Lokata/konto oszczędnościowe/ fundusz inwestycyjny - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-05, 12:19   #61
xhankax
Zakorzenienie
 
Avatar xhankax
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ze Śląska
Wiadomości: 5 454
GG do xhankax
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

zdecydowanie lokata w banku.
Mam lokatę i marne grosze z tego,, ale mam też fundusz inwestycyjny i po trzech latach zysków nastąpił ogromny dół. Teraz nie mam już co wypłacać. Straciłam bardzo dużo. Nie zaryzykuję już nigdy w życiu. Fundusz trzymam już chyba 10 lat, bo może kiedyś się odbije. (co próbują wmawiać mi tzw. doradcy finansowi). Także jak dla mnie lokata.
__________________
KKV
xhankax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 18:05   #62
Darianna2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Niestety na funduszach to się trzeba choć trochę znać, jeżeli zaufałaś jakiemuś ściemniaczowi z banku to tak to się skończyło jak skończyło (oczywiście nie każdy musi być ściemniaczem, ale istnieją takie przypadki).. można iść do firmy, która NAPRAWDĘ DORADZA i wówczas efekt jest dużo lepszy...
Darianna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 23:42   #63
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

człowieku zejdź na ziemie,

jaka firma naprawdę doradza jak ci niby doradcy inwestycyjni należą do grupy kapitałowej która podlega pod firmę, konsorcjum, korporacje, hloding, jak zwą tak zwą, pod to do czego należy bank albo banki i te firmy doradztwa inwestycyjnego dziwnym trafem sprzedają produkty akurat tych instytucji z którymi jest powiązana taka firma inwestycyjna, przypadek czy może strategia właścicieli na niezdecydowanych klientów i nieświadomych, że firma jest powiązana i zależna od banków których produkty sprzedaje...

doradzić fundusze może wróżka, jasnowidz bo nikt nie wie czy fundusz zyska czy straci, tych funduszów się mnoży, czasem się zamykają, ogólnie mamią zyskami, a potem co się okazuje to strata i dalej mamią, że będzie zysk,

kto nie zaczął z funduszami lepiej niech nie zaczyna, a kto zaczął lepiej, żeby skończył z tym na zawsze bo na tym się nie zarabia tylko traci, zarabiają banki, instytucje finansowe, nie ludzie,

gdyby fundusze były do zarabiania to czy w umowach, regulaminach potrzebne byłyby zapisy typu - klient musi liczyć się z częściową albo całkowitą utratą zainwestowanych środków - potrzebne by to było gdyby fundusze były do zarabiania kasy dla klientów ? nie, nie byłoby potrzebne, fundusze zarabiają ale dla siebie, może dla banku, a klient cóż, od klienta trzeba wyciągnąć kase
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 00:05   #64
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Ja nie rozumiem nagonki na fundusze inwestycyjne. Trzymam kasę w dwóch funduszach i na lokacie. Lokata zarabia marnie, % jest słabiutki. Za niecały rok kończy mi się czas trwania jednego z funduszy i póki co wychodzę na duży plus w porównaniu do lokaty. Szło przeciętnie na początku bo opłata manipulacyjna była lekko odczuwalna,ale potem odrobił. Jeśli ropa nie odbije ponad 100 $ to nie obawiam się już do końca o nic.
Także w moim interesie jest aby konflikt na wschodzie potrwał jeszcze do października
Z drugim idzie mi trochę gorzej,ale jest jeszcze kilka lat czasu na to żeby się odbił i zaczął odrabiać to co stracił.
Wielu ludzi,którzy narzekają na fundusze chyba myśli,że fundusz tylko będzie zarabiał i nic nie straci na wartości a to tak nie działa.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 09:36   #65
Darianna2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
człowieku zejdź na ziemie,

jaka firma naprawdę doradza jak ci niby doradcy inwestycyjni należą do grupy kapitałowej która podlega pod firmę, konsorcjum, korporacje, hloding, jak zwą tak zwą, pod to do czego należy bank albo banki i te firmy doradztwa inwestycyjnego dziwnym trafem sprzedają produkty akurat tych instytucji z którymi jest powiązana taka firma inwestycyjna, przypadek czy może strategia właścicieli na niezdecydowanych klientów i nieświadomych, że firma jest powiązana i zależna od banków których produkty sprzedaje...

