Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-06-13, 16:03   #4681
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dobry dentysta bez problemu wyleczy zęba u mnie nie było zadnych problemow. A orto czasem tez ściągała mi kamień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-13, 17:53   #4682
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

W końcu i ja usłyszałam dobrą nowinę w sierpniu ściągam aparat
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-13, 18:10   #4683
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Tyle co pierwsza. 450 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Mama od dwóch miesięcy retencje nakładkową i też tyle płaciłam z tym,że ja dopłacałam ekstra 50zł żeby mieć w tym samym dniu i orto mówiła,że tyle doliczają za usługę ekspres bo o 16 zdjęłam aparat i miałam pobrane wyciski a o 18:30 już do odbioru retencję

czyli gdyby nie usługa ekspres to byłoby 400zł

*Kraków

Rozumiem, ze to cena za obie nakladki tak?
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-13, 18:37   #4684
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nusia114 Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze to cena za obie nakladki tak?

Za jedną. Na dole mam drut, u góry nakładkę.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-13, 19:10   #4685
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Przed założeniem aparatu wszystkie zęby muszą być wyleczone i przed samym założeniem dokładnie oczyszczone z osadu,itd
Jeśli chodzi o leczenie to nie powiem Ci bo mi się nic w trakcie noszenia aparatu nic nie popsuło ale jeśli chodzi o czyszczenie to u mniej wygląda to gorzej bo mam ogromną tendencję do odkładania się kamienia i tworzenie przebarwień mimo ogromnej higieny jamy ustnej.Ja miałam czyszczenie co 3/4 miesiące i nie było z tym absolutnie żadnego problemu,robiła to moja dentystka.
Ortodontka się tym nie zajmuje.
Yyy uwaga z tym. Jak byłam miesiąc przed założeniem aparatu na usuwaniu kamienia, osadu i fluoryzacji to mnie od razu dentystka zapytała czy konsultowałam to ze swoim orto bo czasami zamki się lubią odklejać od wypiaskowanych zębów i nie poleca robić tego tuż przed założeniem aparatu. U mnie jeden zamek się właśnie odkleił po 20 minutach.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-13, 19:20   #4686
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Yyy uwaga z tym. Jak byłam miesiąc przed założeniem aparatu na usuwaniu kamienia, osadu i fluoryzacji to mnie od razu dentystka zapytała czy konsultowałam to ze swoim orto bo czasami zamki się lubią odklejać od wypiaskowanych zębów i nie poleca robić tego tuż przed założeniem aparatu. U mnie jeden zamek się właśnie odkleił po 20 minutach.
Ja słyszałam, że się nie robi fluoryzacji tuż przed założeniem bo to ona wpływa na trzymanie kleju także co lekarz to inne zdanie... sama miałam czyszczenie 2 dni przed założeniem (bez fluoryzacji) i nic się nigdy nie odkleiło
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-13, 19:24   #4687
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nusia114 Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze to cena za obie nakladki tak?
tak
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-13, 21:47   #4688
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Ja słyszałam, że się nie robi fluoryzacji tuż przed założeniem bo to ona wpływa na trzymanie kleju także co lekarz to inne zdanie... sama miałam czyszczenie 2 dni przed założeniem (bez fluoryzacji) i nic się nigdy nie odkleiło
Moja dentystka twierdzi, że się robi, a nawet powinno. Nie można aby lakierowac zębów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-13, 22:24   #4689
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Moja dentystka twierdzi, że się robi, a nawet powinno. Nie można aby lakierowac zębów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o to mi chodziło
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-14, 15:17   #4690
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cześć, dziewczyny!
Od jakiegoś czasu Was podczytuję. Ja też zdecydowałam się na aparat. A właściwie może lepiej zabrzmi, że zdecydowałam się w końcu coś poprawić. Mam proste zęby ale nieprawidłowy zgryz (górne zęby za bardzo nachodzą na dolne) i małą milimetrową przerwę między górną 1 a 2
Jako dziecko nosiłam aparat wyciągany (kilka lat), dlatego nigdy nie myślałam o stałym... Jakoś tak miałam dość tych wizyt u ortodonty i uważałam, że mimo tej wady zgryzu zęby są proste więc jakoś to będzie, że po co wydawać kasę. Ale po ostatniej wizycie u dentysty, takiej standardowej, normalnym przeglądzie, dentystka po raz kolejny zasugerowała mi aparat i powiedziała, że aż szkoda, żeby mieć takie zdrowe (nigdy nieleczone - nigdy żadnych dziur, próchnicy), proste i białe zęby, a nieprawidłowy zgryz i przerwę. To mnie chwyciło za serce i umówiłam się do ortodonty. Mówiąc szczerze od tamtej pory ciągle o tym myślę i nie wiem czemu zdecydowałam się tak późno (mam 22 lata).
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-14, 18:13   #4691
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny!
Od jakiegoś czasu Was podczytuję. Ja też zdecydowałam się na aparat. A właściwie może lepiej zabrzmi, że zdecydowałam się w końcu coś poprawić. Mam proste zęby ale nieprawidłowy zgryz (górne zęby za bardzo nachodzą na dolne) i małą milimetrową przerwę między górną 1 a 2
Jako dziecko nosiłam aparat wyciągany (kilka lat), dlatego nigdy nie myślałam o stałym... Jakoś tak miałam dość tych wizyt u ortodonty i uważałam, że mimo tej wady zgryzu zęby są proste więc jakoś to będzie, że po co wydawać kasę. Ale po ostatniej wizycie u dentysty, takiej standardowej, normalnym przeglądzie, dentystka po raz kolejny zasugerowała mi aparat i powiedziała, że aż szkoda, żeby mieć takie zdrowe (nigdy nieleczone - nigdy żadnych dziur, próchnicy), proste i białe zęby, a nieprawidłowy zgryz i przerwę. To mnie chwyciło za serce i umówiłam się do ortodonty. Mówiąc szczerze od tamtej pory ciągle o tym myślę i nie wiem czemu zdecydowałam się tak późno (mam 22 lata).
22lata to nic w porównaniu do tego jak pięknie będą wyglądały Twoje zęby przez resztę życia.
Ja swój aparat zakładałam mając 28.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-14, 19:15   #4692
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość

Za jedną. Na dole mam drut, u góry nakładkę.
Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
tak
To w sumie spora rozbieznosc u mnie nakladka na jeden luk to 250zl, zastanawialam sie jak jest w innych miejscach.

Swoja droga ktos pisal kiedys o tym, ze tylozgryzu nie da sie skorygowac samym aparatem, ewentualnie minimalnie i zeby to skorygowac potrzebna jest operacja. Ja o operacji nic nie slyszalam od swojego orto wiec liczylam, ze u mnie jednak da sie samym aparatem, ale chyba jednak nie... w momencie wysuniecia dolnej szczeki do przodu, wszystko wygladalo super ale mialam problem ze szczeka, która przeskakiwala i do tego czesto nie moglam otworzyc dobrze buzi. Pózniej nagle nosilam wyciagi zeby dolna szczeke cofnac z powrotem do tylu i jak sie cofnela orto powiedzial, ze teraz jest prawidlowo, a mi sie wydaje ze wcale nie, tylko ze zeby ja ustawic prawidlowo to tylko operacyjnie ale mi tego nie mówi? Strasznie mnie to drazni, zwlaszcza ze teraz pomimo ze szczeka jest cofnieta dalej czesto nie moge dobrze otworzyc buzi dobrze i do tego czuje ból w zuchwie
O co chodzi? Noszenie tego aparatu juz mnie meczy, myslalam ze to bedzie jednak prostszy i przyjemniejszy proces
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-14, 19:24   #4693
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

hej bardzo dawno mnie tutaj nie było, ojj dawno.
Pochwalę się w sobotę zdjęłam aparat , dziś odebrałam szynę na górne zęby.
Po prawie 5 latach proste ząbki!
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-14, 20:32   #4694
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
hej bardzo dawno mnie tutaj nie było, ojj dawno.
Pochwalę się w sobotę zdjęłam aparat , dziś odebrałam szynę na górne zęby.
Po prawie 5 latach proste ząbki!
Pochwal się efektami
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-14, 21:25   #4695
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nusia114 Pokaż wiadomość
To w sumie spora rozbieznosc u mnie nakladka na jeden luk to 250zl, zastanawialam sie jak jest w innych miejscach.

