Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-15, 10:13   #1
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236

Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!


Witajcie

Postanowiłam założyć wątek dla dziewczyn, które jak mają problem z grubszymi nogami, a szczególnie z takim mankamentem jak bryczesy! Chciałabym mieć smukłe nogi. Kiedyś jako młoda nastlatka ćwiczyłam sama po 1,5 przez 4 miesiące, a ćwczenia robiłam takie jakie znałam i wydaję mi się, że jeszcze mocniej bryczes mi się zrobił. We wszystkim wyglądam żle. Jak założe sukienkę, która przylega do ciała to wygląda to strasznie. Co mam z tym zrobić, jak ćwiczyć? Od tyg, ćwiczę, ale boje się że znowu mi się to pogorszy. Wszystkie ćwiczenia,które wykonuję na nogi i pośladki czuję w miejscu bryczesa, że mi pracuje mięsień. Pewnie będzie jeszcze większy. Tylko jedno ćwiczenie sprawia, że bryczes śpi a ładnie pracują całe mięśnie tylne od pośladkow, przez tył uda do kolana i chyba przez łydkę i te ćwiczenię chcę polecić - są to wypady ZGIĘTEJ nogi w górę i w dół, powoli z napiętymi mięśniami, w pozycji "na pieska" ze zgiętymi ramionami.
Czy bryczesy można zlikwidować?

Nie chcę wyrobić sobie masy mięśniowej tylko ujędrnić pośladki i wysmuklić nogi.

Chciałabym schudnąć 4kg. Jak ktoś chce, to może się do mnie przyłączyć - razem na pewno damy radę!!!

I pytanie na koniec - co zjeść na kolację, żeby nie poszło w tłuszcz (bez mięsa i ryb - jestem wegetarianką. Sery i mleko i jajka jem).
__________________
Pentax K20D + DA 18-55 mm II + Sigma 70-300 APO + Fuji S5800

Edytowane przez KaKa F
Czas edycji: 2009-06-15 o 10:14
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 12:21   #2
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

polecam pilates i ćwiczenia aerobowe
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 12:46   #3
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Mam głupie pytanie, ale mnie zaciekawiło...co to są bryczesy?
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 14:03   #4
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Nazwa bryczesy wzieła się od spodni do jazdy konnej, które charakteryzują się dopasowaną górą na biodrach a w miejscu ud jest takie rozszerzenie na zewnętrznej części.
U kobiet to na górnej częsci ud taka buła ohydna, która sprawia, że kobieta wygląda jaby ją posadzili biodrami na szerokich balach. Jak kobieta stoi przodem to nie ma ładnie (zewnętrzna część ud)zarysowanej gładkicj linii bioder i ud tylko ma biodra a potem ta buła wstrętna :/ Nie wiem czy to wyjasniłam obrazowo ;-P

Ja chętnie bym się dowiedziała co to są te ćwiczenia aerobowe konketnie?
__________________
Pentax K20D + DA 18-55 mm II + Sigma 70-300 APO + Fuji S5800
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 15:00   #5
Nessyie
Raczkowanie
 
Avatar Nessyie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 139
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Hej! Mam podobny problem do Ciebie Smukłe łydki, ogromne uda i wystający tyłek Coś okropnego, chce wysmuklić pupę i uda. Nie wiem jakie ćwiczenia są dla mnie odpowiednie, mam nadzieję, że jakieś dobre duszyczki pomogą nam uporać się z naszym problemem .
Nessyie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 15:34   #6
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Cytat:
Napisane przez KaKa F Pokaż wiadomość
Nazwa bryczesy wzieła się od spodni do jazdy konnej, które charakteryzują się dopasowaną górą na biodrach a w miejscu ud jest takie rozszerzenie na zewnętrznej części.
U kobiet to na górnej częsci ud taka buła ohydna, która sprawia, że kobieta wygląda jaby ją posadzili biodrami na szerokich balach. Jak kobieta stoi przodem to nie ma ładnie (zewnętrzna część ud)zarysowanej gładkicj linii bioder i ud tylko ma biodra a potem ta buła wstrętna :/ Nie wiem czy to wyjasniłam obrazowo ;-P

Ja chętnie bym się dowiedziała co to są te ćwiczenia aerobowe konketnie?
Ahaaa...tak myślałam w sumie Chociaż wydawało mi się, że chodzi o wewnętrzną stronę ud

