"Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-03, 22:07   #31
dodaja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 018
GG do dodaja
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Cytat:
Napisane przez Methe Pokaż wiadomość
tu nie chodzi o czepianie się, tylko o to czy nam się coś podoba czy nie
wg mnie ten serial nie ma w sobie nic nowego, nie wyróżnia się jakoś, nie wciąga momentalnie. mnie irytuje ta przesada: wszechobecna gwara i to mocno przesadzona i góralka sprzątająca i gotująca w stroju odświętnym ale nie mówię, że jest jakiś zły pewnie oglądnę od czasu do czasu, chociażby dla tego wysokiego fajnego Bartka
ale wolę Hotel 52
Po jednym odcinku może lpiej jeszcze nie oceniać czy się podoba czy nie Pożyjemy zobaczymy, co tam scenarzyści dla nas wymyślili
dodaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 22:08   #32
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Irytuje mnie "chwytliwy" tytuł. Znalazłoby się jeszcze kilka rzeczy, które wzbudzały we mnie lekki uśmieszek, ale o tym już pisałyście. Podeszłam sceptycznie do pierwszego odcinka, ale serial zapowiada się ciekawie, chociaż jak zauważyłyście, rozwój dalszych wydarzeń można przewidzieć Nie spodziewam się nagłych, szokujących zwrotów akcji, ale przynajmniej przyjemnie się go ogląda. Będę śledzić.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 22:52   #33
cyrylka
Zadomowienie
 
Avatar cyrylka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 609
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Pierwszy odcinek przyjemny Chociaż moim zdaniem za dużo ujawnili w zapowiedziach. Zauroczył mnie Artur (niebieskie oczy + ciemne włosy ).
__________________
Życiowy cel: każdego dnia być coraz lepszą.


<3
cyrylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 15:02   #34
miley16
Przyczajenie
 
Avatar miley16
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Cytat:
Napisane przez biene Pokaż wiadomość
Jak dla mnie serial porażka. Obejrzałam pierwszy odcinek tylko dla Zakopca. Uwielbiam to miasto i cieszyłam się, że ktoś wymyślił, żeby nakręcić tam serial. Co mi się nie podoba:
- nie przepadam za Schejbal i również w tej roli mi się nie podoba;
- rola Pieczyńskiej beznadziejna - góralki w Zakopcu nie chodzą w odświętnych tradycyjnych strojach na co dzień i są trochę bardziej ucywilizowane, potrafią mówić gwarą i "normalnie", a jak już są takie tradycyjne to na pewno nie mają solariowej opalenizny jak aktorka;
- już to widzę, że nie było miejsca w żadnym normalnym pensjonacie i musiała zamieszkać w chacie góralskiej;
- gdzie się uchowała główna bohaterka, że nie zna słowa kwaśnica?;
- Schejbal prowadzi video rozmowę przez internet na polanie gdzie wypasają się owce - scena nierealna;
- video rozmowa jest w jakości HD, a w Polsce nawet nie ma takiego bezprzewodowego internetu, przez który można by było przeprowadzić rozmowę takiej jakości.
Zgadzam sie w stu procentach!
Górale w takich odświetnych strojach chodza tylko na wieksze okazje i swieta. I nie rozmawiaja z "nie-góralami" gwarą tylko normalnie a w swojej gwarze rozmawiaja tylko miedzy soba. Poza tym zgadzam sie z Żurawinką że powinni zostac zatrudnieni prawdziwi gorale bo Pieczyńska i Wieszczek kompletnie nie potrafia nawet udawac gwary goralskiej i od razu widac kto z wystepujacych aktorow jest z gór a kto nie(od razu dalo sie zauwazyc ze taksowkarz i sprzedawca na krupowkach to prawdziwi gorale. Zawiodlam sie a myslalam ze to bedzie fajny serial w ktorym bedzie mozna zobaczyc prawdziwa kulture goralska.
miley16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 17:49   #35
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