Swoja droga ktos pisal kiedys o tym, ze tylozgryzu nie da sie skorygowac samym aparatem, ewentualnie minimalnie i zeby to skorygowac potrzebna jest operacja. Ja o operacji nic nie slyszalam od swojego orto wiec liczylam, ze u mnie jednak da sie samym aparatem, ale chyba jednak nie... w momencie wysuniecia dolnej szczeki do przodu, wszystko wygladalo super ale mialam problem ze szczeka, która przeskakiwala i do tego czesto nie moglam otworzyc dobrze buzi. Pózniej nagle nosilam wyciagi zeby dolna szczeke cofnac z powrotem do tylu i jak sie cofnela orto powiedzial, ze teraz jest prawidlowo, a mi sie wydaje ze wcale nie, tylko ze zeby ja ustawic prawidlowo to tylko operacyjnie ale mi tego nie mówi? Strasznie mnie to drazni, zwlaszcza ze teraz pomimo ze szczeka jest cofnieta dalej czesto nie moge dobrze otworzyc buzi dobrze i do tego czuje ból w zuchwie
O co chodzi? Noszenie tego aparatu juz mnie meczy, myslalam ze to bedzie jednak prostszy i przyjemniejszy proces
Jest wiele, wiele orto, które nie mają pojęcia o wadach zgryzu i operacjach... Nawet jak uda się jakoś ustawić zgryz to zęby mimo retencji wracają na swoje miejsce.. Jedynie operacja to naprawi. Najlepiej przejść się na konsultacje do chirurga szczękowego, albo do orto, która zna się na rzeczy. Koleżanka też byłam tak hm wrobiona. Tylko ona nawet nie wiedziała, że to się operuje. Wydała multum kasy na leczenie, a po 2 latach od nowa aparat i operacja...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 15:36   #4696
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Jest wiele, wiele orto, które nie mają pojęcia o wadach zgryzu i operacjach... Nawet jak uda się jakoś ustawić zgryz to zęby mimo retencji wracają na swoje miejsce.. Jedynie operacja to naprawi. Najlepiej przejść się na konsultacje do chirurga szczękowego, albo do orto, która zna się na rzeczy. Koleżanka też byłam tak hm wrobiona. Tylko ona nawet nie wiedziała, że to się operuje. Wydała multum kasy na leczenie, a po 2 latach od nowa aparat i operacja...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zastanawiam sie wlasnie nad skonsultowaniem tego z innym lekarzem, ale az sie boje co uslysze
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 16:37   #4697
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nusia114 Pokaż wiadomość
To w sumie spora rozbieznosc u mnie nakladka na jeden luk to 250zl, zastanawialam sie jak jest w innych miejscach.

Swoja droga ktos pisal kiedys o tym, ze tylozgryzu nie da sie skorygowac samym aparatem, ewentualnie minimalnie i zeby to skorygowac potrzebna jest operacja. Ja o operacji nic nie slyszalam od swojego orto wiec liczylam, ze u mnie jednak da sie samym aparatem, ale chyba jednak nie... w momencie wysuniecia dolnej szczeki do przodu, wszystko wygladalo super ale mialam problem ze szczeka, która przeskakiwala i do tego czesto nie moglam otworzyc dobrze buzi. Pózniej nagle nosilam wyciagi zeby dolna szczeke cofnac z powrotem do tylu i jak sie cofnela orto powiedzial, ze teraz jest prawidlowo, a mi sie wydaje ze wcale nie, tylko ze zeby ja ustawic prawidlowo to tylko operacyjnie ale mi tego nie mówi? Strasznie mnie to drazni, zwlaszcza ze teraz pomimo ze szczeka jest cofnieta dalej czesto nie moge dobrze otworzyc buzi dobrze i do tego czuje ból w zuchwie
O co chodzi? Noszenie tego aparatu juz mnie meczy, myslalam ze to bedzie jednak prostszy i przyjemniejszy proces
Zasada jest taka: jeżeli masz tyłozgryz i cofniętą szczekę, to możesz spróbować leczyć aparatem, ale jeżeli jest niedorozwój żuchwy (to może stwierdzić tylko chirurg, choć dobry ortodonta też powinien) innymi słowy masz za mało kości, to korekta samych zębów nic nie da.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 13:29   #4698
April11
Przyczajenie
 
Avatar April11
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 14
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cześć Przez ostatnie dwa lata byłam aparatką i naprawdę świetnie się z tym czułam We wtorek ściągnęłam aparat i mam problem ze swoją nakładką retencyjną, jestem ciekawa czy wy też miałyście z nią takie niemiłe przygody. Na szczęście muszę ją nosić tylko na noc, ale i to jest dla mnie problematyczne. Okropnie bolą mnie od niej zęby, ból aż promieniuje na całą twarz... Nie mogę przez to spać, a nakładam ją ze łzami w oczach. Dodatkowo jest trochę za wysoka i mocno uciska mi tą przestrzeń pod górną wargą, ale z tym akurat wybieram się w poniedziałek do swojej ortodontki, bo jak ją odbierałam była jeszcze większa i już jakoś ją przycinali, ale okazało się że to za mało... Nigdy nie czułam takiego bólu nawet przy aparacie, a ta nakładka to mój koszmar. Też tak miałyście czy coś jest nie tak u mnie?
April11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 14:02   #4699
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez April11 Pokaż wiadomość
Cześć Przez ostatnie dwa lata byłam aparatką i naprawdę świetnie się z tym czułam We wtorek ściągnęłam aparat i mam problem ze swoją nakładką retencyjną, jestem ciekawa czy wy też miałyście z nią takie niemiłe przygody. Na szczęście muszę ją nosić tylko na noc, ale i to jest dla mnie problematyczne. Okropnie bolą mnie od niej zęby, ból aż promieniuje na całą twarz... Nie mogę przez to spać, a nakładam ją ze łzami w oczach. Dodatkowo jest trochę za wysoka i mocno uciska mi tą przestrzeń pod górną wargą, ale z tym akurat wybieram się w poniedziałek do swojej ortodontki, bo jak ją odbierałam była jeszcze większa i już jakoś ją przycinali, ale okazało się że to za mało... Nigdy nie czułam takiego bólu nawet przy aparacie, a ta nakładka to mój koszmar. Też tak miałyście czy coś jest nie tak u mnie?
Mnie nic nie boli a też mam dość wysoko ją, i w porównaniu do takiej co była wycięta niby pod kształt zębów to jest wygodniejsza.