doradzić fundusze może wróżka, jasnowidz bo nikt nie wie czy fundusz zyska czy straci, tych funduszów się mnoży, czasem się zamykają, ogólnie mamią zyskami, a potem co się okazuje to strata i dalej mamią, że będzie zysk,

kto nie zaczął z funduszami lepiej niech nie zaczyna, a kto zaczął lepiej, żeby skończył z tym na zawsze bo na tym się nie zarabia tylko traci, zarabiają banki, instytucje finansowe, nie ludzie,

gdyby fundusze były do zarabiania to czy w umowach, regulaminach potrzebne byłyby zapisy typu - klient musi liczyć się z częściową albo całkowitą utratą zainwestowanych środków - potrzebne by to było gdyby fundusze były do zarabiania kasy dla klientów ? nie, nie byłoby potrzebne, fundusze zarabiają ale dla siebie, może dla banku, a klient cóż, od klienta trzeba wyciągnąć kase


kompletne brednie piszesz, fundusze inwestycyjne pozwalają zarobić klientowi. ale tak jak pisałam trzeba się na tym znać choć trochę i trzeba mieć cierpliwość..

a ja schodzę na ziemię i widzę, że są takie firmy, miałam nie pisać gdzie inwestuję swoje pieniądze, ale dla potwierdzenia, że nie jestem gołosłowna wklejam link do firmy: https://www.f-trust.pl/ .

Edytowane przez Darianna2
Czas edycji: 2014-12-11 o 12:45
Darianna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 15:52   #66
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem nagonki na fundusze inwestycyjne.
Zwróć uwagę, że tę nagonkę prowadzi głównie jeden kretyn, który nie ma pojęcia o inwestowaniu i się przejechał.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 17:53   #67
witkapaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Podstawowa zasada - oszczędzamy w różne rzeczy - lokata - bezpieczny ale mały zarobek, fundusze - ryzyko ale też potencjalnie większy zysk (możesz też wszystko stracić)

Podziel na pół i część na lokatę część na fundusz.
witkapaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-10, 19:48   #68
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez Darianna2 Pokaż wiadomość


kompletne brednie piszesz, fundusze inwestycyjne pozwalają zarobić klientowi. ale tak jak pisałem trzeba się na tym znać choć trochę i trzeba mieć cierpliwość..

a ja schodzę na ziemię i widzę, że są takie firmy, miałam nie pisać gdzie inwestuję swoje pieniądze, ale dla potwierdzenia, że nie jestem gołosłowna wklejam link do firmy: https://www.f-trust.pl/ .
Sam polecam tą firme, świetne analizy rynku robią , ich przedstwiciel dużą uwagę skupia na kliencie . Oni nie mają planów do wykonania jak w bankach. nie reklamuje ich .
I podstwawowa zasada przy inwestowaniu dowiedz się o danym produkcie zanim zainwestujesz .
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 23:06   #69
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

ok, ja już nic więcej nie piszę na temat funduszy, w końcu jak ktoś straci kasę to swoją, więc może wam podziękuje jak się przejedzie na waszych radach
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 15:13   #70
Kasandra13
Przyczajenie
 
Avatar Kasandra13
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
lokaty - gdzie warto zakładać?

Dziewczyny, gdzie warto założyć lokatę? W jaki sposób najlepiej porównać oferty i wybrać najlepsze warunki?
Kasandra13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 15:45   #71
Marcika12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

daj spokój z tymi lokatami. Śmieszne oprocentowanie = 3%
Marcika12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-08, 20:03   #72
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

To co, lepiej w skarpecie trzymać?
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 01:39   #73
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Lokat teraz nie warto zakładać. Już bardziej opłacają się nawet obligacje...
Zawsze można też spróbować zarobić w funduszach inwestycyjnych.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 13:18   #74
Papi_27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Cytat:
spróbować zarobić w funduszach inwestycyjnych
Spróbować można zawsze ale po co tracić? Vide: giełdy, złoto, surowce. Wszystko traci, więc i fundusze tracą.

