Tabletka 72 h po a sumienie... - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-10, 21:46   #151
eeverybodylies
Raczkowanie
 
Avatar eeverybodylies
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 242
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Zalosne jest to co piszecie. Dalej uwazacie, ze narzucam Wam swoje zdanie. Wyrazam swoja opinie i co uwazam. Nie oceniam Was, mozecie robic wszystko po swojemu. Dlaczego wszystko traktujecie jak atak na Was? Ja nie wyzywam Was od grzesznic, ladacznic ani gorzej. Mam swoje przekonania i nie atakuje Was, tak jak robicie to Wy. Nie cce Wam sie tlumaczyc z kazdego tematu, chce zebyscie to zaakceptowaly, nie negowaly i przyjely do wiadomosci.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kochać to nie patrzeć na siebie, a w tym samym kierunku.

eeverybodylies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 22:03   #152
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez eeverybodylies Pokaż wiadomość
Zalosne jest to co piszecie. Dalej uwazacie, ze narzucam Wam swoje zdanie. Wyrazam swoja opinie i co uwazam. Nie oceniam Was, mozecie robic wszystko po swojemu. Dlaczego wszystko traktujecie jak atak na Was? Ja nie wyzywam Was od grzesznic, ladacznic ani gorzej. Mam swoje przekonania i nie atakuje Was, tak jak robicie to Wy. Nie cce Wam sie tlumaczyc z kazdego tematu, chce zebyscie to zaakceptowaly, nie negowaly i przyjely do wiadomosci.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No jednak trochę narzucasz, wbijając młodym podatnym na wpływy dziewczynom że tabletka 72po to zabijanie dziecka.
Podziwiam cię że masz na wszystko takie łatwe proste odpowiedzi. Masz męża pijaka? - to go rzuć. Nie chcesz skończyć jak matka madzi - co z tego, urodzić i tak trzeba. Szkoda, że prawdziwe życie jest mniej czarno białe.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 23:12   #153
eeverybodylies
Raczkowanie
 
Avatar eeverybodylies
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 242
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Przeczytaj sobie jeszcze raz uwaznie tytul postu i potem sie wypowiadaj. Autorka pisala co o tym myslimy, ja nie bede waluc sciemy, ze sadze inaczej niz wiekszosc z Was tutaj - sorry, nie musi Ci sie to podobac. Autorka i tak zrobila co uwaza za sluszne. Ja uwazam za sluszne bronienie swoich przekonan, po iewaz skads je mam takie a nie inne i szanujcie to, bo ja Was nie neguje. Pokazuje Wam moj punkt widzenia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kochać to nie patrzeć na siebie, a w tym samym kierunku.

eeverybodylies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 08:34   #154
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez eeverybodylies Pokaż wiadomość
T
Tak - ale skoro masz pewnosc, ze Twoj partner nie ma kochanki i jestescie sobie wierni to po co uzywac prezerwatywy? Zeby zapobiec chorobie wenerycznej? Po co sie oszukiwac?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wiesz, są choroby które łapie się niekoniecznie przez seks. Powinnaś wiedzieć, skoro masz praktyki i zajęcia z ginekologii, że grzybicę pochwy można złapać dosłownie wszędzie, a jeśli do tego cierpi się na przewlekłą, powracającą grzybicę, prezerwatywę trzeba stosować aby nie zarazić partnera. U partnera co ciekawe grzybica może przebiegać bezobjawowo i seks bez zabezpieczenia może oznaczać powtórne zarażenie partnerki. Przeleczenie i siebie i partnera nie zawsze jest skuteczne, więc zamiast się męczyć i wyjaławiać organizm kolejnymi lekami wolę użyć prezerwatywę.

Inna kwestia, że nie chcę mieć na obecnym etapie dzieci.

Cytat:
Napisane przez eeverybodylies Pokaż wiadomość
W kazdym, dziecko jest wazniejsze niz Twoje dzikie żądze.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Ładnie to się tak mieszać do czyjegoś związku i jeszcze wyciągać wnioski?

Dziewczyno, nie mam nic przeciw Twojej wierze, ale uważam, że zobowiązuje Cię to do praktykowania przykazań.

