Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-29, 02:01   #1
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570

Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)


Chciałabym poprosić o rady osób, które mają doświadczenie, pomysły: moim marzeniem jest praca albo w logistyce albo w branży FMCG (bardziej jednak logistyka).

Co mogę zrobić, żeby dostać taką pracę?
Każdy przecież zaczyna od zera, więc jakim kandydatem mam być by dostać tą pracę?
Mam rok ''wolnego" i chcę go maksymalnie wykorzystać.


Wysyłałam bezskutecznie CV do takich firm: albo z ogłoszenia albo po prostu pisałam maile. Wiem że np. do DHL nie ma staży, a przecież każdy zaczyna z 0 doświadczeniem. Moje studia do Zarządzanie Projektami na SGH, nie zdążę raczej zrobić Zarządzania Logistyką, więc pozostają mi kursy? hmm. Proszę o pomoc, jak się można tam dostać, co mam zrobić, jakie kursy, jakie książki przeczytać, do jakiej organizacji się dołączyć itp.
Napewno mój ang teraz to jakieś B1/B2, po roku wrócę z C1 więc to napewno plus, ale co jeszcze mogę zrobić?




Będę mega wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 07:56   #2
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Pytanie podstawowe co chcesz tam robić, z czym chcesz się związać? Chcesz być analitykiem, planistą, zarządzać produktem itp.?
W każdym razie przyda się bdb znajomośc Excela (VBA może być przydatne), czasem SQL, SAS, SAP, moduły/systemy Comarchu. Może być pomocna również znajomość drugiego języka. Kwestia tego o jaki rodzaj pracy Ci chodzi.
Co do doświadczenia to nabory na staże przeważnie rozpoczynają się już w kwietniu, w wakacyjnym okresie są również, ale jest ich zdecydowanie mniej... Radzę też szukać ofert pracy z wymaganym niewielkim lub żadnym doświadczeniem (są takie! ).
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 19:53   #3
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Podejrzewam, że bez doświadczenia możesz się dostać tylko przez program stażowy.
Chyba jesteś niedoinformowana, bo DHL ma programy stażowe

http://www.dhl.com.pl/pl/kariera/absolwenci.html
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 20:36   #4
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

moj znajomy zaczal od spedycji...ale znal 2 jezyki, po paru latach jest kierownikiem logistyki w swietnym miejscu.
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 11:10   #5
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Ja od października zaczynam mgr zarządzanie logistyką i na początek będę szukać jakiś praktyk w firmie logistycznej, bo wiadomo, że niewiele firm da mi od razu pracę.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 08:56   #6
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;47494590]Pytanie podstawowe co chcesz tam robić, z czym chcesz się związać? Chcesz być analitykiem, planistą, zarządzać produktem itp.?
W każdym razie przyda się bdb znajomośc Excela (VBA może być przydatne), czasem SQL, SAS, SAP, moduły/systemy Comarchu. Może być pomocna również znajomość drugiego języka. Kwestia tego o jaki rodzaj pracy Ci chodzi.
Co do doświadczenia to nabory na staże przeważnie rozpoczynają się już w kwietniu, w wakacyjnym okresie są również, ale jest ich zdecydowanie mniej... Radzę też szukać ofert pracy z wymaganym niewielkim lub żadnym doświadczeniem (są takie! ).[/QUOTE]

Które szkolenie SAPa będzie użyteczne?
jestem na ich stronie i widzę szkolenia: http://www.sap.com/poland/training-e...iew/about.html ale nie wiem które jest atrakcyjne do pracy w logistyce.

Nigdy nie pracowalam w logistyce, NIE WIEM jakie sa dokladnie stanowiska i obowiazki, w ogloszeniach o prace jest napisane ,,zarzadzanie lancuchem dostaw" ,,planowanie i zarz produktem" nie wiem jak taka praca wyglada na codzien...


chodzi o to ze wysylalam juz z 300 CV na ogloszenia o stazyste do logistyki albo asystenta i nikt nawet nie oddzwonil.
Mam w CV 0 doswiadczenia z logistyka, tylko studia na SGH zarz w transporcie i logistyce.

widze ze szkolenia sapowe dla logistyki to glownei:
Logistyka

MM: Gospodarka Materiałowa (Materials Management)
PP: Planowanie Produkcji (Production Planning and Control)
MRP II; Advanced Planner & Optimizer (APO)
PM: Utrzymanie Ruchu (Plant Maintenance)
SD: Sprzedaż i Dystrybucja (Sales and Distribution)
LE: (Logistics Execution)
EHS: (Environment, Health & Safety)
CS: (Obsługa Klientów Customer Service)
QM: Zarządzanie Jakością (Quality Management)
LO: (Logistics – General)
PLM: Product Lifecycle Management
PS: System Projektowy (Project System)
WM: Gospodarka Magazynowa (Warehouse Management)



ale pewnie lepiej sie powstrzymac zanim zaczne prace?
ale jak mam zaczac prace jak nikt nie chce oddzwonic, nie wiem co mam zrobic by moje CV bylo atrakcyjne....
szklenia sapa sa w cenie srednio 4.000 zl to jest jednak duzo..



Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że bez doświadczenia możesz się dostać tylko przez program stażowy.
Chyba jesteś niedoinformowana, bo DHL ma programy stażowe

http://www.dhl.com.pl/pl/kariera/absolwenci.html
dziekuje, jestem zaskoczona, moj kolega z DHL mowil ze jego firma nie robi stazy dla logistyki, a tu niespodzianka


Cytat:
Napisane przez banana84 Pokaż wiadomość
moj znajomy zaczal od spedycji...ale znal 2 jezyki, po paru latach jest kierownikiem logistyki w swietnym miejscu.
zazdroszczę... cudownie mu sie ulozylo


Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Ja od października zaczynam mgr zarządzanie logistyką i na początek będę szukać jakiś praktyk w firmie logistycznej, bo wiadomo, że niewiele firm da mi od razu pracę.
jak Ci idą studia? jak idzie poszukiwanie stazy?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2014-10-29 o 08:58
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 18:53   #7
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Cytat:

jak Ci idą studia? jak idzie poszukiwanie stazy?
Studia dobrze Jestem zadowolona. Narazie stazy nie szukam, zmienilam zdanie. Obecnie pracuje w korporacji gdzie mam do czynienia z logistyka, w sumie w order management bardziej, ale nie mialabym kiedy tego stazu wykonywac gdybym go znalazla

Informowalam sie w kilku firmach w okolicy i nikt nie szuka na staz... A do pracy to tylko z doswiadczeniem przyjmuja, wiec troche ciezka sytuacja...
Na dodatek w pracy uzywam Oracla a nie SAPa, to tez niezbyt mi pomaga jesli chodzi o kompetencje.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-30, 13:34   #8
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Ciężko jest w jakiejkolwiek branży znaleźć robotę nie mając doświadczenia... niestety. No ale po długich przebojach w końcu się udaje.
mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 20:11   #9
ganesha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 222
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Chciałabym poprosić o rady osób, które mają doświadczenie, pomysły: moim marzeniem jest praca albo w logistyce albo w branży FMCG (bardziej jednak logistyka).

Co mogę zrobić, żeby dostać taką pracę?
Każdy przecież zaczyna od zera, więc jakim kandydatem mam być by dostać tą pracę?
Mam rok ''wolnego" i chcę go maksymalnie wykorzystać.


Wysyłałam bezskutecznie CV do takich firm: albo z ogłoszenia albo po prostu pisałam maile. Wiem że np. do DHL nie ma staży, a przecież każdy zaczyna z 0 doświadczeniem. Moje studia do Zarządzanie Projektami na SGH, nie zdążę raczej zrobić Zarządzania Logistyką, więc pozostają mi kursy? hmm. Proszę o pomoc, jak się można tam dostać, co mam zrobić, jakie kursy, jakie książki przeczytać, do jakiej organizacji się dołączyć itp.
Napewno mój ang teraz to jakieś B1/B2, po roku wrócę z C1 więc to napewno plus, ale co jeszcze mogę zrobić?




Będę mega wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki
Skąd wiesz że chcesz pracować w takiej branży skoro masz 0 doświadczenia? Ile masz lat i czy masz jakiekolwiek doświadczenia zawodowe/praktyki na koncie? Nie wiem jak jest w innych częściach kraju jednak na Śląsku jest niedobór specjalistów i wiele firm bierzę ludzi bez doświadczenia i inwestują w przyuczenie jeśli kandydat jest rokujący. Poza tym jak jedna z dziewczyn wspomniała jeśli jesteś w miarę komunikatywna i swobodnie posługujesz się angielskim to warto uderzyć do firm spedycyjnych (one w tym momencie wyrastają jak grzyby po deszczu więc sądzę że znalezc pracę asystenta spedytora czy pomocy biurowej będzie w miarę łatwo). Jest to dobry sposób aby przekonać się jak w praktyce wyglądają łancuchy dostaw w różnych branżach i zorientować się w czym możesz się spełniać za kilka lat
ganesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 20:31   #10
Vigos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 13
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Najważniejsze to się nie poddawać i nie dołować początkową pracą za darmo lub za marne grosze - zdobycie doświadczenia jest bezcenne i na pewno później zaprocentuje!

