Antykoncepcja, Parę pytań i lekki stresik :> - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-26, 13:46   #61
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Antykoncepcja, Parę pytań i lekki stresik :>

pierwsza tabletka wzięta w 2-5 dniu cyklu - dodatkowe zabezpieczenie przez tydzień,
pierwsza tabletka wzięta po 5 dniu cyklu - dodatkowe zabezpieczenie przez całe opakowanie
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2014-04-26 o 13:48
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 14:03   #62
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Antykoncepcja, Parę pytań i lekki stresik :>

Nie śmiejcie się, znam 2 dziewczyny, które uparcie twierdzą, że tabletki "nie działają na nie", koniec i kropka, obie dziecko urodziły mimo, że "brały idealnie"
Mój ginekolog powiedział, że to niemożliwe i że przyznać się nie chcą, że coś schrzaniły.

Też miałam krwawienie pod koniec cyklu - okazało się, że muszę mieć inne tabletki i tyle, zabezpieczona byłam cały czas mimo tego.

DO AUTORA
1) Twoja dziewczyna jest nieodpowiedzialna, jak można zacząć brać tabletki nie zważając na zalecenia??
2) Stosunek przerywany NIE JEST metodą antykoncepcyjną, ile wy macie lat??
3) Normalnie mógłbyś "bezpiecznie skończyć" ale w waszym wypadku w ogóle do niczego bym się nie zabierała...

Zgroza, po prostu zgroza...
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.


Edytowane przez smerfetk_a
Czas edycji: 2014-04-26 o 14:10
smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 14:07   #63
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Antykoncepcja, Parę pytań i lekki stresik :>

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
Dobra miło się gadało co miałam powiedzieć to powiedziałam a więcej mi się nie chce.

Miłego dnia

A niektórym radzę popracować nad sobą bo to kiepsko, że nie umiecie dyskutować z powagą bez gimnazjalnego obrażania innych Prawda jest taka, że nie macie prawa nikomu zarzucać, że mówi źle (chyba, że jesteście lekarzami a ja czegoś nie wiem) tylko, że co najwyżej się z tym zdaniem nie zgadzacie i twierdzicie inaczej. Młodym osobom wgl odradzam tabletki jeśli o to chodzi uważam, że powinny być przepisywane tylko + 18.
Serio takie kąśliwe docinki i podśmiewanie się są na poziomie dziecka 14 lat.
mozesz sobie odradzac, ale nie jestes lekarzem ani nie prowadzisz badan klinicznych. to tak jakbym napisala ze czerwona sukienka przynosi pecha w zyciu

nie obrazamy cie tylko piszemy podstawowa wiedze nt tabletek.

twoja mama nie musiala brac tabletek, mogla sobie spirale zalozyc albo zalatwic za granica podwiazanie jajowodow. nie wiemy co u twojej mamy nie zadzialalo, a moze brala leki ktore wplywaly tabsy? zagladalas do sypialni jej ze wiesz?

co jak co ale ty docinasz nam odnosnie tabletek, ze niby my nie badane jestesmy. napisalam juz ze dyskusja powinna zostac zakonczona bo to nie temat czy tabletki to zlo czy dobro. i zebys sobie stosowala co chcesz. to ty dalej sie zaglebialas
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 14:16   #64
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Antykoncepcja, Parę pytań i lekki stresik :>

ja w historyjki pt. "brałam tabsy zgodnie z zaleceniami, jestem w ciąży!" nie wierzę. Wynika to na pewno z błędu przy ich braniu - interakcje z innymi lekami, zapomnienie tabletki (ale która się przyzna) itepe itede. Niby jak można zajść w ciążę, jeśli nie ma owulacji.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 14:18   #65
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Antykoncepcja, Parę pytań i lekki stresik :>

a co ma działanie tabletek do zaglądania do sypialni ? Napisałam, że bardzo jej zależało żeby się poprawnie zabezpieczyć więc na pewno dokładnie przeczytała ulotkę i brała je na czas, uważam, że powinno się badać np. nie każda dziewczyna wie i nie każdy lekarz jej to mówi, że trzeba też zrobić zwykłą morfologię i sprawdzić np. poziom trójglicerydów oraz próby wątrobowe... niewielu lekarzy o tym mówi a to ważne. Szczerze mówiąc to najczęściej przepisują pierwsze lepsze z brzegu i "zobaczymy co będzie" a to ja po prostu dziękuję za taką antykoncepcję i tyle.