Cytat:
Napisane przez eeverybodylies Pokaż wiadomość
Zalosne jest to co piszecie. Dalej uwazacie, ze narzucam Wam swoje zdanie. Wyrazam swoja opinie i co uwazam. Nie oceniam Was, mozecie robic wszystko po swojemu. Dlaczego wszystko traktujecie jak atak na Was? Ja nie wyzywam Was od grzesznic, ladacznic ani gorzej. Mam swoje przekonania i nie atakuje Was, tak jak robicie to Wy. Nie cce Wam sie tlumaczyc z kazdego tematu, chce zebyscie to zaakceptowaly, nie negowaly i przyjely do wiadomosci.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie robisz tego? A Twoja wypowiedź powyżej?
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 10:10   #155
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez eeverybodylies Pokaż wiadomość
Przeczytaj sobie jeszcze raz uwaznie tytul postu i potem sie wypowiadaj. Autorka pisala co o tym myslimy, ja nie bede waluc sciemy, ze sadze inaczej niz wiekszosc z Was tutaj - sorry, nie musi Ci sie to podobac. Autorka i tak zrobila co uwaza za sluszne. Ja uwazam za sluszne bronienie swoich przekonan, po iewaz skads je mam takie a nie inne i szanujcie to, bo ja Was nie neguje. Pokazuje Wam moj punkt widzenia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Co innego przekonania, a co innego wypisywanie bzdur i popieranie ich medycznym wykształceniem.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 10:28   #156
eeverybodylies
Raczkowanie
 
Avatar eeverybodylies
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 242
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Kocham Was i pozdrawiam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kochać to nie patrzeć na siebie, a w tym samym kierunku.

eeverybodylies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 13:21   #157
czarna_potwora
Raczkowanie
 
Avatar czarna_potwora
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: pyniara/papryakarzyca
Wiadomości: 43
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Dziewcze, czy Ty myślisz że jedyna masz rację a wszyscy dookoła się mylą?? inaczej...fakt, każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo...ale czy uwazasz, że Twój tok rozumowania jest właściwy a wszystkich innych błędny??? tak miłuj bliźniego swego jak siebie samego, oczywiście też ciebie kochamy ale myśle że nikt nie będzie miał mi za złe jeśli napisze że niekoniecznie masz racje i się z Tobą zdecydowana większość po prostu nie zgadza...z jednego tylko powodu...argumenty jakimi się posługujesz mają sie co najmniej nijak to rzeczywistości i informacji ogólnodostępnych, którą kazdy może przyswoić lub przeczytać chociażby na wikipedii. Bo nie mówimy tu o aborcji płodu!!!! tylko o tabletce 72h po!!! a jak ktoś wypowiada się w ten sposób jak ty to robisz ( zupełnie zbędna tu informacja o studiowanym kier. medycznym która bardziej Cię pogrążyła) i wpływa na ewentualnie podjętą decyzję to wybacz...ale to tak dobrze wykształconej na kierunku medycznym, młodej kobiecie, wierzącej w Boga i kochającej bliźnich po prostu nie wypada!!! więc albo dobrze się bawisz rzucając takie hasła albo powinnaś czuć potrzebę niesienia pomocy dzieciom ubogim i potrzebującym...więc nie trać czasu na pisanie takich farmazoli na forum tylko spełniaj się społecznie. Też Cię Kocham i pozdrawiam.
__________________
To os­tatni dzień, kiedy czuję się przeg­ra­na... wal­ka trwa nadal...
czarna_potwora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 14:14   #158
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez czarna_potwora Pokaż wiadomość
Dziewcze, czy Ty myślisz że jedyna masz rację a wszyscy dookoła się mylą?? inaczej...fakt, każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo...ale czy uwazasz, że Twój tok rozumowania jest właściwy a wszystkich innych błędny??? tak miłuj bliźniego swego jak siebie samego, oczywiście też ciebie kochamy ale myśle że nikt nie będzie miał mi za złe jeśli napisze że niekoniecznie masz racje i się z Tobą zdecydowana większość po prostu nie zgadza...z jednego tylko powodu...argumenty jakimi się posługujesz mają sie co najmniej nijak to rzeczywistości i informacji ogólnodostępnych, którą kazdy może przyswoić lub przeczytać chociażby na wikipedii. Bo nie mówimy tu o aborcji płodu!!!! tylko o tabletce 72h po!!! a jak ktoś wypowiada się w ten sposób jak ty to robisz ( zupełnie zbędna tu informacja o studiowanym kier. medycznym która bardziej Cię pogrążyła) i wpływa na ewentualnie podjętą decyzję to wybacz...ale to tak dobrze wykształconej na kierunku medycznym, młodej kobiecie, wierzącej w Boga i kochającej bliźnich po prostu nie wypada!!! więc albo dobrze się bawisz rzucając takie hasła albo powinnaś czuć potrzebę niesienia pomocy dzieciom ubogim i potrzebującym...więc nie trać czasu na pisanie takich farmazoli na forum tylko spełniaj się społecznie. Też Cię Kocham i pozdrawiam.

