Podwyżka w pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-06, 20:14   #1
Knoppersik
Raczkowanie
 
Avatar Knoppersik
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62

Podwyżka w pracy


Hej dziewczyny,
jestem ciekawa jak u was wygladaly kwestie zwiazane z podwyzka. Same wychodzilyscie z taka inicjatywa czy pracodawca?
Otoz ja od 4 miesiecy jestem zatrudniona na umowe zlecenie, pracowałam na mniej wiecej pół etatu ze wzgledu na studia. Teraz szefowa w zwiazku z dłuższa nieobecnoscia jednego z pracownikow poprosila mnie o przychodzenie (przez okres wakacji) codziennie (caly etat). Nie jest mi to na reke, szczegolnie w takim okresie wakacyjnym, ale jestem sklonna sie na to zgodzic, jezeli bede mogla spokojnie wyjechac na wakacje w wyznaczonym przeze mnie terminie. I pojawia sie kwestia podwyzki... Przy zatrudnieniu szefowa powiedziała, ze "teraz masz tyle, a pozniej pomyslimy" ale poki co cisza. I zastanawiam sie czy nie zapytac sie jej, czy bylaby mozliwosc troche wyzszej placy ze wzgledu na wzrost godzin. Czy nie wypada i czekac az to ona cos zaproponuje?
Knoppersik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 20:37   #2
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: podwyżka ??

Cytat:
Napisane przez Knoppersik Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
jestem ciekawa jak u was wygladaly kwestie zwiazane z podwyzka. Same wychodzilyscie z taka inicjatywa czy pracodawca?
Otoz ja od 4 miesiecy jestem zatrudniona na umowe zlecenie, pracowałam na mniej wiecej pół etatu ze wzgledu na studia. Teraz szefowa w zwiazku z dłuższa nieobecnoscia jednego z pracownikow poprosila mnie o przychodzenie (przez okres wakacji) codziennie (caly etat). Nie jest mi to na reke, szczegolnie w takim okresie wakacyjnym, ale jestem sklonna sie na to zgodzic, jezeli bede mogla spokojnie wyjechac na wakacje w wyznaczonym przeze mnie terminie. I pojawia sie kwestia podwyzki... Przy zatrudnieniu szefowa powiedziała, ze "teraz masz tyle, a pozniej pomyslimy" ale poki co cisza. I zastanawiam sie czy nie zapytac sie jej, czy bylaby mozliwosc troche wyzszej placy ze wzgledu na wzrost godzin. Czy nie wypada i czekac az to ona cos zaproponuje?
Myślę, że skoro w wakacje masz pracować na pełny etat, to powinnyście omówić kwestię finansową, jeżeli sama nie wyjdzie z taką inicjatywą, to Ty musisz o to zadbać, chyba, że okaże się przy pierwszej wypłacie
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:03   #3
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: podwyżka ??

Ja myślę, że podwyżka w takiej sytuacji jest zupełnie uzasadniona. Być może szefowa traktuje to jako oczywistość? A jeśli nie, to lepiej spylać z tej firmy ja bym spytała.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:28   #4
Knoppersik
Raczkowanie
 
Avatar Knoppersik
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: podwyżka ??

Mam płacone na godzine i przy wzroscie godzin pracy wypłata w porownaniu do poprzednich automatycznie się zwiększa. Ale i tak nie jest to oszałamiająca kwota, tymbardziej, ze pewnie zakres obowiazkow sie powiekszy. To pytac czy nie?
Knoppersik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:31   #5
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: podwyżka ??

Aaaaa to nie zrozumiałam. To inna sytuacja.

Spytać zawsze możesz, ale nie liczyłabym na podwyżkę (ale może akurat). To zwykle nie działa w ten sposób że jak godzin wiecej to i stawka wyższa ale próba nie strzelba....
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:34   #6
Knoppersik
Raczkowanie
 
Avatar Knoppersik
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: podwyżka ??

A ktoras z Was pytała kiedys o podwyzke? czy to raczej inicjatywa pracodawcy? (po jakim stazu pracy?)
Knoppersik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:38   #7
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: podwyżka ??

Ja pytałam, raz. Po około dwóch latach pracy (nie była to I podwyżka w tym miejscu). Ale ja mam szczęśliwą rękę do pracy i raczej nie muszę prosić o podwyżki Niemniej, nie ma w tym nic niestosownego. Przecież to Twoja sytuacja i masz prawo wiedzieć jak wygląda. Ja bym uprzedziła, że chcę porozmawiać i spytała kiedy mogę. Chyba, że masz bliskie stosunki z szefową, to można "wybrać moment" i prosto z mostu

W trakcie samej rozmowy powiedziałam, że chciałam się zorientować, jak wyglądają perspektywy jeśli chodzi o moją pensję w najbliższym czasie. Jakoś tak oficjalnie i tonem mało roszczeniowym

Tak naprawdę to stosowność czy niestosowność tej prośby zależy w dużej mierze od Twoich obecnych zarobków i obowiązków, a to już tylko Ty wiesz

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-07-06 o 21:45
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 21:39   #8
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: podwyżka ??

Ja pytałam, ale nie po 4 miesiącach Po około 1,5 roku
Ale zapytać możesz, co tam
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 22:36   #9
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: podwyżka ??