Powodzenia
__________________
Mój kanał na YouTube
Vigos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 21:48   #11
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Cytat:
Napisane przez ganesha Pokaż wiadomość
Skąd wiesz że chcesz pracować w takiej branży skoro masz 0 doświadczenia? Ile masz lat i czy masz jakiekolwiek doświadczenia zawodowe/praktyki na koncie? Nie wiem jak jest w innych częściach kraju jednak na Śląsku jest niedobór specjalistów i wiele firm bierzę ludzi bez doświadczenia i inwestują w przyuczenie jeśli kandydat jest rokujący. Poza tym jak jedna z dziewczyn wspomniała jeśli jesteś w miarę komunikatywna i swobodnie posługujesz się angielskim to warto uderzyć do firm spedycyjnych (one w tym momencie wyrastają jak grzyby po deszczu więc sądzę że znalezc pracę asystenta spedytora czy pomocy biurowej będzie w miarę łatwo). Jest to dobry sposób aby przekonać się jak w praktyce wyglądają łancuchy dostaw w różnych branżach i zorientować się w czym możesz się spełniać za kilka lat
Mogłabyś napisać o jakich firmach mówisz? Bo ja właśnie ze Śląska

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-31, 03:43   #12
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Gdzie mogę przeczytać / znaleźć informacje o tym:
Znajomości rynku spedycyjnego oraz zagadnień związanych z przewozami
- w google znalazłam tylko 1 prezentację oraz info w wikipedii



Cytat:
Napisane przez ganesha Pokaż wiadomość
Skąd wiesz że chcesz pracować w takiej branży skoro masz 0 doświadczenia? Ile masz lat i czy masz jakiekolwiek doświadczenia zawodowe/praktyki na koncie? Nie wiem jak jest w innych częściach kraju jednak na Śląsku jest niedobór specjalistów i wiele firm bierzę ludzi bez doświadczenia i inwestują w przyuczenie jeśli kandydat jest rokujący. Poza tym jak jedna z dziewczyn wspomniała jeśli jesteś w miarę komunikatywna i swobodnie posługujesz się angielskim to warto uderzyć do firm spedycyjnych (one w tym momencie wyrastają jak grzyby po deszczu więc sądzę że znalezc pracę asystenta spedytora czy pomocy biurowej będzie w miarę łatwo). Jest to dobry sposób aby przekonać się jak w praktyce wyglądają łancuchy dostaw w różnych branżach i zorientować się w czym możesz się spełniać za kilka lat
dziekuje za rade.
spedycja akurat najmniej mnie interesuje, bardziej logistyka i transport ale jasne, chetnie zaczelabym od tego

mam 24 lata, w czerwcu 2015 bede miala mgr SGH, i mam okolo 2 lat doswiadczenia zawodowego (HR i Marketing (Social Media)), mialam tez z 6 stazy / praktyk,, miedzy innymi w urzedzie miasta, w agencji modelek, w marketingu, i probowalam wiele rzeczy, jednak praca w Logistyce i Transporcie interesuje mnie najbardziej, choc nigdy nie pracowalam, chcialabym tam sie dostac.


Tylko ze mimo wysylanych CV mam 0 odpowiedzi, nawet na najprostsze stanowiska w branzy logistyka / transport lub FMCG.

Jak szukalam pracy w HR lub marketingu zawsze ktos oddzwanial, nawet jak mialam 0 doswiadczenia.
Natomiast w logistyce / transporcie / FMCG - jak wysylam CV - nie dostaje zadnego odezwu..

I to nie są skomplikowane ogloszenia tylko tego typu, gdzie spelniam WSZYSTKIE WYMAGANIA:






Stad zastanawiam sie co mam zrobic.. chcialam robic kursy SAP ale nie ma to sensu doszlam do tego bo jednak nie wiem GDZIE dokladnie chce pracowac, w jakim departamencie firmy logistycznej / transportowej / FMCG (ale w dziale logistyka lub transport)

---------- Dopisano o 04:43 ---------- Poprzedni post napisano o 04:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
(...)
Informowalam sie w kilku firmach w okolicy i nikt nie szuka na staz... A do pracy to tylko z doswiadczeniem przyjmuja, wiec troche ciezka sytuacja...
Na dodatek w pracy uzywam Oracla a nie SAPa, to tez niezbyt mi pomaga jesli chodzi o kompetencje.
no to nie jest pocieszające :P nie daje mi to pomyslow na to jak sie tam dostać :P



Cieszę się że jesteś zadowolona ze swoich studow
fajnie ze juz masz konkrety, baza Oracle super!

a jaka uczelnia jesli mozna wiedziec? i jak dokladnie Twoj kierunek sie nazywa?


ja na SGH mam zarzadzanie w transportcie.... ale tam to same lanie wody, niczego z umiejetnosci twardych nas nie uczą
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2014-10-31 o 03:57
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 06:44   #13
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Gdzie mogę przeczytać / znaleźć informacje o tym:
Znajomości rynku spedycyjnego oraz zagadnień związanych z przewozami
- w google znalazłam tylko 1 prezentację oraz info w wikipedii





dziekuje za rade.
spedycja akurat najmniej mnie interesuje, bardziej logistyka i transport ale jasne, chetnie zaczelabym od tego

mam 24 lata, w czerwcu 2015 bede miala mgr SGH, i mam okolo 2 lat doswiadczenia zawodowego (HR i Marketing (Social Media)), mialam tez z 6 stazy / praktyk,, miedzy innymi w urzedzie miasta, w agencji modelek, w marketingu, i probowalam wiele rzeczy, jednak praca w Logistyce i Transporcie interesuje mnie najbardziej, choc nigdy nie pracowalam, chcialabym tam sie dostac.