Ładne podsumowanie, to ja dodam, że gdyby ktoś chciał pomóc mało chwytliwej społecznie sprawie i przekazać 1 % lub przelać kilka złotówek na pomoc dorosłym osobom niepełnosprawnym to można się do mnie zgłaszać lub kliknąć link w moim podpisie
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 00:02   #159
julaa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 47
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez czarna_potwora Pokaż wiadomość
Dziewcze, czy Ty myślisz że jedyna masz rację a wszyscy dookoła się mylą?? inaczej...fakt, każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo...ale czy uwazasz, że Twój tok rozumowania jest właściwy a wszystkich innych błędny??? tak miłuj bliźniego swego jak siebie samego, oczywiście też ciebie kochamy ale myśle że nikt nie będzie miał mi za złe jeśli napisze że niekoniecznie masz racje i się z Tobą zdecydowana większość po prostu nie zgadza...z jednego tylko powodu...argumenty jakimi się posługujesz mają sie co najmniej nijak to rzeczywistości i informacji ogólnodostępnych, którą kazdy może przyswoić lub przeczytać chociażby na wikipedii. Bo nie mówimy tu o aborcji płodu!!!! tylko o tabletce 72h po!!! a jak ktoś wypowiada się w ten sposób jak ty to robisz ( zupełnie zbędna tu informacja o studiowanym kier. medycznym która bardziej Cię pogrążyła) i wpływa na ewentualnie podjętą decyzję to wybacz...ale to tak dobrze wykształconej na kierunku medycznym, młodej kobiecie, wierzącej w Boga i kochającej bliźnich po prostu nie wypada!!! więc albo dobrze się bawisz rzucając takie hasła albo powinnaś czuć potrzebę niesienia pomocy dzieciom ubogim i potrzebującym...więc nie trać czasu na pisanie takich farmazoli na forum tylko spełniaj się społecznie. Też Cię Kocham i pozdrawiam.
Masz zdecydowaną rację!! Ja również nie widzę żadnych przeciwwskazań do stosowania pigułki po. Sama również miała awaryjną sytuację, okazała się bardzo przydatna i nie mam żadnych wyrzutów sumienia, gdyż nic złego nie zrobiłam, to nie jest pigułka poronna.
julaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 15:22   #160
czarna_potwora
Raczkowanie
 
Avatar czarna_potwora
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: pyniara/papryakarzyca
Wiadomości: 43
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez julaa82 Pokaż wiadomość
Masz zdecydowaną rację!! Ja również nie widzę żadnych przeciwwskazań do stosowania pigułki po. Sama również miała awaryjną sytuację, okazała się bardzo przydatna i nie mam żadnych wyrzutów sumienia, gdyż nic złego nie zrobiłam, to nie jest pigułka poronna.
Bo nie masz powodów do wyrzutów sumienia taki jest teraźniejszy świat... ale najgorsze w tym jest to że świat idzie do przodu ale niektórzy mają jakieś dziwne stereotypy poparte niestety błednymi informacjami plus do tego klapki na oczach jeśli chodzi o kościół (też jestem wierząca moze i na swój sposób) i mniejszym czy wiekszym stopniu swoimi wypowiedziami robią niepotrzebny zamęt zwałszcza u młodych niedoświadczonych kobitek. Także, jeśli koleżanka która tak skrzetnie broni swoich racji i broni cyt. "zlepka komórek" niech otworzy oczy i szuka niedoskonałości np. w kosciele który tak potępia antykoncepcje, tabletki 72h etc. Może niech ten kościół i kapłani, którym wyznajemy nasze grzechy zamiast budować kolejny kościół ociekający bogactwem zbuduje dom dla samotnych matek, świetlice dla biednych dzieci, jadłodajnie dla ubogich, noclegownie dla bezdomnych.... kościoła i kataniarzy nie zamierzam bronić, do Boga nic nie mam...wręcz wierze ale nie można być zaslepionym bądź widzieć i słyszeć tylko to co chce się zobaczyc i usłyszeć.
__________________
To os­tatni dzień, kiedy czuję się przeg­ra­na... wal­ka trwa nadal...
czarna_potwora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 16:02   #161
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez eeverybodylies Pokaż wiadomość
Zalosne jest to co piszecie. Dalej uwazacie, ze narzucam Wam swoje zdanie. Wyrazam swoja opinie i co uwazam. Nie oceniam Was, mozecie robic wszystko po swojemu. Dlaczego wszystko traktujecie jak atak na Was? Ja nie wyzywam Was od grzesznic, ladacznic ani gorzej. Mam swoje przekonania i nie atakuje Was, tak jak robicie to Wy. Nie cce Wam sie tlumaczyc z kazdego tematu, chce zebyscie to zaakceptowaly, nie negowaly i przyjely do wiadomosci.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Daj kasę na utrzymanie tych dzieci
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-13, 13:59   #162
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Daj kasę na utrzymanie tych dzieci
To jest niestety odwieczny ból kościoła katolickiego w Polsce - rodzić musisz, bo masz macicę (sorry, taką masz płeć) a potem znikąd pomocy. Niestety przez to, że jest to sekta panów, to jakiekolwiek racje z kobiecej strony nie mają żadnego znaczenia.