Ja nie pytałam, tylko czekałam aż sami wpadną na to, że przydałaby się podwyżka. Oczywiście nigdy na to nie wpadli. Potem próbowali w krótkim czasie to nadrobić, ale było to już za późno.

A co do sytuacji, to jak najbardziej bym porozmawiała, argumentując to właśnie tym, że dochodzą Ci nowe obowiązki.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 15:30   #10
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Wątpliwa Podwyżka - co robić

Poradźcie co zrobić, bo naprawdę nie mam pomysłu.

Pracuję na stanowisku specjalistycznym, projektowym - od jakości mojej pracy zależy w dużej mierze czy firma zarobi pieniądze czy nie. Przychodząc do firmy otrzymałam wynagrodzenie stałe, które wraz z bonusem na koniec roku miało dać mi podobny poziom jaki miałam w poprzedniej firmie (nie jak w poprzedniej zależne od sukcesu projektu). Każdy projekt do tej pory nad którym pracowałam zakończył się sukcesem.

Skądinąd wiem, że osoba, która pracuje na stanowisku administracyjno-finansowym w firmie ma pensję wyższą ode mnie. Za doskonałe wyniki w pracy dowiedziałam się że od przyszłego roku (połowa) mam dostać podwyżkę, która... UWAGA - uplasuje mnie na tym samym poziomie finansowym co wyżej wspomniana osoba. Dodam, że standard pracy i zaangażowanie osoby admin.-finansowej są ... mocno średnie.

Poradźcie co zrobić? Przykro mi o ironio, że podwyżka którą dostanę będzie mało motywująca dla mnie - uzyskanie dla mnie tego samego poziomu finansowego co osoba, której jakość pracy jest wątpliwa, a której praca nie jest aż tak kluczowa dla firmy jest dla mnie mało motywująca. Z drugiej strony w rozmowie nie mogę dać znać że wiem ile tamta osoba zarabia, bo są to informacje poufne.

Proszę poradźcie co zrobić...
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 16:36   #11
fables
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 188
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
Poradźcie co zrobić, bo naprawdę nie mam pomysłu.

Pracuję na stanowisku specjalistycznym, projektowym - od jakości mojej pracy zależy w dużej mierze czy firma zarobi pieniądze czy nie. Przychodząc do firmy otrzymałam wynagrodzenie stałe, które wraz z bonusem na koniec roku miało dać mi podobny poziom jaki miałam w poprzedniej firmie (nie jak w poprzedniej zależne od sukcesu projektu). Każdy projekt do tej pory nad którym pracowałam zakończył się sukcesem.

Skądinąd wiem, że osoba, która pracuje na stanowisku administracyjno-finansowym w firmie ma pensję wyższą ode mnie. Za doskonałe wyniki w pracy dowiedziałam się że od przyszłego roku (połowa) mam dostać podwyżkę, która... UWAGA - uplasuje mnie na tym samym poziomie finansowym co wyżej wspomniana osoba. Dodam, że standard pracy i zaangażowanie osoby admin.-finansowej są ... mocno średnie.

Poradźcie co zrobić? Przykro mi o ironio, że podwyżka którą dostanę będzie mało motywująca dla mnie - uzyskanie dla mnie tego samego poziomu finansowego co osoba, której jakość pracy jest wątpliwa, a której praca nie jest aż tak kluczowa dla firmy jest dla mnie mało motywująca. Z drugiej strony w rozmowie nie mogę dać znać że wiem ile tamta osoba zarabia, bo są to informacje poufne.

Proszę poradźcie co zrobić...
a co mamy ci poradzic? zebys rzucila prace???
zycie nie jest sprawiedliwie- nigdy nie bylo i nigdy nie bedzie, jak jeszcze tego nie zrozumialas, to najwyższa pora.
Ludzie swiezo przychodza do pracy mają większą pensję, prezenciki niz ci ktorzy tam pracuja od jakiegos dluzszego czasu, uczą nowych ludzi obowiązków, a maja nizsze pobory i nie tylko.
niestey takie sa realia, czego od nas oczekujesz? jakies porady?
chcesz - rzuc prace, jesli to tak uraza Twoj honor i dume, nie jedna osoba chętna na twoje miejsce i na warunki nie bedzie narzekac, bo dzisiejszej dobie kryzysu i tego co szykuje nam rząd to ceni sie to co sie ma, stala prace, premia co rok, pewnie nie takie zle wynagrodzenie, a ciebie męczy zazdrosc i zawiść , bo ktos ma tyle samo za mniejszy wysiłek
ech, uwazam, ze powinnas docenic to ze masz co robic, rozwijasz sie, dostajesz za to pieniadze, a nie patrzec na innych i zazdroscic, taka natura polakow, zawisc zazdrosc. ech
fables jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 17:25   #12
olina_
Raczkowanie
 
Avatar olina_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 348
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Vespertine__Milo, nie patrz na innych tylko na siebie. Tak jak koleżanka powyżej pisze, życie nie zawsze jest sprawiedliwe, osoby wykonujące te same obowiązki mogą mieć zupełnie różne wynagrodzenie. Może tamta osoba nie ma szans na podwyżkę, a ty jak widać co jakiś czas masz. Poza tym z tego co rozumiem, z twoją pracą idzie ryzyko, czy firma na tym zarobi czy nie, musza zapłacić ci tak samo.
olina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 18:30   #13
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

chciałam konstruktywnej porady,

fables jeśli cię na nią nie stać to po co piszesz????