Od dobrych 3-4 lat oszczędzam już tylko w lokatach. Procent może i nie oszałamia, ale za to zysk gwarantowany. Giełda jest tak zmienna i nieprzewidywalna obecnie, że bawić się w to (bez wiedzy i zaangażowania czasowego) nie warto.

Dobrą opcję ma obecnie BGŻ Optima: lokata 3,2% na 3 mies. od 1 do 100 zł, a teraz z premią 50zł na start. Bez konta osobistego, bez żadnych dodatkowych wymogów.

Aha, żebym nie była gołosłowna co do funduszy. Mam fundusz - wpłaciłam 5 000 w 2010 r. Stan na zeszły tydzień: ok. 3700 zł

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2015-11-24 o 15:11 Powód: ukryty link
Papi_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 22:36   #75
AniaW1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Wszystko zależy ile wpłacisz... przy kwotach do 10 tyś. powiedzmy sobie szczerze że jest tak że nie tracisz (inflacja itd) no i troszkę zyskujesz... ale to zawsze lepiej niż trzymać w skarpecie! ja mam lokatę w raiffeisen no i tragedii nie ma
AniaW1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 21:20   #76
soniam90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 13
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Cytat:
Napisane przez AniaW1 Pokaż wiadomość
Wszystko zależy ile wpłacisz... przy kwotach do 10 tyś. powiedzmy sobie szczerze że jest tak że nie tracisz (inflacja itd) no i troszkę zyskujesz... ale to zawsze lepiej niż trzymać w skarpecie! ja mam lokatę w raiffeisen no i tragedii nie ma
a na jakich warunkach ta lokata?
soniam90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 22:00   #77
AniaW1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Możesz otworzyć konto "wymarzony cel". Generalnie wszystko kręci się wokół oszczędzania na marzenia.. jeśli chodzi o procent to do 2% w skali roku, wygodnie bo masz caly czas dostep do środków polecam!
AniaW1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 13:53   #78
awantula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Cytat:
Napisane przez AniaW1 Pokaż wiadomość
Możesz otworzyć konto "wymarzony cel". Generalnie wszystko kręci się wokół oszczędzania na marzenia.. jeśli chodzi o procent to do 2% w skali roku, wygodnie bo masz caly czas dostep do środków polecam!
Ja polecam sprawdzic lokaty w idea banku, ewentualnie w bgż optima jesli ktos ma więcej gotówki. W bgż optima 3,2% do 100 tys. zł, w idei ale to już zależy oprocentowanie tam waha się między 3 a 4 proc. maxxymalny depozyt tam to tylko 10 tys. Jeszcze bzwbk miała ostatnio dobra oferte ale nie wiem czy jest aktualna.
awantula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 13:22   #79
izzsa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 74
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Obecnie najwyżej oprocentowaną lokatę jaką udało mi się znaleźć to Laions Bank (czy jakoś tak to się piesze).
Dają 3,5% w skali roku. Warunek to wpłata minimum 100 tys zł. Bank inwestycyjny.
A nie lepiej inwwestować w inne aktywa? Mam tutaj na myśli obligacje lub nawet metale szlachetne jak platyna czy złoto. Złoto pod postacią sztabek lub złotych monet - xxx. Wtedy oprócz wartości kolekcjonerskiej dochodzi jeszcze wartość nominalna.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-03-23 o 11:53 Powód: Link.
izzsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-14, 22:59   #80
hanka334
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 12
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Cytat:
Napisane przez AniaW1 Pokaż wiadomość
Możesz otworzyć konto "wymarzony cel". Generalnie wszystko kręci się wokół oszczędzania na marzenia.. jeśli chodzi o procent to do 2% w skali roku, wygodnie bo masz caly czas dostep do środków polecam!
Oprocentowanie może nie zachwycające, ale kasa zawsze pod ręką. Coś za coś
hanka334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 06:32   #81
ruppi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 75
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Sprzedaliśmy mieszkanie i część pozyskanych środków chcemy wpłacić na lokatę. Przeglądałam oferty, ale w gąszczu kruczków trudno się odnaleźć. Może ktoś niedawno przerabiał ten temat?
ruppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 14:14   #82
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