Najbardziej przeraża to, że takie zdanie ma młoda dziewczyna, a nie jakaś moherowa babcia, której nikt nie slucha. Jak widać rząd dusz działa w najlepsze i wypacza umysły w najlepsze.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 15:47   #163
evitas79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 28
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
To jest niestety odwieczny ból kościoła katolickiego w Polsce - rodzić musisz, bo masz macicę (sorry, taką masz płeć) a potem znikąd pomocy. Niestety przez to, że jest to sekta panów, to jakiekolwiek racje z kobiecej strony nie mają żadnego znaczenia.

Najbardziej przeraża to, że takie zdanie ma młoda dziewczyna, a nie jakaś moherowa babcia, której nikt nie slucha. Jak widać rząd dusz działa w najlepsze i wypacza umysły w najlepsze.
zgadzam się, to że jestem kobietą nie znaczy że cokolwiek muszę, co najwyżej mogę, a mężczyzna to co? nalata się po babeczkach i odpowiedzialności zero? a kościół to tylko jedno obrona życia poczętego ale żeby pomóc wielodzietnym rodzinom to już ich nie ma.
__________________
Ewa S.
evitas79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 10:31   #164
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez evitas79 Pokaż wiadomość
zgadzam się, to że jestem kobietą nie znaczy że cokolwiek muszę, co najwyżej mogę, a mężczyzna to co? nalata się po babeczkach i odpowiedzialności zero? a kościół to tylko jedno obrona życia poczętego ale żeby pomóc wielodzietnym rodzinom to już ich nie ma.

Nie chodzi tylko o pomoc wielodzietnym rodzinom, ale ogólnie wszystkim. Oni tylko dla siebie zbierają kasę. Widziałam wczoraj w tv jakimi furami jeżdżą. W moim mniemaniu ksiądz powinien być skromny, a oni wydają kasę na kolejne kościoły a tymczasem brakuje szkoł, przedszkoli i żłobków i przy okazji jedzenia w Caritasie.
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 23:57   #165
eeverybodylies
Raczkowanie
 
Avatar eeverybodylies
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 242
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Papiez Franciszek spelnia Wasze oczekiwania i pewnie niedlugo bedzie tak jak chcecie. Aczkolwiek wiara jest dana od Boga i prawo Koscielne, troche bezwstydnie jest bedac czlowiekiem w to ingerowac, bo ludziom sie cos nie podoba. Nikt nikogo w Kosciele nie trzyma. Nie uwazam sie za zacofana tylko przez zaufanie i milosc do Pana. Wy nie widzicie nic w Kosciele dobrego, media zaslepiaja Was zewszad ksiezmi pedofilami etc. Wezcie pod uwage ze to tez jest zawod, ze sa tysiace wspanialych ksiezy, robiacych dla ludzi niesamowicie duzo dobrego.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kochać to nie patrzeć na siebie, a w tym samym kierunku.