nie męczy mnie zazdrosc ani zawiść tylko brak akceptacji na wynagradzanie wyżej osoby, której praca w mniejszym stopniu przyczynia się do sukcesu firmy b której standard pracy jest poniżej w porównaniu do osób które zajmują się podobnymi kwestiami.

poza tym mam wrażenie też, że cechą typowo "polską" jest kładzenie uszu po sobie i nie wymaganie sprawiedliwego wynagrodzenia za swoją pracę - co ma później odzwierciedlenie na rynku - w innych krajach Europy nasi koledzy i koleżanki zarabiają dużo więcej - bo a)mają inne gospodarki ale b) bo wymagają


Cytat:
Napisane przez fables Pokaż wiadomość
a co mamy ci poradzic? zebys rzucila prace???
zycie nie jest sprawiedliwie- nigdy nie bylo i nigdy nie bedzie, jak jeszcze tego nie zrozumialas, to najwyższa pora.
Ludzie swiezo przychodza do pracy mają większą pensję, prezenciki niz ci ktorzy tam pracuja od jakiegos dluzszego czasu, uczą nowych ludzi obowiązków, a maja nizsze pobory i nie tylko.
niestey takie sa realia, czego od nas oczekujesz? jakies porady?
chcesz - rzuc prace, jesli to tak uraza Twoj honor i dume, nie jedna osoba chętna na twoje miejsce i na warunki nie bedzie narzekac, bo dzisiejszej dobie kryzysu i tego co szykuje nam rząd to ceni sie to co sie ma, stala prace, premia co rok, pewnie nie takie zle wynagrodzenie, a ciebie męczy zazdrosc i zawiść , bo ktos ma tyle samo za mniejszy wysiłek
ech, uwazam, ze powinnas docenic to ze masz co robic, rozwijasz sie, dostajesz za to pieniadze, a nie patrzec na innych i zazdroscic, taka natura polakow, zawisc zazdrosc. ech
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl

Edytowane przez Vespertine__Milo
Czas edycji: 2011-12-12 o 18:35
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 19:32   #14
fables
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 188
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

ok, ok, to jedz za granicę. Jestesmy w Polsce, niestety takie są realia, nie ma sprawiedliwości w kwestii wynagrodzeń pracy.
Uwazam, ze powinnaś się cieszyć z tego co masz, bo raczej nie masz szansy tego zmienic w dotychczasowej pracy- przeciez nie pojdziesz do szefa i nie powiesz, ze tamta ma wiecej. no wlasnie. to moje zdanie. jesli Cie urazilam, to przepraszam, ale im wczesniej zrozumiesz, tym lepiej, ze nie ma sprawiedliwosci, a jesli chodzi o prace to tym bardziej mamy kryzys, wiec w wielu firmach syzkuja sie zwolnieni, u Ciebie podwyzka, wiec badz zadowolona pozdrawiam. i powodzenia. doceń to co masz
fables jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 19:56   #15
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
Poradźcie co zrobić, bo naprawdę nie mam pomysłu.

Pracuję na stanowisku specjalistycznym, projektowym - od jakości mojej pracy zależy w dużej mierze czy firma zarobi pieniądze czy nie. Przychodząc do firmy otrzymałam wynagrodzenie stałe, które wraz z bonusem na koniec roku miało dać mi podobny poziom jaki miałam w poprzedniej firmie (nie jak w poprzedniej zależne od sukcesu projektu). Każdy projekt do tej pory nad którym pracowałam zakończył się sukcesem.

Skądinąd wiem, że osoba, która pracuje na stanowisku administracyjno-finansowym w firmie ma pensję wyższą ode mnie. Za doskonałe wyniki w pracy dowiedziałam się że od przyszłego roku (połowa) mam dostać podwyżkę, która... UWAGA - uplasuje mnie na tym samym poziomie finansowym co wyżej wspomniana osoba. Dodam, że standard pracy i zaangażowanie osoby admin.-finansowej są ... mocno średnie.

Poradźcie co zrobić? Przykro mi o ironio, że podwyżka którą dostanę będzie mało motywująca dla mnie - uzyskanie dla mnie tego samego poziomu finansowego co osoba, której jakość pracy jest wątpliwa, a której praca nie jest aż tak kluczowa dla firmy jest dla mnie mało motywująca. Z drugiej strony w rozmowie nie mogę dać znać że wiem ile tamta osoba zarabia, bo są to informacje poufne.

Proszę poradźcie co zrobić...

OK spróbuję na temat.

Wydaje mi się, że jedyną sensowną drogą jest poproszenie o rozmowę bezpośredniego zwierzchnika i wyłuszczenia mu dokładnie tego (uargumentuj to dobrze, zwłaszcza zarobkami firmy dzięki Tobie). Macie tam widełki płacowe, grupy zaszeregowania?

Argument o zarobkach tego kogoś tam niekoniecznie jest trafny bo być może ma ona np. dłuższy staż pracy. Nie do Ciebie należy też ocena jej wyników ani znaczenia dla firmy.