Bolały mnie za to zęby po zdjęciu jak byłam 2 dni bez nakładki.
A nie nosisz jej czasem za rzadko? Z tego co mi mówiła orto to generalnie na początku to powinno się ją nosić tak żeby być bez niej max 8 godzin w ciągu dnia. U mnie to sporo krócej bo ja po 3-4 godzinach już czuje ścisk jak zakładam spowrotem...

Poza tym że jest upierdliwa bo muszę pamiętać żeby ją ściągać nawet do wypicia herbaty to w ogóle mi nie przeszkadza. Czasem o niej zapominam nawet.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-16, 14:53   #4700
April11
Przyczajenie
 
Avatar April11
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 14
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Mnie nic nie boli a też mam dość wysoko ją, i w porównaniu do takiej co była wycięta niby pod kształt zębów to jest wygodniejsza.

Bolały mnie za to zęby po zdjęciu jak byłam 2 dni bez nakładki.
A nie nosisz jej czasem za rzadko? Z tego co mi mówiła orto to generalnie na początku to powinno się ją nosić tak żeby być bez niej max 8 godzin w ciągu dnia. U mnie to sporo krócej bo ja po 3-4 godzinach już czuje ścisk jak zakładam spowrotem...

Poza tym że jest upierdliwa bo muszę pamiętać żeby ją ściągać nawet do wypicia herbaty to w ogóle mi nie przeszkadza. Czasem o niej zapominam nawet.
Ortodontka powiedziała, że wystarczy tylko na noc Nawet nie wytrzymałabym z nią dłużej... Jak pójdę w poniedziałek to jeszcze zapytam. Ale generalnie w aparacie czułam się lepiej i bezpieczniej
April11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 16:03   #4701
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Coś jest nie tak z Twoją retencją,nie powinno Cię boleć jej noszenie.
Z tego co czytam to każdy ma inne zalecenia odnośnie czasu jej noszenia,Ty masz np tylko noc,ktoś czytam,że ma 8h a mi powiedziano ,że mam ją nosić około 17h ,do jedzenia wiadomo zdejmować.Szczerze?Mi moja zupełnie nie przeszkadza,baa lubie ją mieć na zębach i to uczucie "gumowych zębów"
Są dni kiedy zdejmuje ją tylko do jedzenia i mycia a tak noszę cały czas
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 16:04   #4702
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez April11 Pokaż wiadomość
Ortodontka powiedziała, że wystarczy tylko na noc Nawet nie wytrzymałabym z nią dłużej... Jak pójdę w poniedziałek to jeszcze zapytam. Ale generalnie w aparacie czułam się lepiej i bezpieczniej
Moja mowila ze wedlug jakichs badan naukowych te graniczne na początku jest właśnie 8 godzin. Zreszta gdzie nie czytałam o retencji to tylko na noc nakłada się raczej w późniejszym etapie
Moze masz w takim razie zle zrobiona płytkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 16:53   #4703
April11
Przyczajenie
 