Tylko ze mimo wysylanych CV mam 0 odpowiedzi, nawet na najprostsze stanowiska w branzy logistyka / transport lub FMCG.

Jak szukalam pracy w HR lub marketingu zawsze ktos oddzwanial, nawet jak mialam 0 doswiadczenia.
Natomiast w logistyce / transporcie / FMCG - jak wysylam CV - nie dostaje zadnego odezwu..

I to nie są skomplikowane ogloszenia tylko tego typu, gdzie spelniam WSZYSTKIE WYMAGANIA:






Stad zastanawiam sie co mam zrobic.. chcialam robic kursy SAP ale nie ma to sensu doszlam do tego bo jednak nie wiem GDZIE dokladnie chce pracowac, w jakim departamencie firmy logistycznej / transportowej / FMCG (ale w dziale logistyka lub transport)

---------- Dopisano o 04:43 ---------- Poprzedni post napisano o 04:42 ----------



no to nie jest pocieszające :P nie daje mi to pomyslow na to jak sie tam dostać :P



Cieszę się że jesteś zadowolona ze swoich studow
fajnie ze juz masz konkrety, baza Oracle super!

a jaka uczelnia jesli mozna wiedziec? i jak dokladnie Twoj kierunek sie nazywa?


ja na SGH mam zarzadzanie w transportcie.... ale tam to same lanie wody, niczego z umiejetnosci twardych nas nie uczą
Może masz złe CV, z tego co wiem jeśli szukasz pracy typowo biurowej powinnaś wykreslic z CV np staże związane z czymś innym lub ta agencje modelek.
Może też na ogłoszenia zgłosiło się więcej osób i po prostu już kogoś wybrali.

Może pomyśl nad podyplomowymi z logistyki?
Ja jestem po fil włoskiej, teraz na mgr logistyka i transport na jednej ze Śląskich uczelni, ale studiuję na prywatnej uczelni. W przyszłości myślę jeszcze o podyplomowych z tej branży jeśli znajdę coś ciekawego

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 07:44 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Może masz złe CV, z tego co wiem jeśli szukasz pracy typowo biurowej powinnaś wykreslic z CV np staże związane z czymś innym lub ta agencje modelek.
Może też na ogłoszenia zgłosiło się więcej osób i po prostu już kogoś wybrali.

Może pomyśl nad podyplomowymi z logistyki?
Ja jestem po fil włoskiej, teraz na mgr logistyka i transport w zarządzaniu przedsiębiorstwem na jednej ze Śląskich uczelni (bardzo mi się podoba ten kierunek, przedmioty, można się dużo nauczyć) , ale studiuję na prywatnej uczelni. W przyszłości myślę jeszcze o podyplomowych z tej branży jeśli znajdę coś ciekawego

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 14:47   #14
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Niektóre ogłoszenia są wrzucane przez firmy head hunterskie. Wiem to, bo można powiedzieć, że 'współpracuję' z taką.

- wrzucają coś w stylu: "Firma X poszukuje pracownika dla firmy Y, która zajmuje się świadczeniem usług(...)"
- albo podpisuje się jako ta firma Y.

W ogłoszeniu więc albo masz nazwę firmy head hunterskiej, albo nazwę tej, do której startujesz. ALE - niezależnie od tego, to co jest napisane w ogłoszeniu to jedno, a to czego dodatkowo życzy sobie firma Y to druga sprawa.

Pracodawca może umieścić w ogłoszeniu trzy punkty, a dziesięć dodatkowych dać head hunterowi. On przeglądając aplikacje, odrzuca wówczas na przykład ze względu na płeć, wiek - etc.
Takich rzeczy nie można umieszczać w ogłoszeniach, ale pracodawca może sobie zażyczyć, że chce np. "Mężczyznę w wieku 25-30". Bo tak mu się podoba.

Poza tym...
Na niemalże wszystkie ogłoszenia znajduje się sporo chętnych (może poza takimi w stylu: zatrudnię inżyniera z biegłą znajomością języka koreańskiego i prawem jazdy kategorii C.
Takich jest mało.

A takich jak Ty, niestety wielu.
mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 05:12   #15
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Może masz złe CV, z tego co wiem jeśli szukasz pracy typowo biurowej powinnaś wykreslic z CV np staże związane z czymś innym lub ta agencje modelek.
Może też na ogłoszenia zgłosiło się więcej osób i po prostu już kogoś wybrali.

Może pomyśl nad podyplomowymi z logistyki?
Ja jestem po fil włoskiej, teraz na mgr logistyka i transport na jednej ze Śląskich uczelni, ale studiuję na prywatnej uczelni. W przyszłości myślę jeszcze o podyplomowych z tej branży jeśli znajdę coś ciekawego
Cytat:
Napisane przez mysipyszczek Pokaż wiadomość
Niektóre ogłoszenia są wrzucane przez firmy head hunterskie. Wiem to, bo można powiedzieć, że 'współpracuję' z taką.

