Nawilżanie , mycie , filtr ? skóra naczyniowa ? co i jak. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-25, 15:59   #1
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144

Nawilżanie , mycie , filtr ? skóra naczyniowa ? co i jak.


Witam na samym starcie zaznaczę , że leczę się u dermatologa ( starsza pani ) jestem w trakcie kuracji Differinu tak więc proszę nie pisać postów jak już to kiedyś spotykałem " idź do dermatologa zamiast się na forum pytasz ". Mi dermatolog moja poleciła cethaphil lub physogel lecz obydwa się nie sprawdziły - cethaphil md dermoprotektor jednak stosuję do dziś bo nie mam nic innego a jakoś " ratować " skórę muszę. Może aby było łatwiej napiszę mój rozkład dnia ( oczywiście błędny ) jeśli chodzi o mycie i pielęgnacje skóry :


No to wygląda to tak : - praktycznie zawsze


1.) Rano nie myje twarzy ani nie nawilżam - myć nie myje bo z samego rana jadę na rowerze i jak umyję twarz eva herbal garden - żel oczyszczająco - łagodzący to skóra bardzo ściągnięta i jak przejadę 5km na rowerze to masakra - czerwona + szczypie.

2.) Rano również nie nawilżam skóry niczym - krem zostaję jeszcze z nawilżenia wieczorem - jak nawilżę cethaphilem to b.się świecie a dosyć mam tych zasranych komentarzy jak i samego wyglądu twarzy. Dlatego szukam " cud " kremu dobrze nawilżającego - zabezpieczającego który dodatkowo matuje - no cud.


3.) A więc dopiero jak wrócę z pracy myje twarz właśnie tym eva natural herbal garden + spłukuje zimnawą wodą.

4.) Po 10min od mycia kładę emulsje cetaphil md dermoprotektor.

5.) Na noc nie myje twarzy tylko nanoszę differin i spać.



Teraz powiem tak :


1.) Cethaphil Md Dermoprotektor , physogel - u mnie się nie sprawdzają , gdyż nie czuje dobrego nawilżenia a skóra jak czerwona tak czerwona + szczypie + dodatkowo bardzo , bardzo się świece .

2.) Żel oczyszczający - łagodzący ten co wyżej napisałem - skóra po tym b.ściągnieta i " sucha " fakt faktem matuje b.dobrze ale skóra sucha.



Tak więc jeszcze dodam coś o mojej pani dermatolog - jak pytam o szczegółowe rozpisanie pielęgnacji twarzy to słyszę to co sam wiem - nie podaje mi nazw ani nic tylko nawet poleca zwykły krem nivea - wiadome szajs....tak więc naprawdę proszę osoby które nie mają nic do powiedzenia i które chcą napisać " idź do dermatologa " o zachowanie się od głosu - i Wy będziecie zadowoleni i ja. - bardzo dziękuje.


Jaką mam cerę ? u jednej p.dermatolog byłem to powiedziała - naczynkowa - akurat byłem troche czerwony i tak stwierdziła. U drugiej zaś byłem to mówiła , że żadne naczynka tylko skóra podrażniona - rozdrażniona tak więc sam nie wiem jaką skórę mam. Odnośnie popękanych naczynek to mam trochę koło nosa. Czy cera reaguje na emocje ? zmiany temp. ? mróz ? tak reaguje. - tak więc ja sobie wnioskuję , że może to nie cera naczyniowa lecz bardzo wrażliwa.


Tak więc szukam kosmetyków na cały dzień i może ktoś mi w punktach napisze co i jak ? naprawdę będę wdzięczny bo chce kupić.


Twarz aktualnie mam wysuszoną lecz zdolną do wydzielania "sebum " + czerwoną - podrażniona....


1.) Co do porannego mycia twarzy ? - jeżdżę na rowerze na wietrze więc potrzebuje czegoś naprawdę lekkiego + czegoś co nie wysusza twarzy.


2.) Co do porannego nawilżania twarzy ?? potrzebuje czegoś hmm pewnie z filtrem by zimny wiatr nic nie zrobił ? potrzebuje czegoś co b.dobrze nawilża i , żeby matowało - abym się nie świecił. A może coś co wzmacnia skórę - redukuje zaczerwienia ?