Avatar April11
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 14
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Zmartwiłyście mnie teraz, mam nadzieję, że nie będę musiała płacić za kolejną, jeśli z tą naprawdę jest coś nie tak Mam też wrażenie, że z jednej strony źle mi się w niej układają zęby, z tyłu łączą mi się tylko z jednej strony jak próbuję je złączyć, czuję taki dyskomfort... Mam nadzieję, że wytrzymam do poniedziałku.
April11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 17:02   #4704
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Zasada jest taka: jeżeli masz tyłozgryz i cofniętą szczekę, to możesz spróbować leczyć aparatem, ale jeżeli jest niedorozwój żuchwy (to może stwierdzić tylko chirurg, choć dobry ortodonta też powinien) innymi słowy masz za mało kości, to korekta samych zębów nic nie da.
Czyli ze powinnam sie z tym wybrac do hirurga? Za póltora miesiaca mam kontrole u orto takze na pewno bede go o to wszystko pytac i ciekawa jestem bardzo co mi powie, bo wspominal ze najprawdopodobniej na tej wyzycie kontrolnej juz bedziemy sie umawiac na sciaganie... Ale ja mam wrazenie ze tez dolne zeby nie sa do konca wyrownane Juz na prawde jestem zmeczona tym aparatem...
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 17:05   #4705
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nusia114 Pokaż wiadomość
Czyli ze powinnam sie z tym wybrac do hirurga? Za póltora miesiaca mam kontrole u orto takze na pewno bede go o to wszystko pytac i ciekawa jestem bardzo co mi powie, bo wspominal ze najprawdopodobniej na tej wyzycie kontrolnej juz bedziemy sie umawiac na sciaganie... Ale ja mam wrazenie ze tez dolne zeby nie sa do konca wyrownane Juz na prawde jestem zmeczona tym aparatem...
Moim zdaniem powinnaś. Z jakiego jesteś miasta? To może Ci kogoś niedaleko od Ciebie polecę. Praktycznie w każdym mieście wojewódzkim jest jakiś dobry chirurg szczękowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 18:06   #4706
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Moim zdaniem powinnaś. Z jakiego jesteś miasta? To może Ci kogoś niedaleko od Ciebie polecę. Praktycznie w każdym mieście wojewódzkim jest jakiś dobry chirurg szczękowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety duzym utrudnieniem jest fakt, ze mieszkam w UK Tutaj ewentualnie moglabym przejsc sie do innego orto. W Polsce bede we Wrzesniu i bede sie starala do kogos pójsc to skonsultowac, jestem spod Warszawy (Otwock) jakby któras z Was mogla kogos polecic to bylabym wdzieczna
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 18:40   #4707
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nusia114 Pokaż wiadomość
Niestety duzym utrudnieniem jest fakt, ze mieszkam w UK Tutaj ewentualnie moglabym przejsc sie do innego orto. W Polsce bede we Wrzesniu i bede sie starala do kogos pójsc to skonsultowac, jestem spod Warszawy (Otwock) jakby któras z Was mogla kogos polecic to bylabym wdzieczna
W Warszawie np. Face Clinic tylko to prywatnie, ale polecam już zapisać się na konsultacje bo długie terminy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 21:23   #4708
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
W Warszawie np. Face Clinic tylko to prywatnie, ale polecam już zapisać się na konsultacje bo długie terminy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje Ci bardzo zaraz sobie popatrze i bede dzwonic w razie czego
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-17, 14:17   #4709
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez April11 Pokaż wiadomość
Zmartwiłyście mnie teraz, mam nadzieję, że nie będę musiała płacić za kolejną, jeśli z tą naprawdę jest coś nie tak Mam też wrażenie, że z jednej strony źle mi się w niej układają zęby, z tyłu łączą mi się tylko z jednej strony jak próbuję je złączyć, czuję taki dyskomfort... Mam nadzieję, że wytrzymam do poniedziałku.
Ja miałam takie problemy, ale nie z szyną retencyjną, tylko szyną przeciw bruksizmowi.
Nie wiem czy to można porównywać, ale miałam podobne doznania nosząc ją - okropnie bolały mnie zęby, po dwóch dniach całkowicie się przyzwyczaiłam i problem zniknął.

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez nusia114 Pokaż wiadomość
Niestety duzym utrudnieniem jest fakt, ze mieszkam w UK Tutaj ewentualnie moglabym przejsc sie do innego orto. W Polsce bede we Wrzesniu i bede sie starala do kogos pójsc to skonsultowac, jestem spod Warszawy (Otwock) jakby któras z Was mogla kogos polecic to bylabym wdzieczna
W jaki sposób ortodontka "wyleczyła" twoją wadę? To tzw. kamuflaż? Plan leczenia miałaś z góry ustalony czy były dwie wersje?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-17, 16:23   #4710
katarzyna238
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 15
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jest ktoś z Poznania? i poleci jakiś sprawdzony gabinet, mam lekko krzywe górne ząbki zastanawiam się nad aparatem ortodontycznym lub licówkami, potrzebuje porady specjalisty. Za pomoc i sugestie będę wdzięczna
__________________
Ktosiek.pl
upolujnagrode.pl
katarzyna238 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:48.