- wrzucają coś w stylu: "Firma X poszukuje pracownika dla firmy Y, która zajmuje się świadczeniem usług(...)"
- albo podpisuje się jako ta firma Y.

W ogłoszeniu więc albo masz nazwę firmy head hunterskiej, albo nazwę tej, do której startujesz. ALE - niezależnie od tego, to co jest napisane w ogłoszeniu to jedno, a to czego dodatkowo życzy sobie firma Y to druga sprawa.

Pracodawca może umieścić w ogłoszeniu trzy punkty, a dziesięć dodatkowych dać head hunterowi. On przeglądając aplikacje, odrzuca wówczas na przykład ze względu na płeć, wiek - etc.
Takich rzeczy nie można umieszczać w ogłoszeniach, ale pracodawca może sobie zażyczyć, że chce np. "Mężczyznę w wieku 25-30". Bo tak mu się podoba.

Poza tym...
Na niemalże wszystkie ogłoszenia znajduje się sporo chętnych (może poza takimi w stylu: zatrudnię inżyniera z biegłą znajomością języka koreańskiego i prawem jazdy kategorii C.
Takich jest mało.

A takich jak Ty, niestety wielu.

Dziękuję Dziewczyny za odpowiedzi!


Fortuna1 - tak też myślę o podyplomowych z logistyki, zobaczę jak się ułoży jak będę szukała od maja przyszłego roku pracy, jak nic nie będzie odzewu złożę papiery na podyplomówkę od października

W swoim CV nie mam stażów, mam 2 pozycje: praca 1 rok w social media oraz druga pozycja to 3miesięczny projekt który prowadziłam dla jednej z firm.



mysipyszczek dziękuję za wyjaśnienie mi działania firm rekrutujących - i pracodawców.
Czyli albo muszę być super szybka, albo mieć duże szczęście albo być bardzo wyjątkowa by dostać się do logistyki.. trudna ta ścieżka kariery się wydaje ale nie chcę się poddawać



Dziękuję za rady
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2014-11-02 o 05:13
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 09:28   #16
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Gdzie mogę przeczytać / znaleźć informacje o tym:
Znajomości rynku spedycyjnego oraz zagadnień związanych z przewozami
- w google znalazłam tylko 1 prezentację oraz info w wikipedii
Może poszukaj w necie syllabusów dla przedmiotów związanych ze spedycją i sprawdź, co jest tam wpisane w literaturę? Tak na szybko znalazłam: https://ekonom.ug.edu.pl/pp/pdfview.php?IdPrzedmiot=555
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 02:10   #17
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Gdzie mogę przeczytać / znaleźć informacje o tym:
Znajomości rynku spedycyjnego oraz zagadnień związanych z przewozami
- w google znalazłam tylko 1 prezentację oraz info w wikipedii
Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Może poszukaj w necie syllabusów dla przedmiotów związanych ze spedycją i sprawdź, co jest tam wpisane w literaturę? Tak na szybko znalazłam: https://ekonom.ug.edu.pl/pp/pdfview.php?IdPrzedmiot=555
Genialny masz pomysł! Dziękuję za pomysł i sylabus! Będę szukać po sylabusach...


Cytat:
Napisane przez Vigos Pokaż wiadomość
Najważniejsze to się nie poddawać i nie dołować początkową pracą za darmo lub za marne grosze - zdobycie doświadczenia jest bezcenne i na pewno później zaprocentuje!

Powodzenia
Nie dziękuję. Tez jestem nastawiona nawet za pracę za darmo, jeśli to bedize firma która coś będzie znaczyła w moim CV i mnie nauczy - to mogę pracować za darmo choć jestem ogromną przeciwniczką staży za 0 zł


Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Studia dobrze Jestem zadowolona. Narazie stazy nie szukam, zmienilam zdanie. Obecnie pracuje w korporacji gdzie mam do czynienia z logistyka, w sumie w order management bardziej, ale nie mialabym kiedy tego stazu wykonywac gdybym go znalazla

Informowalam sie w kilku firmach w okolicy i nikt nie szuka na staz... A do pracy to tylko z doswiadczeniem przyjmuja, wiec troche ciezka sytuacja...
Na dodatek w pracy uzywam Oracla a nie SAPa, to tez niezbyt mi pomaga jesli chodzi o kompetencje.
Mogę Cię poprosić o Twoje sylabusy?
I jak nazywa się uczelnia na której studiujesz?
Bo studia Zarządzanie w Logistyce na SGH są nic nie warte od razu mówię, a tu u Ceibie wydaje się to bardzo sensowne
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 08:34   #18
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
[...]
mysipyszczek dziękuję za wyjaśnienie mi działania firm rekrutujących - i pracodawców.
Czyli albo muszę być super szybka, albo mieć duże szczęście albo być bardzo wyjątkowa by dostać się do logistyki.. trudna ta ścieżka kariery się wydaje ale nie chcę się poddawać
[...]
Nie ma za co Dodam jeszcze jedno: z usług takich firm, które prowadzą rekrutacje (zwłaszcza te 'ukryte') korzystają w większości więksi pracodawcy... albo tacy, którym naprawdę zależy na znalezieniu pracownika wg wielu specyficznych wymagań.
To kosztuje - a małe firmy niekoniecznie na to stać; wolą szukać na własną rękę.