eeverybodylies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 05:54   #166
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez eeverybodylies Pokaż wiadomość
Papiez Franciszek spelnia Wasze oczekiwania i pewnie niedlugo bedzie tak jak chcecie. Aczkolwiek wiara jest dana od Boga i prawo Koscielne, troche bezwstydnie jest bedac czlowiekiem w to ingerowac, bo ludziom sie cos nie podoba. Nikt nikogo w Kosciele nie trzyma. Nie uwazam sie za zacofana tylko przez zaufanie i milosc do Pana. Wy nie widzicie nic w Kosciele dobrego, media zaslepiaja Was zewszad ksiezmi pedofilami etc. Wezcie pod uwage ze to tez jest zawod, ze sa tysiace wspanialych ksiezy, robiacych dla ludzi niesamowicie duzo dobrego.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie wiem czy wiesz ale nie wszyscy naleza do KK i nie musza sie stosowac do jego nauk

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 07:30   #167
201702060922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 389
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez eeverybodylies Pokaż wiadomość
[/COLOR]Piza tym poronienie to urodzenie martwego zycia
Co to jest "martwe życie"? Może minęłaś się z powołaniem, bo sprawdziłabyś się w tworzeniu nowomowy.
(Wybaczcie, ale jestem uczulona na takie kwiatki).

Cytat:
Napisane przez Moncha Pokaż wiadomość
Get a life, people
Prawda jest taka, że powinniście interesować się sobą, a nie robić za sumienie innych.
Rozmowa o poglądach przemieniła się we wmawianie sobie wzajemnie kto co powinien lub nie powinien robić w sypialni/z dzieckiem/z własną macicą.

Jesteś za tabletką 72h? Weź ją i siedź cicho.
Jesteś przeciw? Nie bierz i siedź cicho.

I nie chodzi mi o dosłowne "siedzenie cicho", tylko dziwi mnie fakt, że są osoby tak niezdecydowane lub zdesperowane, że powołują swoje życie i przyszłość w grupę obcych ludzi, którzy zamiast kulturalnie doradzić, zaczynają się przekrzykiwać.
A o zwróceniu się do swoich partnerów i rozmowie z nimi o zaistniałej sytuacji to już mało kto tutaj pomyślał.
201702060922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 16:39   #168
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;45457344]ja mam podejście podobne do eeverybodylies..
wiem, że to nie jest jeszcze życie ale według mnie jak ktoś nie jest gotowy na poniesienie konsekwencji związanych z seksem to nie powinien się w to bawić..
a jak się już bawi to niech ponosi konsekwencje z tym związane..
jestem wierząca i w życiu nie wzięłabym tabletki "po" bo dla mnie jest ona równoznaczna emocjonalnie (nie mówię tu o medycynie i faktach tylko o emocjach) z usunięciem ciąży..

zabezpieczenie w trakcie stosunku jest dla mnie dopuszczalne a wszystko co jest PO stosunku jest już dla mnie zbyt wielką ingerencją..[/QUOTE]

grzeszysz. w świetle KK popełniasz grzech.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 17:56   #169
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez eeverybodylies Pokaż wiadomość
Papiez Franciszek spelnia Wasze oczekiwania i pewnie niedlugo bedzie tak jak chcecie. Aczkolwiek wiara jest dana od Boga i prawo Koscielne, troche bezwstydnie jest bedac czlowiekiem w to ingerowac, bo ludziom sie cos nie podoba. Nikt nikogo w Kosciele nie trzyma. Nie uwazam sie za zacofana tylko przez zaufanie i milosc do Pana. Wy nie widzicie nic w Kosciele dobrego, media zaslepiaja Was zewszad ksiezmi pedofilami etc. Wezcie pod uwage ze to tez jest zawod, ze sa tysiace wspanialych ksiezy, robiacych dla ludzi niesamowicie duzo dobrego.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No to bądź konsekwentna i skoro uważasz się za osobę wierzącą i tak lubisz to podkreślać, stosuj się do zasad wiary, a nie wybiórczo ustalasz sobie, co Ci pasuje, a co nie i z hipokryzją na czole przemawiasz do innych pouczającym tonem. Przykro mi, nie jesteś w tym momencie wiarygodna. Według instytucji kościoła antykoncepcja to grzech, niezależnie od pobłażliwych podpowiedzi Twojej atrybucji w obronie ego.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-15, 20:33   #170
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez eeverybodylies Pokaż wiadomość
Papiez Franciszek spelnia Wasze oczekiwania i pewnie niedlugo bedzie tak jak chcecie. Aczkolwiek wiara jest dana od Boga i prawo Koscielne, troche bezwstydnie jest bedac czlowiekiem w to ingerowac, bo ludziom sie cos nie podoba. Nikt nikogo w Kosciele nie trzyma. Nie uwazam sie za zacofana tylko przez zaufanie i milosc do Pana. Wy nie widzicie nic w Kosciele dobrego, media zaslepiaja Was zewszad ksiezmi pedofilami etc. Wezcie pod uwage ze to tez jest zawod, ze sa tysiace wspanialych ksiezy, robiacych dla ludzi niesamowicie duzo dobrego.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Za pieniądze ksiądz się modli, bez pieniędzy lud się podli.
Dużo dobrego to zapewne sakramenty za pieniądze....