W Noble Banku mają dobre lokaty negocjowalne jeżeli masz kapitał powyżej 200k zł. Jeżeli masz kapitał powyżej 100k zł, to w Lions Banku też powinni Ci coś ciekawego zaproponować.
Z tego co widzę na xxx to przy lokatach na 3 miesiące dobrą ofertę mają też w mBanku i Idea Banku. 4% w skali roku, ale jest też gwiazdka. Dla nowych środków i tylko do 10 k zł. Nie są więc za wysokie.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-20 o 21:49 Powód: Link.
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 14:54   #83
diango
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Dobrze sie lepiej zastanów czy rzeczywiście jest sens zakładac lokate-dziewczyny wyżej dobrze Ci podpowiadaja może lepiej znajdź inną forme inwestycji. Np. złoto, bardzo bezpieczna forma:http:/inwestycje.mennica.com.pl/produkty-kolekcjonerskie/monety/monety-zlote/ Złoto skutecznie chroni przed inflacją – kilkadziesiąt lat temu za uncję złota można było kupić garnitur na miarę i dzisiaj również kosztuje to mniej więcej tyle samo. W tym czasie wartość pieniądza papierowego gwałtownie spadła ze względu na inflację. Wysoka inflacja jest nieunikniona. Drukowanie przez banki centralne ogromnych ilości papierowego pieniądza musi wpłynąć na spadek jego wartości. Złota nie da się dodrukować!!
diango jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 06:58   #84
karszniszowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 14
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Zgadzam się z postem powyżej . Ja tez kiedyś chciałam założyć lokate , jak miałam bardzo duża gotówkę , ale gdy to przedyskutowałam ze znajomymi , przyjaciółmi , to zdecydowanie odradzili .W efekcie i tak musiałam zainwestować te pieniądze w remont . Jeden z moich znajomych miał tak ,ze właśnie wszystko stracił przez to ,zę źle zainwestował , Potem były pożyczki , nawet chwilówki ,problemy z jej spłatą ( brał w xxx, na szczescie dogadali sie znim i podpasowali mu raty pod sytuacje finansową). Jeszcze wracając co do,monet , złota itd , to popieram xxx.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-02-15 o 18:11 Powód: Reklama.
karszniszowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 08:40   #85
dagaP
Raczkowanie
 
Avatar dagaP
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kościan
Wiadomości: 128
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

strasznie niski te oprocentowania ;/
dagaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 12:22   #86
SylwiaSP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 18
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Moim zdaniem lokaty się kompletnie nie opłacają. Dużo banków oferuje wyższe oprocentowanie niż inni tylko na pierwszy miesiąc, więc opłaca się co chwilę zmieniać bank. O ile chce Ci się latać i załatwiać
Czasem bardziej opłacalne od lokat są rachunki oszczędnościowe z kapitalizacją dzienną.
Jeśli chcesz tylko przetrzymać pieniądze na dłuższy okres, to załóż konto oszczędnościowe. Jeśli zależy Ci na pomnażaniu, to poszukaj innego sposobu.
SylwiaSP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 16:52   #87
ankko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 13
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Równiez podpisuje sie pod postami wyżej!
ankko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 06:23   #88
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Obecnie wiele banków namawia na tak zwane polisy z funduszami inwestycyjnymi ale polecam na nie uważać bo można sporo stracić. Znam kila osób ( w tym rownież osoby z mojej najbliższej rodziny), które się na to nabrały no i niestety wtopiły w to swoje pieniądze.
Tu jest topik czy inwestować w lokatę czy w coś innego:
http://www.forum-kredytowe.pl/f151/g...ego-72506.html
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 09:39   #89
rejmonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Dot.: lokaty - gdzie warto zakładać?

Teraz jedyne co się opłaca jeśli chodzi o lokaty to lokaty krótkoterminowe. Na nich można jeszcze uzyskać oprocentowanie około 4%
rejmonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 14:13   #90
ala27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 25
Lokata 2016

Witam. Nie znam sie na finansach, ale zastanawiam sie nad zalozeniem pierwszej lokaty w banku WBK.
Oprocentowanie jest 1,9 na 6 miesiecy, trzeba tylko zalozyc karte kredytowa i raz w miesiacu z niej skorzystac (kwota dowolna). Planuje ulokowac tam 10 tys . Prosze o rade czy warto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ala27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 13:02:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.