Dietetyka - studia zaoczne w Krakowie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-18, 13:01   #1
Fawkes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 2

Dietetyka - studia zaoczne w Krakowie


Cześć,
od jakiegoś czasu interesuję się zdrowym odżywianiem i chciałabym w tym temacie się rozwijać i zdobyć profesjonalną wiedzę. Stąd rozważam podjęcie studiów na kierunku dietetyka. Jestem już po swoich pierwszych studiach i pracuję na etacie dlatego w grę wchodzą tylko studia zaoczne. Niestety ani UJ ani UR nie oferują studiów w trybie weekendowym. Zostaje Szkoła Dietla, WSPiZ i Krakowska Akademia Frycza. Na forum widziałam, że przewijały się podobne wątki, ale są troszkę stare więc chciałabym zaktualizować temat i zapytać Was jak teraz wygląda sytuacja na tych uczelniach? Co polecacie? Może jeszcze jakąś inną szkołę? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie
Fawkes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 11:42   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Dietetyka - studia zaoczne w Krakowie

Krakowska Akademia to jedyna z prywatnych szkół krakowskich, która pojawia się w jakichkolwiek rankingach i o której ktokolwiek poza Krakowem słyszał, reszta to totalny no name. Ale to też zależy, po co Ci te studia. Jak czysto hobbystycznie, to patrz gdzie taniej i gdzie najciekawsze specjalizacje (chociaż przy tych mniejszych szkołach jest ryzyko, że kierunku nie otworzą albo w ogóle szkoła padnie, zanim skończysz).
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 20:14   #3
Fawkes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 2
Dot.: Dietetyka - studia zaoczne w Krakowie

Rozważam przebranżowienie się, dlatego też zależy mi na jakości. Czy ktoś z Was studiuje dietetykę na Krakowskiej Akademii, WSPiZ lub na Dietla? Jak oceniacie studia?
Zastanawiam się też czemu UJ i UR nie mają zaocznej dietetyki.
Fawkes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 10:18   #4
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: Dietetyka - studia zaoczne w Krakowie

Hej,
co do dietetyki na Fryczu to poziom jest bardzo bardzo sama nie jestem na tym kierunku ale mam z nimi trochę łączonych przedmiotów i ludzie sobie chwalą. Cenowo najtaniej nie jest
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 12:17   #5
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Dietetyka - studia zaoczne w Krakowie

Cytat:
Napisane przez Fawkes Pokaż wiadomość
Rozważam przebranżowienie się, dlatego też zależy mi na jakości. Czy ktoś z Was studiuje dietetykę na Krakowskiej Akademii, WSPiZ lub na Dietla? Jak oceniacie studia?
Zastanawiam się też czemu UJ i UR nie mają zaocznej dietetyki.
Na UJ nie ma czegoś takiego jak zaoczne studia, są płatne ale zajęcia są popołudniami lub w ogóle z dziennymi. Poza tym na UJ na dietetyce jest bardzo dużo godzin, zajęcia są rozwalone po całym Krk (przynajmniej były jakieś 4 lata temu). Nie wierzę, że dałoby się upchnąć tą ilość zajęć tylko w weekendy. Co do poziomu, nie wiem jak wygląda to teraz, za moich czasów było dużo chaosu, zajęcia prowadzili lekarze którzy o diecie nie mieli pojęcia i była masa zajęć które kompletnie do niczego się nie przydadzą (bieganie po wszelakich oddziałach, dużo praktyk w szpitalnych kuchniach które były bez sensu, przestarzała wiedza, brak zajęć przygotowujących do pracy jako dietetyk). Do zawodu nie czułam się kompletnie przygotowana i z tego co obserwuje znajomych to podstawą do pracy w zawodzie jest masa kursów i samokształcenia, studia to był tylko dodatek
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-22 12:17:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.