To tylko moje pierwsze wrażenie po obejrzeniu zwiastunu Szpilek... Nie wiem czemu, ale ten serial strasznie kojarzy mi się z Blondynką z TVP1...
Tak jakoś te historie młodych kobiet z dużego miasta, które wyjeżdżają "na wieś" i tam muszą się przystosować do innego życia wydają mi się bardzo zbieżne.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 00:06   #36
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

A ja nie przepadam za polsatowskimi serialami, jakoś nigdy nie mogłam tam znaleźć nic dla siebie, z wyjątkiem gotowych na wszystko. a z polskich produkcji zupełnie nic do mnie nie trafia. Magda Szejbal, drażniła mnie zawsze jako aktorka, nie podoba mi się wizualnie i ogólnie, więc gdyby nie to, że rzecz dzieje sie w moim ukochanym Zakopanem, prawdopodobnie za nic nie zmusiłabym się do obejrzenia 1 odcinku. Obasa podoba mi sie średnio, Magda nie pasuje do tej roli Ewy, gdyby grała ją np.Dereszowska, byłoby ciekawiej.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 12:10   #37
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Kobity tylko nie Dereszowska ,ona już gra praktycznie we wszystkim
ciekawe by było,jakby zamiast Pieczyńskiej grała teściowa Bożenki z Na dobre i złe,jakoś bardziej widziala by mi sie taka gazdzina
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-05, 15:56   #38
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Wypowiem się trochę na temat tego serialu. Mój Tż jest góralem z Zakopanego i w ostatni czwartek zarządził nam seans Szpilek na Giewoncie- 'będziemy płakać jak pokażą Tatry'- tak powiedział. Bardziej interesowały nas właśnie widoki niż sama fabuła. Podobno aktorzy bardzo kaleczyli gwarę ale ja się na tym nie znam. W jednej scenie, kiedy Magda Schejbal poszła z Góralką na targ, Góralka ubrana była w spódnicę rodem z Rozważnej i Romantycznej i podobno, jak twierdzi mój Tż kobiety faktycznie noszą tam takie spódnice na co dzień.
Jedna kosztuje około 600zł.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 12:35   #39
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Cytat:
Napisane przez biene Pokaż wiadomość
Jak dla mnie serial porażka. Obejrzałam pierwszy odcinek tylko dla Zakopca. Uwielbiam to miasto i cieszyłam się, że ktoś wymyślił, żeby nakręcić tam serial. Co mi się nie podoba:
- nie przepadam za Schejbal i również w tej roli mi się nie podoba;
- rola Pieczyńskiej beznadziejna - góralki w Zakopcu nie chodzą w odświętnych tradycyjnych strojach na co dzień i są trochę bardziej ucywilizowane, potrafią mówić gwarą i "normalnie", a jak już są takie tradycyjne to na pewno nie mają solariowej opalenizny jak aktorka;
- już to widzę, że nie było miejsca w żadnym normalnym pensjonacie i musiała zamieszkać w chacie góralskiej;
- gdzie się uchowała główna bohaterka, że nie zna słowa kwaśnica?;
- Schejbal prowadzi video rozmowę przez internet na polanie gdzie wypasają się owce - scena nierealna;
- video rozmowa jest w jakości HD, a w Polsce nawet nie ma takiego bezprzewodowego internetu, przez który można by było przeprowadzić rozmowę takiej jakości.

