutou
Czas edycji: 2014-05-25 o 07:13
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 13:56   #6
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Obrzęki a antykoncepcja

Robiłaś sobie badania na krzepliwość krwi np? Co na to Twój ginekolog?
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 18:58   #7
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Obrzęki a antykoncepcja

Lek jakim jest Acard to po 1. lek bez recepty. Jest to lek jak już powiedziałam przeciwpłytkowy, rozrzedzający krew. Mój ginekolog powiedział, że mogę go brać jeśli obawiam się zakrzepicy, jest lepszy niż pyralgina(ta silniej niszczy błonę śluzową żołądka). Po 2. miałam farmakologię na studiach, leki rozrzedzające są wskazane przy braniu leków zagęszczających krew, aby właśnie skrzepy nie powstały (tym lekiem jest np doustna antykoncepcja hormonalna). Naturalnie przy kwasie acetylosalicylowym należy zachować ostrożność, napisałam przykład (wrzody, refluks, zapalenia, uczulenia). w dawce 75mg raz czy dwa razy w tygodniu nie powinien zaszkodzić(jak ma dziewczyna wątpliwości niech zapyta ginekologa) . Mamy teraz upały, nogi będą puchnąć. Po 3. urosept to suplement(jak to oceniają lekarze), jak chcesz zadziałać moczopędnie to ureofuragin lub coś w tym stylu (brałam na zapalenie pęcherza i kamicę nerkową ) . A poza tym dużo płynów.

Edytowane przez 201701091517
Czas edycji: 2014-05-25 o 18:59
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-26, 17:28   #8
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Obrzęki a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Robiłaś sobie badania na krzepliwość krwi np? Co na to Twój ginekolog?
paradoksalnie mam slaba krzepliwość krwi Acard w moim przypadku może być po prostu niebezpieczny, choć nigdy nie miałam tez obfitych miesiączek. Ostatnimi tabletkami antykoncepcyjnymi był Micronor, ale to ze względu na to, ze karmiłam synka piersią, odstawiłam go od cycka 2 tyg temu, tabsy tez, zaczynam mieć objawy jak przed miesiaczka, albo po prostu organizm wraca do normy dość boleśnie :/ no i nabieram wody, kiedy karmiłam małego to lekka jak piórko, w ogole czułam się fantastycznie, teraz puste piersi, zwieksza mi się waga i ciagle zmeczenie, poza tym bol krzyza od dwóch dni i podbrzusza, z czego wnioskuje zblizajaca się miesiaczke i dlatego pytam o odpowiednie tabletki, bo chyba będzie czas zacząć znowu...
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 19:34   #9
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Obrzęki a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
paradoksalnie mam slaba krzepliwość krwi Acard w moim przypadku może być po prostu niebezpieczny, choć nigdy nie miałam tez obfitych miesiączek. Ostatnimi tabletkami antykoncepcyjnymi był Micronor, ale to ze względu na to, ze karmiłam synka piersią, odstawiłam go od cycka 2 tyg temu, tabsy tez, zaczynam mieć objawy jak przed miesiaczka, albo po prostu organizm wraca do normy dość boleśnie :/ no i nabieram wody, kiedy karmiłam małego to lekka jak piórko, w ogole czułam się fantastycznie, teraz puste piersi, zwieksza mi się waga i ciagle zmeczenie, poza tym bol krzyza od dwóch dni i podbrzusza, z czego wnioskuje zblizajaca się miesiaczke i dlatego pytam o odpowiednie tabletki, bo chyba będzie czas zacząć znowu...
Tabletki na każdego działają inaczej, czyli np. dla Ciebie Naraya może być idealna a dla koleżanki beznadziejna.

Możesz poprosić lekarza o tabletki z jak najmniejszą ilością hormonów, a najlepiej zrobić sobie badania hormonów z krwi i na tej podstawie dobrać tabletki.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-26 20:34:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.