Ale nie o tym w tym wątku. A najważniejsze to chyba, że autorka pomyliła escapelle z tabletką poronną.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 21:03   #171
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Tak mnie wciągnęła Wasza rozmowa, ze muszę się wypowiedzieć.

zgadzam się z wypowiedziami za wzięciem tabletki 72 po. Everybodylies niestety, tak jak już wcześniej ktoś napisał, mijasz się trochę z tym co piszesz

Sama jestem osobą w jakiś sposób wierzącą, ale trzeba dopasować się do rzeczywistości, a nie żyć ideami prastarymi

Sama stosowałam antykoncepcję przed ślubem, bo uważam jeśli ktoś nie jest w stanie zapewnić dziecku podstawowych rzeczy do życia, i ma to być dziecko niechciane, to lepiej, żeby nie przychodziło na świat. Wiadomo, bywa różnie, ale wtedy trzeba zweryfikować swoje życie i przemyśleć wszystko zanim podejmie się jakąkolwiek decyzję. Jeśli ktoś ma wsparcie rodziny i emocjonalne i finansowe, to jak najbardziej jestem za ty, żeby dziecko urodzić. Ale jeśli ktoś jest sam niestabilny emocjonalnie, boryka się z problemami finansowymi i całe życie ma obwiniać dziecko za swój los... no to niestety... Nie jesteśmy tacy sami, każdy jest indywidualnością i nie należy oceniać kogoś przez swój pryzmat Nie uważam, żeby tabletkę 72 h po można było traktować jak aborcję... Tak jak wspomniałam, dekalod sprzed 2000 lat trzeba trochę dostosować do realiów
Poza tym... dla osób wierzących... Bóg dał wolną wolę... a za swoje czyny każdy kiedyś odpowie
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 20:26   #172
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Miałam czytać książkę, ale to jest lepsze...
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 15:20   #173
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Miałam czytać książkę, ale to jest lepsze...
Zgadzam się.
A co do wątku to do dziewczyn, które bronią swoich sumień i wiary. Fajnie, godne podziwu i w ogóle, bo to jednak odwaga. Z tym, że to jest Wasze prywatne zdanie i podpowiadanie młodej dziewczynie, która nie jest gotowa na dziecko (ewidentnie skoro pisze o takie rzeczy na forum to sama nie ma dojrzałości by podjąć decyzję), żeby wzięła odpowiedzialność za nowe życie (jak to piszecie) na najbliższe 18-20 lat. Hmmm... nie każdy musi chcieć przechodzić przez ciążę, poród, później ewentualne problemy i mieć możliwości na wychowanie dziecka. Poza tym nikt nic nie musi, jeśli się zabezpieczała to znaczy, że dana osoba nie chciała tego wziąć na siebie i była na tyle odpowiedzialna. Skoro to coś zawiodło (zawiodło! nie zapomnienie się, seks bez itd.) to ma pełne prawo do wzięcia tabletki po. I to jest "głos mojego sumienia".
Co do dyskusji na temat działania tabletki 72h po, fakty są faktami. A to, jak zdefiniujemy ciążę (czy medycznie, czy tak jak nam odpowiada) oraz odkąd płód jest życiem to już inna kwestia. Ale ja nie o tym...
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2014-03-22 o 15:21
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 18:16   #174
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Wybiórczość mnie przeraża to teraz już się wybiera, co jest grzechem, a co nie? Tabletka tak, seks przed ślubem nie?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 20:51   #175
Natsumi80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Tabletka 72 h po a sumienie...

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
aż nie można czytać tych bzdur. Te tabletki nie pozwalają na zagnieżdżenie się komórki jajowej w macicy, skoro nie ma zagnieżdżenia to nie ma ciąży. A jak nie ma ciąży to nie może być ani aborcji ani poronienia.

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam.
Natsumi80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-22 21:51:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.