Drugi okres w tym miesiącu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-23, 19:10   #1
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199

Drugi okres w tym miesiącu


Witajcie, z powodu nieregularnych miesiączek moja ginekolog zapisała mi luteinę. Okres miałam 2 maja, a od 17 dnia cyklu miałam zacząć brać luteinę i tak też poczyniłam. Dzisiaj mija 21 dzień cyklu a ja znowu mam okres, chciałabym się dowiedzieć czy to normalne i czy są to powody do jakichkolwiek obaw. Dodam że cykle zawsze mam bardzo długie najkrótszy trwa zawsze 36 dni a czasem wydłuża się nawet do 45 dni.
Luteinę miałam brać przez 10 dni i czekać na okres ale takiego obrotu sprawy się nie spodziewałam i tego że miesiączka pojawi sie tak szybko.
Nie wiem czy nadal mam ją brać aż wezmę 10 tabl czy już przestać z powodu pojawienia się okresu. Bardzo proszę o odpowiedzi.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 07:20   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Drugi okres w tym miesiącu

Jeżeli dostałaś już okres to odstaw luteinę. Pytałam kiedyś o to ginekolog- powiedziała, że jak okres przyjdzie w trakcie brania luteiny to odstawić.

20 dniowy cykl jest za krótki, ale nie ma powodu do paniki. Po okresie wybierz się do ginekologa i powiedz mu wcześniejszej miesiączce. Ginekolog pewnie chciał Ci luteiną cykl wyregulować...

Znasz przyczynę tak długich okresów? Robiłaś kiedyś badania hormonów z krwi?
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 10:05   #3
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Drugi okres w tym miesiącu

Dziękuję za odzew. Najwięcej wątpliwości miałam co do tego czy dalej zażywać luteinę mimo okresu, niestety byłam pewna że tak i wczoraj wzięłam jeszcze 1 tabl ale od dzisiaj już przestaję ją brać. Fakt mogłam zapytać mojej gin co jeśli okres przyjdzie wcześniej ale moje cykle zawsze były tak długie, że się nie spodziewałam. A luteinę mam zaleconą właśnie na uregulowanie cyklów.

Co do badań na hormony miałam badaną tarczycę i wyniki wyszły b. dobre. Po okresie maszeruję od razu do lekarza chcę aby wykonał mi usg może mam PCO już sama nie wiem.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 10:59   #4
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Drugi okres w tym miesiącu

Cytat:
Napisane przez eva94 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odzew. Najwięcej wątpliwości miałam co do tego czy dalej zażywać luteinę mimo okresu, niestety byłam pewna że tak i wczoraj wzięłam jeszcze 1 tabl ale od dzisiaj już przestaję ją brać. Fakt mogłam zapytać mojej gin co jeśli okres przyjdzie wcześniej ale moje cykle zawsze były tak długie, że się nie spodziewałam. A luteinę mam zaleconą właśnie na uregulowanie cyklów.

Co do badań na hormony miałam badaną tarczycę i wyniki wyszły b. dobre. Po okresie maszeruję od razu do lekarza chcę aby wykonał mi usg może mam PCO już sama nie wiem.
Możliwe, że to torbiel, sama mam i to jest powód długich cykli- spóźniającego się okresu.
Zrób sobie inne badania- testosteron, progesteron itp.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-24 11:59:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.