Ubawiłam się jedynie na scenie, w której bohaterka strzela korkiem od szampana w klejnoty chłopaka, po tym jak się wywrócił na kostkach lodu zostawionych na podłodze w kuchni
Dokladnie mam takie same odczucia. Sam watek tej dziewczyny moze i zapowiada sie ciekawie, ale cala ta otoczka przerysowango Zakopanego i paniusi z Warszawy....stanowczo mowie NIE Tak bylam zaciekaiwona i ucieszona, ze bedzie serial o Zakopcu i w Zakopcu, ale to co zobaczylam przeszlo moje najsmielsze oczekiwania Do tego napisala jeszcze kolezanka dodam, ze:
- Zakopane ma taxowki i rozwalil mnie teks Pieczynskiej, ze sa one nowoscia
- redekcja czy co to tam jest to nowa praca Szejbalowej...Jancia z dlugim warkoczem i w welananym sweterku to samo Zelt. Ludzie w Zakopcu na prawde ubieraja sie normalnie tymbardziej pracujacy w takich firmach
-ta ich gwara...boshh rzeczywiscie mogli zaangazowac do filmu gorali jak chcieli miec gware, a nie tak ja kaleczyc. Prystojnych gorali nie brakuje wiec na miejsce Bartka znalzloby sie 10 lepszych
-no i sama postac Pieczynskiej ktora w nocy przylauje do Szejbal z oscypiekm...jak znajdziecie taka gazdzine to szczerze gratuluje.
-no i pokazanie samej dziewczyny z Warszawy, ktora zyga na widok oscypka i zachowuje sie tak jakby zeslali ja do najgorszej najmniej ucywilizowanej wsi na siwecie a nie do Zakopca

Jak dla mnie w ogole sama bohaterka zrobiona zbyt *******owato i jakos tak....moment w ktorym idzie po blocie do domku i nie radzi sobie z blotem... bez komentarza. Najgorszy jednak byl zwiastun nasteonego odcinka w ktorym pokazli niemalze caly odnicek. Jednak mi najbardziej podobal sie fragment jak chyba zona Kozlowskiego strzela w twarz matke Szejbalowej. To bylo akurat dobre
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 12:50   #40
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Albo sprawa z ekspresem do kawy... Górali stać na takie ekspresy, że się aktorce nawet nie śniło, że takie są
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 12:58   #41
kashha
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków/Chicago
Wiadomości: 1 510
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Oglądałam tylko dla widoków Zakopanego do którego pałam miłością wielką
Fajny ten Bartek, ale wogóle serial nieco przerysowany, jakoś dużo gwary, czasami nie wiedziałam co mówi główna bohaterka bo coś mruczała pod nosem. I jakoś ciężko uwierzyć mi było w to molestowanie Schejbal

A Pieczyńska mnie zaskoczyła na plus, taka przerysowana ale śmieszna postać.
Zobaczę na dalsze odcinki napewno.
mnie do obejrzenia pierwszego odcinka również zmotywowało miejsce- Zakopane które uwielbiam, ciekawe jak rozwinie się akcja

Cytat:
Napisane przez kumkumkum1986 Pokaż wiadomość
Kurczę, fajnie się ten serial zaowiada, ale też nie lubię tej aktorki, dla mnie jest strasznie sztuczna. Ale za to Bartek...
Chyba tylko dla niego będę oglądać ten serial, pani Pieczyńska też mnie pozytywnie zaskoczyła swoją rolą
Za Magdą również nie przepadam, ale wydaje mi się, że pasuje do postaci którą odgrywa, jak dla mnie da się przeżyć

Cytat:
Napisane przez biene Pokaż wiadomość
Jak dla mnie serial porażka. Obejrzałam pierwszy odcinek tylko dla Zakopca. Uwielbiam to miasto i cieszyłam się, że ktoś wymyślił, żeby nakręcić tam serial. Co mi się nie podoba:
- nie przepadam za Schejbal i również w tej roli mi się nie podoba;
- rola Pieczyńskiej beznadziejna - góralki w Zakopcu nie chodzą w odświętnych tradycyjnych strojach na co dzień i są trochę bardziej ucywilizowane, potrafią mówić gwarą i "normalnie", a jak już są takie tradycyjne to na pewno nie mają solariowej opalenizny jak aktorka;
- już to widzę, że nie było miejsca w żadnym normalnym pensjonacie i musiała zamieszkać w chacie góralskiej;
- gdzie się uchowała główna bohaterka, że nie zna słowa kwaśnica?;
- Schejbal prowadzi video rozmowę przez internet na polanie gdzie wypasają się owce - scena nierealna;
- video rozmowa jest w jakości HD, a w Polsce nawet nie ma takiego bezprzewodowego internetu, przez który można by było przeprowadzić rozmowę takiej jakości.