I koniecznie zrób to teraz, niebawem bo teraz robi się (właściwie się już zrobiło) budżety i niebawem będzie ocena roczna. Zdecydowanie powinnaś poruszyć temat, jednak miej świadomość że podwyżki powyżej 10-15 % należą do rzadkości, chyba, że przy MEGA awansie.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-12-12 o 19:57
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 13:59   #16
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
chciałam konstruktywnej porady,

fables jeśli cię na nią nie stać to po co piszesz????

nie męczy mnie zazdrosc ani zawiść tylko brak akceptacji na wynagradzanie wyżej osoby, której praca w mniejszym stopniu przyczynia się do sukcesu firmy b której standard pracy jest poniżej w porównaniu do osób które zajmują się podobnymi kwestiami.

poza tym mam wrażenie też, że cechą typowo "polską" jest kładzenie uszu po sobie i nie wymaganie sprawiedliwego wynagrodzenia za swoją pracę - co ma później odzwierciedlenie na rynku - w innych krajach Europy nasi koledzy i koleżanki zarabiają dużo więcej - bo a)mają inne gospodarki ale b) bo wymagają
Powiem tak, mierzwi mnie to, że sądzisz, że osoba na stanowisku administracyjnym nie przyczynia się do sukcesu firmy. Bez niej utonęlibyście w papierach jeszcze bardziej. Wartościujesz stanowiska, tylko czy aby ze 100% pewnością, że twoje lest "lepsze, bardziej potrzebne i powinno być lepiej opłacane"? Być może tamta osoba ma dłuższy staż, może nie jest taka tragiczna, a przynajmniej szefostwo tego nie widzi?

Jedyne co możesz zrobić, to negocjować. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 14:23   #17
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

ocena roczna się faktycznie zbliża, nie mamy grupy zaszeregowania niestety. Staż pracy - dłuższy o 6 mcy... Jesli zaś chodzi o jej rolę, to osoby w analogicznych oddziałach za granicą są zaliczane oficjalnie jako "osoby wspierające administracyjnie" . Nie chcę tutaj umniejszać roli administracyjnej, bo wiem że WLASCIWA I DOBRA organizacja pracy biura i innych jest b. ważna natomiast problem jest w tym że ona taka nie jest w przypadku tej osoby.


Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
OK spróbuję na temat.

Wydaje mi się, że jedyną sensowną drogą jest poproszenie o rozmowę bezpośredniego zwierzchnika i wyłuszczenia mu dokładnie tego (uargumentuj to dobrze, zwłaszcza zarobkami firmy dzięki Tobie). Macie tam widełki płacowe, grupy zaszeregowania?

Argument o zarobkach tego kogoś tam niekoniecznie jest trafny bo być może ma ona np. dłuższy staż pracy. Nie do Ciebie należy też ocena jej wyników ani znaczenia dla firmy.

I koniecznie zrób to teraz, niebawem bo teraz robi się (właściwie się już zrobiło) budżety i niebawem będzie ocena roczna. Zdecydowanie powinnaś poruszyć temat, jednak miej świadomość że podwyżki powyżej 10-15 % należą do rzadkości, chyba, że przy MEGA awansie.


---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Powiem tak, mierzwi mnie to, że sądzisz, że osoba na stanowisku administracyjnym nie przyczynia się do sukcesu firmy.

Wartościujesz stanowiska, tylko czy aby ze 100% pewnością, że twoje lest "lepsze, bardziej potrzebne i powinno być lepiej opłacane"? Być może tamta osoba ma dłuższy staż, może nie jest taka tragiczna, a przynajmniej szefostwo tego nie widzi?

Jedyne co możesz zrobić, to negocjować. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
"Bez niej utonęlibyście w papierach jeszcze bardziej." - a kto mówi, że w ogóle toniemy? relatywnie administracja i finanse - czyli wystawianie faktur (zlecamy obsługę finansową zewnętrznie) mają u nas niewiele do roboty, co się przekłada na jej zbyt dużą ilość czasu wolnego (podczas gdy inni pracują ona się nudzi siedząc na allegro)
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 15:05   #18
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
ocena roczna się faktycznie zbliża, nie mamy grupy zaszeregowania niestety.
To uważam że to jest doskonała okazja, żeby poruszyć temat pensji! Przyszło mi do głowy jeszcze że dobrym pomysłem jest rozeznanie się w "stawkach" na rynku za to, co robisz. Jeśli płacą Ci poniżej, to masz super argument.
Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
Staż pracy - dłuższy o 6 mcy... Jesli zaś chodzi o jej rolę, to osoby w analogicznych oddziałach za granicą są zaliczane oficjalnie jako "osoby wspierające administracyjnie" . Nie chcę tutaj umniejszać roli administracyjnej, bo wiem że WLASCIWA I DOBRA organizacja pracy biura i innych jest b. ważna natomiast problem jest w tym że ona taka nie jest w przypadku tej osoby.
Rozumiem, jednak nadal uważam że to nie jest argument którym możesz się posłużyć bo po I: nie do Ciebie należy ocena, po II: nie wiem jak u Was, u mnie są poważne sankcje służbowe za rozpowszechnianie czy tez pozyskiwanie informacji dot. wynagrodzeń osób trzecich. Podpisuje się stosowny papier i jest to tajne. W każdym razie, byłoby, uważam, źle odebrane. Ale upomnieć się jak najbardziej powinnaś - powodzenia
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 16:18   #19
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
To uważam że to jest doskonała okazja, żeby poruszyć temat pensji! Przyszło mi do głowy jeszcze że dobrym pomysłem jest rozeznanie się w "stawkach" na rynku za to, co robisz. Jeśli płacą Ci poniżej, to masz super argument.