Więc jeśli interesują Cię też drobne firmy, warto do nich przedzwaniać. Zrobić sobie listę i wypytywać, czy kogoś nie szukają. Wysyłanie CV i listu w ciemno to niekoniecznie dobry pomysł dzisiaj - nawet klasyczną pocztą.

Powodzenia - życzę Tobie i sobie też...
PS: Nie wiem co wyjdzie z mojego poszukiwania roboty dziwacznymi metodami... ale w zasadzie w ogóle nie wiem co będzie z moim życiem Więc co tam

Wiem, że nie mogę się doczekać Bożego Narodzenia, jak co roku...
Nic więcej nie wiem
mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 11:11   #19
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Cytat:
Napisane przez mysipyszczek Pokaż wiadomość
Nie ma za co Dodam jeszcze jedno: z usług takich firm, które prowadzą rekrutacje (zwłaszcza te 'ukryte') korzystają w większości więksi pracodawcy... albo tacy, którym naprawdę zależy na znalezieniu pracownika wg wielu specyficznych wymagań.
To kosztuje - a małe firmy niekoniecznie na to stać; wolą szukać na własną rękę.

Więc jeśli interesują Cię też drobne firmy, warto do nich przedzwaniać. Zrobić sobie listę i wypytywać, czy kogoś nie szukają. Wysyłanie CV i listu w ciemno to niekoniecznie dobry pomysł dzisiaj - nawet klasyczną pocztą.

Powodzenia - życzę Tobie i sobie też...
PS: Nie wiem co wyjdzie z mojego poszukiwania roboty dziwacznymi metodami... ale w zasadzie w ogóle nie wiem co będzie z moim życiem Więc co tam

Wiem, że nie mogę się doczekać Bożego Narodzenia, jak co roku...
Nic więcej nie wiem

Dziękuję, jesteś taka miła i uprzejma!
Musi się nam udać będziemy pukać i walić do wielu drzwi, nabierzemy wprawy w tych poszukiwaniach i wkońcu gdzieś jakieś dzrzwi a jak nie to okno się otworzy



- pisałaś że wysyłanie CV w ciemno to niekoniecznie dobry pomysł czy chodzi Ci właśnie o to, że to dobry pomysł?


Ah i ja i ja do Bożego Narodzenia też nie mogę się doczekać, odliczam dni to tego wydarzenia i też nie potrafię przewidzieć co np będzie z moim życiem za rok o tej samej porze...
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-03, 15:45   #20
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziękuję, jesteś taka miła i uprzejma!
Musi się nam udać będziemy pukać i walić do wielu drzwi, nabierzemy wprawy w tych poszukiwaniach i wkońcu gdzieś jakieś dzrzwi a jak nie to okno się otworzy



- pisałaś że wysyłanie CV w ciemno to niekoniecznie dobry pomysł czy chodzi Ci właśnie o to, że to dobry pomysł?


Ah i ja i ja do Bożego Narodzenia też nie mogę się doczekać, odliczam dni to tego wydarzenia i też nie potrafię przewidzieć co np będzie z moim życiem za rok o tej samej porze...
Zdarza mi się...

Wysyłanie CV w ciemno - uważam - rzadko daje efekty.
Sądzę, że w większości przypadków takie próby aplikowania lądują w koszu.

Logicznie patrząc - kiedy firma potrzebuje pracownika, to szuka go zamieszczając ogłoszenia, albo "przez znajomości".
Co do drugiego, mam na myśli: ludzie w firmie wiedzą, że szuka się np. nowego logistyka... więc rozsiewają info na ten temat po znajomych.

Ja jestem budowlańcem, nie logistykiem... ale domyślam się, że w większości 'dyscyplin' jest podobnie. Większość moich znajomych znalazła pracę dlatego, że ktoś dał im "cynk".