3.) Co do nawilżania na noc ? potrzeba czegoś co może właśnie pogrubia naskórek ? dobrze nawilża a nawet b.dobrze ? tutaj już mogę się świecić itp bo to na noc.

4.) Twarz nadal myć wodą ?



Wymagające pytania ale bardzo proszę o pomoc. NAJLEPIEJ JAKBY TE KOSMETYKI NIE BYŁY AŻ TAKIE DROGIE bo wiem , że każdy ma inny gatunek skóry i nie chcę wydać xxx kasy w błoto.
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 19:47   #2
sumiree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Nawilżanie , mycie , filtr ? skóra naczyniowa ? co i jak.

może odstaw na jakiś czas differin skoro masz tak wysuszona twarz to z każdym kremem czy to nawilżającym czy matującym będziesz się świecił.
co do oczyszczania twarzy to dość tanie możesz sprobować

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ia-twarzy.html

a co do nawilżania na dzień nie powinno zapychać

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ght-cream.html

i nie przesuszaj tak skóry przeciwtrądzikowymi lekami bo będzie jeszcze gorzej żeby cokolwiek zadziałało musisz przywrócić skórze nawilżenie inaczej żaden krem,nic nie pomoże.
sumiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 20:09   #3
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Nawilżanie , mycie , filtr ? skóra naczyniowa ? co i jak.

Cytat:
Napisane przez sumiree Pokaż wiadomość
może odstaw na jakiś czas differin skoro masz tak wysuszona twarz to z każdym kremem czy to nawilżającym czy matującym będziesz się świecił.
co do oczyszczania twarzy to dość tanie możesz sprobować

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ia-twarzy.html

a co do nawilżania na dzień nie powinno zapychać

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ght-cream.html

i nie przesuszaj tak skóry przeciwtrądzikowymi lekami bo będzie jeszcze gorzej żeby cokolwiek zadziałało musisz przywrócić skórze nawilżenie inaczej żaden krem,nic nie pomoże.


Ale ja stosuję się do rad dermatologa który widział moją skórę i tak kazał stosować by były efekty....


Poza tym mam suchą skórę i wrażliwą a Ty mi polecasz krem nawilżający z alkoholem w składzie i innymi kiepskimi rzeczami ?? to ja teraz bez alkoholu używam a co dopiero bez....ten krem definitywnie odpada.
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 20:23   #4
sumiree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Nawilżanie , mycie , filtr ? skóra naczyniowa ? co i jak.

napisałam,że on będzie dobry jak zrezygnujesz z differinu na jakiś czas i twarz ponawilżasz innego rozwiązania nie ma jak dalej ją będziesz wysuszał to żaden krem z alkoholem w składzie,bez,nawilżający czy matujący nie pomoże.
odstaw differin nawilżaj tymi co masz a jak już nawilżysz to złap się za lżejszy nawilżacz i differin stosuj np co dwa dni by znowu tej skóry nie przesuszyć i nie uwrażliwić.
sumiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 21:39   #5
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Nawilżanie , mycie , filtr ? skóra naczyniowa ? co i jak.

Żdnych cudownych środków Ci nie znajdę, bo nie ma pomysłu, ale nie grają mi 2 rzeczy w Twojej pielęgnacji:
- differin powinien być na oczyszczoną skórę
-rano uważam, że powinieneś chociaż wodą spłukać twarz albo przetrzeć tonikiem
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 15:36   #6
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Nawilżanie , mycie , filtr ? skóra naczyniowa ? co i jak.

ehhh to szkoda , że nie znajdziesz


A możecie mi powiedzieć bo ja nadal nie wiem czemu mam czerwony krostki ? to nawet nie jest krostą bo nic nie da rady wycisnać ( nie wyciskam ) ani nie jest to " wypukłe " . Po prostu jakby czerwona plamka....nie chcę iść do dermatologa jak panienka znów...bo już wstyd chcę skończyć kuracje i dopiero iść ale co to za badziewie to nie wiem...ja nie mam krost gdzie są syfy itp...tylko właśnie to... i znikać nie chce :/
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 00:50   #7
malalama993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 13
Dot.: Nawilżanie , mycie , filtr ? skóra naczyniowa ? co i jak.