Ubawiłam się jedynie na scenie, w której bohaterka strzela korkiem od szampana w klejnoty chłopaka, po tym jak się wywrócił na kostkach lodu zostawionych na podłodze w kuchni
To tylko serial... w każdym nawet najlepszym można dopatrzeć się licznych wpadek, ale fajnie tak czasem powytykać błędy

Cytat:
Napisane przez niezapominaczka Pokaż wiadomość
Może potem przedstawią "bardziej normalne Zakopane" i główna bohaterka odkryje, że na Krupówkach można dostać dobre latte
Ja będę oglądać dla pięknych widoczków i świetnych stylizacji głównej bohaterki - wreszcie coś normalnego... a nie tylko chodzenie w fartuchu jak Hanka Mostowiak
kurcze, ja zawsze jak jestem w Zakopanym, narzekam że wszystko ok, ale nigdzie dobrej kawy nie podają Masz jakieś godne polecenia miejsce?? U mnie zawsze kawa kończy się w Mc Donald's

Cytat:
Napisane przez issia88 Pokaż wiadomość
Obejrzałam wczorajszy odcinek i jak narazie spoko
Ale po scenie, gdzie narzeczony zdradza ją z jej koleżanka, po Bartku któremu od razu Schejbal wpada w oko i po zapowiedziach kolejnego odcinka, mniej więcej można się domyślić co będzie dalej... ale czas pokaże...
Scena zdrady hmmm życiowa... koleżanka hahaha

Zobaczymy jak się akcja rozwinie
__________________
Wojtuś

Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoła i klęka...:
kashha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-06, 13:26   #42
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Albo sprawa z ekspresem do kawy... Górali stać na takie ekspresy, że się aktorce nawet nie śniło, że takie są

Co fakt to fakt gorale maja duzo kasy i dobrze wiedza co to ekspres do kawy

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez kashha Pokaż wiadomość
mnie do obejrzenia pierwszego odcinka również zmotywowało miejsce- Zakopane które uwielbiam, ciekawe jak rozwinie się akcja



Za Magdą również nie przepadam, ale wydaje mi się, że pasuje do postaci którą odgrywa, jak dla mnie da się przeżyć



To tylko serial... w każdym nawet najlepszym można dopatrzeć się licznych wpadek, ale fajnie tak czasem powytykać błędy



kurcze, ja zawsze jak jestem w Zakopanym, narzekam że wszystko ok, ale nigdzie dobrej kawy nie podają Masz jakieś godne polecenia miejsce?? U mnie zawsze kawa kończy się w Mc Donald's



Scena zdrady hmmm życiowa... koleżanka hahaha

Zobaczymy jak się akcja rozwinie
W tym serialu to akurat wpadka goni wpadke

Co do kawy....Paparazzi, Dobra Kasza Nasza, cukiernia Samanta na Witkiewicza
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 13:39   #43
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

obejrzałam, połowę, więcej nie dałam rady. nie podoba mi się
Schejbal w ogóle nie pasuje mi do tej roli, dla mnie to taka dziewczynka z małego miasteczka, a nie kobieta sukcesu z dużego miasta

Edytowane przez af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Czas edycji: 2010-09-06 o 13:40
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 14:47   #44
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;2189607 6]obejrzałam, połowę, więcej nie dałam rady. nie podoba mi się
Schejbal w ogóle nie pasuje mi do tej roli, dla mnie to taka dziewczynka z małego miasteczka, a nie kobieta sukcesu z dużego miasta [/QUOTE]