Bo przecież zna się ludzi, z którymi się studiowało/uczyło, albo pracowało w innej firmie/robiło praktyki. Gdybym na przykład pracując w biurze projektowym wiedziała, że szukają kogoś nowego - miałabym sporo osób, które z chęcią bym o tym poinformowała. Pracodawca chętniej uwierzy w kogoś 'z polecenia', niż w wysłane w ciemno CV/list motywacyjny.
mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 09:23   #21
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

hej
podpinam się pod ten wątek aby nie zakładąć nowego
za tydzień mam rozmowę o pracę w firmie transportowej jako dyspozytor transportu. Wstępną rozmowę kwalifikacyjną przez telefon przeszłam i zaprosili mnie dalej. Obecnie jestem na studiach magisterskich z transportu i spedycji na pierwszym roku. Angielski poziom b2 od roku pracuję w firmie wysyłkowej jako problem solver . Ale tutaj niestety , powoli się wypalam, gdyż mój team lider i kierownik nie są chętni do mojego rozwoju i wysyłają mnie na szkolenia na działy na których nie nabywam nowych umiejętności ;/
W związku z tym pytam czy któraś z Was pracuje właśnie jako dyspozytor i może mi podpowiedziec jak będzie wygląać rozmowa ?? Domyślam się że napewno przetestują mnie w jakiejś scence dotyczącej mojego podejmowania decyzji pod wpływem stresu, ewentualnie zaplanowanie przewozu materiałów jego koszty i tym podbne .
Wszelkie porady mile widziane
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 10:07   #22
kamataj
Przyczajenie
 
Avatar kamataj
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Hej, skoro pierwsza rozmowa telefoniczna była w jakiś sposób weryfikacją to teraz możesz się spodziewać faktycznie rekrutacji w stylu case study czy assessment center. Ja bym radziła zapoznać się dokładnie z profilem firmy, czym się obecnie zajmują i w tym kierunku dowiedzieć się jak najwięcej.
No i powodzenia oczywiście!
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
kamataj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 17:13   #23
_independent
Raczkowanie
 
Avatar _independent
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 127
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Do jakiej firmy aplikujesz?

Ja od kwietnia rozpoczynam pracę u dużego operatora logistycznego jako spedytor krajowy. Były dwa etapy rozmów kwalifikacyjnych. Pierwszy - z panią z HR. Rozmowa dotyczyła ogólnie mojej osoby, jak widzę siebie za kilka lat, jakie mam plany na dalszy rozwój, dlaczego rezygnuję z dotychczasowego miejsca zatrudnienia itp. Drugi etap - rozmowa z kierownikiem działu spedycji. Podczas spotkania przedstawiono mi zakres obowiązków, na czym polegałaby moja praca (chodzi o to, że będę miała konkretnego klienta na którym będę pracowała), przedstawił mi pokrótce zespół w którym będę pracowała.

Zdziwiłam się, że nie dostałam żadnego case study, zadania do rozwiązania. Jeżeli aplikujesz na stanowisko dyspozytora to sądzę, że mogą sprawdzać ogólną wiedzę z zakresu transportu i spedycji, chociażby podstawowe wymiary palety EUR, a wierz mi - nie każdy je zna, ech. Poza tym, mogą dać Ci zestawienie jakiś palet o niestandardowych wymiarach i dobrać środek transportu do tego - czy chłodnia, plandeka, bus czy może 13,6. No i mogą zadać jakieś pytanka w języku angielskim, bo to podstawa.
_independent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 17:36   #24
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Aplikuję do firmy Raben , rozmowę po angielsku miałam więc tego się nie boję
Właśnie zdziwiło mnie to że w ogłoszeniach nie było jakiś konkretnych wymogów dotyczących dużego czy iluśtam letniego doświadczenia w spedycji. Moja praca do tej pory wygląda troszkę inaczej. Ale nawet jakby mi się nie udało tam dostać to będę na przyszłość wiedziała jak wygląda rozmowa do firmy spedycyjnej i z jakiego zakresu się jeszcze doszkolić
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 17:49   #25
rurka_z_kremem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 84
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Na pewno warto zacząć od przygotowania dobrego CV, niezależnie od pracy, do której aplikujesz. Bardzo przydatna jest strona interviewme, jest tam cała masa porad

Myślę, że masz duże szanse załapać się na staż. Ofert w logistyce jest sporo (jest też duża rotacja, dlatego niektóre ogłoszenia pojawiają się po kilka razy w krótkim odstępie czasu), jest też masa ofert stażowych. Faktycznie kandydatów jest dużo, ale niestety nie wszyscy się nadają. Nie mówię tu o kwalifikacjach, bo generalnie jeśli umiesz komunikatywnie angielski, excela i w miarę szybko się uczysz to takie rzeczy jak program (SAP czy jakikolwiek inny, na którym pracuje się w firmie) będziesz w stanie ogarnąć przez pierwsze tygodnie pracy w stopniu, który Ci tę pracę umożliwi. Z czasem człowiek uczy się więcej i naturalnie rozkręca, ale żeby załapać podstawy nie musisz robić kursu za 4 tysiące Ani ja ani nikt z moich znajomych pracujących w branży nie robił takich kursów, wszyscy uczyli się systemu po przyjściu do pracy. Mało tego - nie wszędzie korzysta się z SAPa, część firm ma swoje programy dedykowane. A jak nie będziesz praktykować to zapomnisz. Najlepiej uczyć się pracując.

