Okres spóźnia mi się tydzień. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-01, 19:19   #1
katrin1234765
Raczkowanie
 
Avatar katrin1234765
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 86

Okres spóźnia mi się tydzień.


Witam, dziś mija 35 dzień cyklu, a ja wciąż nie mam okresu. Powinnam była dostać tydzień temu. Sprawa ma się tak: jestem na pierwszym roku studiów, obecnie jestem w trakcie sesji, także stres jest, do tego w ciągu stycznia dwa egzaminy na prawo jazdy i kolejny za półtora tygodnia. Robiłam dziś rano test ciążowy i nie jestem w ciąży. Nigdy okres mi się nie spóźniał z powodu stresu. Nie odchudzam się ani nic. Pytanie brzmi, czy tym razem stres rzeczywiście mógł tak wpłynąć na mój okres?

Dodam, że tydzień temu zaczęły mi się typowo okresowe objawy, tzn. pogorszył mi się stan cery, nabrzmiały mi piersi.

Edytowane przez katrin1234765
Czas edycji: 2013-02-01 o 19:20
katrin1234765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 19:21   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Cytat:
Napisane przez katrin1234765 Pokaż wiadomość
Witam, dziś mija 35 dzień cyklu, a ja wciąż nie mam okresu. Powinnam była dostać tydzień temu. Sprawa ma się tak: jestem na pierwszym roku studiów, obecnie jestem w trakcie sesji, także stres jest, do tego w ciągu stycznia dwa egzaminy na prawo jazdy i kolejny za półtora tygodnia. Robiłam dziś rano test ciążowy i nie jestem w ciąży. Nigdy okres mi się nie spóźniał z powodu stresu. Nie odchudzam się ani nic. Pytanie brzmi, czy tym razem stres rzeczywiście mógł tak wpłynąć na mój okres?
- tak,mógł, właśnie gdy byłam na studiach raz w życiu spóźnił mi się prawie 2 tygodnie, w ciąży nie byłam, ale miałam wtedy bardzo stresujący okres w życiu.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2013-02-01 o 19:24
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 19:31   #3
booombelek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: pod pierzyną.
Wiadomości: 8 711
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

mi w tej chwili okes spóźnia się już 10 dni, mam takie same objawy (nabrzmiałe piersi) zrobiłam 2 testy i też w ciąży nie jestem, jutro zrobię trzeci i się zobaczy. Jeśli chodzi o stres.. owszem ma wpływ na okres.. Ja w tej chwili mam bardzo nerwowe dni, pobolewa mnie brzuch, podejrzewam, że też z nerwów.. aktualnie jestem na tabletkach uspokajających, z nadzieją że się unormuje nie martw się na zapas
booombelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 19:42   #4
Tysia144
Raczkowanie
 
Avatar Tysia144
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Cytat:
Napisane przez katrin1234765 Pokaż wiadomość
Witam, dziś mija 35 dzień cyklu, a ja wciąż nie mam okresu. Powinnam była dostać tydzień temu. Sprawa ma się tak: jestem na pierwszym roku studiów, obecnie jestem w trakcie sesji, także stres jest, do tego w ciągu stycznia dwa egzaminy na prawo jazdy i kolejny za półtora tygodnia. Robiłam dziś rano test ciążowy i nie jestem w ciąży. Nigdy okres mi się nie spóźniał z powodu stresu. Nie odchudzam się ani nic. Pytanie brzmi, czy tym razem stres rzeczywiście mógł tak wpłynąć na mój okres?

Dodam, że tydzień temu zaczęły mi się typowo okresowe objawy, tzn. pogorszył mi się stan cery, nabrzmiały mi piersi.