Odnośnie badań zaraz się zacznie- a niby czemu... niby po co...

Niby po to, że jeżeli przy trójglicerydach zbyt wysokich i przy tabletkach o zbyt dużym stężeniu hormonów można zrobić sobie krzywdę a czemu próby wątrobowe to mam nadzieje, że już nie trzeba tego dokładnie tłumaczyć... ale to nie ważne i tak to wykpicie i nawet się nie zastanowicie ale wasze życie wasza sprawa.
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 14:22   #66
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Antykoncepcja, Parę pytań i lekki stresik :>

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
a co ma działanie tabletek do zaglądania do sypialni ? Napisałam, że bardzo jej zależało żeby się poprawnie zabezpieczyć więc na pewno dokładnie przeczytała ulotkę i brała je na czas, uważam, że powinno się badać np. nie każda dziewczyna wie i nie każdy lekarz jej to mówi, że trzeba też zrobić zwykłą morfologię i sprawdzić np. poziom trójglicerydów oraz próby wątrobowe... niewielu lekarzy o tym mówi a to ważne. Szczerze mówiąc to najczęściej przepisują pierwsze lepsze z brzegu i "zobaczymy co będzie" a to ja po prostu dziękuję za taką antykoncepcję i tyle.

Odnośnie badań zaraz się zacznie- a niby czemu... niby po co...

Niby po to, że jeżeli przy trójglicerydach zbyt wysokich i przy tabletkach o zbyt dużym stężeniu hormonów można zrobić sobie krzywdę a czemu próby wątrobowe to mam nadzieje, że już nie trzeba tego dokładnie tłumaczyć... ale to nie ważne i tak to wykpicie i nawet się nie zastanowicie ale wasze życie wasza sprawa.
przecież to oczywiste, że tabletki wpływają m.in. na wątrobę, trzeba też kontrolować poziom cholesterolu itp., żeby nie doprowadzić do zakrzepicy. Ale to nijak nie wpływa na skuteczność antykoncepcyjną.

ja mam zespół policystycznych jajników, badam regularnie hormony, tabsy muszę brać w celu łagodzenia tej przypadłości, bo jest nieuleczalna. i tabletki wyrównują poziom hormonów, więc błędne jest Twoje myślenie, że tylko osoby z idealnymi hormonami mogą je łykać
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 14:23   #67
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Antykoncepcja, Parę pytań i lekki stresik :>

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
a co ma działanie tabletek do zaglądania do sypialni ? Napisałam, że bardzo jej zależało żeby się poprawnie zabezpieczyć więc na pewno dokładnie przeczytała ulotkę i brała je na czas, uważam, że powinno się badać np. nie każda dziewczyna wie i nie każdy lekarz jej to mówi, że trzeba też zrobić zwykłą morfologię i sprawdzić np. poziom trójglicerydów oraz próby wątrobowe... niewielu lekarzy o tym mówi a to ważne. Szczerze mówiąc to najczęściej przepisują pierwsze lepsze z brzegu i "zobaczymy co będzie" a to ja po prostu dziękuję za taką antykoncepcję i tyle.

Odnośnie badań zaraz się zacznie- a niby czemu... niby po co...