Rozumiem, jednak nadal uważam że to nie jest argument którym możesz się posłużyć bo po I: nie do Ciebie należy ocena, po II: nie wiem jak u Was, u mnie są poważne sankcje służbowe za rozpowszechnianie czy tez pozyskiwanie informacji dot. wynagrodzeń osób trzecich. Podpisuje się stosowny papier i jest to tajne. W każdym razie, byłoby, uważam, źle odebrane. Ale upomnieć się jak najbardziej powinnaś - powodzenia
"W każdym razie, byłoby, uważam, źle odebrane. Ale upomnieć się jak najbardziej powinnaś" - no właśnie tak sobie pomyślałam..., w każdym razie dzięki za przemyślenia

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Cytat:
Napisane przez fables Pokaż wiadomość
ok, ok, to jedz za granicę. Jestesmy w Polsce, niestety takie są realia, nie ma sprawiedliwości w kwestii wynagrodzeń pracy.
Uwazam, ze powinnaś się cieszyć z tego co masz, bo raczej nie masz szansy tego zmienic w dotychczasowej pracy- przeciez nie pojdziesz do szefa i nie powiesz, ze tamta ma wiecej. no wlasnie. to moje zdanie. jesli Cie urazilam, to przepraszam, ale im wczesniej zrozumiesz, tym lepiej, ze nie ma sprawiedliwosci, a jesli chodzi o prace to tym bardziej mamy kryzys, wiec w wielu firmach syzkuja sie zwolnieni, u Ciebie podwyzka, wiec badz zadowolona pozdrawiam. i powodzenia. doceń to co masz

Nie mam zamiaru wyjeżdżać za granicę, Polska jest moim krajem, mam tu rodzinę i tutaj chcę spędzić resztę mojego życia, czy zatem muszę rezygnować z próby walki o lepsze wynagrodzenie? Nie chcę, żeby wyglądało to na postawę roszczeniową, od której jestem daleka - bardzo ciężko pracuję i w pracy staram się dawać z siebie 100% - w zamian chciałabym być adekwatnie wynagradzana.
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-13, 22:20   #20
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
Poradźcie co zrobić, bo naprawdę nie mam pomysłu.

Pracuję na stanowisku specjalistycznym, projektowym - od jakości mojej pracy zależy w dużej mierze czy firma zarobi pieniądze czy nie. Przychodząc do firmy otrzymałam wynagrodzenie stałe, które wraz z bonusem na koniec roku miało dać mi podobny poziom jaki miałam w poprzedniej firmie (nie jak w poprzedniej zależne od sukcesu projektu). Każdy projekt do tej pory nad którym pracowałam zakończył się sukcesem.

Skądinąd wiem, że osoba, która pracuje na stanowisku administracyjno-finansowym w firmie ma pensję wyższą ode mnie. Za doskonałe wyniki w pracy dowiedziałam się że od przyszłego roku (połowa) mam dostać podwyżkę, która... UWAGA - uplasuje mnie na tym samym poziomie finansowym co wyżej wspomniana osoba. Dodam, że standard pracy i zaangażowanie osoby admin.-finansowej są ... mocno średnie.

Poradźcie co zrobić? Przykro mi o ironio, że podwyżka którą dostanę będzie mało motywująca dla mnie - uzyskanie dla mnie tego samego poziomu finansowego co osoba, której jakość pracy jest wątpliwa, a której praca nie jest aż tak kluczowa dla firmy jest dla mnie mało motywująca. Z drugiej strony w rozmowie nie mogę dać znać że wiem ile tamta osoba zarabia, bo są to informacje poufne.

Proszę poradźcie co zrobić...
skoro jestes tak sprytna, by zdobyc poufna informacje o zarobkach kolezanki, to wykorzystaj swoj talent do zdobycia info jak negocjowac z zarzadem, jakie oni maja slabosci, zainteresowania etc. Jesli szef lubi np. grac w tenisa, to moze czas zainwestowac w rakiete i krotkie spodenki oraz obrac kierunek kort?
Nie ma co sie wpatrywac w pania administracyjna, przeciez to nie do jej zarobkow chcesz tu rownac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 09:45   #21
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
"Bez niej utonęlibyście w papierach jeszcze bardziej." - a kto mówi, że w ogóle toniemy? relatywnie administracja i finanse - czyli wystawianie faktur (zlecamy obsługę finansową zewnętrznie) mają u nas niewiele do roboty, co się przekłada na jej zbyt dużą ilość czasu wolnego (podczas gdy inni pracują ona się nudzi siedząc na allegro)
Możliwe, że wysunęłam zbyt daleko idący wniosek, ale wydawało mi się, że owa osoba średnio wywiązuje się ze swoich obowiązków. Zatem jeśli jest na stanowisku administracyjnym, to średnio ogarnia papiery i inne administracyjne rzeczy. Czyli mogłoby być lepiej, czyli jest lekki nieporządek. Ale bez niej "tonęlibyśmy" bardziej - tak pobiegły moje myśli.