Na razie nie ma obaw do niepokoju, może faktycznie za bardzo przejmujesz się sesją. Stres na pierwszym miejscu może zatrzymać okres. poczekaj jeszcze z tydzień, jeżeli się nie pojawi to udaj się do ginekologa.
__________________
Mikołaj- 1.12.2013, 2600, 36t
Tysia144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 20:15   #5
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

jejciu... masz wątek zbiorczy.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 23:07   #6
zakochana08
Raczkowanie
 
Avatar zakochana08
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 108
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Myślę, że nie masz się czym martwić. Sama mówisz, że masz ostatnio tyle stresu i w ogóle, no i test wyszedł negatywnie. Miałam miesiąc temu podobną sytuację, okres też mi się spóźniał ponad tydzień. I też miałam pełno stresu w szkole, parę problemów i w ogóle. Objawy okresu (nabrzmiałe piersi, napięcie) też dostałam tydzień później, a co więcej wmawiałam sobie, że jestem w ciąży (widziałam już nawet u siebie powiększony brzuch, mimo, że nie było możliwe, abym była w ciąży, ale niestety mam chyba fobie na tym punkcie , nieważne), ale w końcu okres dostałam. Dlatego nie stresuj się jeszcze bardziej i nie nakręcaj się na ciążę, bo przez to może ci się jeszcze bardziej spóźniać. Skoro masz objawy, tzn, że niedługo dostaniesz, musisz tylko cierpliwie poczekać.
__________________
Nie przepłyniesz oceanu, dopóki nie odważysz się stracić z oczu widoku brzegu.
zakochana08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 10:50   #7
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

ja mam zawsze regularnie, brałam tabletki, zawsze w 26 dniu od pierwszej dostawałam, po odstawieniu pół roku też tak samo, stres, schudnięcie i spustoszenie organizmu w wakacje tego nie zmieniło, a teraz mi się spóźnia i szału dostaje;/
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 10:59   #8
Tysia144
Raczkowanie
 
Avatar Tysia144
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
ja mam zawsze regularnie, brałam tabletki, zawsze w 26 dniu od pierwszej dostawałam, po odstawieniu pół roku też tak samo, stres, schudnięcie i spustoszenie organizmu w wakacje tego nie zmieniło, a teraz mi się spóźnia i szału dostaje;/
hehe.ja pamiętam raz od stresu okresu nie mialam miesiąc, ale jakoś nie tesknilam za nim, bo mam strasznie bolesne.
__________________
Mikołaj- 1.12.2013, 2600, 36t
Tysia144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 14:28   #9
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Najprawdopodobniej przyczyną braku okresu jest stres, jednak jeśli się nie pojawi to umów się do ginekologa. W internecie nikt nie wystawi Ci poprawnej diagnozy.
__________________
Będę mamcią..
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 14:30   #10
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Stres.. Ja mam regularne cykle, a przed ślubem spóźnił mi się okres 10dni , później wszystko wróciło do normy.
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 14:54   #11
tooosiaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: miejce które kocham.
Wiadomości: 564
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

spokojnie, to na 99% stres. Jeśli okres nie pojawi się w ciągu tygodnia leć do lekarza.
tooosiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 15:05   #12
katrin1234765
Raczkowanie
 
Avatar katrin1234765
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 86
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Już nieważne, dzisiaj rano dostałam. Uff. Dzięki za uspokojenie!
katrin1234765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 09:16   #13
Tysia144
Raczkowanie
 
Avatar Tysia144
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Cytat:
Napisane przez katrin1234765 Pokaż wiadomość
Już nieważne, dzisiaj rano dostałam. Uff. Dzięki za uspokojenie!
to swietnie
__________________
Mikołaj- 1.12.2013, 2600, 36t
Tysia144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 22:59   #14
kredka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