Ćwiczenia aerobowe to wszelkie ćwiczenia przy których pracuje całe ciało, a nie konkretna grupa mięsni, czyli bieganie, jazda na rowerze, aerobic. Przy nich się spala tłuszcz, a mniej buduje mięśnie (chociaż wiadomo, ze np. przy bieganiu troche jednak nogi się budują )
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 17:04   #7
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

hej, to wątek w sam raz dla mnie mam figurę gruszki ( którą polubiłam)
i okropne bryczesy na zewnętrznej stronie uda (167 cm wzrostu, 55kg i aż 56 cm w udzie) od ponad tygodnia ćwiczę na siłowni aeroby oraz dorzuciłam ćwiczenia siłowe na górną cześć ciała aby poprawić proporcje sylwetki
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 17:10   #8
funkyourself
Raczkowanie
 
Avatar funkyourself
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 373
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Bryczesy wyglądają tak jak w załączniku widać naszyty lej - ten ciemniejszy materiał. Ni to sflaczałe, ni to jędrne, po prostu takie odstające ciało nie pasujące do reszty

Jakie znacie sposoby na pozbycie się ich? Bieganie coś tu da?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bryczesy.jpg (41,1 KB, 574 załadowań)
funkyourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 17:23   #9
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Cytat:
Napisane przez funkyourself Pokaż wiadomość
Bryczesy wyglądają tak jak w załączniku widać naszyty lej - ten ciemniejszy materiał. Ni to sflaczałe, ni to jędrne, po prostu takie odstające ciało nie pasujące do reszty

Jakie znacie sposoby na pozbycie się ich? Bieganie coś tu da?
No to tutaj wychodzi na to, że jednak chodzi o wewnętrzną stronę ud
Bo jeśli chodzi o to to akurat bardzo dużo kobiet ma z tym problem, dlatego m.in. że jest niewiele ćwiczeń na tą partię ciała. Sama mam takie lekkie, chociaż zasadniczo szczupła jestem

A na wewnętrzną stronę uda jest np. takie ćwiczenie: przysiady w lekkim rozkroku ze stopami zwróconymi na zewnątrz (jak baletnica). Robiąc przysiad wznosimy się jakby na palcach i dajemy kolana na zewnątrz.
Ewentualnie można też ściskać coś udami leżąc na plecach i mając ugięte i uniesione nogi. A ściskać można np. piłkę
To z takich ćwiczeń na mięśnie, ale żeby ten tłuszczyk zrzucić to chyba trzeba sie zająć ćwiczeniami aerobowymi
__________________


Edytowane przez bura kocurka
Czas edycji: 2009-06-15 o 17:26
bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 18:02   #10
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Ja tez niestety mam bryczesy.... Wydawalo mi sie jednak, ze wystepuja one bardziej po zewnetrznej czesci uda niz po wewnetrznej...
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 19:14   #11
anya84
Raczkowanie
 
Avatar anya84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 59
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Mnie też się wydawało, że bryczesy to coś takiego:
http://images25.fotosik.pl/234/8269ee6f814f26bc.jpg

przepraszam, że w linku......ale to nie moja pupa
anya84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 20:42   #12
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Cytat:
Napisane przez anya84 Pokaż wiadomość
Mnie też się wydawało, że bryczesy to coś takiego:
http://images25.fotosik.pl/234/8269ee6f814f26bc.jpg

przepraszam, że w linku......ale to nie moja pupa
tak, bryczesy to cos takiego jak na tej fotce, tylko ze ta dziewczyna ma bardzo malutkie, u mnie to dopiero dokładnie widac przy 97-98 cm w biodrach
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 06:49   #13
funkyourself
Raczkowanie
 
Avatar funkyourself
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 373
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

W takim razie mój błąd, wybaczcie
funkyourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 08:12   #14
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

W życiu!!!! to nie są bryczesy!!! Jeżeli chodzi o spodnie do jadzy konnej to to są bryczesy legginsy, a ja mówie o tych luźnych spodniach na udach w których jeżdżą bądź jeździeli w Anglii arystokraci. Legginsy to nowa moda.