No wlasnie, Szejbalowa tez mi tam nie gra Mi tez ona jakos kojarzy sie z taka prosta, fajna dziewczyna z sasiedztwa, a nie z wielkomiejska laska ktorej wszystko nie pasuje I jakos tak wlasnie nie pasuje mi do niej to molestowanie i w ogole cala ta rola. Osobiscie tez bardziej widze w tej Dereszowska mimo, ze gra wszedzie ale jakos bardziej mi pasuje No i Pieczynska w roli gazdziny tez jakos niebardzo...
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 14:50   #45
karolinaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 150
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Obejrzałam gdyż był mocno reklamowany i zaintrygował mnie tytuł , serial nie jest najgorszy , można zobaczyć gdy nic nie ma ciekawego w telewizji . Jednak jak to bywa to tylko serial fikcyjny ale niektóre rzeczy są tak sztuczne że aż kuje w oczy : sprawa molestowania trochę takie dziwne było przedstawienie sprawy (budzi we mnie niesmak) już lepiej gdyby Ewa romansowała z żonatym głównym szefem ktoś się dowiedział o nich i chciał donieść żonie szefa a ten z obawy że się wyda wysyła Ewa do tej mieścinki .
kolejna sprawa myślałam że główna bohaterka zostanie wysłana do wioski zabitej deskami a nie piękny pensjonat - zakopane gdzie jest nawet znany fas food a ona narzeka
co do góralki i jej stroju myślę że twórcy chcieli w pewien sposób zobrazować jaki taki strój wygląda , a pani gospodyni chciała jak najlepiej przyjąć gościa (ach ta nasza gościna )
aktorzy nie są źli , trochę za mało był pokazany nowy zespół - tak na marginesie wojciech błach grający Andrzeja czyli nasz Tosiek z plebani moim zdaniem strasznie sie postarzał . ja zobacze drugi odcinek
__________________
Najważniejsza w życiu jest decyzja. Reszty dokona przypadek
Lidia Jasińska


Chcesz podarować uśmiech dzieciom wyślij kartkę więcej na: http://marzycielskapoczta.pl/
karolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 17:37   #46
Kropek90
Raczkowanie
 
Avatar Kropek90
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 282
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Oglądałam. Taki sobie, momentami dobre dialogi.
Będę oglądać dla widoków [o ile pokażą jakieś] .


A tak to wolę "Ludzie chudego" ;p.
__________________
/`A Ty mi obiecałeś, że w Twojej dłoni będzie zawsze miejsce na Moją małą dłoń' ;*


--> To już!
Kropek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 17:52   #47
moniekk8
Raczkowanie
 
Avatar moniekk8
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 246
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Oglądnęłam i pierwszy odcinek całkiem fajny. Nie jest jakiś doskonały, ale zobaczymy co będzie dalej
moniekk8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 14:41   #48
kashha
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków/Chicago
Wiadomości: 1 510
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Co fakt to fakt gorale maja duzo kasy i dobrze wiedza co to ekspres do kawy

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------



W tym serialu to akurat wpadka goni wpadke

Co do kawy....Paparazzi, Dobra Kasza Nasza, cukiernia Samanta na Witkiewicza
Dobra Kasza Nasza?? Na tą nigdy się nie natknęłam, a nazwa chwytliwa i pewnie bym zajrzała z Samanty uwielbiam ciastka, ale na wynos w weekendy przynajmniej te kiedy ja tam jestem pełno emerytek
__________________
Wojtuś

Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoła i klęka...:
kashha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 17:43   #49
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Cytat:
Napisane przez kashha Pokaż wiadomość
Dobra Kasza Nasza?? Na tą nigdy się nie natknęłam, a nazwa chwytliwa i pewnie bym zajrzała z Samanty uwielbiam ciastka, ale na wynos w weekendy przynajmniej te kiedy ja tam jestem pełno emerytek
Wiesz co Kasza jest tam gdzie kiedys byla TelePizza, na gornych Krupowkach wchodzi sie tak po schodkach, obok jest taki zaklad fotograficzny. Maja tam tez pyszne jedzonko
Samatna jest super, ale w weekendy rzeczywiscie tlumy, lepiej jest w listopadzie bo nie ma tak duzo ludzi albo w ogole w tygodniu A ciacha maja rewelacyjne. Mialam od nich tort i ciasta na weselu i wszyscy sie zachwycali, goscie mowili ze nigdy tak dobrego tortu nie jedli