hej mam problem spoznia mi sie miesiaczka juz tydzien... po 3 dniu robilam test ciazowy ale wyszedl negatywny...kocham sie z moim chlopakiem bez zabezpieczen... po odstawieniu antykoncepcji misesiaczka byla nie regularna ale czytalam ze to normalne zawsze pojawiala sie za wczesnie nawet co dwa tygodnie ale nigdy sie nie spozniala a teraz juz tydzien... mysle ze to nie jest ciaza jesli test wyszedl negatywny ale na wszelki wypadek zrobie go jeszcze raz jutro... nie mam zadnych objaw ciazy jedynie duza ilosc sluzu... poradzcie mi co moge zrobic ? czy czekac ?? czy moze isc do ginekologa ?
kredka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 18:53   #15
Ziuta222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Witam,
Mam 22 lata i mam problemy z okresem. Otóz z moim partnerem współzyjemy regularnie. Ostatni "normalny" okres mialam 28 maja, 27 czerwca bylam u ginekologa,wykonal on cytologie i stwierdził iz mam grzybice candida albicans, do tego poważny stan zapalny i zmiany małego stopnia w komórkach nabłonka płaskiego. Oczywiscie 27 czerwca powinien zaczac mi sie okres i lekarka stwierdziła, iż wszystko wzkazuje na to iż bede go miala. Po wykonaniu usg pojawilo sie krwawienie. Lecz przez kolejne 5 dni tego krwawienia nie bylo. Moje pytania sa takie- czy brak normalnego krwawienia moze bys spowodowane wlasnie tym stanem zapalnym i grzybicą czy jednak jestem w ciazy? nie wykonywałam jeszcze testu. Prosze o pomoc
Ziuta222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 20:45   #16
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Cytat:
Napisane przez Ziuta222 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam 22 lata i mam problemy z okresem. Otóz z moim partnerem współzyjemy regularnie. Ostatni "normalny" okres mialam 28 maja, 27 czerwca bylam u ginekologa,wykonal on cytologie i stwierdził iz mam grzybice candida albicans, do tego poważny stan zapalny i zmiany małego stopnia w komórkach nabłonka płaskiego. Oczywiscie 27 czerwca powinien zaczac mi sie okres i lekarka stwierdziła, iż wszystko wzkazuje na to iż bede go miala. Po wykonaniu usg pojawilo sie krwawienie. Lecz przez kolejne 5 dni tego krwawienia nie bylo. Moje pytania sa takie- czy brak normalnego krwawienia moze bys spowodowane wlasnie tym stanem zapalnym i grzybicą czy jednak jestem w ciazy? nie wykonywałam jeszcze testu. Prosze o pomoc
Tak, grzybica może wpłynąć na przesunięcie okresu.
Nie, nie było jeszcze 27 czerwca w tym roku, więc nie wiem o co chodzi.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 21:25   #17
wikimiki8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Mi sie spóznial 10 dni i wkoncu przyszedł , robiłam 3 testy negatywne . trzeba byc spokojnym i sam przyjdzie
wikimiki8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 21:28   #18
anonimowa1
Przyczajenie
 
Avatar anonimowa1
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Okres spóźnia mi się 5dni. 09 grudnia miałam dostać, a ciągle go nie ma. Tak wiem, może to się wydawać śmieszne, ale statnio moje cykle były regularne i po prostu się martwię..
W tym miesiącu miałam dość dużo zaliczeń na uczelni + egzamin państwowy z prawa jazdy. Jeszcze ta pogoda, która teraz się strasznie zmieniła, zrobiło się strasznie zimno z dnia na dzień.. Stresu było więcej w tym miesiącu niż zazwyczaj nie przeczę, ale teraz już jest wszystko w porządku i staram się relaksować. Dodam, że z moim TŻ współżyłam 2 razy w tym miesiącu w dni niepłodne, a nasze zabezpieczenie to prezerwatywa + stosunek przerywany więc no raczej nie ma obaw o ciąże. Prawda?
anonimowa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 22:11   #19
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Co to jest "egzamin państwowy z prawa jazdy"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-14, 22:13   #20
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Cytat:
Napisane przez anonimowa1 Pokaż wiadomość
Okres spóźnia mi się 5dni. 09 grudnia miałam dostać, a ciągle go nie ma. Tak wiem, może to się wydawać śmieszne, ale statnio moje cykle były regularne i po prostu się martwię..
W tym miesiącu miałam dość dużo zaliczeń na uczelni + egzamin państwowy z prawa jazdy. Jeszcze ta pogoda, która teraz się strasznie zmieniła, zrobiło się strasznie zimno z dnia na dzień.. Stresu było więcej w tym miesiącu niż zazwyczaj nie przeczę, ale teraz już jest wszystko w porządku i staram się relaksować. Dodam, że z moim TŻ współżyłam 2 razy w tym miesiącu w dni niepłodne, a nasze zabezpieczenie to prezerwatywa + stosunek przerywany więc no raczej nie ma obaw o ciąże. Prawda?
No raczej? Boisz się urojonej ciąży?