Bryczesy są po zewnętrznej stronie ud!!! I to widać na tym załączniku że ktoś kto pozował miał bryczesy (nie za duże) - widać po zewnętrznej stronie uda charakterystyczne bułki!! A ta dziwczyna w majktach to chyba nawet ich nie ma takie małe

Ja od tygodnia ćwiczę. Codziennie! mam wzrostu 163 i waże 53,5 kg. (dziś nie wiem czemu było chyba pół kg w góre) Bryczesy to moja zmora - prsują niemal każdą kreację. Boje się torchę, że nie umiejętne ćwiczenia mi te bryczesy jeszcze powiekszą. Ale cóż - ćwiczę. Wczoraj wymyśliłam, że najlepiej chyba ćwiczyć późno wiczorem, bo potem tylko kąpiel i można iść spać - i nie ma czasu na jedzenie po ćwiczeniach. Ale Kochane Dziewczyny - po tygodniu widzę różnicę - czyż to nie cudowne?! Może to sobie wmawiam, ale moja noga już całkiem inaczej się prezentuje. Od tyłka po łydkę - jakby smuklejsze i gładsze. Żałuję, że wcześniej się za siebie nie wziełam, ale myślałam, że tylko siłowania z prywatnym trenerem i operacje bądź drogie zabiegi coś pomogą. Ciało mam gładsze - super. To mnie motywuje. Ćwiczę różnie jak mam czas (bo pracuję i mam też sesję) ok 30 min do 75 min. Różne ćwiczenia, gł. na uda i pośladki.

Od wczoraj takie ćwiczenie:
Stoimy z nogami złączonymi i jedną nogą np. lewą robimy krok w tył (szerszy) i kolano zginamy do kąta 90st. aż prawie dotknie ziemi. obie ręce na kolanie prawym. Trzymamy tak 5 sek (jak licze do 6 i wstaje) i tak 15 razy na każdą nogę po dwie serie. Boli jak cholera Mam nadzieję, że ki to nie zrobi nóg jak kulturystce.

Aha dziękuję, że przyłączyły się Kobietki z takim samym problemem, razem będziemy sie motywować

---------- Dopisano o 09:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

"Pośladki jędrne, gładkie i bez cellulitu

Vita
Pośladki łatwo poddają się zmianom. Pomożemy Ci zadbać o ich kształt i pozbyć się cellulitu.

Nie musisz być szczupła jak modelka, żeby twoja pupa dobrze wyglądała w szortach, stringach i kostiumie kąpielowym. Ważniejszy niż obwód bioder jest ładny kształt pośladków i jędrna, gładka skóra. Nawet jeśli twoim pośladkom daleko do ideału, możesz dość szybko poprawić ich wygląd. Osiągniesz to dzięki odpowiedniej pielęgnacji i ćwiczeniom.

Polska gruszka

O kształcie pośladków decydują w dużej mierze geny. U większości Polek pupa przypomina gruszkę. Tłuszcz gromadzi się w dolnej części pośladków i w górnej partii ud. Gdy jest go za dużo, pupa obwisa, a z tyłu i po bokach tworzą się wypukłości (tzw. bryczesy). Przez to nogi wydają się krótsze, a sylwetka masywniejsza. Tak więc nawet niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej w tej okolicy zmienia proporcje całej sylwetki. To jeszcze nie wszystko. Obwisające pośladki naciskają na uda, co powoduje pogorszenie krążenia w tkance tłuszczowej i sprzyja powstawaniu cellulitu.

Szybka akcja

W przeciwieństwie do brzucha, mięśnie pośladków łatwo da się wzmocnić i wymodelować. Najbardziej pomaga gimnastyka. Trzeba ćwiczyć systematycznie, nie rzadziej niż trzy razy w tygodniu. Ćwiczenia powodują spalanie tłuszczu, poprawiają napięcie mięśni i ukrwienie skóry. Pupa się unosi i zyskuje ładniejszy kształt. Nie mniej ważna od gimnastyki jest niskokaloryczna dieta, bogata w błonnik Resztę „załatwią” kosmetyki antycellulitowe i – jeśli problem jest poważniejszy – profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych.