Co do tego, że ma mało pracy. U mnie jest podobnie. Siedzę w pokoju ze specjalistą ds. administracyjnych, pracuję w wydawnictwie i powiem Ci, że ona też ma zapierdziel 3 razy w miesiącu (spływają rachunki od autorów, faktury i takie tam), reszta czasu raczej do najcięższych nie należy. I to jest normalne, nie spotkałam jeszcze się z sytuacją, żeby wymagać od administracji siedzenia 8h dziennie nad robotą. Taka praca. Ja mam równomiernie i codziennie mam co robić, ona z kolei parę razy w miesiącu ma dostłwnie metrowe sterty dokumentów do wprowadzenia, podpisania, wysłania itp.

Jeśli nie zajmujesz analogicznego stanowiska, nie masz takiego samego zakresu obowiązków i stażu pracy - nie uważam, aby twoje pretensje były zasadne. Tak jak napisałam - rozmowa z szefostwem i negocjacja podwyżki - podkreśl swój wkład, pokaż wyniki - może po prostu im "umknęło". Trzymam kciuki.

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2011-12-14 o 09:48
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 14:44   #22
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

W tej firmie nie mam analogicznego stażu, fakt, ale w branży spory. Mój wkład jest bardziej jak widoczny - 100% zamykalności projektów (w porównaniu z poprzedniczką, o niebo lepszy wyniki, zaangażowanie i inicjatywa - na każdym kroku (dostałam pochwałę w tym roku z niewielką premią za to...) W każdym razie będę próbować walczyć w przyszłym roku. Dzięki

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Możliwe, że wysunęłam zbyt daleko idący wniosek, ale wydawało mi się, że owa osoba średnio wywiązuje się ze swoich obowiązków. Zatem jeśli jest na stanowisku administracyjnym, to średnio ogarnia papiery i inne administracyjne rzeczy. Czyli mogłoby być lepiej, czyli jest lekki nieporządek. Ale bez niej "tonęlibyśmy" bardziej - tak pobiegły moje myśli.

Co do tego, że ma mało pracy. U mnie jest podobnie. Siedzę w pokoju ze specjalistą ds. administracyjnych, pracuję w wydawnictwie i powiem Ci, że ona też ma zapierdziel 3 razy w miesiącu (spływają rachunki od autorów, faktury i takie tam), reszta czasu raczej do najcięższych nie należy. I to jest normalne, nie spotkałam jeszcze się z sytuacją, żeby wymagać od administracji siedzenia 8h dziennie nad robotą. Taka praca. Ja mam równomiernie i codziennie mam co robić, ona z kolei parę razy w miesiącu ma dostłwnie metrowe sterty dokumentów do wprowadzenia, podpisania, wysłania itp.

Jeśli nie zajmujesz analogicznego stanowiska, nie masz takiego samego zakresu obowiązków i stażu pracy - nie uważam, aby twoje pretensje były zasadne. Tak jak napisałam - rozmowa z szefostwem i negocjacja podwyżki - podkreśl swój wkład, pokaż wyniki - może po prostu im "umknęło". Trzymam kciuki.


---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
skoro jestes tak sprytna, by zdobyc poufna informacje o zarobkach kolezanki, to wykorzystaj swoj talent do zdobycia info jak negocjowac z zarzadem, jakie oni maja slabosci, zainteresowania etc. Jesli szef lubi np. grac w tenisa, to moze czas zainwestowac w rakiete i krotkie spodenki oraz obrac kierunek kort?
Nie ma co sie wpatrywac w pania administracyjna, przeciez to nie do jej zarobkow chcesz tu rownac.
Mam b. dobre relacje z szefem, nie mam jednak zamiaru stosować wazeliniarstwa i poświęcać czas prywatny na narzucanie swoich relacji z nim. Pani administracyjna nie jest dla mnie odpowiednikiem , przykre zaś że płacowo będzie dla mnie dla firmy...
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 16:16   #23
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
Mam b. dobre relacje z szefem, nie mam jednak zamiaru stosować wazeliniarstwa i poświęcać czas prywatny na narzucanie swoich relacji z nim. Pani administracyjna nie jest dla mnie odpowiednikiem , przykre zaś że płacowo będzie dla mnie dla firmy...
wazelina to podstawa
pytalas o rady, to Ci podrzucam kilka (sprawdzonych) metod, nie masz obowiazku ich stosowac. I to nie tylko w Polsce tak - ja we Francji nom stop musze chodzic na kawe, tutaj sie jeszcze pali do towarzystwa (na codzien w ogole nie pale) i pije winko - inaczej bym nie miala co tu jesc i chyba nie przetrwalabym ani miesiaca.
Bardzo oplaca sie szukac zyciorysow (czasem sa po prostu w necie) ludzi, ktorzy decyduja o tym i owym. Wtedy rozmowca w czasie negocjacji staje sie duzo bardziej przewidywalny. Nie zapominaj, ze ludzie lubia mowic o osobie i zawsze beda patrzec na innych przez pryzmat wlasnych doswiadczen, ludzie po porstu lubia ludzi do siebie podobnych.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 16:49   #24
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Fakt, ludzie lubią do siebie podobnych, nie zapominam Mam szczęście mieć szefa, który szanuje czas prywatny swój i innych i nie potrzebuje tak silnie karmienia swojego ego...