A bylas w Paparazzi albo w The Mexican? W Paparazzi kawke maja bardzo fajna, a w meksykanskiej z kolei jedzonko rewelacja i Margarita truskawkowa...boska. Bardzo polecam
__________________


Edytowane przez signa
Czas edycji: 2010-09-08 o 17:47
signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 21:40   #50
Wulkaniczna
Raczkowanie
 
Avatar Wulkaniczna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 190
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Z ciekawości oglądałam i chciałam w połowie wyłączyć.
Wszystko co mi się nie podobało zostało już wymienione.
Następnego odcinka nie obejrzę. Strasznie schematyczne te seriale (to samo z filmami z resztą), wiem, że obecnie trudno uniknąc schematu, ale da się i warto. Dla mnie o wiele lepszy jest serial Usta, usta, który z początku totalnie odrzucał mnie tytułem. Świetnie dobrani aktorzy.
__________________
"Dobrze, że spotkałem tylu ich
Wyjątkowych, zwykłych - tak jak ja
I opowiedzieli mi
Że bez marzeń, pragnień tych
Życie wtedy traci sens."
Wulkaniczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 16:51   #51
kashha
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków/Chicago
Wiadomości: 1 510
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Wiesz co Kasza jest tam gdzie kiedys byla TelePizza, na gornych Krupowkach wchodzi sie tak po schodkach, obok jest taki zaklad fotograficzny. Maja tam tez pyszne jedzonko
Samatna jest super, ale w weekendy rzeczywiscie tlumy, lepiej jest w listopadzie bo nie ma tak duzo ludzi albo w ogole w tygodniu A ciacha maja rewelacyjne. Mialam od nich tort i ciasta na weselu i wszyscy sie zachwycali, goscie mowili ze nigdy tak dobrego tortu nie jedli

A bylas w Paparazzi albo w The Mexican? W Paparazzi kawke maja bardzo fajna, a w meksykanskiej z kolei jedzonko rewelacja i Margarita truskawkowa...boska. Bardzo polecam

A to lokalizację Kaszy kojarzę, napewno zajrzę przy najbliższej okazji.
W Paparazzi nie byłam, chociaż przechodzi się obok kilka razy "spacerując" po Krupówkach, o The Mexican słyszałam dużo dobrego, ale jeszcze nie próbowałam.
Podczas ostatniego pobytu moje serce podbiła taka mała knajpka przy wejściu na Gubałówkę, tak prawie vis-a-vis "Gazdowo Kuźni" mają pysznego kurcza z pięcioma warzywami


A dziś kolejny odcinek szpilek... jak ja tęsknie za Zakopcem
__________________
Wojtuś

Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoła i klęka...:
kashha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 17:20   #52
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Cytat:
Napisane przez kashha Pokaż wiadomość
A to lokalizację Kaszy kojarzę, napewno zajrzę przy najbliższej okazji.
W Paparazzi nie byłam, chociaż przechodzi się obok kilka razy "spacerując" po Krupówkach, o The Mexican słyszałam dużo dobrego, ale jeszcze nie próbowałam.
Podczas ostatniego pobytu moje serce podbiła taka mała knajpka przy wejściu na Gubałówkę, tak prawie vis-a-vis "Gazdowo Kuźni" mają pysznego kurcza z pięcioma warzywami


A dziś kolejny odcinek szpilek... jak ja tęsknie za Zakopcem
Skad ja to znam tez zawsze tesknie za Zako, ale jakos pod koniec wrzesnia wybieramy sie z mezem
My jakos tam pod Gubalowke nie zapuszczamy sie do knajp, bo zawsze jest tam masa ludzi
Z takich goralskich to bardzo polecam karczme"Przy Mlynie" tyle, ze to nie jest w samym centrum, a na Bulwarach Slowackiego na Bystrem, jedzenie maja pyszniutkie
Jak bedziesz miala okazje koniecznie zajrzyj do Paparazzi jedyne co to tam maja zasade, ze wpuszczaja od 21 lat i zdaza im sie kogos sprawdzic. Ale jak dla mnie to dobrze, bo nie wpuszczaja gowniarzerni