Niby po to, że jeżeli przy trójglicerydach zbyt wysokich i przy tabletkach o zbyt dużym stężeniu hormonów można zrobić sobie krzywdę a czemu próby wątrobowe to mam nadzieje, że już nie trzeba tego dokładnie tłumaczyć... ale to nie ważne i tak to wykpicie i nawet się nie zastanowicie ale wasze życie wasza sprawa.
morfologi, prob watrobowych ani cytologi nie robi sie tylko z powodu tabletek. tak samo jak do ginekologa nie chodzi sie tylko z powodu ciazy. jak ktos sie tym nie interesuje to lekarz nie pomoze. zaden problem porozmawiac z kolezankami o zdrowiu
mnie gin nie musi robic morfologi bo mam ja robiona w szpitalu albo przed badaniami w narkozie

Edytowane przez aguusia88
Czas edycji: 2014-04-26 o 14:28
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-26, 20:24   #68
Michaeeel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: Antykoncepcja, Parę pytań i lekki stresik :>

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Nie śmiejcie się, znam 2 dziewczyny, które uparcie twierdzą, że tabletki "nie działają na nie", koniec i kropka, obie dziecko urodziły mimo, że "brały idealnie"
Mój ginekolog powiedział, że to niemożliwe i że przyznać się nie chcą, że coś schrzaniły.

Też miałam krwawienie pod koniec cyklu - okazało się, że muszę mieć inne tabletki i tyle, zabezpieczona byłam cały czas mimo tego.

DO AUTORA
1) Twoja dziewczyna jest nieodpowiedzialna, jak można zacząć brać tabletki nie zważając na zalecenia??
2) Stosunek przerywany NIE JEST metodą antykoncepcyjną, ile wy macie lat??
3) Normalnie mógłbyś "bezpiecznie skończyć" ale w waszym wypadku w ogóle do niczego bym się nie zabierała...

Zgroza, po prostu zgroza...
1. Zwaza na zalecenia, ginekolog powiedzial jej ze moze zaczac w srodku cyklu poniewaz ma nieregularny okres, powiedzial tez ze 7 dni wystarczy, wczesniej robiac jej badanie USG, napisalem to juz wczesniej, wiec prosze czytac ze zrozumieniem, pozatym miala tylko jedna wpadke z tym, wlasnie 2 godzinnym opoznieniem a tak to sie stosuje do zalecen, chociaz tu sie zgodze ze ona podchodzi do tego bardziej nieodpowiedzialnie niz ja, i ze to ja dbam bardziej o antykoncepcje, musialem ja namowic na tabletki bo tak stosowalibysmy tylko przerywanca...
2. Wiem ze nie jest to metoda antykoncepcji, najadlem sie stresu dajac sie jej na to namowic na poczatku... dlatego wlasnie wypbralismy antykoncepcje hormonalna... Co do tego ma skolei nasz wiek? Jak koniecznie musisz wiedziec mamy 20 i 22 lata i nie widze zeby mialo to tutaj jakiekolwiek znaczenie, nie jestesmy napewno gotowi na dziecko jeszcze i wiemy to oboje, jestesmy jeszcze ze soba zbyt krotko, nie mowiac o tym ze jeszcze studiujemy, wyczuwam tutaj wypowiedz kogos kto uwaza ze wspolzycie powinno sluzyc tylko prokreacji, i ze uprawianie go dla przyjemnosci to najgorszy grzech i najwieksza perwersja...
3. Jako ze oboje "zaczynamy" to poprostu chce o tym wiecej wiedziec to dziwne? Jezeli moje pytania pania tak raza po oczach to nie musi pani sie wypowiadac w tym temacie, ktory zreszta uwazam juz za zamkniety...

Edytowane przez Michaeeel
Czas edycji: 2014-04-26 o 20:25
Michaeeel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 20:46   #69
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Antykoncepcja, Parę pytań i lekki stresik :>

Musisz sobie zdac sprawe ze mozecie zostac rodzicami. I nie chodzi tylko o to ze ona czy rodzice cie przycisna do slubu i zlaczysz sie z osoba ktora dobrze mozesz nie znac, będziecie sie klocic, ale bedziesz utrzymywal dziecko czy mieszkajac pod jednym dachem czy płacił alimenty

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-26 21:46:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.