Problemem, który sprawia, że wiele osób panikuje, szybko rezygnuje (od nas wielu stażystów po prostu nie przyszło któregoś dnia do pracy) nie jest brak doświadczenia zawodowego ani nieziemsko wysoki wymagany poziom wiedzy, a brak odporności na stres. Do tej pory miałam doświadczenie z dwoma firmami i trzema różnymi działami i sporo osób nie wytrzymywało stresu, nie chcieli po prostu takiej pracy.
Dlatego zanim zainwestujesz w edukację i płatne kursy (jeśli faktycznie planujesz) zorientuj się czy taka praca by Ci odpowiadała. Na stażu masz możliwość przypatrzyć się jak to wszystko wygląda, a prawdopodobieństwo zatrudnienia jest duże (w takich korpo sporo osób odchodzi, kobiety biorą urlopy macierzyńskie - super szansa, żeby awansować ze stażu (znasz już program, ludzi, kulturę organizacji, ogarniasz jakieś tematy) i zdobyć doświadczenie).

Przypuszczam, że skoro nie zapraszają Cię na rozmowy to problem tkwi w Twoim CV. Do biura, w którym teraz pracuję pół roku szukali stażysty (wybrali nienajlepiej), tak mało było chętnych! Dlatego przyjrzyj się czy wygląda profesjonalnie, nie wpisuj zawodu modelki itd. jest masa porad w internecie na ten temat.

No i próbuj na jakieś staże, będą dla Ciebie świetną opcją, bo wymagania nie są duże, bardziej chodzi o charakter, osobowość i umiejętność uczenia się. Wydaje mi się, że kiedy przychodzi masa osób po studiach nie da się ocenić ich doświadczenia, bo go nie mają, raczej patrzy się na podejście do świata i umiejętność dostosowania do środowiska. Oczywiście warto znać podstawowe pojęcia, wiadomo, o coś będą pytać. Aczkolwiek jak mnie rekrutowano na staż (duża firma motoryzacyjna) to rozmowa była super przyjemna, gościu zapytał mnie o kilka rzeczy po angielsku, zadał parę podchwytliwych pytań (np. co ostatnio usprawniłam w swoim życiu i czy stosuję w nim zasadę 5S ), ale wszystko odbyło się w miłej atmosferze. Plus standardowe pytania o wady i zalety, motywację itd. Warto się przygotować, bo to robi właśnie dobre wrażenie.
rurka_z_kremem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 17:57   #26
_independent
Raczkowanie
 
Avatar _independent
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 127
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
Aplikuję do firmy Raben , rozmowę po angielsku miałam więc tego się nie boję
Właśnie zdziwiło mnie to że w ogłoszeniach nie było jakiś konkretnych wymogów dotyczących dużego czy iluśtam letniego doświadczenia w spedycji. Moja praca do tej pory wygląda troszkę inaczej. Ale nawet jakby mi się nie udało tam dostać to będę na przyszłość wiedziała jak wygląda rozmowa do firmy spedycyjnej i z jakiego zakresu się jeszcze doszkolić
W takim razie powodzenia!
Ja wychodzę z założenia, że każda odbyta rozmowa to wartość dodana.
_independent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 19:35   #27
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Rurka_z_kremem właśnie na rozmowę idę w środę za tydzień . Gdzieś tam małe pojęcie o podstawowych pojęciach z logistyki też jest. No i wydaje mi się że odporność na stres też . W mojej obecnej pracy bardzo często się zdarzają akcje typu : paczka ma za 10 minut opuścić magazyn , a nawet nie jest skompletowana bo osoba co ją pakowała nie zauważyła że to nie ten produkt bądź jest ona uszkodzona . No i przez święta poczytam sobie informacje które gdzieś tam przewijały się w trakcie studiów .Postanowiłam sobie że jeśli nie uda mi się w tej firmie to za 2 miesiące zgłoszę się na program który płaci za różnego rodzaju kursy u mnie w obecnej firmie. Ale dziękuje za porady Wiadomo praca w logistyce jest ciężka i stresująca no ale nigdy nie jest przynajmniej nudno . A to mnie właśnie motywuje

_Independent nie dziękuje No i wiadomo że jak nie ta praca to następna ( albo w dalszym ciągu obecna )
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 14:00   #28
tymkoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jak dostać pracę w logistyce lub w FMCG bez dośw? :)

Jak chcecie pracować w logistyce a nie macie doświadczenia to polecam udać się na szkolenie /reklama/. Sam nie mając żadnego doświadczenia udałem się do nich bo miałem w planach wybrać do takiej jednej firmy logistycznej z moich okolic ale wiedziałem, że bez doświadczenia nie mam u nich żadnych szans na przyjęcie a tak.... tadam! Szkolenie jakoś się prezentowało w CV i zaprosili mnie na rozmowę kwalifikacyjną aż koniec końców przyjęli mnie do firmy Pracując już tam sami stwierdzili, że naprawdę dużo rzeczy się nauczyłem dzięki temu kursowi

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-11-14 o 14:43 Powód: reklama
tymkoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-14 15:00:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.