Grudzień to miesiąc cudów ;-)
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 13:26   #21
anonimowa1
Przyczajenie
 
Avatar anonimowa1
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość
Grudzień to miesiąc cudów ;-)
Co masz na myśli?

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Co to jest "egzamin państwowy z prawa jazdy"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest to egzamin w WORDzie. Jak go zdam to zdobędę prawo jazdy. Za pierwszym razem szczęście mi nie dopisało.. W czwartek mam drugie podejście.
anonimowa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 13:34   #22
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Jeśli boisz się ciąży, to idź do apteki po test. A jeśli wiesz, że w niej nie jesteś, to... w czym problem?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 13:40   #23
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Cytat:
Napisane przez anonimowa1 Pokaż wiadomość
Okres spóźnia mi się 5dni. 09 grudnia miałam dostać, a ciągle go nie ma. Tak wiem, może to się wydawać śmieszne, ale statnio moje cykle były regularne i po prostu się martwię..
W tym miesiącu miałam dość dużo zaliczeń na uczelni + egzamin państwowy z prawa jazdy. Jeszcze ta pogoda, która teraz się strasznie zmieniła, zrobiło się strasznie zimno z dnia na dzień.. Stresu było więcej w tym miesiącu niż zazwyczaj nie przeczę, ale teraz już jest wszystko w porządku i staram się relaksować. Dodam, że z moim TŻ współżyłam 2 razy w tym miesiącu w dni niepłodne, a nasze zabezpieczenie to prezerwatywa + stosunek przerywany więc no raczej nie ma obaw o ciąże. Prawda?
Jeśli prezerwatywa nie pękła to w jaki sposób mogłaś zajść w ciążę?
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 20:35   #24
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Cytat:
Napisane przez anonimowa1 Pokaż wiadomość
Co masz na myśli?

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------



Jest to egzamin w WORDzie. Jak go zdam to zdobędę prawo jazdy. Za pierwszym razem szczęście mi nie dopisało.. W czwartek mam drugie podejście.
Pocieszę Cię. Również mam w czwartek drugie podejście
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 21:23   #25
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Cytat:
Napisane przez anonimowa1 Pokaż wiadomość
Jest to egzamin w WORDzie. Jak go zdam to zdobędę prawo jazdy. Za pierwszym razem szczęście mi nie dopisało.. W czwartek mam drugie podejście.
Czyli po prostu egzamin na prawo jazdy, a nie zaden egzamin panstwowy z prawa jazdy
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 21:50   #26
anonimowa1
Przyczajenie
 
Avatar anonimowa1
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Czyli po prostu egzamin na prawo jazdy, a nie zaden egzamin panstwowy z prawa jazdy
są dwa egzaminy jeśli chodzi o prawo jazdy.. wewnętrzny w szkole jazdy, który upoważnia Cię do przystąpienia do właściwego egzaminu tzw. państwowego z prawa jazdy, który odbywa się w WORDzie.
mniejsza z tym, poczekam jeszcze 3 dni, jak okres się nie zjawi zrobię test.
anonimowa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 22:56   #27
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Pocieszę Cię. Również mam w czwartek drugie podejście
Trzymam kciuki! Zwłaszcza na manewry na placu
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 07:25   #28
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

Dziękuję!
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-16, 20:17   #29
ancia300192
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: Okres spóźnia mi się tydzień.

A objawy jakieś miałaś przed postawieniem diagnozy?
ancia300192 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-16 20:17:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.