Fizjologia pomarańczy

Gdy cellulit związany jest z nadwagą, stosunkowo łatwo da się z nim walczyć. Dobre rezultaty przynoszą właśnie ćwiczenia i dieta. Ale, jak pokazują badania, pomarańczowa skórka nie zawsze ma bezpośredni związek z ilością tkanki tłuszczowej: występuje nawet u szczupłych kobiet. Jej pojawienie się jest wówczas uwarunkowane genetycznie i związane z fizjologią kobiety. "

Czyż to nie pocieszające

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

"Jak pozbyć się "bryczesów"?

jakie ćwiczenia są najlepsze na tzw 'bryczesy' i górną partie ud. mam 165 cm wzrostu i waze ok 60 kg i nieproporcjonalna figure - gora w rozmiarze 36-38 a doł 40-42. bardzo prosze o porade

Znacząco proporcji sylwetki zmienić się nie da, ani ćwiczeniami ani dietą. Przy tym typie sylwetki (gruszka) zawsze ramiona pozostaną węższe od bioder, ale na pewno można wiele poprawić. Zacznijmy od nóg. Należy unikać wszelkich ćwiczeń, które powodują rozbudową dolnych partii ciała: ćwiczeń siłowych z dużym obciążeniem, intensywnych ćwiczeń na stepie, jazdy rowerem z dużym oporem. Wskazane jest pływanie, aqua aerobik, ćwiczenia równoważne, pilates, ćwiczenia wzmacniające takie jak przysiady, wznosy, ćwiczenia z lekkim obciążeniem. Ponieważ przy tym typie sylwetki często występuje tendencja do cellulitu, należy pamiętać o zabiegać ujędrniających np. masażach, które poprawią wygląd ud i pośladków. Górną cześć ciała należy lekko rozbudować, dzięki temu poprawią się proporcje ciała. Polecam ćwiczenia z ciężarkami, gumami lub na atlasach. Obciążenia powinny być znacznie większe niż na dolne partie mięśni. Można zastosować typowy trening na rozbudowę masy mięśniowej czyli duże obciążenie, mała ilość powtórzeń. "
__________________
Pentax K20D + DA 18-55 mm II + Sigma 70-300 APO + Fuji S5800

Edytowane przez KaKa F
Czas edycji: 2009-06-16 o 07:55
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 09:14   #15
Delilah*
Raczkowanie
 
Avatar Delilah*
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 242
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Ja tam jestem całkowicie zielona w kwestiach ćwiczeń, ale też mam bryczesy i wypadało by cos z nimi zrobić... Bo ledwie się moge na siebie patrzec ;/ Tak więc jesli ktos cos wie ...
Delilah* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 08:19   #16
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Halo halo jest tu ktoś?!

Ja weszłam dziś na wagę i pól kg wiecej:! pomocy, skąd to?! Mieśnie mi urosły? Co mam zrobić żeby dzięki ćwiczeniom schudnąć i ujędrnić a nie napakować się?
__________________
Pentax K20D + DA 18-55 mm II + Sigma 70-300 APO + Fuji S5800
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 19:27   #17
brunetka6
Raczkowanie
 
Avatar brunetka6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 205
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

ja mam problem z opadnieta pupa i takimi chcrakterystycznymi 'zmarszczkami' (to nie sa zmarszczki ale tak to wyglada) miedzy pupa a udami [jak sie patrzy od tylu]

cwicze, ale efektow prawie brak. moze cwicze za malo?
__________________
"Miłość jest tylko złudzeniem. Opowieścią, którą wymysla się dla siebie o innej osobie. I cały czas się wie, ze nie jest ona prawdziwa. Oczywiście wie sie o tym i dlatego cały czas dba się o to, aby nie zniszczyć tego złudzenia."


Virginia Woolf
brunetka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 11:40   #18
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

hej
wiem o co ci chodzi ja to nazywam trzema tylkami pod posladkami hehe

Co do opadnietej pupu - mam to samo - a wlasciwie juz nie mam cwiczylam prawie dwa tygodnie i juz mi tylek nie opada ale te potroje pod posladkami sa - ale teraz wierze ze da sie to wycwiczyc. ja cwiczylam raz 30 raz 70 min na przemian co dzien. gl cwiczenia takie ktore bylo czuc w tylku i gornej partii ud. Czuje sie super, juz po kapieli nie przykleja mi sie posladek do uda ;p ale jeszcze długa droga przede mną, a póki co w planach mam zakup stepera skrętnego z linkami!

