Cialko zolte - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-24, 10:36   #1
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926

Cialko zolte


Czesc. Chcialabym dowiedzidc sie jednej rzeczy odnosnie cialka zoltego. Bylam dzis u ginekologa i moje endometrium ma 17 mm co wskazuje na to ze w przeciagu 1-3 dni raczej powinien byc okres. Przy okazji ginekolog stwierdzila ze nie widzi cialka zoltego wiec pewnie nie bylo owulacji.
Przyjelam go jako fakt ale na odchodnym dala mi jakas ulotke o cyklu i tam przeczytalam ze jesli do zaplodnienia nie dochodzj to cialko zolte stopniowo zanika az tuz przed mies.go nie ma.
I tutaj moje pytanie : jak to jest w takim razie? Czy jesli jestem 1-3 dni przed miesiaczka to moze cialko zolte jest niewidoczne bo juz zniknelo a owu byla? Czy jednak owu nie bylo na 100%?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 14:16   #2
barbara87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Cialko zolte

Jedynym Potwierdzeniem przebytej owulacji jest ciaza , ewentualnie wynik obecności progesteronu przekraczający wartość min 1,6 ng/ml. Badanie usg nie potwierdzi owulacji - jedynie na krótko po widac płyn w zatoce douglasa a cialko żółte może byc widac tylko wtedy, gdy osiąga max dojrzałości (7-8 dni po owu). U ciebie jest teraz cialko białe, praktycznie niedostrzegalne w obrazie usg. twoje endometrium jest spore - nie podejrzewasz przypadkiem ciąży?



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
barbara87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 16:05   #3
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Cialko zolte

Cytat:
Napisane przez barbara87 Pokaż wiadomość
Jedynym Potwierdzeniem przebytej owulacji jest ciaza , ewentualnie wynik obecności progesteronu przekraczający wartość min 1,6 ng/ml. Badanie usg nie potwierdzi owulacji - jedynie na krótko po widac płyn w zatoce douglasa a cialko żółte może byc widac tylko wtedy, gdy osiąga max dojrzałości (7-8 dni po owu). U ciebie jest teraz cialko białe, praktycznie niedostrzegalne w obrazie usg. twoje endometrium jest spore - nie podejrzewasz przypadkiem ciąży?



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Niestety nie. Bardzo bysmy chcieli, jednak test z krwii ciaze wykluczyl a ginekolog dzis tez sie nie zawahala nawet sekunde. Wiem ze endo spore wiec mam nadzieje ze za chwilke przyjdzie miesiaczka bo chcialabym rozpoczac kolejny cykl staran bardzo dziekuje za tak fachowa odpowiedz, bo sama juz zwatpilam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-24 17:05:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.