Dla mnie palenie dla towarzystwa to po prostu daleko posunięty konformizm, nie wyobrażam sobie marnowania zdrowia dla podtrzymywania relacji, które oczywiście w każdej firmie są kluczowe i przekładają się bardzo na naszą ocenę (im bardziej pozytywna relacja, tym wyższa ocena). Zamiast palenia znalazłabym inny powód/pomysł na wychodzenie/zacieśnianie więzów z otoczeniem. Do tej pory się udawało



Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
wazelina to podstawa
pytalas o rady, to Ci podrzucam kilka (sprawdzonych) metod, nie masz obowiazku ich stosowac. I to nie tylko w Polsce tak - ja we Francji nom stop musze chodzic na kawe, tutaj sie jeszcze pali do towarzystwa (na codzien w ogole nie pale) i pije winko - inaczej bym nie miala co tu jesc i chyba nie przetrwalabym ani miesiaca.
Bardzo oplaca sie szukac zyciorysow (czasem sa po prostu w necie) ludzi, ktorzy decyduja o tym i owym. Wtedy rozmowca w czasie negocjacji staje sie duzo bardziej przewidywalny. Nie zapominaj, ze ludzie lubia mowic o osobie i zawsze beda patrzec na innych przez pryzmat wlasnych doswiadczen, ludzie po porstu lubia ludzi do siebie podobnych.
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 16:59   #25
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
relacji, które oczywiście w każdej firmie są kluczowe i przekładają się bardzo na naszą ocenę (im bardziej pozytywna relacja, tym wyższa ocena).
Ja bym aż tak nie uogólniała. Zależy od firmy (a w świetle tego co pisała Rena może i od kraju). U mnie ocena pracownicza jest bardzo sformalizowana i mierzalna, są wyznaczane KPI i cele których wykonanie lub nie jest mierzalne w systemie punktowym. Co za tym idzie animozje przełożonego mają znaczenie o ile w ogóle, to marginalne. I na moje szczęście, bo włazidupstwo to nie moja bajka.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 00:01   #26
Karola981
Raczkowanie
 
Avatar Karola981
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 31
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez fables Pokaż wiadomość
a co mamy ci poradzic? zebys rzucila prace???
zycie nie jest sprawiedliwie- nigdy nie bylo i nigdy nie bedzie, jak jeszcze tego nie zrozumialas, to najwyższa pora.
Ludzie swiezo przychodza do pracy mają większą pensję, prezenciki niz ci ktorzy tam pracuja od jakiegos dluzszego czasu, uczą nowych ludzi obowiązków, a maja nizsze pobory i nie tylko.
niestey takie sa realia, czego od nas oczekujesz? jakies porady?
chcesz - rzuc prace, jesli to tak uraza Twoj honor i dume, nie jedna osoba chętna na twoje miejsce i na warunki nie bedzie narzekac, bo dzisiejszej dobie kryzysu i tego co szykuje nam rząd to ceni sie to co sie ma, stala prace, premia co rok, pewnie nie takie zle wynagrodzenie, a ciebie męczy zazdrosc i zawiść , bo ktos ma tyle samo za mniejszy wysiłek
ech, uwazam, ze powinnas docenic to ze masz co robic, rozwijasz sie, dostajesz za to pieniadze, a nie patrzec na innych i zazdroscic, taka natura polakow, zawisc zazdrosc. ech
Opadły mi ręce jak to przeczytałam
Za samo szczęście i zadowolenie z możliwości rozwoju się nie wyżyje Przy czym nie twierdzę, że nie jest to bardzo ważne. Oczywiście, że dziewczyna ma prawo porównywać swoje wynagrodzenie do wynagrodzenia osoby, której poziom odpowiedzialności w firmie daleko odbiega od jej obowiązków.
Wydaje mi się, że sprawę można załatwić na trzy sposoby:
- spokojnie czekasz aż ktoś wyżej zauważy jak dużą rolę w tej firmie odgrywasz i jak bardzo jest to istotne. W tym czasie cieszysz się, że masz możliwość rozwoju
- z podejściem 'szef też człowiek' wybierasz się do niego, aby przekazać mu to wszystko co nam napisałaś. I przynajmniej zapytać dlaczego sytuacja tak właśnie wygląda.
- stawiasz sprawę na ostrzu noża. jeśli bez Ciebie firma niekoniecznie może dobrze funkcjonować a szybko zastępstwa nie znajdą to podwyżka powinna być większa. Z tym, że wysokość możliwej podwyżki jest proporcjonalne do ryzyka
Karola981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 09:28   #27
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez Karola981 Pokaż wiadomość
Opadły mi ręce jak to przeczytałam
Za samo szczęście i zadowolenie z możliwości rozwoju się nie wyżyje Przy czym nie twierdzę, że nie jest to bardzo ważne. Oczywiście, że dziewczyna ma prawo porównywać swoje wynagrodzenie do wynagrodzenia osoby, której poziom odpowiedzialności w firmie daleko odbiega od jej obowiązków.
Wydaje mi się, że sprawę można załatwić na trzy sposoby:
- spokojnie czekasz aż ktoś wyżej zauważy jak dużą rolę w tej firmie odgrywasz i jak bardzo jest to istotne. W tym czasie cieszysz się, że masz możliwość rozwoju
- z podejściem 'szef też człowiek' wybierasz się do niego, aby przekazać mu to wszystko co nam napisałaś. I przynajmniej zapytać dlaczego sytuacja tak właśnie wygląda.
- stawiasz sprawę na ostrzu noża. jeśli bez Ciebie firma niekoniecznie może dobrze funkcjonować a szybko zastępstwa nie znajdą to podwyżka powinna być większa. Z tym, że wysokość możliwej podwyżki jest proporcjonalne do ryzyka
Karola981, dziękuję za scenariusze. Najbardziej skłaniałam się do 2 opcji, ale wtedy musiałabym pokazać, że wiem ile ta osoba zarabia....zastanawiam się, czy da się to jakoś obejść - jeśli szef powie: "w uznaniu za Twoją pracę daję ci x podwyżki" a ja wtedy zareaguje nie tyle brakiem entuzjazmu co wręcz rozczarowaniem"liczyłam na więcej bo robię to i to..." boję się, że to nie będzie dobrze przyjęte.