Więc ćwicz-to da sie zlikwidować
__________________
Pentax K20D + DA 18-55 mm II + Sigma 70-300 APO + Fuji S5800
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:58   #19
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Cytat:
Napisane przez KaKa F Pokaż wiadomość
hej
wiem o co ci chodzi ja to nazywam trzema tylkami pod posladkami hehe

Co do opadnietej pupu - mam to samo - a wlasciwie juz nie mam cwiczylam prawie dwa tygodnie i juz mi tylek nie opada ale te potroje pod posladkami sa - ale teraz wierze ze da sie to wycwiczyc. ja cwiczylam raz 30 raz 70 min na przemian co dzien. gl cwiczenia takie ktore bylo czuc w tylku i gornej partii ud. Czuje sie super, juz po kapieli nie przykleja mi sie posladek do uda ;p ale jeszcze długa droga przede mną, a póki co w planach mam zakup stepera skrętnego z linkami!

Więc ćwicz-to da sie zlikwidować
a co to konkretnie za cwiczenia??
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 17:33   #20
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
a co to konkretnie za cwiczenia??
O niektórych z nich pisałam w wątku. Ogólnie na czworaka wsparta na przedramionach robię powoli wypady nogi do tyłu - pięć różnych sekwencji. powoli bo staram się mieć mięśnie napięta.
Stojąco to takie jak opisalam ze robimy krok w tył i nogą z tylu schodzimy w dol do kąta prostego. 15 razy dwie serie (przy tym wyje;D)
na plecach napinam miesnie brzucha tyłka i nog z ugietymi nogami i wypycham biodra w gore.
co jeszcze?!
potem leze bokiem i tez powoli napieta macham noga.
Można też stać, napiąć mięśnie, pochylić proste plecy w przód i stojąc na jednej nodze robić wypady drugiej w tył.

Trudno mi opisywac ćwiczenia, bo nie znam profesjonalnych nazw. Ale ogólnie to robię takie zwykłe ćwiczenia, ale tak żeby mięsnie w pupie bolały. Prócz tego robie serie brzuszkow i się rozciągam i skaczę dla spalania i rozluźnienia. I dziś czeka mnie 70 min
Proste ćwiczenia, ale na prawdę dużo dają

Ma ktoś przyklady innych ćwiczeń? Chętnie poznam inne na pośladki

Ej dziewczyny z bryczesami czemu się nie odzywacie?
__________________
Pentax K20D + DA 18-55 mm II + Sigma 70-300 APO + Fuji S5800
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 19:00   #21
funkyourself
Raczkowanie
 
Avatar funkyourself
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 373
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Cytat:
Napisane przez KaKa F Pokaż wiadomość
na plecach napinam miesnie brzucha tyłka i nog z ugietymi nogami i wypycham biodra w gore.
Tylko przy tym ćwiczeniu ważne jest żeby nie unosić całych pleców tylko tułów ma być przyklejony do ziemi, a unosimy tylko tyłek (od krzyża w dół) - w great buns dziewczyna zwraca na to szczególną uwagę.
funkyourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 08:05   #22
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

I ja musze dołaczyc do Was by pozbyc sie tego paskudztwa, niby mam szczypłe nogi no ale to paskudztwo wszystko niszczy
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 21:02   #23
maarcinka
Raczkowanie
 
Avatar maarcinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 167
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

wiecie co wam powiem, jak walczyłam z bryczesami to najwięcej dały mi różnego typu ćwiczenia w leżeniu bokiem (noga na nodze) i unoszenie, machanie, obracanie tą nogą z góry a na wewnętrzną stronę ud również tą pod spodem (mam nadzieję, że rozumiecie)

oczywiście nie zwalczyłam ich tylko dałam sobie spokój ale chyba zacznę jeszcze raz
maarcinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 22:42   #24
zlociak124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Hej wam wszystkim ja ostatnio zauważyłam, że na mojej pupie mam strasznie tak jak by zmarszczki wyglada to okropnie i wstydze sie gdzie kolwiek pokazywać w spodękach czy w stroju kompielowym... macie jakomś rade... prosze o pomoc
zlociak124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 12:23   #25
pistaacjaa
Raczkowanie
 
Avatar pistaacjaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 341
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Dziewczyny najlepiej ćwiczyc co drugi dzień, dać czas mięśniom na regenerację.
Najlepsze sa glebokie przysiady, wszelkie wymachy nóg, wykroki, unoszenie nóg leżąc bokiem, płytkie przysiady na miesnie nad kolanami (30-40 x 3 serie, najlepiej codziennie akurat te)
i ważne! nie zpaomnieć o rozciaganiu. i rozgrzewką 5 min. na poczatek . A wszystko przy eneregtycznej muzyce!!!