A dzisiejsze Szpilki chyba obejrze, zobaczymy co tam znowu wymyslili Moze sie dowiemy, ze w Zako prad jest nowscia mam nadzieje, ze pokaza wiecej widokow i ze dzisiaj bedzie juz Kozlowski ktorego uwielbiam

A propos Kozlowskiego (widzialam, ze niektore z Was go lubia) bylyscie moze na tej wystawie prac jego zony w teatrze Imka? Ja sie wybieram, ale jestem ciekawa opinii
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 23:00   #53
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

oglądam własnie
dziewczyny o 6 rano w zime w zakopcu jest tak ...jasno
2 odcinek ja wiem lepszy chyba mniej przerysowany
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 23:28   #54
miley16
Przyczajenie
 
Avatar miley16
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Teraz znów przegięcie w druga strone. Głowni bohaterowie-górale nagle odkryli ze warszawiacy nie widzą w nich tylko dzikusów i zaczęli mowic normalnie! nie ogarniam juz tego!! No dobra, górale z ceprami rozmawiaja bez gwary ale w ich mowie da sie slyszec 'akcent' góralski, takie zaciaganie a Ci aktorzy mowia cos po goralsku nagle odcinaja sie i zaczynaja mowic jak jacys literaci. Ale ogólem drugi odcinek ma juz wyzszy poziom
miley16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 23:34   #55
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

ba ja nawet zauważyłam ze Szejbach ROZUMIE (nagle cudownie ot tak)co do niej mowią górale
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 08:18   #56
karolinaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 150
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

drugi odcinek bardo sympatyczny myślałam że to będzie film w stylu - nigdy w życiu , ja wam pokaże itd a tutaj komedia na wzór I kto tu rządzi którego zresztą jest ten sam reżyser co szpilek .
Trochę mi nie pasuje przyjazd matki Ewy bo teraz uwaga skupi się właśnie na niej, jakaś zamotana jest sytuacja w wydawnictwie -Warszawa mogli by bardziej coś wyjaśnić (albo ja nie kapuje tych układów między szefami ) takie drobne : właśnie tej porannej pory czy w okolicach targu o 6 rano kręci się aż tyle ludzi / turystów i czy aż tak jest jasno i słonecznie druga rzecz jak ewa jadła rano jajecznicę myślałam że jest już ubrana do pracy czerwona bluzka a jak weszła do biura to miała zieloną i jeszcze ten płaszczyk mama jej przywiozła co bardzo się ucieszyła a i tak chodziła w takim czarnym , i co do tej gwary scenarzyści powinni się trzymać reguły abo aktorzy mówią garą albo nie a tak wygląda jakby tego nikt nie pilnował - powiem tak film może miał i potencjał ale wyszło jak zwykle
__________________
Najważniejsza w życiu jest decyzja. Reszty dokona przypadek
Lidia Jasińska


Chcesz podarować uśmiech dzieciom wyślij kartkę więcej na: http://marzycielskapoczta.pl/
karolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 11:47   #57
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Cytat:
Napisane przez miley16 Pokaż wiadomość
Teraz znów przegięcie w druga strone. Głowni bohaterowie-górale nagle odkryli ze warszawiacy nie widzą w nich tylko dzikusów i zaczęli mowic normalnie! nie ogarniam juz tego!! No dobra, górale z ceprami rozmawiaja bez gwary ale w ich mowie da sie slyszec 'akcent' góralski, takie zaciaganie a Ci aktorzy mowia cos po goralsku nagle odcinaja sie i zaczynaja mowic jak jacys literaci. Ale ogólem drugi odcinek ma juz wyzszy poziom
No tutaj akurat kompletnie sie nie popisali gwara im kompletnie nie wyszla i tak jak mowisz, gorale nawet jak nie mowia gwara to maja charakterystyczny sposob mowienia no ale ok, jestem w stanie zrozumiec ze aktorzy nie beda tak mowic. Tylko mogli najpierw zrobic tak, ze gadaja po goralsku tylko do siebie tzn gorale do gorali, bo bez sensu to wyszlo ze najpierw Bartek gadal do Ewki gwara, a potem nagle nie. Ale ogolnie zgadzam sie, ze drugi odcinek byl juz duzo lepszy