Osobiście uważam, że podrażniłeś sobie skóre taką pielęgnacją, a masz ją wrażliwą z natury. Proponuję myć twarz czymś baaardzo łagodnym (wieczorem) , jeśli szukasz czegoś takiego to np zel micelarny z biedronki (z niebieskimi wzorami), a do przecierania rano hydrolat (oczarowy, różany) lub micelarny płyn typu biały jeleń. Nie ma kremu ochronnego (na wiatr, mróz),który by nie zostawiał filmu, ale takie jest jego zadanie, więc... może po nałożeniu kremu warto przypudrować? Np pudrem niemowlęcym babydream z rossmana? Czytałam, że wiele dziewczyn tak wykańcza makijaż, nie zapycha, nie ma koloru, a matuje. Co do terapii przeciwtradzikowej, może warto ograniczyc stosowanie - stosowac co 2 dzien? DIfferin dodatkowo podraznia- stosujesz go na cała twarz, taka jest koniecznosc czy wystarczy miejscowo? Proponuję miejsca z tradzikiem traktowac differinem na noc, a 'czyste' nawilżaczem, natłuszczaczem- u mnie nivea sprawdza się genialnie (koniecznie z metalowego słoiczka) mimo, ze wszyscy się czepiaja o ten sklad, ten krem łagodzi i nie podraznia, ratuje mnie kiedy twarz pali po jakims kosmetyku. w sezonie letnim, wiosennym proponuje lzejszy nawilzacz na dzien. Zycze powodzenia w walce z problemem!
malalama993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 00:37   #8
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Nawilżanie , mycie , filtr ? skóra naczyniowa ? co i jak.

Rano przecieraj twarz płynem micelarnym np. Bioderma Sensibio albo lipcowy płyn micelarny Sylveco, fajny jest też potem do nałożenia hydrolat różany np khadi możesz przecierac lub spryskiwac nim twarz, w ciągu dnia super odświeża i nawilża woda termalna Uriage. Z kremów naturalnych ok jest krem Orientana morwa i lukrecja, Sylveco ma też ponoć fajne kremy, ja mam skórę nadreaktywna, biore teraz Izotek, nie świecę się jakoś bardzo i przerzucilam się na kremy do skóry wrażliwej, nadreaktywnej z napadowym czerwienieniem itd. Fajne ma Eucerin, Uriage Rosaliane, Pharmaceris R czy N. Do mycia twarzy super są też żele z serii Pharmaceris R lub N. Są też różne olejki do twarzy np. Z Khadi. Fajnie nawilża też Avene Cleanance Hydra Koniecznie myj twarz wieczorem przed nalozeniem differinu. A rano jak pisałam micel i hydrolat różany, w ciągu dnia jeśli czujesz potrzebę hydrolat i / lub woda termalna Uriage.
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2015-02-01 o 00:41
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 15:38   #9
reginagregorina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 5
Dot.: Nawilżanie , mycie , filtr ? skóra naczyniowa ? co i jak.

Wrażliwa skóra jest sucha. Moja bywa bardzo przesuszona. Jesli uwazasz że to co polecił dermatolo nie jest dla Ciebie odpowiednie, zostaje jedynie testowanie produktów na zasadzie prób i błedów. Kazda skóra jest inna. Ja przetestowałam ich sporo. Moja skóra po umyciu była mocno podrażniona, piekła, i była zaczerwieniona. Jesli jej nie nawilżyłam to po nieługiej chwili oprócz pieczenia odczuwałam "ciągnięcie skóry". Lekarz zalecił cetaphil który również niewiele pomógł. Ja do nawilżania skóry całego ciała stosuje produkty z weyergansa. Mam pewnośc ze one są z naturalnych składników i nie podrażniają mojej skóry. Wystarczaja mi na długo. I jako balsamu do mojej skóry używam teraz body balm. a do twarzy też kremu z tej samej firmy. Wolę juz nie testować w ciemno i trzymać się tego co sprawdzone.
Na temat tej firmy jest sporo na niemieckich forach wiec jak ktoś zna niemiecki (ja znam to moze sobie poczytać opinie.
Powodzenia w walce o szczęśliwą skórę
reginagregorina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-03 16:38:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.