Do tego w miare mozliwości jazda na rowerze, na lekkich przerzutkach!!! to ważne, ponieważ taka jazda wysmukla nogi, a mocne obciążenie rozbudowuje mięsnie. Wiem po sobie rower jest dobry na ogolny wyglad ciała, a moje nogi robia sie coraz bardziej sexy, skóra jedrna, cud miód, a naprawde mialam grube nogi, tyłek, bryczesy równiez.fuj. ale moge juz powiedzieć im słodkie bye bye

Ważne są systematyczność i samozaparcie.
Aha i oczywiscie zero słodkiego (to tez swietnie działa na cerę), no chyba, ze póżniej spalicie. Ale cukier postarza więc same wiecie

Aha i jeszcze 2-3 razy na tydzien peeling (może być domowy bardzo dobry, 3 łyżki cukru z łyżką miodu wymieszać) skóra jest aksamitna, gładka, cudowna po prostu.

Trzymam kciuki.
pistaacjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 03:05   #26
zlociak124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

hej dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie jak sie pozbyc boczków sa jakies inne cwiczenia na to prosze doradzccie
zlociak124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 11:46   #27
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Te zmarszczki drogie dziewczęta to na pewno rozstępy. Niestety, nie da się ich usunąć.
Tez bym się pozbyła bryczesów. Ładna pupa, 90 w biodrach, a pod spodem na zewnętrznej stronie buły...
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 11:54   #28
olkka16
Rozeznanie
 
Avatar olkka16
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 981
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Taaa bryczesy to coś okropnego, ja dopiero biorę się za nogi i póki co ćwiczę zewnętrzną stronę ud na agrafce, ale to zdecydowanie za mało , więc czekam na propozycje skutecznych ćwiczeń
__________________
Odliczanie
olkka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 15:09   #29
syska87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 62
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

też miałam takie bryczesy...tak tak - MIAŁAM
wiem, ze to co polece nie jest w zasiegu reki kazdej z pan, ale a nuz ktorejs sie przydaOtóz zaczelam chodzic na kurs tanca - dancehall. To taki taniec rodem z Jamajki, podczas którego baaaardzo duzo kreci sie pupa i rusza biodrami. Po dwoch miesiacach chodzenia raz w tygodniu na godzine bryczesy zniknely! Az ciocia mnie pytala, jak to zrobilam
Polecam szczerze, mam tylko jedna uwage - smarujcie sie specyfikami na rozstepy, bo mi sie niestety zrobily - za pozno zauwazylam, ze zmienia mi sie ksztalt bioder w tym miejscu:/
Polecam smarowac sie tym przed cwiczeniami/tancem http://esentia.pl/Dax_Cosmetics_Perf...py_p30689.html
ten krem jest niedrogi, na tej stronie ma bardzo pozytywne opinie, a i ja polecam z wlasnego doswiadczeniaI uwierzcie - tego naprawde mozna sie pozbyc Bardzo dobrze na bryczesy wplywa tez jazda rowerem, ale nie jest tak efektywna jak dancehall
syska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 21:11   #30
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Ujędrnijmy pośladki i zlikwidujmy bryczesy - wspólnie!!

Używam takiego kremu jak wizażanka powyżej na swoje rozstępy (niewielkie, ale jednak). Ciekawa propozycja z tym tańcem. Poszukam w internecie czegoś więcej na ten temat .
Ja dziś poskakałam na skakance, i zaliczyłam dwa ćwiczenia, które moim zdaniem powinny mi trochę pomóc.
Jedno to leżenie na boku i unoszenie nogi w górę i tak trzy serie po 20 powtórzeń na każdą nogę, i jeszcze leżenie na plecach, nogi w górze i rozchylanie ich również 3 serie po 20 powtórzeń. Do tego jeszcze takie ćwiczenie:
zginamy prawą nogę i unosimy ją jak najwyżej do lewego łokcia (wiecie o co chodzi, popularne dosyć). I równiez 3x20. Czułam ból po zewnętrznej stronie, więc myślę, że może pomóc .
Pozdrawiam .
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-20 20:14:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.