3 opcja odpada z uwagi na ryzyko - wolałabym nie zmieniać przez przynajmniej następny rok pracy (rozwijam się, wcześniej dosyć często zmieniałam pracę)

scenariusz 1 - jesteśmy firmą międzynarodową, ale tak naprawdę wartość pracy i jej wyniki najbardziej są widoczne lokalnie...więc tak sobie mogę jeszcze czekać następne kilka lat...
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 09:12   #28
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
Dla mnie palenie dla towarzystwa to po prostu daleko posunięty konformizm, nie wyobrażam sobie marnowania zdrowia dla podtrzymywania relacji, które oczywiście w każdej firmie są kluczowe i przekładają się bardzo na naszą ocenę (im bardziej pozytywna relacja, tym wyższa ocena). Zamiast palenia znalazłabym inny powód/pomysł na wychodzenie/zacieśnianie więzów z otoczeniem. Do tej pory się udawało
w Warszawie nie jest dobrze widziane palenie (pracowalam, wiec wiem) takze mozesz sie spokojnie tam lansowac takimi opowiastkami Bedziesz calkiem trendy.

Cytat:
Napisane przez Karola981 Pokaż wiadomość
- z podejściem 'szef też człowiek' wybierasz się do niego, aby przekazać mu to wszystko co nam napisałaś. I przynajmniej zapytać dlaczego sytuacja tak właśnie wygląda.
porada stulecia
tak to mozna prosic o wolne, gdy ktos z bliskich zachoruje, trzeba jechac daleko na pogrzeb w rodzinie czy "no wie Pan, taaakie wesele"
szef jej wtedy odpowie, ze jest kryzys ekonomiczny, maja ciecia budzetu i zacznie lepiej pilnowac by nie rozchodzily sie informacje o zarobkach sekretarek. :-P
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 11:13   #29
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
w Warszawie nie jest dobrze widziane palenie (pracowalam, wiec wiem) takze mozesz sie spokojnie tam lansowac takimi opowiastkami Bedziesz calkiem trendy.


porada stulecia
tak to mozna prosic o wolne, gdy ktos z bliskich zachoruje, trzeba jechac daleko na pogrzeb w rodzinie czy "no wie Pan, taaakie wesele"
szef jej wtedy odpowie, ze jest kryzys ekonomiczny, maja ciecia budzetu i zacznie lepiej pilnowac by nie rozchodzily sie informacje o zarobkach sekretarek. :-P
Wszystko zależy od relacji z szefem i samego szefa. Prawda jest taka, że wszyscy w mniejszym lub większym stopniu jesteśmy w pracy też ludźmi i argument otwartej rozmowy może lepiej zadziałać niż rozliczanie się z KPI-ów. Jak się rozliczasz z KPI-ów jesteś bezosobowym robotem, jak się rozliczasz z nich i mówisz co czujesz - jesteś pracownikiem - człowiekiem.

P.S. Rena czy uważasz, że praca we Francji daje wszechwiedzę na temat sprawdzonych wzorców relacji biznesowych? Moi znajomi pracują z przełożonymi Fra i innymi narodowościami i nie muszą sobie układać relacji według opisanych przez ciebie wzorców.
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 13:25   #30
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od relacji z szefem i samego szefa. Prawda jest taka, że wszyscy w mniejszym lub większym stopniu jesteśmy w pracy też ludźmi i argument otwartej rozmowy może lepiej zadziałać niż rozliczanie się z KPI-ów. Jak się rozliczasz z KPI-ów jesteś bezosobowym robotem, jak się rozliczasz z nich i mówisz co czujesz - jesteś pracownikiem - człowiekiem.
.
A nie możnaby tak pośrodku? Mieć dobre stosunki, tak po ludzku, normalnie, ale też i świadomość że przełożony to przełożony, też jest rozliczany z naszych wyników i należy je mieć. Mnie się to, generalnie, sprawdza w relacjach służbowych, niezależnie od narodowości szefa czy samej kompanii, a owe relacje miałam w wielu krajach.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-12-19 o 14:33
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-20 15:06:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.