Praca w logistyce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-18, 14:49   #1
MolKsiazkowy_86
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 91

Praca w logistyce


Ostatnio zastanawiam się nad delikatnym przebranżowieniem na logistykę. Mój kuzyn sobie naprawdę dobrze radzi i nie narzeka na zarobki - wręcz przeciwnie Obawiam się trochę, że przeceniam swoje możliwości - warto jednak chyba spróbować. Tym bardziej, że widziałam kilka narzędzi dzięki, którym ta praca jest łatwiejsza. Np. portal magazyny.pl ma zaawansowaną wyszukiwarkę powierzchni magazynowych i komercyjnych. Czy ktoś z Was pracuje jako logistyk? Polecacie?
MolKsiazkowy_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 15:24   #2
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Praca w logistyce

Wszystko zalezy do jakiej firmy trafisz. Jesli jest ona duza, to trzeba liczyc sie ze stresem i ciaglym "biegiem". Jesli jest to firma mniejsza, to pozyskiwanie klientow i stres z powodu niewyrobionych planow. Ogolnie mozna zarobic, ale troche trzeba sie orobic. znam jedna osobe ktora od 4 lat jest w spedycji i teraz trafila do duzej miedzynarodowej firmy i sobie bardzo chwali.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 17:38   #3
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Praca w logistyce

Ja pracowałam w biurze spedycji. Taki obóz pracy, dużyry na telefon 24/h nawet w nocy. Ciągły stres, gonitwa, bo kierowca nie dojedzie i trzeba wszystko zrobić żeby dojechał. Zarobki niezłe.

Uważam że to fajna branża, ale zależy na jakim stanowisku i to też zależy jaka firma. Wiem że w każdej jest inaczej, nieraz mają stałe zlecenia i nie trzeba wyszukiwać kierowcy towaru tylko się informuje klienta, kierowcę, że ma jechać tak jak zwykle i zero stresu jest wtedy.

Jednak ja nie chciałabym wrócić do takiego stanowiska jakie miałam (spedytor), a jedynie do działu dokumentacji i obsługi klienta/przewoźników. Natomiast użeranie się z kierowcami i ich szefami w codziennych trasach i mega stres gdy coś nawali, opierdalanie mnie z każdej strony (mimo że to nie moja wina że się coś popsuło)to nie moja broszka.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 09:51   #4
MolKsiazkowy_86
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 91
Dot.: Praca w logistyce

Czytając Wasze komentarze zaczęłam się zastanawiać czy jest sens wchodzić w tą branżę. Zgodzę się, że dużo zależy od pracodawcy jednak nikt nikomu nie zagwarantuje gdzie trafi. Z drugiej strony może parę lat bym wytrzymała a później przeszłabym na inne "spokojniejsze" stanowisko. Muszę to wszystko przemyśleć. Swoją drogą firmy bardzo nakręcają ludzi na tą pracę, np. kuzyn mi pokazał filmiki jakie zrobili la salle na youtube.com takie promujące. I miło to wygląda. No nic czas pokaże, jak to się wszystko ułoży.
MolKsiazkowy_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 11:55   #5
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Praca w logistyce

W mojej ex firmie byl bardzo duzy dzial logistyki, liczyl ponad 20 osob i pracowalo im sie bezstresowo w miare, bo zajmowali sie sprawami z urzedem celnym, papierami, certyfikatami i oczywiscie calutka logistyka. Mnie sie podobalo w tym dziale, wszyscy byli zadowoleni.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 12:55   #6
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Praca w logistyce

Ojjj tak, sama bym chciała pracować w takim dziale.
To właśnie zależy gdzie się trafi: dział spedycji zajmuje się pozyskiwaniem klientów, przewoźników ale też przejmuje obowiązki dyspozytora. Ja właśnie w sumie byłam dyspozytorem, czyli od kontaktu z kierowcą, szukałam ładunku na TIRy, musiałam zrobić wszystko żeby kierowca się ruszył z miejsca a nie stał, musiałam stanąć na głowie żeby dojechał z towarem na konkretną godzine nawet jak się auto zepsuło, straszny stres i praca 24/h pod telefonem.

Ja bym chciała się bawić w papierki w dziale logistyki.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 13:59   #7
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Praca w logistyce

dyspozytor to masakra...
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-22, 15:43   #8
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Praca w logistyce

Pumas żebyś wiedziała.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 08:56   #9
MolKsiazkowy_86
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 91
Dot.: Praca w logistyce

Dziewczyny też słyszałam o tym, że dyspozytor w logistyce ma strasznie ciężko. Hmmm tak sobie przeglądałam tą stronę magazyny.pl i zaczęłam pobieżnie czytać analizy rynku logistycznego wg regionów - i powiem Wam, że mogłabym zajmować się redagowaniem takich rzeczy.
To by mogło być ciekawe.
MolKsiazkowy_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 18:36   #10
Erykah_B
Rozeznanie
 
Avatar Erykah_B
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 774
Dot.: Praca w logistyce

Odświeżam wątek, bo dopiero trafiłam
A może wciąż jest tu ktoś kto pracuje w logistyce?
Zastanawiam sie nad przekwalifikowaniem, szukam pracy, chciałabym dotknąć branży logistycznej, ale w ogóle nie wiem od czego zacząć. Dodam, że nie studiowałam w tym kierunku
Erykah_B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 20:13   #11
jaskolka81
Przyczajenie
 
Avatar jaskolka81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Luboń
Wiadomości: 16
Dot.: Praca w logistyce

hej, ja pracowałam przez 3 lata w dużej, międzynarodowej firmie transportowej, a teraz przechodzę do firmy spedycyjnej - również transport, ale specjalistyczny. wbrew pozorom w tej branży pracuje mnóstwo kobiet, zobacz, jak Twoja kariera może się rozwinąć, wystarczy wpisać w google.pl Dorota Raben! Na początek możesz zacząć w biurze handlowym, potem obsługa klienta, kierownik, manager, własna firma, o! Ale koniecznie idź na studia i szlifuj języki, bez tego ani rusz w dzisiejszym świecie.
__________________
Rozmarzona marzeniami
jaskolka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 13:59   #12
Kariera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w logistyce

W najbliższą sobotę będą bezpłatne targi Kariera Inżyniera w Warszawie,

Data: 14 lutego 2015 – Sobota
Miejsce: Stadion Narodowy, Warszawa
Wstęp: Bezpłatny

Wszystko o najnowszych trendach w inżynierii w jednym miejscu- zapraszamy na spotkanie ponownie w Warszawie!
A co najważniejsze poszukiwane będą osoby z logistyki do Łańcucha Dostaw.
Udział jest bezpłatny, wystarczy tylko odebrać wejściówkę ze strony:
Tu też więcej informacji

http://careercon.pl/konferencja/kari...wa-14-02-2015/
Kariera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-11 14:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.