Cytat:
Napisane przez karolinaa Pokaż wiadomość
drugi odcinek bardo sympatyczny myślałam że to będzie film w stylu - nigdy w życiu , ja wam pokaże itd a tutaj komedia na wzór I kto tu rządzi którego zresztą jest ten sam reżyser co szpilek .
Trochę mi nie pasuje przyjazd matki Ewy bo teraz uwaga skupi się właśnie na niej, jakaś zamotana jest sytuacja w wydawnictwie -Warszawa mogli by bardziej coś wyjaśnić (albo ja nie kapuje tych układów między szefami ) takie drobne : właśnie tej porannej pory czy w okolicach targu o 6 rano kręci się aż tyle ludzi / turystów i czy aż tak jest jasno i słonecznie druga rzecz jak ewa jadła rano jajecznicę myślałam że jest już ubrana do pracy czerwona bluzka a jak weszła do biura to miała zieloną i jeszcze ten płaszczyk mama jej przywiozła co bardzo się ucieszyła a i tak chodziła w takim czarnym , i co do tej gwary scenarzyści powinni się trzymać reguły abo aktorzy mówią garą albo nie a tak wygląda jakby tego nikt nie pilnował - powiem tak film może miał i potencjał ale wyszło jak zwykle
Co do pory to nie czepialabym sie tego az tak. Wiadomo, ze w filmie/serialu sa pewne rzeczy dodane i akurat im pasowalo, ze to bedzie 6 na targu a ze o 6 nie byloby ludzi krecili pozniej, albo musieli robic tyle dubli ze z 6 zrobila sie 8. Tego akurat moznaby sie czepiac w kazdym serialu, bo kazdy serial czy film nie trzyma sie por ktore sa w nim pozniej. Natomiast co do plaszczyka to najpierw Ewa chodzila w czarnym trenczy jesiennym takim cienszym, a potem rzeczywiscie zmienila go na grubszy

Akurat takie bledy jakich teraz sie czepiacie mozna zobaczyc w kazdym serialy wiec ten nie jest wyjatkiem. Ja mam jedynie zastrzerzenia co do goralszczyzny ktora nie wyszla za dobrze. Ogolnie serial zapowiadal sie fajnie, wyszlo nie do konca dobrze
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 14:17   #58
Kropek90
Raczkowanie
 
Avatar Kropek90
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 282
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

A wiece może gdzie można oglądać ten serial online?
__________________
/`A Ty mi obiecałeś, że w Twojej dłoni będzie zawsze miejsce na Moją małą dłoń' ;*


--> To już!
Kropek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 15:49   #59
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Dziewczyny może kojarzycie, gdzie znalazłby się taki płaszcz jaki miała wczoraj główna bohaterka? Ten czarny, z falbanami.
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 16:09   #60
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: "Szpilki na giewoncie" - nowy serial Polsatu

Cytat:
Napisane przez Kropek90 Pokaż wiadomość
A wiece może gdzie można oglądać ten serial online?
Sprobuj na zajefajnej, pebie albo chomiku. Moze juz bedzie

Cytat:
Napisane przez pitahaya Pokaż wiadomość
Dziewczyny może kojarzycie, gdzie znalazłby się taki płaszcz jaki miała wczoraj główna bohaterka? Ten czarny, z falbanami.
Co prawda nie widzialam takiego, ale moze sprobuj w Simple. To takie podchodzace pod ich styl wiec moze znajdziesz chociaz szczerze watpie, bo to zeszloroczna kolekcja na pewno. Ewentualnie moze Solar
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 20:47:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:59.