Krótki cykl menstruacyjny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-29, 20:46   #1
divasatanica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Sława
Wiadomości: 11

Krótki cykl menstruacyjny


Witam wszystkich.

Chciałabym się zwrócić do Was z prośbą - być może ktoś był w podobnej sytuacji i udzieli mi sensownej rady. Mianowicie: od około roku mam bardzo krótki cykl - 15-16 dni (czyli mam okres dwa razy w miesiącu!). Dodam, że jest on bardzo regularny i zawsze trwa 4 dni - zawsze wiem, kiedy się spodziewać krwawienia. Mam 17 lat, pierwszą miesiączkę miałam ponad 3 lata temu. Nie odchudzam się, nigdy nie współżyłam, nie mam żadnych nałogów. Czy powinnam zbadać poziom prolaktyny?
divasatanica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 21:08   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Krótki cykl menstruacyjny

Powinnaś wybrać się do ginekologa, koniecznie
Wiadomo, jesteś jeszcze młoda, ale po takim czasie miesiączkowania już wszystko powinno być w miare regularnie. To musi być dla Ciebie męczarnia, dlatego idź do lekarza, niech zleci Ci badania hormonalne i zajmie się Twoim problemem, zbada cię
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 12:04   #3
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Krótki cykl menstruacyjny

Cytat:
Napisane przez divasatanica Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.

Chciałabym się zwrócić do Was z prośbą - być może ktoś był w podobnej sytuacji i udzieli mi sensownej rady. Mianowicie: od około roku mam bardzo krótki cykl - 15-16 dni (czyli mam okres dwa razy w miesiącu!). Dodam, że jest on bardzo regularny i zawsze trwa 4 dni - zawsze wiem, kiedy się spodziewać krwawienia. Mam 17 lat, pierwszą miesiączkę miałam ponad 3 lata temu. Nie odchudzam się, nigdy nie współżyłam, nie mam żadnych nałogów. Czy powinnam zbadać poziom prolaktyny?
Idź do ginekologa, on Cię skieruje na konkretne badania Przyczyn tak krótkich cykli może być wiele, więc najlepiej będzie jak ginekolog przeprowadzi z Tobą wywiad, a potem wyśle na konkretne badania. I na podstawie ich wyników stwierdzi co konkretnie jest nie tak.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 14:43   #4
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Krótki cykl menstruacyjny

Odkopię temat, bo potrzebuje rady.
Wizyta u gienekologa dopiero za miesiąc, więc zapytam najpierw tutaj.

W lutym/marcu wzięłam ostatnie opakowanie tabletek. Od tego czasu moje cykle miesiączkowe są co 18-19 dni.
Mam 28 lat, nigdy nie byłam w ciąży, nie piję, nie palę, moja waga to 53/165 cm. Jestem wegetarianką, przyjmuje suplementy diety w postaci: cynku, witamina B complex.
Co może być przyczyną takich częstych (czasami 2x w miesiącu) miesiączek. Czy leczenie to tylko hormonalne?

Pozdr.
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 15:41   #5
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Krótki cykl menstruacyjny

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Odkopię temat, bo potrzebuje rady.
Wizyta u gienekologa dopiero za miesiąc, więc zapytam najpierw tutaj.

W lutym/marcu wzięłam ostatnie opakowanie tabletek. Od tego czasu moje cykle miesiączkowe są co 18-19 dni.
Mam 28 lat, nigdy nie byłam w ciąży, nie piję, nie palę, moja waga to 53/165 cm. Jestem wegetarianką, przyjmuje suplementy diety w postaci: cynku, witamina B complex.
Co może być przyczyną takich częstych (czasami 2x w miesiącu) miesiączek. Czy leczenie to tylko hormonalne?

Pozdr.
Przyczyny krwawień co 18-19 dni mogą być różne, np. niedomoga lutealna. Leczenie będzie zależało od tego, co jest w Twoim przypadku przyczyną częstych krwawień, a tego nikt przez forum nie da rady ustalić.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 10:54   #6
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Krótki cykl menstruacyjny

No zobaczę co mi lekarka powie. Najgorsze jest to że, ona czasami podchodzi po macoszemu do niektórych problemów.
Wczoraj jeszcze poczytałam o krótkich cyklach miesiączkowych i nie mam żadnych dolegliwości. Może taka moja uroda?
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 17:15   #7
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Krótki cykl menstruacyjny

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
No zobaczę co mi lekarka powie. Najgorsze jest to że, ona czasami podchodzi po macoszemu do niektórych problemów.
Masz prawo wymagać od lekarza rzetelnego zajęcia się problemem, w tym kierowania na badania. A gdyby lekarz zrobić tego nie chciał, to zawsze możesz zmienić lekarza
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.